ΨΑΧΝΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ... ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    8

    ΨΑΧΝΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ... ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ?

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ Ο ΓΥΡΩ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΝΕ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΜΕΤΑ!!!
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ ΟΤΙ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ!ΕΝΩ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΝΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΥΝ!
    ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΆΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ''ΓΕΜΙΖΕΙ'' ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΛΗΤΤΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΛΑΘΗ ΚΑΤΑ ΕΜΕΝΑ,ΑΡΧΙΚΑ ΠΑΝΤΡΕΎΤΗΚΑ ΣΤΑ 20 ! ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ! ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣΑ ! ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΑΝΔΡΕΣ!ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΧΩΡΙΣΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΝΙΩΘΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ . ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΖΗΣΩ ΞΑΝΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΠΙΤΙ,ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΑ ΙΔΙΑ!
    ΤΟΝ ΠΡΩΗΝ ΣΥΖΗΓΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΑΠΛΑ ΕΙΧΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ , ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΜΕΤΑ Η ΑΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ, ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΛΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΕΒΛΕΠΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΑΝ ΕΝΑ ΤΡΙΤΟ ΑΤΟΜΟ ΑΠΟ ΨΗΛΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΨΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΕΙΧΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ,ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΧΑΣΩ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΑΘΥ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΕ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΨΕΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΑΜΟΣ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ , ΠΡΕΠΕΙ......
    ΜΙΑ ΜΕΡΑ ''ΞΥΠΝΗΣΑ'' ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΝΙΑ ... ΟΜΩΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ.ΤΩΡΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΥΤΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΥΤΟ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ?ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΜΟΝΗ!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΖΗΤΑΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΒΟΛΤΕΣ , ΞΕΝΥΧΤΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΉΜΙΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ ΑΡΕΣΕ(ΞΑΝΑΕΔΩΣΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΣΤΑ 26!).ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΑ....
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΥΝΤΑΞΗΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΔΩΣΑ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ,ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ... ΜΙΑ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΖΗΤΑΩ ΜΟΝΟ...
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ...

  2. #2
    Καλό μου κορίτσι , με συγκίνησαν αυτά που γράφεις. Ειδικά το θέμα του άτυχου γάμου και της αποβολής που είχες σε προχωρημένο στάδιο εγκυμοσύνης. Δεν πέρασες και λίγα, εδώ που τα λέμε. Όλα αυτά που νιώθεις είναι φυσιολογικά. Οι προηγούμενες "κακές" εμπειρίες σου σε έχουν σημαδέψει , και πάλι καλά το παλεύεις. Μπράβο! Μην βιαστείς όμως να προχωρήσεις σε ένα ακόμη σημαντικό βήμα για την ζωή σου, αν δεν είσαι 100% σίγουρη για τον άνθρωπό σου.Ας αφήσεις το παρελθόν να σε διδάξει!! Από την άλλη δώσε του πολλές ευκαιρίες να σου αποδείξει ότι μπορεί να σταθεί επάξια στο πλευρό σου με σοβαρότητα και υπευθυνότητα, αν και εσύ το θες βέβαια αυτό.Πάρε όλες τις δυνατές προφυλάξεις για να αποφύγεις μία ακόμη άκαιρη εγκυμοσύνη, το παιδί θα το κάνεις μόνο όταν θα είστε και οι δύο έτοιμοι και θα έχετε ωριμάσει σα ζευγάρι σε όλα τα επίπεδα. Δώστε δυσκολίες στη σχέση σας για να δείτε πρώτα αν αντέχει στους κλυδωνισμούς , στα πόσα ρίχτερ αντέχει, στα πόσα τσουνάμι. Μην συμβιβαστείς σε σοβαρά θέματα, τα μικρά προσπέρνα τα. Μείνε όμως στα σημαντικά και δες αν ταιριάζετε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Kαταρχην να σου πω οτι ο γυρο κοσμος δεν ειναι αναγκη να ενημερωθει αν θα πας εσυ σε ψυχολογο η οπου γουσταρεις . Ασφαλως να πας κ θα διαπιστωσεις ποσο σωστη ηταν η απόφαση σου!

    Τωρα για αυτα που γραφεις ,, Δεν ειναι αρκετο το ο τι ο τωρα φίλος σου ενδιαφερεται κλπ κ πρεπει εσυ να ξαναμπεις στο λούκι τού γαμου αμεσα . Αυτο πρεπει να συμβαίνει αμοιβαια κ απ τους δύο .
    γραφεις μεταξύ αλλων: (.....ΤΩΡΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΥΤΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΥΤΟ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ?ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΜΟΝΗ!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΖΗΤΑΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΒΟΛΤΕΣ , ΞΕΝΥΧΤΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΉΜΙΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ ΑΡΕΣΕ(ΞΑΝΑΕΔΩΣΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΣΤΑ 26!).ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΑ....)
    στην ενοτητα που απεσπασα περιγραφεις καθαρα τις ΔΥΟ τασεις που συμβαινουν μέσα σου :
    1 'ουτε να χαλαρωσεις δεν μπορείς με τον ανθρωπο αυτον'
    2 κ η προσοχη σου ειναι στραμένη σε 'πραγματα που είχες χάσει τοσα χρόνια '

    δεν νομιζω οτι είναι ωρα να δεσμευτεις σε κάθε περιπτωση παντως , χρειαζεσαι Χρονο να αφομοιώσεις την νεα σου σχεση με τον εαυτο σου και τους αλλους ,,

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    7

    αναγνωριζω

    Quote Originally Posted by path View Post
    Kαταρχην να σου πω οτι ο γυρο κοσμος δεν ειναι αναγκη να ενημερωθει αν θα πας εσυ σε ψυχολογο η οπου γουσταρεις . Ασφαλως να πας κ θα διαπιστωσεις ποσο σωστη ηταν η απόφαση σου!

    Τωρα για αυτα που γραφεις ,, Δεν ειναι αρκετο το ο τι ο τωρα φίλος σου ενδιαφερεται κλπ κ πρεπει εσυ να ξαναμπεις στο λούκι τού γαμου αμεσα . Αυτο πρεπει να συμβαίνει αμοιβαια κ απ τους δύο .
    γραφεις μεταξύ αλλων: (.....ΤΩΡΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΥΤΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΥΤΟ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΧΑΡΩ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ?ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΜΟΝΗ!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΖΗΤΑΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΒΟΛΤΕΣ , ΞΕΝΥΧΤΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΉΜΙΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ ΑΡΕΣΕ(ΞΑΝΑΕΔΩΣΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΣΤΑ 26!).ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΑ....)
    στην ενοτητα που απεσπασα περιγραφεις καθαρα τις ΔΥΟ τασεις που συμβαινουν μέσα σου :
    1 'ουτε να χαλαρωσεις δεν μπορείς με τον ανθρωπο αυτον'
    2 κ η προσοχη σου ειναι στραμένη σε 'πραγματα που είχες χάσει τοσα χρόνια '

    δεν νομιζω οτι είναι ωρα να δεσμευτεις σε κάθε περιπτωση παντως , χρειαζεσαι Χρονο να αφομοιώσεις την νεα σου σχεση με τον εαυτο σου και τους αλλους ,,



    ξερω τισ απαντησεισ που ψαχνεισ ...γιατι τα περασα
    εαν θεσ γραψε μου στο [email protected]
    για να σου δωσω το τηλ μου και να μιλησουμε
    κατερινα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    γραψτες εδω βρε ,,να μαθαινουμε κι εμεις !!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    7

    αλλαγη τροπου σκεψης....το μυστικο

    Quote Originally Posted by path View Post
    γραψτες εδω βρε ,,να μαθαινουμε κι εμεις !!
    περασα πολυ περισσοτερα.....
    σταματησα να σκεφτομαι ....και κρατιομουν απησχολημενη για να μην σκεφτομαι( ειναι πολυ σημαντικο να μην σκιεφτεσε το προβλημα)
    και εβλεπα μονο την σημερινη μερα
    σαν να ηταν η τελευταια
    μετα απο λιγο ο χρονος επουλωνει
    και το προβλημα μικραινει απο μονο του, η αλλαζει μορφη
    θυμαστε τα προβληματα που ειχαμε οταν ειμαστε 10 χρονων????
    ποσο μικρα φαινονται μετα απο 10 χρονια!!!!
    και ο καιροσ περναει πολυ γρηγορα....

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    8
    [περασα πολυ περισσοτερα.....
    σταματησα να σκεφτομαι ....και κρατιομουν απησχολημενη για να μην σκεφτομαι( ειναι πολυ σημαντικο να μην σκιεφτεσε το προβλημα]

    ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΩ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ...ΑΠΑΙΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΕΓΡΉΓΟΡΣΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ...ΑΡΑΓΕ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ???ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΑΜΥΝΑ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ?? ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙ???

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    388
    μπορει να χρειαζεσαι ενα διαλλειμα απο τη ζωη σου. βρες φιλη φιλο απο αλλη χωρα και πανε ταξιδι εκει.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by evelin View Post
    [περασα πολυ περισσοτερα.....
    σταματησα να σκεφτομαι ....και κρατιομουν απησχολημενη για να μην σκεφτομαι( ειναι πολυ σημαντικο να μην σκιεφτεσε το προβλημα]

    ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΩ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ...ΑΠΑΙΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΕΓΡΉΓΟΡΣΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ...ΑΡΑΓΕ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ???ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΑΜΥΝΑ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ?? ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙ???
    ναι ..ειναι μια σωστη αμυνα ,αλλα εσυ το εκανες σε υπερβολη! και τα πραγματα που πρεπει να κανεισ ,ειναι πραγματα που σε ευχαριστουν και σε ηρεμουν,οχι αυτα που σε ανχωνουν και σου φερνουν εγρηγορση ( ασε που πρεπει να γυριζεισ την πλατη σε οτιδηποτε στρεσογονο! γιατι δεν εισαι ετοιμη να το αντιμετοπισεισ)
    ολο αυτο γινεται για να επελθει ο χρονος και να μικρινει το προβλημα....γινεται παντα...στο υποσχομαι
    απο την αλλη πρεπει να κανεισ μια προσπαθεια αυτογνωσιας ,για να δεισ ποια εισαι! γιατι σκεφτεσαι ετσι....δεν ειναι ο γαμοσ και το διαζυγιο το προβλημα,αλλα κατι αλλο που κουβαλας,και αυτο ηταν η αφορμη για να βγει καποιο προβλημα στην επιφανεια
    αυτο που περασεσ ειναι καποιεσ συγκιριεσ,οχι τοσο τραγικεσ για να εισαι σε απογνωση.Υποπτευομαι καποια διαταραχη προσωπικοτητος που χρειαζεται καποια διαγνωση για να ξερεισ πως να το διορθωσεισ,Ολοι εχουμε διαταραχεσ,που θα βγουν αργα η γρηγορα,κοιτα μην εχεισ παθει και καταθληψη,διαβασε αρθα για να δεισ συμπτωματα.
    επισης ολοι νοιωθουμε μονοι και στην ουσια ειμαστε μονοι,μαθαινεισ να κανεισ περεα και να αγαπασ τον εαυτο σου
    και κανενασ γαμος η σχεση δεν ειναι ιδιος. Για να περνας καλα σε μια σχεση πρεπει πρωτα να βρεισ τον εαυτο σου,να τον κανεισ δυνατο και υγιη γιατι αλλιως η σχεση θα ειναι χαμενη απο χερι!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by ktbizbaz View Post
    Για να περνας καλα σε μια σχεση πρεπει πρωτα να βρεισ τον εαυτο σου,να τον κανεισ δυνατο και υγιη γιατι αλλιως η σχεση θα ειναι χαμενη απο χερι!
    ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΩΡΑ!!!!ΕΝΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ....
    ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗ ΑΡΚΕΤΑ!
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ...ΙΣΑ ΙΣΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ...ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ... ΒΟΛΤΕΣ,ΤΑΞΙΔΙΑ,ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ...
    ΑΠΛΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΣΕΞΙΟΥΑΛΙΚΑ...ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΝ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ! ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΔΙΟΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ.... ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΜΕΝΑ ΟΧΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ,ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ,ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΤΕ ΑΥΤΟ???

  11. #11
    Το περνώ και γω αυτό, θεωρώ ότι στη ζωή κάθε γυναίκας έρχεται κάποια στιγμή που βαριέται το sex με όποιον σύντροφο. Εσένα απλά σού ήρθε, ίσως, λίγο πιο νωρίς. Διαφωνώ με ktbizbaz ότι αυτό που πέρασες δεν είναι και τραγικό. Βέβαια αν θεωρήσουμε ότι ο θάνατος είναι το τραγικότερο όλων, ok. Αλλά και συ βίωσες έναν θάνατο ενός μωρού, αν δεν κάνω λάθος. Έρευνες λένε ότι μία αποβολή δεν ξεπερνιέται εύκολα και είναι κάτι που σημαδεύει τη ζωή μιας γυναίκας. Ξέρω γυναίκες που θυμούνται άσχημα τέτοια περιστατικά και μετά από πολλά χρόνια. Ίσως στο βάθος να φοβάσαι μην σου συμβεί κάτι τέτοιο ξανά και γι' αυτό αποστρέφεσαι το sex. Κάνε μια "στάση" στη ζωή σου και σκέψου με ή χωρίς βοήθεια ψυχολόγου.( Εμένα με είχε βοηθήσει πολύ ένας ψυχολόγος από άλλη πόλη απ' αυτήν που μένω. Δεν ήθελα να πάω σε κάποιον ψυχολόγο κοντά μου, ένιωθα πιο ασφαλής με την απόσταση.) Σκέψου λοιπόν τι θες πραγματικά, μη σε νοιάζει σ' αυτήν τη φάση αν δυσαρεστήσεις κάποιον , μείνε μακριά απ' όλους, αν αυτό σε κάνει να είσαι καλά. Όσοι σε αγαπούν θα σε καταλάβουν , όσοι όχι ,ας πάρουν δρόμο.Δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι' αυτό.

  12. #12
    Προφανώς στην πορεία έκανες λάθη ή έπαθες κι από αυτα σου εμεινε ζημια ειτε συντροφοι λέγετε ειτε επαγγελματική επιλογη και σε όλα αυτα καμία διέξοδος στον ορίζοντα. Αμα κανεις νοιώθει αδιέξοδο χάνει την όρεξη του για ζωή.
    Κι οσο αφορα το να πας σε ψυχολογο αυτο θα σε βοηθησει και να σε βεβαιη ότι κανεις δε θα παρει ειδηση, απλα η αποφαση να πας φερνει την παραλογη σκεψη ότι όλων τα βλεμματα θα ναι στραμμενα πανω σου και θα ασχολουνται μαζι σου.
    Δεν συμφωνω με την ktbizbaz, ο χρόνος δεν επουλώνει, δημιουργει απωθημενα και αν δε γινει εγκαιρα και σωστα διορθωση το ενα κακο προστιθεται στο άλλο και το αποτελεσμα το αδιέξοδο. Ναι θυμόμαστε τα προβληματα που ειχαμε όταν ειμασταν 10 χρονων επειδη τα βιωματα στην ηλικια αυτη μενουν ανεξήτηλα στη μνημη και μας διαμόρφωσαν σαν χαρακτηρες. Φαινονται στο σημερα μικρα τα προβληματα που ειχαμε πριν δεκα χρονια νοουμενου ότι δεν βιώνουμε σημερα τις συνεπειες τους και δε μας εχουν μεινει στη μνημη σαν απωθημενα.
    γιάννης

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    8
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ,ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ ΠΟΛΥ...ΑΛΗΘΕΙΑ....

Similar Threads

  1. Το να πεις σ΄αγαπώ είναι τόσο δύσκολο;
    By giwta2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 155
    Last Post: 08-01-2012, 21:44
  2. γιατι ειναι τοσο ασχημη η ζωη;
    By aleg in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 01-12-2011, 15:51
  3. Είναι τόσο δύσκολο να πει κάποιος "όχι";
    By kaupunki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 02-11-2010, 12:25
  4. Γιατί οι ψυχοθεραπείες είναι τόσο ακριβές;
    By foinikas in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 16-02-2009, 00:35
  5. Γιατι να είναι τόσο δύσκολες οι σχέσεις ?
    By steve in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-09-2006, 23:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •