Φάρμακα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14

Thread: Φάρμακα

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332

    Φάρμακα

    Ανοίγω αυτό το τόπικ για να γράψουν όσοι θέλουν τα φάρμακα που λαμβάνουν ή επαιρναν στο παρελθόν και να συγκρίνουμε ποιο κατα την γνώμη τους είναι αποτελεσματικό κλπ..
    Εγώ πάσχω από πανικό και παίρνω seroxat 20mg,xanax 0,5-0-0,5,trileptal 600-0-600 και αν δεν με παίρνει ο ύπνος ταβόρ2,5 το βράδυ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πασχω απο σχιζοφρενεια και παιρνω 30 mg abilify.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    πασχω απο κρισεις πανικου και παιρνω cipralex2o zoloft 50 xanax o.5 kai tavor 2.5 και εμενα δεν με παιρνει ο υπνος την νυχτα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Παιδιά παίρνετε τα κέρατά σας..
    Εγώ ένα απλό τρικυκλικό αντικαταθλιπτικό.Αναφρανί� � άλλοτε στα 25mg άλλοτε στα 10mg...Τώρα είμαι στην τελευταία και ελάχιστη δόση και βλέπουμε.Ο ύπνος μου παθαίνει,θέλω να τρώω περισσότερο αλλά το παλεύω για να αποδείξω ότι μπορώ να τα βγάλω πέρα και με λίγο χωρίς να νυστάζω.Αν τα καταφέρω μπαίνω Γκίνες,ένα πράμα.

    Τα παίρνω για κατάθλιψη,πανικό,ιδεοψυχαν αγκασμό,αγοραφοβία.Τα λένε καλά αλλά μου προκαλούν υπνηλία...Θα έλεγα πως το Ανφαρνίλ είναι το καλύτερο για τα ιδεοψυχαναγκαστικά συμπτώματα...Τώρα που τα ελάττωσα και δεν το συνιστώ σε κανένα,εγώ πειραματίζομαι,έχει αυξηθεί κατάτι η μελαγχολία και η νωχελικότητα..Θα δείξει.Θα πω νέα.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    εγω πριν παρω ολα αυτα που παιρνω επαιρνα το σεροπραμ των 40 αλλα εκανε πολυ λιγη δουλεια τωρα λεει το ψιπραλεξ ειναι νεασ γενιας.αντε και ο θεος βοηθος μεχρι τωρα καλα παει παντως

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ρε Μαρία μου πάσχεις μόνο από πανικό και κατεβάζεις τόσο χάπι;;;Μήπως έχεις και κάτι άλλο;Οι πανικοί εμένα σε 2 μήνες το πολύ μου εξαφανίστηκαν και παρ\'ότι αυξομειώνω το χάπι δεν τους εμφάνισα ποτέ ξανά.Το μόνο καλό και μόνιμο που μου έχει συμβεί όλα αυτά τα έτη...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    Τα χάπια που παίρνουμε δεν είναι πολλά,μάλλον έτσι σου φαίνονται επειδή παίρνεις μόνο ένα...:PΣυνδιάζονται τα αντικαταθλιπτικά με τα αγχολυτικα...Επίσης χορηγούνται και αντιεπιληπτικά για ενίσχυση...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Α!Ναι;Μπορεί να παίζει κι αυτό.Ναι ρε παιδιά.Εγώ έχω μόνο ένα και του είμαι κι αφοσιωμένη.Εσείς τα παίζετε 5-6 στα δάχτυλά σας...Δεν είναι καραμέλες πάντως..Η Προσοχή δεν βλάπτει...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και οσον αφορα τα αντιψυχωτικα απο οτι διαβαζα υπαρχουν δυο σχολες...η μια προτιμαει την μονοθεραπεια δηλαδη ενα αντιψυχωτικο την φορα και η αλλη κανει και συνδυασμους.
    Εγω προτιμω την πρωτη σχολη γιατι και οπως ισχυριζεται ενω υπαρχουν πολλα στοιχεια για καποιο χψ φαρμακο δεν υπαρχουν αρκετα στοιχεια για την επιδραση του σε συνδυασμο με καποιο αλλο...περιπλεκεται η κατασταση αρκετα.
    Νομιζω οτι καπως ετσι τα διαβασα καπου γιατι και η μνημη μου με ξεγελαει πολλες φορες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    εμενα και τα 2 φαρμακα ειναι σεροτονινη.ειναι σε μικρες ποσοτητες αν δεις σε ποσα μικρογρ βγαινουν.ναι διαταραχη πανικου με εντονο αγχος και ηπια καταθλιψη μου ειπαν.εκανα θεραπεια με σεροπραμ μονο στην αρχη αλλα εχασα απλα 2 μηνες.τωρα βασικα εχω μεγαλη βελτιωση αλλα αμα αγχωθω καταλαβαινω οτι κατι δεν παει καλα εκει μεσα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    Μου έβγαλαν το ταβόρ και μου έβαλαν το seroquel 25mg το βραδυ...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    κανει δουλεια λοστρε?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    Το πήρα πριν μισή ώρα και ήδη έχω υπνηλία!!!και είναι η μκρότερη δόση...Κυκλοφορει μέχρι σε δόση 300μγ...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    αντε ρε.πωπω.εμενα εν μου δινει τιποτα για τον υπνο.της ειπα οτι θελω να κανω ποαιδι και αρχισε να μου τα κοβει σιγα σιγα.μονο τα αντικαταθλιπτικα μου αφησε

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •