Ladose - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 83

Thread: Ladose

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    104
    Οχι δεν ειμαι.. περασε σχετικα το στομαχι -δηλ δεν εχω ολη μερα καουρα αλλα πλεον εχω πονοκεφαλους και μονιμα σφιξιμο στο κεφαλι.

    Δηλ οπως λες τα ιδια πανω κατω. με το ladose καταλαβα οτι την τελευταια εβδομαδα νιωθω λιγο καλυτερα , δηλ υπαρχουνε ωρες μεσα
    στην μερα που νιωθω λιγο θετικα.τοσο λιγο ομως δυστυχως. 20 φορες την μερα σκεφτομαι τι εχω γιατι το εχω γιατι εγω..
    γιατι ακομα...

    Θελει δουλεια δικη μας. αυτο που λες με τεχκινες χαλαρωσης. Προσπαθω και εγω αλλα δεν τα καταφερνω ακομα.
    If I could start again A million miles away
    I would keep myself - I would find a way....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    .................................................. .................................................. ..
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Θελει πολυ δουλεια gossamer τοση που δεν ξερω αν την αντεχουμε...Εγω ττουλαχιστον με τοσα ψυχωσωματικα!!! Εσυ τι νιωθεις ακριβως???? πονοκεφαλουσ πλεον? ηλιανα γιατι τελιτσες?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    Θελει πολυ δουλεια gossamer τοση που δεν ξερω αν την αντεχουμε...Εγω ττουλαχιστον με τοσα ψυχωσωματικα!!! Εσυ τι νιωθεις ακριβως???? πονοκεφαλουσ πλεον? ηλιανα γιατι τελιτσες?
    σε λαθος θεμα μπηκα...ασε οτι ναναι
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    104
    Πονοκεφαλο ναι. Πλεον εχει μεινει ενα βαρος στο κεφαλι γυρω γυρω. Σαν σφιξιμο απο καπελο - απλα ειναι μια εκει μια στο μετωπο.
    Ομως ειναι ΟΛΗ ΜΕΡΑ ! Πονοκεφαλο εχω ,ευτυχως τωρα εχω 4 μερες χωρις ..

    Απλα δεν καταλβαινω πως εισαι δυνατον να επιμενει αυτο? ολη μερα..απο την ωρα που ξυπανω μεχρι το βραδυ?
    μα το λεω και δεν με πιστευουνε....

    Η ψυχολογος μου λεει να γραφω... γραφω για να βρω στην αρνητικη σκεψη μια πιο ρεαλιστικη.
    Αλλα που..

    Δεν με καταλαβαινω γιατι .
    If I could start again A million miles away
    I would keep myself - I would find a way....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    104
    Κουραση ψυχολογικη και σωματικη νιωθεις karol ε?

    Εγω ετσι νιωθω απο την ωρα που ξυπναω. Και λεω δεν μπορει ..απτο πρωι?
    If I could start again A million miles away
    I would keep myself - I would find a way....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Και εγω γραφω...εδω και λιγες μερες αρχισα να γραφω και θα συνεχισω να γραφω και οτι βγει!!!! Μακαρι να ειχα πονοκεφαλο παρα στομαχι και καρδια...Πραγματικα..Ναι απο το πρωι νιωθω μια ατονια, μια κουραση...Λιγο προς το απογευμα συνερχομαι και αφου εχω παρει δυναμη απο μεσα μου ζοριζομαι και παω για 20 λεπτα joking...και ισως μετα να βγω για λιγο...Ειναι δυσκολο παντως πολυ...δεν ξερω ποσο θελει ...Εγω σκεφτομαι απο εδω και περα καθε φορα που μου ερχετε να κανω εμετο , ΝΑ ΚΑΝΩ! Να μην το κραταω , γιατι αυτο ειναι που με βαζει στο τρυπακι του φοβου..Ισως μονο ετσι ξεπερασω τον φοβο μου , ερχοντας αντιμετωπη με αυτον! Εσυ τι λες???

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    104
    Έχεις αναγούλες δηλαδη;;;
    If I could start again A million miles away
    I would keep myself - I would find a way....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    καλησπερα οι αναγουλες μπορει να ειναι καθαρα πο το αγχος το ειχα παλιοτερα .
    εδω και 2 εβδομαδες περιπου παιρνω το ladose 50 mg το ξεκινησα σιγα σιγα 20 μγ μετα 30 κλπ.
    αισθανομαι λιγακι καλυτερα και εχασα και καποια κιλα που ειχα βαλει με αλλα χαπια .
    τις πρωτες ημερες ειχα πονοκεφαλους τωρα περασαν και μερικες ωρες μεσα στην ημερα σκεφτομαι θετικα αλλα τις υπολοιπες τι κανουμε ?
    ποση βειναι η μεγιστη δοσολογια και αν υπαρχει αλλο φαρμακο που περιεχει φλουοξετινη και αν το εχει δοκιμασει κανεις .
    η διαγνωση μου ειναι καταθλιψη ,κοινωνικη φοβια .
    μια ευχη κανω για το μελλον να γινουμε ολοι καλα...........
    :)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ουουουου για το λαντοζ εχω να πω πολλες εμπειριες αλλα βεβαια δν μπορω κ δν εχει ιδιαιτερη σημασια να τις καταγραψω ολες. Ειναι το πιο "μακροχρονιο" αν μου επιτρεπεται η εκφραση φαρμακο που εχω παρει απο τα δεκαδες αντικαταθλιπτικα κ μη που εχω δοκιμασει. Αρχικα ο γιατρος μου το ειχε συστησει για τη νευρικη βουλιμια απο την οποια πασχω χρονια, αλλα αυτο τελικα με βοηθησε στην καταθλιψη κ πολυ αποτελεσματικα μπορω να πω. Πλεον βεβαια παιρνω ζολοφτ. Απο παρενεργειες ριγη, εντονα ονειρα με ψυχεδελικους ηχους κ χρωματα, υποταση, αυτα σε μενα.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    εγω παντως που επαιρνα λαντοζ με βοηθησαν πολυ στην αρζη μεχρι να τα συνηθισω ειχα λιγο προβλημα αλλα μετα με βοηθησαν πολυ

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    πωωω παιδια μην μ λετε πως αδυνατιζει το ladose...ειμαι ηδη 38 μισι κιλα δεν με παιρνει πολυ...Καλα εγω αν δεν κανω κατι συντομα δεν με βλεπω καλα...+ το στομαχι που με ταλαιπωρει 1 χρονο , τωρα αρχισαν και οι καθημερινες δυνατες αρρυθμιες και ολη την ωρα αισθημα θανατου πολυ εντονο..ευχομα να μην κανω αρνητικη αυθυποβολη στον εαυτ μου...Απο αυριο ξεκιναω προγραμμα...δεν παει αλλο ..Η θα το φας η θα σε φαει...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    καρολ εισαι 38,5 κιλα????????????????
    σορρυ αμα μετρησει ως διαγνωση αλλα παιζει να χεις νευρικη ανορεξια. αμα ημασταν face to face θα στο λεγα με σιγουρια αλλα επειδη ειμαστε σε φορουμ κ απαγορευονται οι διαγνωσεις θα αρκεστω να σου πω οτι ΠΑΙΖΕΙ να χεις. εν παση περιπτωση δες οπωσδηποτε γιατρο ρε συ! Αμεσα! Καπου ειχα διαβασει οτι σ πεφτουν κ τουφες απο τα μαλλια σ! Κανε κατι! Δν μπορεις να φας λογω αγχους? Κανε κ μια γενικη αιματος κ ουρων σε περιπτωση π εχεις κατι παθολογικο (πχ υπερθυρεοειδισμο)
    ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #29
    Παίρνω ladose απο το Μάρτιο.Σέ αυτη τη φάση παίρνω 40mg ημερησίως .Προσωπικά με βοήθησε χωρίς πολλές παρενέργεις.Η βασικότερη ήταν η αυπνία που προσπαθώ να τη ρυθμίσω με zanax(ηρεμιστικό)και οτι μου έχει κοπεί η όρεξη για φαγητό...που δε με χαλάει καθόλου;)

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    πωωω παιδια μην μ λετε πως αδυνατιζει το ladose...ειμαι ηδη 38 μισι κιλα δεν με παιρνει πολυ...Καλα εγω αν δεν κανω κατι συντομα δεν με βλεπω καλα...+ το στομαχι που με ταλαιπωρει 1 χρονο , τωρα αρχισαν και οι καθημερινες δυνατες αρρυθμιες και ολη την ωρα αισθημα θανατου πολυ εντονο..ευχομα να μην κανω αρνητικη αυθυποβολη στον εαυτ μου...Απο αυριο ξεκιναω προγραμμα...δεν παει αλλο ..Η θα το φας η θα σε φαει...
    Αυτη η γαμημενη (συγχνωμη για την εκφραση αλλα ειναι η ηπιοτερη που μπορουσα να σκεφτω) αισθηση του θανατου ειναι οτι χειροτερο περιλαμβανει το πακετο των "κρισεων πανικου". το ladoze που περνεις θα σε βοηθησει πολυ σε αυτο το θεμα, ισως θα πρεπει να το συζητησεις με τον γιατρο σου και να το συνδιασεις για ενα χρονικο διαστημα και με κατι σε αγχολιτικο οπως xanax ή lexotanil, επισης μια επισκεψη στον καρδιολογο σου για κατι που θα "ρυθμισει" τις αρρυθμιες θα βοηθουσε επισης στο να νιωθεις καλυτερα! κατα τα αλλα φαε λιγακι παραπαω (με το ζορι) και βαλε κανενα - δυο - πεντε κιλάκια! καλη δυναμη δεν ισαι μονη!

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. LADOSE
    By stratosdr in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 223
    Last Post: 22-11-2022, 06:23
  2. Ladose Ναι ή Οχι
    By specialguy in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 45
    Last Post: 30-10-2022, 00:40
  3. ladose και ιδψ.
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 24-11-2019, 09:27
  4. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 13:06
  5. ladose...
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 04-05-2010, 22:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •