Ladose - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 83 of 83

Thread: Ladose

  1. #76
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Εχεις κανει τον εαυτο σου πειραματοζωο βρε Παναγιωτη. Τα αρχιζεις οποτε θες τα κοβεις οποτε θες, βγαζεις συμπερασματα μονος σου και συνεχιζεις τα πειραματα μονος σου. Σε βοηθαει λες αυτο που κανεις?
    εχεις αδικο φιλε....!!! και οι γιατροι στην ουσια δεν ξερουν τι να δωσουν!!!! οτι και να τους πεις οτι εχεις με κατι θα φυγεις απο εκει!!!
    ακομα και αν πας και πεις ψεμματα οτι ακους φωνες, θα φυγεις στο χερι με μια συνταγη με αντιψυχωτικο χωρις καν να εχεις αυτο το προβλημα....
    η ψυχιατρικη κακως ονομαζεται ιατρικη γιατι στην ουσια δεν μπορει να θεραπευσει κατι!! οκ, αναγνωριζω οτι υπαρχουν ανθρωποι που εγιναν καλα με τα αντικαταθλιτπικα, αλλα οχι παντα σε ολους.... πρεπει να συνδραμουν και αλλοι λογοι!!!
    οποτε εμεις που δεν μπορουμε να βαλουμε μια ταξη σε ολο το ''χαος'' που επικρατει, ψαχνομαστε να παιρνουμε ενα φαρμακο το οποιο μπορει να βοηθησει παραπανω με τις λιγοτερες δυνατες παρενεργειες!!

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Γιατι ομως να παει καποιος και να περιγραψει ψεματα οτι εχει συμπτωματα ψυχωσης και ακουει φωνες?

  3. #78
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    σε πειραμα που εγινε αν οι ψυχιατροι μπορουν να καταλαβουν τον λογικο απο τον παραφρωνα... η απαντηση ειναι αυτην που σε εδωσα δεν μπορουν....!!!! απλα στηριζονται στο γεγονος οτι για να τους επισκεφτευσε περιμενεις καποιος ή κατι να σε βοηθησει, οποτε και αυτοι εκτελουν το καθηκον τους!!

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Δεν ειναι η μονη ιατρικη ειδικοτητα που λειτουργει ετσι..............

  5. #80
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Δυστυχως τα φαρμακα διαφημίζονται σαν μια ευκολη λυση και γρηγορη. Υπαρχουν όμως και αυτοι που δε βρηκαν χαιρι με τα χαπια. όπως εσυ, και εγω. Οποτε αποδεικνύεται ότι αυτό που νομιζαμε ευκολη λυση, γινεται τροχοπεδη. Noμιζω ότι η συνεχης ενασχοληση με χαπια και δοσολογιες, είναι άλλο ένα σύμπτωμα, της ψυχικης ασθενειας.
    Μετα από σκεψη εχω καταληξει ότι οι ανθρωποι ανηκουν σε δυο κατηγοριες, Είναι οι ζαμαν φου. Αυτι δεν πρόκειται να παθουν ποτε καμμια ψυχασθενεια γιατι απλα δεν ενδιαφέρονται για τους αλλους. Ειναι αναισθητοι στις επιπτωσεις των εγωπαθών πραξεων τους στους αλλους. Και μετα ειμαστε εμεις που παντα σκευτομαστε δυο φορες πριν κανουμε κατι μηπως αυτό κανει κακο σε καποιον άλλο.
    Το σημαντικο είναι να κατανοησεις την αιτια που εχεις σκεψεις αυτοκτονιας. Μπορει να κρυβει καποια ενοχη αδικαιολογητη, φανταστικη και ανεδαφικη.
    Με την 'ανακαλυψη' της 'ανισορροπίας των νευροδιαβιβαστων'
    ως 'αιτιας' ολων των ψυχασθενειων, γενηθηκε η 'ψυχιατρικη' 'επιστημη'
    η οποια δεν χρειαστηκε να κανει ποτε το επομενο λογικο βημα:
    Να αναζητησει δηλαδή την αιτια των ανισορροπιών των νευροδιαβιβαστών όχι σε γενετικες αιτιες αλλα μεσα από τον τροπο σκεψης και την ανεπαρκή διαχειρηση των συναισθηματων του ασθενη.
    Από την στιγμη που βρεθηκε (τυχαια) ότι ένα φαρμακο για την φυματιωση η κατι τετοιο προκαλουσε καταστολή των καταθλιπτικών αισθηματων .
    Οι αιτιες των παραλογων σκεψεων που κανουμε μας διαφευγουν γιατι τις απωθουμε. τις σκεψεις αυτές, πρεπει να τις διερευνήσουμε και να τις απορριψουμε. Τα φαρμακα σε εμας δημιουργουν μια ψευτικη ευφορια, αλλοιωνουν το συναισθημα και πνιγουν τις σκεψεις. Ετσι δημιουργείται και η εξαρτηση.

  6. #81
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    καλη η απαντηση σου αλλα κρυβονται και αλλα απο πισω!!
    για μενα υπαρχει και η γεννετικη προδιαθεση σε ολα αυτα που ανεφερες!!
    υπαρχουν καποιοι τυποι που απλα γεννηθηκαν και ειναι ''ζαμαν φου'' σε ολα!!
    υπαρχουν και καποιοι οι οποιοι ειναι πιο συναισθηματικοι ή εχουνε την ταση να ειναι περισσοτερο κλειστοι και εσωστρεφης...
    πιο επιρρεπης στην καταθλιψη ειναι οι εσωστρεφης χαρακτηρες!!

  7. #82
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by panagiwtis23 View Post
    Δεν την πληρώνω είναι συμβεβλημένη με τον ΕΟΠΥΥ...
    Γιατί παω... καλή ερώτηση...
    απλά δεν έχω τη δυναμη να μπω στη λογική να ψάχνω εκ νεου ψυχίατρο, να πηγαίνω να με παιρνει ιστορικό και να θελει και εκεινος εκ νεου να με αλλαξει αγωγή...

    κουραστηκα
    καλησπερα σας παιδια!κ εγω αλλαξα γιατρο γιατι μου εδινε λαθος χαπι και γιατι μου εκανε προσωπικες ερωτησεις σεξουαλικου περιεχομενου που δεν σχετιζονται με καμιας μορφης ψυχοθεραπεια και εχασα την εμπιστοσυνη μου,ημουνα απο τον μαρτιο στο κρεββατι κ αντι να μ δωσει ladose με ειχε με ομοιοπαθητικα και σεροπραμ που με εκανε να κοιμαμαι απο 10 ωρες 15 την ημερα και να χω φουλ σκεψεις θανατου.....ειχα χασει καθε ελπιδα μεχρι που αλλαξα γιατρο και ηδη νιωθω οτι εκανα βηματα....δεν θα αφησω αυτο το τερατακι να μεγαλωσει....ΟΧΙ ΑΛΛΟ ....αλλαξε γιατρο φιλε ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ....

  8. #83
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by imadreamer View Post
    καλησπερα σας παιδια!κ εγω αλλαξα γιατρο γιατι μου εδινε λαθος χαπι και γιατι μου εκανε προσωπικες ερωτησεις σεξουαλικου περιεχομενου που δεν σχετιζονται με καμιας μορφης ψυχοθεραπεια και εχασα την εμπιστοσυνη μου,ημουνα απο τον μαρτιο στο κρεββατι κ αντι να μ δωσει ladose με ειχε με ομοιοπαθητικα και σεροπραμ που με εκανε να κοιμαμαι απο 10 ωρες 15 την ημερα και να χω φουλ σκεψεις θανατου.....ειχα χασει καθε ελπιδα μεχρι που αλλαξα γιατρο και ηδη νιωθω οτι εκανα βηματα....δεν θα αφησω αυτο το τερατακι να μεγαλωσει....ΟΧΙ ΑΛΛΟ ....αλλαξε γιατρο φιλε ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ....
    κοιταξε φιλος/φιλε οι γιατροι σε δινουν κατι και πιστευουν να σε βοηθησει, αν αποτυχει πρεπει εσυ να τους πεις οτι δεν εισαι ικανοποιημενος/η...
    μπορει απλα να νομισεις οτι βρηκες το μαγικο χαπι για να αντιμετωπισεις αυτο το τερατακι, υστερα απο προσωπικη πειρα, θα σου ελεγα οτι δεν υπαρχει ουσιαστικη λυση με κανενα μαγικο χαπι!! πλεον χρησιμοποιω την μεθοδο του αποκλεισμου... δοκιμαζω κατι, κυριως φυτικα συμπληρωματα, δεν με βοηθαει αρα δεν ειναι αυτο που με λειπει και παω παρακατω...!!

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. LADOSE
    By stratosdr in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 223
    Last Post: 22-11-2022, 06:23
  2. Ladose Ναι ή Οχι
    By specialguy in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 45
    Last Post: 30-10-2022, 00:40
  3. ladose και ιδψ.
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 24-11-2019, 09:27
  4. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 13:06
  5. ladose...
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 04-05-2010, 22:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •