Quote Originally Posted by KENO View Post
δε ξερω ηλικια σου, αν εισαι μικρος κατω των 25 εχεις χρονο να διορθωθεις, μετα καπου μπορει να δυσκολευτεις γιατι θα θεωρησε μεγαλος. η μοναξια παντως δε κανει καλο να το ξερεις, συνηθιζεις ετσι κι οταν ερθει η στιγμη και βρεθει καποιο ατομο που θελει τη παρεα σου, τοτε δε μπορεις λειτουργησεις καλα μαζι του. εκτος αυτου σε τρελενει, ερημωνει η ψυχη σου, χανεις το νοημα, αφου ο ανθρωπος ειναι κοινωνικο ον, δε γεννηθηκε να σαπιζει μονος.
Ρεαλιστική οπτική - συμφωνώ το ίδιο θα έλεγα κι εγώ σύμφωνα με αυτά που έχω δει εκεί έξω
Καλώς ή κακώς όλοι σε κάποια φάση της ζωής μας θα νιώσουμε μοναξιά (μπορεί να μην είμαστε όντως μόνοι αλλά να νιώθουμε μοναξιά)
Εγώ προσωπικά όταν λόγω συνθηκών υπήρξα χωρίς παρέα πέρα από κανά δυο γνωστούς κοίταζα να βελτιώνω τον εαυτό μου. Κανά γυμναστήριο, κανά έξτρα πτυχίο και τέτοια. Όταν μου πέρασε και η ανασφάλεια τύπου τι θα λένε για μένα, και αυτή τι έχει και δεν έχει παρέες ξεκόλλησα, πήρα τηλέφωνα κάποια άτομα που στο παρελθόν είχαμε καλή σχέση και χαθήκαμε, και σιγά σιγά ξαναμπήκα στη social life ξαναβρίσκοντας και άλλους παλιούς γνωστούς και κάνοντας και νέες φιλίες...
Εσένα πόσο καιρό σου διαρκεί αυτή η φάση που περιγράφεις? Ήταν αποτέλεσμα κάποιων αλλαγών στη ζωή σου πχ μετακόμιση?