βοηθηστε με να καταλαβω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    βοηθηστε με να καταλαβω

    Λοιπον οταν ειμουνα στο μεροσ που φοιτω με επιασε ενα πολυ περιεργο πραγμα το οτι ειμαι τρελος οτι ειμαι χαζος οτι ειμαι σχιζοφρενεις με λιγα λογια ειχα τρομαξει τοσο πολυ που νομιζα οτι ειχα ολες τις ψυχικες ασθενιες και το εψαχνα συνεχεια στο ιντερνετ σε σημειο να μν μπορς να κοιμηθω βεβαια σκεφτομουνα και αλλα πραγματα οπωσ το τι πρεπει να κανω για να ειμαι σωστος το οτι πρεπει να γνωρισω φιλους και γενικοτερα να ωρημασω και να μν καθομαι σαν βλαχος μεσα στο σπιτι με την παρεα και οτι υπαρχουν και αλλα πραγματα απο αυτο να βγενω εξω να διασκεδαζω κλπ βασικα με λιγα λογια αρχισα να ψυχαναλιω τον εαυτο μου γιατι πρωτη φορα εμενα μονος μου και δεν ηταν και το πιο ευκολο. Αυτο που μπορω να πω ειναι οτι ολο αυτο με της ασθενιες που με επιασε το ειχα παντα και νομιζω πως ηταν καιρο να το ξεπερασω πια και γιαυτο μου ηταν τοσο εντονο. Μπορω να σας πω οτι η ζωη μ ειναι λιγο καλητερη απο πριν. Το ερωτημα ειναι ηταν καποιου ειδους φοβιες ολο αυτο η ηταν καποια ψυχωση βεαβαι τωρα δεν το σκεφτομαι τοσο αλλα οταν σκεφτομαι αυτο που περασα τρομαζω. Α και να σας πω οτι ολη αυτη η αναζητηση του εαυτου μ κρατησε γυπω στο 6μηνο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    γιατι δεν πηγες να το συζητησεις με καποιον ειδικο?
    μαλλον δεν προκειται για ψυχωση καθως ειναι ποιο συγκεκριμενα τα συμπτωματα συνηθως, ποσο μαλλον που λες οτι η ζωη σου εχει παρει το καλυτερο !!!!!!!!
    αλλα κ μονο για φοβιες αν προκειται καποιος ειδικος μπορει να σε βοηθησει, κ ενας φίλος σίγουρα , η μια σχέση !!!

  3. #3
    path se euxaristw gia thn apantish sou. nomizw pws autes tis fobies kai to anxos pou eixa nomizw oti tis eixa apo panta alla pote den tous edina shmasia kai apla nomizw oti twra egine to mpam h apla arxisa na awrimazw, ginetai omws na arxizw na wrimazw sta 22? nai to kalo einai oti exw anthropous dipla mou pou mporoun na me akousoun kai na me stiriksoun, bebai piga kai se enan eidiko kai mou eipe oti den exw kati kai einai apla apo to polu anxos epidei arxisa na blepw diaforetika kapoia pragmata kai olo auto me tromakse. apla niwthw oti exw minei ligo pisw re gamoto alla den pirazei tha sunexisw na prospathw!

Similar Threads

  1. ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΡΙΑΚΟ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΩ
    By ICare in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 127
    Last Post: 17-10-2016, 23:13
  2. Με απατα? Βοηθήστε με να καταλάβω γιατι θα παλαβώσω!!
    By i am here in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 24-02-2012, 02:51
  3. δεν μπορω να τον καταλαβω!!!!
    By Maria99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-10-2011, 00:10
  4. Δεν μπορω να καταλαβω...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 08-01-2010, 12:34
  5. δεν μπορω να καταλαβω
    By festina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 09-12-2009, 12:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •