Μοναξια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Μοναξια

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661

    Μοναξια

    Λοιπον, πολλοι απο εσας, εχετε βιωσει την μοναξια,η την βιωνετε ακομα κ τωρα.Καλως/κακως κ εγω δεν πολυ βγενω με παρεες,σπιτι αρχισα να μην την παλευω, ασχολιες δεν εχω...εκτος απο το να κανω λιγο γυμναστικη σπιτι και να ακουω μουσικη με τις ωρες στο pc. Βγενω το βραδυ τωρα τελευταια και περπαταω στην πολη, καμια ωρα (η θα παρω το αυτοκινητο τ πατερα μ κ θα οδηγω, θα κοβω βολτες γενικα.) εχω σκεφτει και σε κανα μπαρ ,η για καφε να παω μονος μου, αλλα εδω π ειμαι θα πεσει πολυ κουτσομπολιο αν αρχισω και με δουν γνωστοι, θα λενε ''αυτος δεν την παλευει'' ''που παει χωρις γκομενα'' κλπ κλπ. μαλακιες τις επαρχιας κ των κλειστων κοινωνιων. Παω κ αραζω μερικες φορες πλατεια κ πινω καμια μπυριτσα στα παγκακια, αλλα οχι συχνα...το θεμα μου ειναι, λετε να μου μεινει κανα χουι? να γινο μοναχικο ατομο ? να μην επιζητω παρεες κλπ? Μην μου πειτε 'μικρουλης εισαι' εχεις ολη την ζωη μπροστα σου να κανεις παρεες, σχεσεις κλπ,γτ απο το γυμνασιο παντα ετσι ειμουν, ελαχιστοι φιλοι κ αυτοι πλεον σπουδαζουν. βλεπομαστε σε γιορτες κ καλοκαιρια κ αν. Δεν ξερω περπατουσα σημερα κ ηταν σαν ναν ειχα ενα κομπο στο στομαχι , κ με πονουσαν τα ποδια (π ποτε δν ειχα προβλημα) γενικα σκεφτομουν διαφορα, μεσα σε αυτα κ αυτα π σας αναφερω, για αυτο εκανα κ το τοπικ, επειδη δν αντεχω ηθελω να το γραψω καπου.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε ξερω ηλικια σου, αν εισαι μικρος κατω των 25 εχεις χρονο να διορθωθεις, μετα καπου μπορει να δυσκολευτεις γιατι θα θεωρησε μεγαλος. η μοναξια παντως δε κανει καλο να το ξερεις, συνηθιζεις ετσι κι οταν ερθει η στιγμη και βρεθει καποιο ατομο που θελει τη παρεα σου, τοτε δε μπορεις λειτουργησεις καλα μαζι του. εκτος αυτου σε τρελενει, ερημωνει η ψυχη σου, χανεις το νοημα, αφου ο ανθρωπος ειναι κοινωνικο ον, δε γεννηθηκε να σαπιζει μονος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    κι ομως σαπιζουμε μονοι εν τελει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    κλεινω τ 21 σε λιγες μερες κενε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    κι ομως σαπιζουμε μονοι εν τελει.
    εμενα με τσακιζει η ιδεα να το σκεφτομαι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    greece
    Posts
    203
    δεν σπουδαζεις κατι?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    ποσοι ανθρωποι τελικα ειναι μονοι.... και νομιζα μονο εγω νιωθω ετσι..... ειδικα οταν νιωθεις οτι πουθενα το παζλακι σου δεν κουμπωνει με αλλο κομματακι....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    greece
    Posts
    203
    εμενα μου κανει εντυπωση αυτο (πραγματικα)

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    κι ομως σαπιζουμε μονοι εν τελει.
    σαπιζουμε και τα δυο φυλα λογο εγωισμου, δε κανουμε στην ακρη μικροδιαφορες, να μαθουμε να συγχωρουμε και να αγαπουμε ο ενας τον αλλον οπως ειναι. παρα θελουμε αυτο που εχουμε στο κεφαλι μας, το οποιο ανηκει στη σφαιρα της φαντασιας πολλες φορες, κι αποτελει δημιουργημα της προπαγανδας των μεσων μαζικης εξαπατησης. ακολουθαμε πιστα τα προτυπα δηθεν τελειων μοντελων τυπου αντρας ψηλος μπρατσαρας γυμνασμενος και γυναικα λεπτη με ψευτικα βυζια και χειλια, τα οποια πρεπει να ερχονται πακετο με πολλα χαρτακια/πτυχια/λεφτα σαν αποδειξη της δηθεν αξιας μας. λες κι αν γινουμε ολοι ετσι θα μπορουμε να εγγυηθουμε μια ευτυχισμενη ζωη.

    Quote Originally Posted by Alucard View Post
    κλεινω τ 21 σε λιγες μερες κενε.
    κλισε αλλα νταξει μικρος εισαι ακομα. απλα επεσες κι εσυ στη κριση τωρα και μαλλον γι'αυτο δυσκολευεσαι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Quote Originally Posted by christos78 View Post
    δεν σπουδαζεις κατι?
    φετος εδωσα .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Quote Originally Posted by christos78 View Post
    εμενα μου κανει εντυπωση αυτο (πραγματικα)
    τι ακριβως?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    ...και παλι.....πανω απ ολα εχει να κανει ο σεβασμος απεναντι στον εαυτο σου...εννοω οτι γιατι να συναναστρεφομαι με ατομα που κατα 90% δε με σεβονται? δεν εχουν τροπους...καλυτερα μονος/μονη....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    greece
    Posts
    203
    υπομονη 2 μηνες και θα γνωριζεις ατομα στην σχολη (πως εδωσες φετος αφου εισαι 21?)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Quote Originally Posted by christos78 View Post
    υπομονη 2 μηνες και θα γνωριζεις ατομα στην σχολη (πως εδωσες φετος αφου εισαι 21?)
    ε φετος εδωσα... που βλεπεις κατι παραξενο ?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    greece
    Posts
    203
    στα 18 δεν δινουμε εξετασεις...okay

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΜΟΝΑΞΙΑ
    By alekos123 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 55
    Last Post: 28-07-2011, 14:26
  2. Μοναξιά μου όλα..
    By Ελίζα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 30
    Last Post: 08-07-2011, 01:26
  3. Μοναξια
    By Oneiroplasmenos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 26-03-2010, 00:26
  4. μοναξιά
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 30-05-2009, 13:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •