δεν ημουν ετσι... ποσο λυπαμαι.. ποσο φοβαμαι... Ποσο... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    388
    κακως κρυβεις τα αισθηματα σου κι ας ειναι αρνητικα. συνηθως οταν αγαπαμε εναν ανθρωπο αγαπαμε και αυτες τις ατελιες.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    24
    δεν ειναι ομως τρομακτικο να βλεπουμε πως αλλα πιστευαμε για το ατομο κ αλλα ειναι.. ?

    γτ αυτο θα νομιζει.. :Ο


    επισης ξερει κανεις την διαφορα αναμεσα σε συμβουλο ψυχικης υγειας και ψυχοθεραπευτη ?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Darsel ας τα παρουμε ενα ενα. Ψυχιατρο , δεν νομιζω πως χρειαζεσαι. Ο ψυχιατρος ειναι για συγκεκριμενες περιπτωσεις οταν εχεις μια ψυχικη ασθενεια και μπορει να χρειαζεσαι αγωγη , και για να κανει διαγνωση. Ο ψυχολογος απο την αλλη ειναι πιο καταλληλος για θεματα σαν τα δικα σου.
    Τωρα γι αυτο που ρωτας , με τον ορο ψυχοθεραπευτη , εννοουμε εναν ανθρωπο ( ειτε ψυχολογο, ειτε ψυχιατρο) ο οποιος εχεις εκπαιδευτη πανω σε μια μεθοδο ψυχοθεραπειας.
    Η ψυχοθεραπεια οπως λεει και το ονομα της ειναι θεραπεια , με σκοπο να μειωσει ή να θεραπευσει τα συμπτωματα καποιων ψυχικων ασθενειων.Συνηθως εχει ξεκαθαρη διαρκεια και ξεκαθαρο σκοπο.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    24
    μαλιστα,καταλαβα! ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες...

  5. #20
    Γεια σου καλή μου Λοιπόν, αυτό το πρόβλημα το είχα και εγώ αλλά σε λιγότερο βαθμό! Το έχω ξεπεράσει κοιτώντας ΜΟΝΟ την δική μου πάρτη! Να μην σκέφτεσαι πως είσαι ένα αποτυχημένο κορίτσι! Ίσα ίσα, είσαι μόνο 22 ακόμα, τέλειωσες τις σπουδές σου, ξες 2 γλώσσες και πας για 3η, δηλαδή σου πέφτει λίγο κοπελάρα μου;! ε όχι! Όλοι είμαστε ξεχωριστοί & έχουμε έναν διαφορετικό και μοναδικό χαρακτήρα & προσωπικότητα. Κοίταξε γύρω σου, έχεις μια ζωή να ζήσεις ακόμα, τι κάθεσαι και ακούς τις μπαρούφες που λέει ο καθένας και σε συγκρίνει; Όποιος ασχολείται με την ζωή σου, αυτό πάει να πει ότι η δικιά σου είναι πιο ενδιαφέρουσα απ'τη δική του και σε ΖΗΛΕΥΕΙ! Ναι, σε ζ η λ ε ύ ε ι~ Και αυτό το αποδεικνύει συγκρίνοντας σε με άλλες κοπέλες για να σε απογοητεύσει! Εσύ μη τα βάζεις κάτω, εφόσον δεν έχεις δώσει δικαιώματα να σε συγκρίνουν με άλλες τότε κόψε το μια και καλή σε όσους-ες στο κάνουν, και στο φινάλε, άμα δε τους αρέσεις, και κάθονται να σε συγκρίνουν με την κάθε μια, απλά γύρνα την πλάτη, και κράτησε κοντά σου τα άτομα που σε αποδέχονται ΟΠΩΣ ΕΙΣΑΙ και διώξε τα άτομα που δεν σου αξίζουν πραγματικά. Δε θα γίνεις όπως θέλουν για να ικανοποιηθούν οι ίδιοι!

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    24
    γεια σου StreetLights! σε ευχαριστω που διαβασες το θεμα μου κ μου απαντησες.. Μου δινει θαρρος να βλεπω απαντησεις στ θεμα κ με κανει να σκεφτομαι οτι μαλλον εχετε δικιο..

    Κ εσυ πιθανον να εχεις δικιο,πρεπει να συναναστρεφομαι με ατομα π με θελουν οπως ειμαι..

    Το συμαντικοτερο προβλημα θεωρω πως ειναι μεσα μου.Εχω τελικα επυρρεαστει παρα πολυ κ η αυτοπεποιθηση μου εχει κυριολεκτικα εξαγανιστει.. Που θα παει.. θα το διορθωσω..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    η κακία ούτε ψυχολογικό είναι ούτε γιατρεύεται με φάρμακα αν νομίζεις ότι είσαι κακιά απλά δεν έχεις καλή εικόνα του τι γίνεται στον κόσμο απλά έχεις χάσει το κέφι σου για κάποιο λόγο κ τα βλέπεις όλα περίεργα η μάνα σου δεν δικαιολογείται να σε συγκρίνει όταν τα πηγαίνεις τόσο καλά αμα πασ για δουλειά θα στρώσουν όλα

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    24
    να 'σαι καλα elis : )

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Συμφωνω με οσα ειπαν τα παιδια παραπανω. Εισαι μια χαρα επικεντρωσου στον εαυτο σου κ μν μπαινεις στη διαδικασια της συγκρισης, μονο κακο μπορει να κανει.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    24
    Lacrymosa.. εχεισ δικιο..το ξερω.. αλλα σημερα μπηκα να σας πω οτι το εκανα ξανα....

    (Ντρεπομαι τραγικα πολυ..) Εμαθα για μια συμαθητρια μου οτι θα παει στην ρουμανια να σπουδασει αρχιτεκτονικη.. Στην αρχη χαρηκα,μετα ομως σκεφτηκα τι θα ελεγε η μητερα μου.. "μπραβο της" και παραλληλα θα με στραβοκοιταζε και μετα αρχισα να σκεφτομαι οτι εκεινη θα γινει πιο αρρεστη απο εμενα,πιο μορφωμενη,πιο καλη σε ολα! νιοθω χαμηλοτατου επιπεδου οταν σκεφτομαι ετσι!!!! δεν θελω να "πρειζω" κανεναν εδω στν φορουμ.. αλλα μονο εδω μπορω να πω την αληθεια μου..

    Το εκανα ξανα λοιπον.. αφου το σκεφτομουν για αρκετη ωρα μετα ζυγιασα τα πραγματα κ σκεφτηκα πως και παλι εγω ειμαι η καλυτερη.. εγω εκανα πιο καλες σπουδες.. κ μετα ΜΠΑΜ!!!
    λες κ επανυλθα στην πραγματικοτητα!
    μια φωνη μεσα μου μου ειπε " πασ καλαααααααα? τι μ......ιεσ.. σκεφτεσαι? δεν νρεπεσαι να μειωνεις ετσι τν εαυτο σου? το κοριτσι π παει να σπουδασει τι σου φταει? δεν ντρεπεσαι να σκεφτεσαι αν εισαι ανωτερη η κατοτερη καποιου? ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΑΞΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!!!!!! "
    κ μετα αφου η φωνουλα σταματησε να τσιριζει θυμωμενη..ενιωσα τεραστια ντροπη κ εκλαιγα με τις ωρες μη μποροντασ να καταλαβω τι τρεχει με εμανα κ αναρωτουμενη που θα καταλιξω...

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    24
    Σημερα ειναι κ το τελευταιο μινυμα που αναρτω ,θα μπαινω οστοσο να διαβαζω θεματα

    θα ηθελα να σας ευχαριστω παρα μα παρα πολυ για οσες φορες μου απαντησατε! Να ευχηθω σε ολους να ειστε καλα
    κ καθε μερα π περναει να ειναι κ πιο ομορφη

    Σημερα εγινε κατι που με τρανταξε κ καταλαβα την ριζα του προβληματος μου!
    σε λιγες μερες με το αγορι μου εχουμε επετειο κ μου ειπε την ημερα εκεινη να αρραβωνιαστούμε!
    χάρηκα παρα πολυ κ αρχίσαμε να κανουμε σχέδια κτλπ.. περασε περιπου κανα 2ωρο κ εκει που λεγαμε
    σχετικα με τν αρραβώνα γύρισε και μου ειπε αυτολεξεί διατηρώντας την χαρούμενη εκφραση του: "ξερεις τι;
    Καλυτερα να το αφησουμε και το βλεπουμε σε καμια 2ετια! μην μπλεκουμε οικογενοιες με την σχεση μας,καλα
    περναμε και ετσι!ε? "

    εκει πείσμωσα και αρχισα φανερα θυμωμένη να του λεω πως ο αρραβωνας δεν ειχε παιχνίδι κ αφου δεν ηταν σίγουρος να μην
    ελεγε τπτ και πως εχω απογοητευτει πολυ κτπλ.. ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΗΝ ΡΙΖΑ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ....

    Οτι δεν κανω για τπτ,εντελως αχρηστη.. για ολους..κ αφου γεννηθηκα αχρηστη δεν θα αλλαξω ποτε..
    ουτε η μανα μου με θελει,ουτε ο πατερας μου οταν ζουσε με ηθελε,ουτε κανεις... γτ ειμαι αχρηστη κ δεν αξιζω!
    για αυτο ολο με κρινουν και με συγκρινουν... Τωρα πια ξερω και πως θα καταληξω..Μονη μου...

    Ευχαριστω ξανα για ολα παιδια!
    ευχαριστω πολυ και γεια σας!
    ευχομαι τα καλυτερα!!!!

    Βye

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    greece
    Posts
    203
    darsel το αγορι σου πως τα παει με την ιδψ.?

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    44
    μα αν εγιναν ετσι τα πραγματα με το αγορι σου . και την μια σου προτεινε να αραβωνιαστητε και την αλλη το πηρε πισω. Το προβλημα δεν ειναι σε εσενα αλλα στο αγορι σου που ειναι ανωριμο και την μια λεει ετσι και την αλλη αλλιως . και μαλιστα για ενα τοσο σοβαρο θεμα .Μην κατηγορεις συνεχεια τον εαυτο σου για οτι γινεται γυρω σου .

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by christos78 View Post
    darsel το αγορι σου πως τα παει με την ιδψ.?
    To agori mou den dektike pote na pame se kapoio psixologo
    tn teleutaio kairo eixe allaksei aisthita ,itan pl pio iremos,sizitisimos...
    eixe stamatisei ta polla 'epanalambanomena"..

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by kochlias View Post
    μα αν εγιναν ετσι τα πραγματα με το αγορι σου . και την μια σου προτεινε να αραβωνιαστητε και την αλλη το πηρε πισω. Το προβλημα δεν ειναι σε εσενα αλλα στο αγορι σου που ειναι ανωριμο και την μια λεει ετσι και την αλλη αλλιως . και μαλιστα για ενα τοσο σοβαρο θεμα .Μην κατηγορεις συνεχεια τον εαυτο σου για οτι γινεται γυρω σου .
    Kochlia δεν μπορει να ειναι ολα συμπτωσεις..
    απο την στιγμη π ετσι με αντιμετωπιζουν
    αυτο και ειμαι..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πόσο φυσιολογικό είναι...
    By Κύκνος in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 138
    Last Post: 25-11-2019, 15:05
  2. ποσο ακομα?
    By kyknos25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 28-06-2011, 23:10
  3. πόσο ακόμη ?
    By mavrompizelo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 14-03-2011, 12:40
  4. Συμπτώματα... για πόσο πια!!!
    By Gio1979 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 03-08-2010, 01:38
  5. τι κανω αφου μετα απο 3 χρονια καταλαβα ποσο την πληγωσα και ποσο μου λειπει?
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-2008, 06:01

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •