Ανθρωποι που δεν σε γεμιζουν
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    192

    Ανθρωποι που δεν σε γεμιζουν

    Εχετε νιωσει ποτε οτι κανετε παρεα με μερικους ανθρωπους χωρις να σας γεμιζουν πλεον η οτι ειστε υπερανω η οτι δεν εχουν τιποτα να σας δωσουν και να ειστε απλα μαζι τους γιατι φοβαστε την μοναξια?εχετε σκεφτει να βρειτε καινουργιους ανθρωπους οι οποιοι θα σας γεμιζουν θα σας κανουν καλυτερους ανθρωπους/χαρακτηρες θα εχετε να παρετε κατι απο αυτους οπως δυναμισμο/εξυπναδα και να μην το κανετε γιατι νομιζετε οτι πλεον δυσκολα γινονται καλες φιλιες και οχι επιφανειακες,με αποτελεσμα να αναγκαζεσε να μεινεις με ανθρωπους ειτε φιλους ειτε συντροφους που αντι να σε εξελισουν ψυχικα να σε γυρνανε πισω η να σου δημιουργουν ψυχικα τραυματα.Σαν να θες να πεταξεις να ανεβεις level και να σου κοβουν τα φτερα.Μηπως αποτελεσμα της μοναξιας σημερα ειναι επειδη ο καθε ενας ζηταει το τελειο και δεν το βρισκει?εγω νομιζω οτι ζηταει το τελειο για να γινει και αυτος τελειος,να εχει να παρει κατι απο τον ανθρωπο που εχει απεναντι του,να γινει πιο δυνατος να μαθει να "ζει".Εσεις τι λετε?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ΚΕΝΟ = snob και arrogant. αυτο που γραφεις ειναι ενας απ'τους λογους που εμεινα μονος. εβρισκα οτι δε μου ταιριαζουν πλεον οσοι φιλοι ειχα απο σχολειο, και εκτος του οτι ειχαν κι αυτοι τα δικα τους και προχωρησαν και χαθηκαμε, αρχισα να γινομαι πιο επιλεκτικος μεχρι που μηδενιζα το κοσμο για πλακα. τη μοναξια δε τη φοβηθηκα τοτε, δεν ειχαμε κριση να μη καλυπτουμε τις αναγκες μας οπως σημερα. κι ετσι ενιωθα οτι θα μου αρκουσε μια σχεσουλα μονο, οποτε αυτη κυνηγουσα. δυστυχως μεγαλωνοντας καταλαβα ποσο λαθος εκανα, καλο ειναι να εχεις δεκαπεντε γνωστους οπου πας, να σε βοηθανε προσφερωντας σου οτι μπορουν κι οχι οτι θες, παρα να εχεις ξεκοψει απο ολους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Να μιλησω προσωπικα κύριε Φούσκα? Οκ, θα μιλησω προσωπικα! :D Μου συμβαινει ναι, ακομη και αυτη την περιοδο της ζωης μου και το σκεφτομουν πολυ εντονα χθες καθως επεστρεφα απο τη Χαλκιδικη. Σκεφτομουν λοιπον οτι αν βαλω κατω και δω τους φιλους μου, ειναι τελικα.....3-4 ατομα....που και παλι.....οι δρομοι μας απο Σεπτεμβριο χωριζουν οριστικα, Λονδινο-Αθηνα-Κρητη-Τρικαλα ,εκει θα βρισκομαστε. Υπηρχαν πολλα ατομα στη ζωη μου που πιστευα οτι ηταν εκει διπλα μου, αλλα με τις πρωτες δυσκολιες εφυγαν, χαρακτηριστικο παραδειγμα οταν εμαθα οτι ενας 'φιλος' μου με αραιωσε γιατι εχω καταθλιψη και πολλες φορες δεν κανω χαβαλε με την παρεα....ή επειδη πχ δεν παω μαζι τους στο ελευθερο καμπινγκ αλλα προτιμω ενα ξενοδοχειο. Θελω να σου πω, οτι εβγαινα με κοσμο και τους θεωρουσα δικους μου ενω αυτοι με ξεγραψαν με την πρωτη ευκαιρια...πολλες φορες βλεπω εξω μεγαλες παρεες και ζηλευω, σκεφτομαι, ουαου....τι ομορφο να κανουν ολοι μαζι ταξιδια ή εστω να γευματιζουν παρεα....συμβιβαστικα παρα πολυ....ακουγα ιστοριες που δε με ενδιεφεραν, πηγαινα σε μερη που δε με αντιπροσωπευαν, γνωριζα υποκοσμο που δε γουσταρα, γενικα εκανα πολλα για να ανηκω καπου και να μην βρισκομαι στο δωματιο του σπιτιου μου. Ξερεις ομως τι καταλαβα? Ότι αυτα τα 3 ατομα που μου εμειναν, τα οποια γνωριζονται μεταξυ τους αλλα δεν ειναι η ίδια παρεα,ειναι τοσο σημαντικα και ιδιαιτερα ατομα , δε με εγκατελειψαν ποτε οσες διαφωνιες και αντιπαραθεσεις και αν ειχαμε. ισως να ειναι μικρος ο αριθμος, να μη μπορω να τους συντονισω να βγουμε ολοι μαζι ή τελοσπαντων να κανουμε τις ξεφρενες διακοπες ,ωστοσο ειναι αρκετο. Και τωρα που οι δρομοι μας χωριζουν και ποιος ξερει αν θα ξαναβρεθουμε ποτε στην ιδια πολη, αναρωτιεμαι πως θα διαμορφωσω τη ζωη μου....απο την αλλη ομως....και αυτοι μονοι τους δε θα ειναι εκει? οποτε προσπαθω να μην το πολυσκεφτομαι....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    192
    για μενα προσωπικα η μοναξια ειναι πολυ πολυ ασχημο πραγμα,αλλο να την χρησιμοποιεις για λιγο κι αλλο να σε χρησιμοποιει εκεινη.το διλλημα που ερχεται ειναι η μοναξια μεχρι να βρεις ανθρωπους που σιγα σιγα θα σε κανουν καλυτερο ανθρωπο η παρεα με ανθρωπους τους οποιους τους κανεις παρεα απο αναγκη και αυτοι εσενα?howtodream δυστυχως τους ανθρωπους με τα ψυχολογικα τους βλεπουνε καπως και πιο πολυ πιστευω φοβουνται μηπως επηρεαστουν.μακαρι να βρησκαμε ο καθενας τον μαστορα μας που λενε.μηπως τελικα μερικοι εχουμε το προβλημα να βλεπουμε τους πιο πολους κατωτερους?μηπως φταιμε εμεις?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by mr bubbles View Post
    για μενα προσωπικα η μοναξια ειναι πολυ πολυ ασχημο πραγμα,αλλο να την χρησιμοποιεις για λιγο κι αλλο να σε χρησιμοποιει εκεινη.το διλλημα που ερχεται ειναι η μοναξια μεχρι να βρεις ανθρωπους που σιγα σιγα θα σε κανουν καλυτερο ανθρωπο η παρεα με ανθρωπους τους οποιους τους κανεις παρεα απο αναγκη και αυτοι εσενα?howtodream δυστυχως τους ανθρωπους με τα ψυχολογικα τους βλεπουνε καπως και πιο πολυ πιστευω φοβουνται μηπως επηρεαστουν.μακαρι να βρησκαμε ο καθενας τον μαστορα μας που λενε.μηπως τελικα μερικοι εχουμε το προβλημα να βλεπουμε τους πιο πολους κατωτερους?μηπως φταιμε εμεις?

    το μονο σιγουρο Φούσκα μου ειναι το 'προβλημα' για να μιλησω προσωπικα το εχω εγω. όχι επειδη εχω καταθλιψη, απλα επειδη καμια φορα εισαι απλα διαφορετικος...και αρνεισαι να μπεις στο σωρο....γιατι κατι σε ξεχωριζει απο εκει...οσο ιδιαιτερο και ομορφο ακουγεται, αλλο τοσο δυσκολο και μοναχικο ειναι. Αλλα ειναι μεχρι να αποδεχτεις τον εαυτο σου. Ο γιατρος μου λεει οτι σε καμια περιπτωση δεν ειναι καλο να αλλαζω αυτο που ειμαι απλα για να εισπραξω την αποδοχη...και το λεει γιατι πλεον ξερει τι ειμαι και το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειμαι κοινωνικο outcast.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    192
    καλα σου λεει ο γιατρος σου γιατι και να αλλαζες θα το εκανες μονο επιφανειακα και μπορει να ηταν και χειροτερα.το σωρο αστο στην ακρη,βρισκεις και εσυ κατι διαφορετικο θα ταιριαξετε?το εχεις δοκιμασει?η μηπως το διαφορετικος απο τον αλλον διαφορετικο απεχει πολυ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by mr bubbles View Post
    καλα σου λεει ο γιατρος σου γιατι και να αλλαζες θα το εκανες μονο επιφανειακα και μπορει να ηταν και χειροτερα.το σωρο αστο στην ακρη,βρισκεις και εσυ κατι διαφορετικο θα ταιριαξετε?το εχεις δοκιμασει?η μηπως το διαφορετικος απο τον αλλον διαφορετικο απεχει πολυ?
    ακομη και να απεχει....η διαφορετικοτητα θα ειναι τοσο γοητευτικη.....που απλα θα την παραμερισει :)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Quote Originally Posted by mr bubbles View Post
    Εχετε νιωσει ποτε οτι κανετε παρεα με μερικους ανθρωπους χωρις να σας γεμιζουν πλεον η οτι ειστε υπερανω η οτι δεν εχουν τιποτα να σας δωσουν και να ειστε απλα μαζι τους γιατι φοβαστε την μοναξια?εχετε σκεφτει να βρειτε καινουργιους ανθρωπους οι οποιοι θα σας γεμιζουν θα σας κανουν καλυτερους ανθρωπους/χαρακτηρες θα εχετε να παρετε κατι απο αυτους οπως δυναμισμο/εξυπναδα και να μην το κανετε γιατι νομιζετε οτι πλεον δυσκολα γινονται καλες φιλιες και οχι επιφανειακες,με αποτελεσμα να αναγκαζεσε να μεινεις με ανθρωπους ειτε φιλους ειτε συντροφους που αντι να σε εξελισουν ψυχικα να σε γυρνανε πισω η να σου δημιουργουν ψυχικα τραυματα.Σαν να θες να πεταξεις να ανεβεις level και να σου κοβουν τα φτερα.Μηπως αποτελεσμα της μοναξιας σημερα ειναι επειδη ο καθε ενας ζηταει το τελειο και δεν το βρισκει?εγω νομιζω οτι ζηταει το τελειο για να γινει και αυτος τελειος,να εχει να παρει κατι απο τον ανθρωπο που εχει απεναντι του,να γινει πιο δυνατος να μαθει να "ζει".Εσεις τι λετε?
    Αυτο ειναι το μεγαλο μου προβλημα.Εχω ελαχιστα ατομα που με γεμιζουν.Τις περισσοτερες φορες ομως βγαινω με ατομα που δεν με γεμιζουν για να μην καθομαι κλεισμενη στο σπιτι και μελαγχολω.Ομως σε καμια περιπτωση δεν αισθανομαι οτι ειμαι πιο πανω απο αυτους.Εχω γνωρισει πολλους ανθρωπους που αντικειμενικα ειναι εξυπνοι,εχουν ενδιαφερον,με τη δουλεια τους,κοινονικοι.Αλλα εμενα προσωπικα δεν με γεμιζουν.Λογικα το προβλημα ειναι σε μενα.Τι να πω..

  9. #9
    "εχετε σκεφτει να βρειτε καινουργιους ανθρωπους οι οποιοι θα σας γεμιζουν θα σας κανουν καλυτερους ανθρωπους/χαρακτηρες"

    Ακριβώς αυτό! Πάντα είχα άτομα γύρω μου αλλά ένιωθα μόνη. Θέλω να βλέπω αυτή την εξέλιξη που λες.
    Δεν είναι θέμα ανωτερότητας όπως λες, απλά βαριέμαι εύκολα τους ανθρώπους και βάζω εύκολα χ.
    Οπότε ίσως είναι θέμα αναζήτησης του τέλειου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    192
    σκεφτομαι μηπως εχω καταθλιψη και δυσκολευομαι να βρω ανθρωπους που να με γεμιζουν
    να με κανουν να εξελιχθω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    192
    επισης ξενερωνω οταν ειμαι σε μια παρεα και συζητανε επιφανειακα θεματα..δεν τους ακουω καν
    μου αρεσει να μιλαω πχ για πολιτικα,για τους ανθρωπους,για προβληματα,σχεσεις,φιλοσοφ ιες..
    θελω να περνω γνωση απο τους αλλους και οχι να ακουω αλλα ντι αλλων.

  12. #12
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Να μιλησω προσωπικα κύριε Φούσκα? Οκ, θα μιλησω προσωπικα! :D Μου συμβαινει ναι, ακομη και αυτη την περιοδο της ζωης μου και το σκεφτομουν πολυ εντονα χθες καθως επεστρεφα απο τη Χαλκιδικη. Σκεφτομουν λοιπον οτι αν βαλω κατω και δω τους φιλους μου, ειναι τελικα.....3-4 ατομα....που και παλι.....οι δρομοι μας απο Σεπτεμβριο χωριζουν οριστικα, Λονδινο-Αθηνα-Κρητη-Τρικαλα ,εκει θα βρισκομαστε. Υπηρχαν πολλα ατομα στη ζωη μου που πιστευα οτι ηταν εκει διπλα μου, αλλα με τις πρωτες δυσκολιες εφυγαν, χαρακτηριστικο παραδειγμα οταν εμαθα οτι ενας 'φιλος' μου με αραιωσε γιατι εχω καταθλιψη και πολλες φορες δεν κανω χαβαλε με την παρεα....ή επειδη πχ δεν παω μαζι τους στο ελευθερο καμπινγκ αλλα προτιμω ενα ξενοδοχειο. Θελω να σου πω, οτι εβγαινα με κοσμο και τους θεωρουσα δικους μου ενω αυτοι με ξεγραψαν με την πρωτη ευκαιρια...πολλες φορες βλεπω εξω μεγαλες παρεες και ζηλευω, σκεφτομαι, ουαου....τι ομορφο να κανουν ολοι μαζι ταξιδια ή εστω να γευματιζουν παρεα....συμβιβαστικα παρα πολυ....ακουγα ιστοριες που δε με ενδιεφεραν, πηγαινα σε μερη που δε με αντιπροσωπευαν, γνωριζα υποκοσμο που δε γουσταρα, γενικα εκανα πολλα για να ανηκω καπου και να μην βρισκομαι στο δωματιο του σπιτιου μου. Ξερεις ομως τι καταλαβα? Ότι αυτα τα 3 ατομα που μου εμειναν, τα οποια γνωριζονται μεταξυ τους αλλα δεν ειναι η ίδια παρεα,ειναι τοσο σημαντικα και ιδιαιτερα ατομα , δε με εγκατελειψαν ποτε οσες διαφωνιες και αντιπαραθεσεις και αν ειχαμε. ισως να ειναι μικρος ο αριθμος, να μη μπορω να τους συντονισω να βγουμε ολοι μαζι ή τελοσπαντων να κανουμε τις ξεφρενες διακοπες ,ωστοσο ειναι αρκετο. Και τωρα που οι δρομοι μας χωριζουν και ποιος ξερει αν θα ξαναβρεθουμε ποτε στην ιδια πολη, αναρωτιεμαι πως θα διαμορφωσω τη ζωη μου....απο την αλλη ομως....και αυτοι μονοι τους δε θα ειναι εκει? οποτε προσπαθω να μην το πολυσκεφτομαι....
    Να κρατησεις τακτική επικοινωνία μαζι τους σε τουλάχιστον εβδομαδιαία βάση, επεδίωκε να συζητας τα δικα σου και τα δικα τους έστω από τηλεφωνου ως εαν να εισασταν μαζι, κρατα δλδ το επιπεδο επικοινωνιας πολύ ψηλα, και ειδικα σε περιόδους διακοπών, άμα δε βολεύει άλλες περιοδους, διοργανωνε κατι να σας ξανασμίγει. Οτιδηποτε δλδ βοηθαει στο να μη χαθει η φιλία. Και στο χωρο όπου θα βρεθεις για σπουδες ψάξε για νεες φιλίες, τον τροπο τον ξερεις, μεσα από την μεχρι τωρα εμπειρια σου στις διαπροσωπικες σχεσεις έχεις την ικανότητα να ξεχωρίζεις ανθρωπους και να επιλέγεις, δεν χρειαζεσαι μαθηματα από κανενα επι του προκειμενου εσυ.
    Όσον αφορα τους άλλους για τους οποιους μιλας, δε μιλαμε για φιλίες αλλά για παρεα που καλυπτε απλά συγκεκριμενη σου αναγκη που ισως δεν σου καλυπταν αυτοι οι καλοί φίλοι, ήτοι νυχτερινη ζωη, δραση, γυναικες, μπαρακια, χωρις καμια ψυχικη συνδεση και επικοινωνια που εξαντλείτο στο που θα κινηθει και τι θα κανει η παρεα. Παρα αυτο το κοινο θα μπορουσε να αποτελέσει το εναυσμα για να εξελιχτει σε φιλία, εντουτοις κατι τετοιο δε συνέβη και το διαπιστωσες τελικα στα δυσκολα σου. Μην ανησυχεις, όλοι κανουμε τετοιες διαπροσωπικες σχεσεις γιατι με τους λίγους καλους φιλους δεν μπορουμε να ταιριαξουμε σε όλα, πχ δεν ειναι ανθρωποι του εξω. Η παρεα επίσης καλύπτει την ελλειψη φιλίας στη ζωη μας. Ετσι δημιουργουμε παρεες με στοιχειο συνδεσης αυτο και τιποτα παραπάνω. Ωστοσο δε θα την πατησουμε αμα κανουμε σωστα τη διακριση και ξερουμε μεχρι που μπορει να προσφερει το ενα και που το άλλο.
    γιάννης

  13. #13
    Ανθρωποι με τους οποιους συναναστρεφεσαι αλλά δε σε γεμιζουν σου ριχνουν χωρις να το καταλάβεις την αυτοεκτιμηση και την αυτοπεποίθηση σου. Δεν παιρνεις ενθαρρυνση και αισιοδοξια από αυτους, εφοδια απαραιτητα σε καθε σου βημα στη ζωη, την προβληματικοτητα στη σχεση μαζι τους αμα εισαι σε μικρη ηλικία την αναγαγεις σε δικο σου πρόβλημα και σε αποτρεπει από του να ξανοιχτεις στις διαπροσωπικες σου σχεσεις. Συναναστρεφεσαι μαζι τους εξ αναγκης, η εναλλακτικη επιλογη ειναι η μοναξια την οποια δεν αντεχεις, το μη χειρον βέλτιστον. Δεν μπορουν να σε καταλάβουν, δεν μπορεις να μοιραστεις μαζι τους χαρες, στις επιτυχίες σε μειώνουν, στα δυσκολα δεν ενδιαφερονται. Τους εχεις απλα για να μιλας με καποιους και να ζεις στη ψευδαισθηση ότι εχεις καποιους και δεν εισαι πλήρως μόνος. Η λύση, όσο μπορεις ξεκόβεις και ξανοιγεσαι αλλού ή αν αναγκαστικά πχ λόγω δουλειας, συγγενειας, γειτονιας εισαι μαζι τους, μαθαινεις πως να τους αντιμετωπίζεις, να μην τους ανεχεσαι και κυριως να μη τους λαμβανεις υποψη.
    γιάννης

  14. #14
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    καλλιθεα αττικης
    Posts
    47
    αγαπητοι φιλοι κ μιλαω στο πληθυντικο γιατι ειδα πολλα μνμ παραπανω.τη μοναξια δν τη φοβηθηκα ποτε!εχω μονο μια κολλητη που την ξερω δεκαπεντε χρονιακ αλλη μια επισης πολυ καλη.πιστευω πως φιλος ειναι αυτος που σε γουσταρει ακριβως γι αυτο που εισαι.με τα υπερ κ τα κατα σου!!οπως κ ο σωστος ο συντροφος γι αυτο κ ειμαο ενα χρονο περιπου μονη μου!!να καμετε αυτο που θελετε εσεις κ σας κανει να χαμογελατε!κ αυτη τη φραση να την αφιερωσω κ στον howtodream,που διαβασα κ τη δικη του απαντηση κ να του πω πως κ γω εχω παθει καταθλιψη ε και;;; ο αυτοσεβασμος μου κ το χαμογελο μου με βοηθησαν σε ολα!!!ανθρωποι που ειναι κοντα σας για το συμφερον μακρυα!!!επισης το να εχεις 500 γνωστους δν λεει κ τπτ κ δν καλυπτει την καρδια σου οταν αυτη θα το χρειαστει!!!να περνατε ολοι σας καλα!!!κ να μη μασατε!!!οποιος φευγει απλα δν αξιζε να μεινει....να κοιτατε να εχετε πρτιδες με ατομα ειλικρινη κ ξηγημενα!!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Να σε ρωτησω ρε φιλε κ αμα θες μου απαντας διοτι αυτη τη μπουρδα με το "υπερανω" κ το "ανωτερος" πολλακις την εχω ακουσει. Για πες μου λοιπον τι σημαινει για σενα "υπερανω" κ "ανωτερος"? Αναλυσε μου αυτες τις 2 εννοεις, δωσε μια ετυμολογια.
    Ακου τωρα να σου πω τα ευχαριστα : Για να εχεις υψηλες απαιτησεις απο τους αλλους, πρεπει να εισαι αναλογων προδιαγραφων. Κ να εισαι, οχι να ΝΟΜΙΖΕΙΣ η ακομα χειροτερα να ΔΙΑΤΕΙΝΕΣΑΙ οτι εισαι. Κ επισης το αμα εισαι αξιολογος κτλ αυτο θα το κρινουν οι αλλοι, οχι εσυ. Ο καθενας φιλε εχει υποκειμενικη αποψη για τον ευατο του. Κ οι εννοιες που σου προανεφερα ειναι εντελως ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ. Αλλος θεωρει ανωνετους τους ανθρωπους που ειναι πλουσιοι, αλλος οσους εχουν καλη δουλεια, αλλος οσους ειναι ομορφοι, αλλος οσους ειναι αλτρουιστες κ παει λεγοντας. Αν αλλαξει το υποκειμενο αλλαζουν κ τα κριτηρια κ οι προδιαγραφες του προιοντος. Με πιανεις? Τι σημαινει για σενα ανωτερος? Κ ως προς τι? Ως προς την καταγωγη? Το επαγγελμα? Την εξωτερικη εμφανιση? Τον χαρακτηρα? Την προσφορα στο συνανθρωπο? Βαλε τους αναλογους επιρρηματικους προσδιορισμους, οι οποιοι βεβαια ειναι διαφορετικοι απο ατομο σε ατομο. Επισης οταν λες δεν σε γεμιζουν κτλ, μηπως κατι αναλογο συμβαινει κ με σενα? Μπες λιγο νοητα στη θεση τους. Προσεξε την προβολη κ την ενσυναισθηση. Εννοιες κλειδια επι τω προκειμενω. Επισης να θυμασαι οτι οταν εχεις καποιες συγκεκριμενες απαιτησεις απο τους αλλους, οφειλεις πρωτα να τις εχεις απο τον εαυτο σου. Αυτα κ σορρυ αν ειμαι επιθετικη.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ανθρωποι
    By Kortha in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 14-07-2012, 15:30
  2. ΖΩΑ-ΑΝΘΡΩΠΟΙ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 14-06-2012, 16:02
  3. ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
    By gusco in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 30-06-2011, 20:16
  4. ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΟΝΑΧΟΙ
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 02-01-2008, 13:53
  5. Οι δικοί μας άνθρωποι...
    By Aggelika in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 21-09-2006, 00:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •