δεν ημουν ετσι... ποσο λυπαμαι.. ποσο φοβαμαι... Ποσο... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    γενικα παιδια την ζηλια την εχω πολυ κι εγω μεσα μου..βασικα ειχα την ερωτικη ζηλια αλλα επειδη ο αντρας μου δεν μου δινει δικαιωματα την παλευω..αλλα τωρα με εχει πιασει μια αλλη ζηλεια.δηλαδη ενω ειμαι πολυ ομορφη(κατα κοινη ομολογια),εχω σπουδασει πανεπιστημιο,εχω εναν ωραιο και πολυ καλο αντρα,και μια μικρη κορουλα που οποιος την βλεπει παθαινει πραγματικα..εγω νιωθω ενα τιποτα...με εχει ψυχοπλακωσει αυτο με το χρονιο αγχος και λεω οτι δεν εχω κανει τιποτα στην ζωη μου..ουτε μια βολτα να παω το παιδι μονη μου..ουτε θα μπορουσα να δουλεψω εκτος της δικης μας δουλειας..ουτε οδηγω..ουτε πολλα αλλα..και ζηλευω ολους που χαιρονται την ζωη τους..και λεω γιατι σε μενα???

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    ζωζα θελω να σ ρωτησω.....οσο καιρο ησουν εγκυος στο μωρακι σου πως ησουν θελω να πω,ειχες αγχος,φοβοσουν και γενικα σκεφτοσουν παντα αρνητικα η τ μυαλο σ ξεφευγε?ρωταω γιατ ειμαι με ενα παιδι και τ παμε σοβαρα κι θελουμε ν κανουμε κ ενα παιδακι αλλαα φοβαμαι μ τοσα ψυχολογικα που εχω και τοσο αγχος και φοβιες δεν ξερω!!!νιωθω πως θα πγαινω για υπερηχο και θ τρεμω απο τον φοβο μου!!!εσυ πως ησουν?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    ζηλια ολοι εχουμε μεσα μας ειναι λογικο τ θεμα ειναι ν μην την εξωτερικευουμε....ειδικα αν ειναι κακη για τον αλλον!!!αλλα εμεις οι ανθρωποι παντα ζηλευουμε οτι εχουν οι αλλοι και δεν εχουμε εμεις!!!σκεψου πως καποιοι αλλο ζλευουν εσενα...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Το θεμα με τη ζηλια ειναι οτι αρχικα πρεπει να αναγνωρισουμε το προβλημα κ να το αποδεχτουμε. μετα μονοι μας η με εναν ειδικο δουλευουμε πανω στην διαχειριση της ζηλιας αρχικα κ στην "εξαλειψη" κ "εξουδετερωση" του ψυχοφθορου χαρακτηρα της μετεπειτα.
    Darsel, πολυ αυτομομφη ρε συ, γιατι? Μου βγαζει κατι σε μοιρολατρια, οτι δλδ "ετσι ειμαι τι να κανω, δν μπορω να αλλαξω". Κι ομως μπορεις αρκει να θες. Η αυτολυπηση ποτε δν βοηθησε κανεναν.
    Επισης, γενικος κανονας : Αποφευγετε να μπαινετε στη διαδικασια της συγκρισης, αντιθετως επικεντρωθειτε στον εαυτο σας κ try to fix it.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    αγγελικουλα οταν ημουν εγκυος ειχα οντως πολυ αγχος...φοβιες και τα συναφη ..αρκετα δυνατη ομως ενιωθα την ωρα της γεννας..η γνωμη μου ειναι οτι ολα ειναι βασανιστηκα για οσους υποφερουν απο χρονιο αγχος και κρισεις πανικου..αλλαΠΡΕΠΕΙ να κανουμε και κανα βημα μπροστα..και βεβαια λοιπον να κανετε ενα παιδακι..αρκει να εχεις και βοηθειες για να το μεγαλωσεις και να το κρατανε καποιοι δικοι σου οταν εισαι χαλια..εγω να φανταστεις και στον παιδιατρο που την παμε με τον αντρα μου παιρνω κι αλλες ενισχυσεις..πχ αδερη η μαμα..αστα για γελια και για κλαματα η φαση!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    η μαμα μου δεν ζει εξου και οι φοβιες μου!!!η πεθερα μ μονο απο τον πατερα μου δεν περιμενω κι πολλα ευτυχως ο συντροφος μου με βοηθαει αρκετα και μ στηριζει.....παλι καλα ειναι υπευθυνο ατομο!!!αλλα θελω ν πιστευω πως μεχρι τοτε θ τ εχχω ξεπερασει!!!καλα εγω φανταζομαι απο τωρα θα πγαινω για υπερηχο και θ σκεφτομαι οτι κατι εχει τ μωρο!!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    αγχος θα εχεις αλλα οπως κι εγω ετσι κι εσυ ειμαι σιγουρη θα εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και γεννα κι ενα υγιεστατο μωρακι μετα στην αγκαλια σου,,να μεγαλωσετε μαζι με τον αντρουλη σου..κι οτι θες να με ρωτας εδω ειμαι!

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    24
    δεν ειναι αυτολυπηση..ειναι αληθεια! και πρεπει να δεχομαστε τις αληθειες και οχι να εθελοτυφλουμε!
    τελος παντων, εχετε δει το φαρμακο himalaya mentat? εχω ψαξει στο νετ και λεει πως ειναι καλο για την μνημη και το αγχος!
    το εχει παρει ποτε κανεις σας? αν ναι,σας βοηθησε?

    http://www.pharmshop.gr/gr/ProductVi...Id=2945&cat=89 ευχαριστω!

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by ζωζα View Post
    γενικα παιδια την ζηλια την εχω πολυ κι εγω μεσα μου..βασικα ειχα την ερωτικη ζηλια αλλα επειδη ο αντρας μου δεν μου δινει δικαιωματα την παλευω..αλλα τωρα με εχει πιασει μια αλλη ζηλεια.δηλαδη ενω ειμαι πολυ ομορφη(κατα κοινη ομολογια),εχω σπουδασει πανεπιστημιο,εχω εναν ωραιο και πολυ καλο αντρα,και μια μικρη κορουλα που οποιος την βλεπει παθαινει πραγματικα..εγω νιωθω ενα τιποτα...με εχει ψυχοπλακωσει αυτο με το χρονιο αγχος και λεω οτι δεν εχω κανει τιποτα στην ζωη μου..ουτε μια βολτα να παω το παιδι μονη μου..ουτε θα μπορουσα να δουλεψω εκτος της δικης μας δουλειας..ουτε οδηγω..ουτε πολλα αλλα..και ζηλευω ολους που χαιρονται την ζωη τους..και λεω γιατι σε μενα???
    Ζωζα ετσι και εγω.. και πυρινικος επιστημονας να γινω παλι θα νιοθω πως δεν εχω κανει τπτ της προκοπης..

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Πόσο φυσιολογικό είναι...
    By Κύκνος in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 138
    Last Post: 25-11-2019, 15:05
  2. ποσο ακομα?
    By kyknos25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 28-06-2011, 23:10
  3. πόσο ακόμη ?
    By mavrompizelo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 14-03-2011, 12:40
  4. Συμπτώματα... για πόσο πια!!!
    By Gio1979 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 03-08-2010, 01:38
  5. τι κανω αφου μετα απο 3 χρονια καταλαβα ποσο την πληγωσα και ποσο μου λειπει?
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-2008, 06:01

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •