EXΩ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΩ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Exclamation EXΩ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΩ?

    ΠΡΙΝ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ,ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΒΟΥΛΙΜΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ,ΥΠΕΡΥΠΝΙΑ ,ΑΥΠΝΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ(ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ) ΚΤΛ,ΜΙΑ ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ ΝΟΚΟΣΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΔΙΕΓΝΩΣΕ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ,ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ.ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ,ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΠΟΛΙΚΗ.ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΙΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ,Η ΒΟΥΛΙΜΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΞΕΠΕΡΑΣΤΗΚΕ,ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΠΝΟΥ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΑΝ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ,ΑΚΟΜΗ ΔΕ ΞΕΠΕΡΑΣΤΗΚΕ.ΕΠΕΣΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΕΔΩ:http://psixologikosfaros.blogspot.gr/2012/08/10.html
    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΠΑΛΙ ΙΔΕΕΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΑ ΕΧΩ.
    ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ.ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.ΑΝ ΕΧΩ ΤΕΛΙΚΑ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΙ ΑΔΙΚΑ?
    Last edited by Karmen_30; 06-08-2012 at 12:43.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    καρμεν δεν βλεπουμε το θεμα σου ολοκληρο...
    Will I ever be free?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    Καρμεν για να εμφανιστει το κειμενο σου ολοκληρο, πατα επεξεργασια και στην συνεχεια βαλε κενα αναμεσα στα κομματα.
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by Karmen_30 View Post
    ΠΡΙΝ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ , ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΒΟΥΛΙΜΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ , ΥΠΕΡΥΠΝΙΑ , ΑΥΠΝΙΑ, ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ (ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ) ΚΤΛ , ΜΙΑ ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ ΝΟΚΟΣΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΔΙΕΓΝΩΣΕ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ , ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ . ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ, ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΠΟΛΙΚΗ . ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΙΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ , Η ΒΟΥΛΙΜΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΞΕΠΕΡΑΣΤΗΚΕ , ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΠΝΟΥ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΑΝ , ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ , ΑΚΟΜΗ ΔΕ ΞΕΠΕΡΑΣΤΗΚΕ . ΕΠΕΣΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΕΔΩ :http://psixologikosfaros.blogspot.gr/2012/08/10.html
    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΠΑΛΙ ΙΔΕΕΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΠΟΛΙΚΗ , ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΑ ΕΧΩ.
    ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ . ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ . ΑΝ ΕΧΩ ΤΕΛΙΚΑ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΙ ΑΔΙΚΑ ?
    Ο μονος τροπος για να μαθεις τι εχεις ειναι να πας σε εναν καλο ψυχιατρο . Ειναι κριμα να ταλαιπωρησε αδικα.
    Απο την στιγμη που εισαι ανασφαλιστη , μπορεις να κλεισεις ραντεβου σε με ψυχιατρο σε ενα Κεντρο Ψυχικης Υγειας . Ψαξε στο ιντερνετ για να βρεις καποιο κοντα στην περιοχη που μενεις. Οταν πας να του πεις ποιες ηταν οι προηγουμενες διαγνωσεις , και να απαιτησεις να σου πει τι εχεις.
    Last edited by betelgeuse; 06-08-2012 at 16:01.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    1
    Εγώ πιστεύω το θέμα είναι λίγο ποιο βαθυστόχαστο. Αυτό, επειδή και εμενα η πεθερά μου έπασχε απο διπολική διαταραχή και σε πληροφορώ δέν είναι έτσι όπως τα λές.
    Το άγχος και το Στρες της καθημερινότητας σε συνδιασμό με την αγάπη για τον εαυτό μας, με το ΑΝ "είμαστε τέλειοι", άν είμαστε "αρκετά καλοί" (ναι αυτη η βλακεια στον εγκέφαλο μας), μας δημιουργεί εσώτερες ερωτήσεις και συναισθήματα
    που μας αναγκάζουν κάθε μέρα να προσπαθούμε να βρούμε κάτι ΜΕΙΟΝ στον εαυτό μας και αυτό εξαιτίας της έλλειψης αυτοπεποίθησης και αυτοσεβασμου για εμάς.
    Νομίζω, ότι το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να "φτιάξεις έναν γερό χαρακτήρα" και το θέμα θα λυθεί απο μόνο του.
    Εξ'άλλου, τα χαπάκια τι είναι; Έχουν αυτήν την διαδικασία:

    1) Σου συμβαίνει ένα εσώτερο ΣΟΚ
    2) Απο αυτό το ΣΟΚ σταματάει μία ορμόνη, η και 2, η και παραπάνω.
    3) Οι ορμόνες αυτές έχουν ονομασία. Μπορεί να είναι το ποιο κοινό - Σεροτονίνη, η άλλες ορμόνες που συνδιάζονται με άλλες συμπεριφορές.
    4) Παίρνεις χαπάκι σε 3 μήνες βλέπεις αποτελέσματα Η
    Δέν παίρνεις χαπάκι, στήνεις τον χαρακτήρα σου με βάση την "κοινωνική λογική" και ξεκινάς μια διαφορετική ζωή, με σωστή διατροφή, γυμναστικη, και με αγάπη για την ζωή και τον εαυτό σου. Αυτό είναι το δύσκολο αλλα έχει το μόνιμο αποτέλεσμα.

    Όλα είναι στο μυαλό μας, αλλα και στα χέρια μας.
    Ελπίζω να βοήθησα.

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  2. Δεν ξέρω τι τίτλο να βάλω , δεν ξέρω πως να σας το πω .....
    By Lampros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 165
    Last Post: 02-04-2012, 11:36
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 09:22
  4. διπολικη....?
    By Σοφη in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 29-01-2009, 13:47
  5. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 20:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •