πόσο μ@λ@κ@ς μπορεί να είμαι?????? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by ταλαίπωρος View Post
    Μπορεί να είναι μία σπασμωδική κίνηση για να σε ξεχάσει.Εφόσον τον αγαπάς γιατί είσαι μακρυά του ? Εκεί είναι το ερώτημα.
    γιατί εκείνος το επέλεξε.....ήταν σπασμωδική κίνηση να κάνει παρτούζα με τον φίλο του....???να την πέφτει σε όλες κ να μιλάει με την αδερφή της πρώην του κ να με λέει ανώριμη?????αυτός τότε τι είναι....???

  2. #17
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    γιατί εκείνος το επέλεξε.....ήταν σπασμωδική κίνηση να κάνει παρτούζα με τον φίλο του....???να την πέφτει σε όλες κ να μιλάει με την αδερφή της πρώην του κ να με λέει ανώριμη?????αυτός τότε τι είναι....???
    Συγγνώμη τότε.Δεν κατάλαβα σωστά.Πας για άλλα.Βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα σου γράφω τι θα έκανα εγώ.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by ταλαίπωρος View Post
    Συγγνώμη τότε.Δεν κατάλαβα σωστά.Πας για άλλα.Βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα σου γράφω τι θα έκανα εγώ.
    τι θα έκανες?????

  4. #19
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    τι θα έκανες?????
    Θα πήγαινα για άλλα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    αυτό σκοπεύω να κάνω κ εγώ...!!!!!!αλλά δεν σημαίνει ότι δεν πονάει..!!!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    ...Μίνα....ειλικρινα.....τυχερη εισαι....ακου με.....πρωτον εισαι μολις 20 χρονων, ειχα κανει το ιδιο λαθος με σενα, συγκεκριμενα με τη σχεση μου τοτε, επισης ενστολος, μου ειχε κανει προταση γαμου και κατα μια εννοια ειχαμε αρραβωνιαστει.....τωρα τα σκεφτομαι ολα αυτα υστερα απο 4 χρονια και λεω....παναγια μου....αγιο ειχα που τελικα χωρισα. Θελω να σου πω, οτι η ηλικια αυτη δεν ειναι για τετοια πραγματα...ειδικα στην εποχη της κρισης...κοιτα να δεις τι θα κανεις με τις σπουδες σου, τη δουλεια σου, κυνηγα το να εισαι εσυ πρωτα αποκατεστημενη επαγγελματικα και υστερα σκεψου τις οικογενειες...

  7. #22
    Θελεις να κανεις οικογενεια μαζι του? από την περιγραφη που δίνεις γι αυτον, αυτος δεν κανει για την οικογενεια που θες να φτιαξεις εσυ. Δεν μπορεις να τον αλλάξεις. Μια ζωη θα τον ανεχεσαι. Εισαι 20 χρονων. Όπως σωστα σου ειπαν κι αλλα μελη βάλε σαν προτεραιότητα, κοιτα τι θα κανεις με τις σπουδες σου, τη δουλεια σου, επαγγελματική αποκατάσταση, να ζησεις τη ζωη σου σαν γυναικα όπως όλες οι γυναικες της ηλικίας σου και ύστερα, μεσα από την εμπειρια που θα αποκτησεις στη ζωη θα βρεις τον πραγματικά καταλληλο για σενα που θα σε κανει ευτυχισμενη.
    Αυτον δεν τον εχεις παντρευτει και βιωνεις δυστυχια και πόνο μαζι του. Φαντασου όταν θα τον έχεις στο ίδιο σπίτι. Μην κανεις βεβιασμενες κινησεις. Αν δεν τον αντεχεις βρες το ψυχικο σθενος και χωρισε τον. Ο επόμενος ίσως ειναι τετοιος σαν ανθρωπος που θα σε κανει να ξεχασεις και να διαγραψεις αυτον. Πήρες μεσα από τον πόνο την εμπειρια για σωστη επιλογη στη συνεχεια ώστε τετοιος σωστος να ναι ο επομενος. Μονο που θα πρεπει να βρεις το σθενος για να πεις παω παρακατω.
    Γαμοι σε τετοια ηλικια και ειδικα με τα οσα περιγραφεις δεν αντεχουν στο χρονο. Βαλε σωστες προτεραιοτητες στη ζωη σου.
    γιάννης

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    καταρχήν σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις απαντήσεις σας.....είναι πράγματα που σκέφτομαι κ εγώ....να διευκρινίσω κάτι είμαστε ήδη χωρισμένοι....εχτές μάλιστα μου είπε ότι ο λόγος που χωρίσαμε είναι ότι του έδωσα όλη μου τη ζωή....δεν μπορώ να καταλάβω γιατί με άφησε να το κάνω???το έβλεπε ότι φοβόμουν να το κάνω κ με προέτρεψε να το κάνω...από τη μια σκέφτομαι πως καλύτερα που έγινε τώρα κ όχι εφόσον θα είχαμε κάνει οικογένεια....δεν μου είχε κάνει πρόταση γάμου αλλά σχεδιάζαμε να μείνουμε μαζί μόλις ξεμπαρκάρει κ να ξεκινήσουμε να σκεφτόμαστε τη ζωή μας μαζί....όλη η οικογένεια μου καθώς κ η δική του όπως κ αυτός μιλούσαν για γάμους όχι τώρα αλλά μετά το μπάρκο ή μετά από το δύο μπάρκα....αφού είδα με τα μάτια μου τι είναι μπορεί να μου πει κάποιος γιατί πονάω τόσο πολύ????γιατί ακόμα κ τώρα τον θέλω στη ζωή μου?????γιατί μου λείπει τόσο πολύ?????

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    καταρχήν σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις απαντήσεις σας.....είναι πράγματα που σκέφτομαι κ εγώ....να διευκρινίσω κάτι είμαστε ήδη χωρισμένοι....εχτές μάλιστα μου είπε ότι ο λόγος που χωρίσαμε είναι ότι του έδωσα όλη μου τη ζωή....δεν μπορώ να καταλάβω γιατί με άφησε να το κάνω???το έβλεπε ότι φοβόμουν να το κάνω κ με προέτρεψε να το κάνω...από τη μια σκέφτομαι πως καλύτερα που έγινε τώρα κ όχι εφόσον θα είχαμε κάνει οικογένεια....δεν μου είχε κάνει πρόταση γάμου αλλά σχεδιάζαμε να μείνουμε μαζί μόλις ξεμπαρκάρει κ να ξεκινήσουμε να σκεφτόμαστε τη ζωή μας μαζί....όλη η οικογένεια μου καθώς κ η δική του όπως κ αυτός μιλούσαν για γάμους όχι τώρα αλλά μετά το μπάρκο ή μετά από το δύο μπάρκα....αφού είδα με τα μάτια μου τι είναι μπορεί να μου πει κάποιος γιατί πονάω τόσο πολύ????γιατί ακόμα κ τώρα τον θέλω στη ζωή μου?????γιατί μου λείπει τόσο πολύ?????
    ολη σου την ζωη δεν του την εδωσες γιατι δεν την εχεις στο χερι σου, σταματα να λυπασαι τον εαυτο σου

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    στην αρχή ήμουν κυρίαρχος του εαυτού μου....κρατούσα τις αποστάσεις μου....προσπαθούσα να περνάω καλά...μου είπε άφησε τον εαυτό σου ελεύθερο δεν ήρθα για να σε πληγώσω....κ σιγά σιγά το έκανα....μου έδειχνε ότι το εννοούσε....όλοι το έβλεπαν αυτό....κ εγώ είχα ανάγκη τη σιγουριά κ την προστασία...η καρδιά μου πονάει....μακάρι να γύριζε ο χρόνος πίσω....να μην έδινα τόσα πολλά κ ίσως να τον είχα εδώ τώρα όπως τον ήθελα εγώ.....

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    στην αρχή ήμουν κυρίαρχος του εαυτού μου....κρατούσα τις αποστάσεις μου....προσπαθούσα να περνάω καλά...μου είπε άφησε τον εαυτό σου ελεύθερο δεν ήρθα για να σε πληγώσω....κ σιγά σιγά το έκανα....μου έδειχνε ότι το εννοούσε....όλοι το έβλεπαν αυτό....κ εγώ είχα ανάγκη τη σιγουριά κ την προστασία...η καρδιά μου πονάει....μακάρι να γύριζε ο χρόνος πίσω....να μην έδινα τόσα πολλά κ ίσως να τον είχα εδώ τώρα όπως τον ήθελα εγώ.....
    ολοι εχουν αναγκη απο αισθηματικη ασφαλεια, εσυ ομως θελεις τον "πατερα" σου και δεν προκειται να τον βρεις σε κανεναν...

  12. #27
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    είμαι 20χρονών κ είχα ήδη στήσει την ζωή μου....είχαμε κάνει σχέδια για οικογένεια....ειδικά με το επάγγελμα που κάνει....με είχε κάνει να είμαι σίγουρη πως αυτός θα είναι ο πατέρας των παιδιών μου....τώρα θα μπορέσω να ξαναβρώ έναν άνθρωπο για να κάνω τέτοια όνειρα????θα μπορέσω να ξανα εμπιστευτώ κάποιον τόσο πολύ ώστε να του εμπιστευτώ τη ζωή μου????
    Αυτός πόσο είναι;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Quote Originally Posted by Aloha View Post
    Αυτός πόσο είναι;
    22....αλλά από ότι έλεγε ήθελε να κατασταλάξει τέλος οι κρεπάλες έκανε πολλές....τι να πεις...συν ότι με το επάγγελμα που κάνει είναι δύσκολο να βρει γυναίκα....!!!!

  14. #29
    Η αλήθεια μου φαίνεται μικρός για να σκέφτεται για οικογένεια και παιδιά. Στο άλλο θέμα λες ότι σε απάτησε πριν χωρίσετε αν κατάλαβα καλά. Οκ ίσως του έδωσες πολλά, ίσως σε θεωρούσε δεδομένη δεν ξέρω. . Το θέμα είναι ότι δεν σου αξίζει αυτή η συμπεριφορά, ούτε να στεναχωριέσαι. Εσύ κράτα το σαν εμπειρία για να μην κάνεις στον επόμενο τα ίδια λάθη. Είσαι 20, θα ξαναβρείς κάποιον άλλο, απλά θέλεις τον χρόνο σου τώρα να τον ξεπεράσεις.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    το θέμα είναι ότι ούτε το οικογενειακό περιβάλλον με βοηθάει να νιώσω καλύτερα....όλο φωνές όλο επιθέσεις όλο καβγάδες....τρελαίνομαι στην κυριολεξία....!!!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 8
    Last Post: 27-11-2012, 23:44
  2. πόσο μπορεί να επηρεάσει την σχέση ένας καβγάς????
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 19-06-2012, 03:15
  3. ποσο κοντα μπορει να ειναι η οριακη με τη διπολικη διαταραχη;
    By Danay1997 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 32
    Last Post: 10-05-2012, 04:11
  4. πόσο άρρωστοι μπορεί να είναι καποιοι???
    By arktos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 88
    Last Post: 06-10-2011, 15:33
  5. ποσο ηλιθια και ασχετη μπορει να ειναι μια ψυχιατρος....
    By amelie74 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 28-01-2010, 13:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •