σεξ στην εφηβεια - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 130
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    ;)

  2. #92
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αααα τι ωραια ειναι να σε αγαπανε οι ανθρωποι με τετοια θερμη εστω και δικτυακά!!!

    αλλα κουλ βρε κοριτσια ετσι οπως πατε θα με κανετε φετες....!
    μπρρρρρρ....

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    229
    είπαμε....πολύ σκληρός για να πεθάνεις...

    Καλημέρες!!!
    ;)

  4. #94
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αυτο δεν το συζηταμε,
    παρα πολυ σκληρος για να πεθανω θα ελεγα....

    επισης,
    :cool:



    ΥΓ χαρωπη σε ακουω μετα τις κουβεντες μας.

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    229
    μικρή παρατήρηση...δεν με ακούς...με διαβάζεις...:P

    Όσο για την παρατήρησή σου, ναι...είμαι χαρωπή...ξύπνησα με καλή διάθεση και ο ήλιος μου την έκανε ακόμη καλύτερη...
    Πάντως krino μου, και το λέω ειλικρινά, οι κουβέντες μας μου έκαναν μεγάλο καλό....Με χαλαρώνεις και μου δίνεις δύναμη και με εμπνέεις ταυτόχρονα!και σε συνδυασμό με τα πουλάκια και τον ήλιο...μου φτιάχνουν και τη διάθεση!

    Faithfully yours,
    eirineta

  6. #96
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by eirineta
    μικρή παρατήρηση...δεν με ακούς...με διαβάζεις...:P


    μεγαλη απαντηση:
    νομιζεις...



    Όσο για την παρατήρησή σου, ναι...είμαι χαρωπή...ξύπνησα με καλή διάθεση και ο ήλιος μου την έκανε ακόμη καλύτερη...
    Πάντως krino μου, και το λέω ειλικρινά, οι κουβέντες μας μου έκαναν μεγάλο καλό....Με χαλαρώνεις και μου δίνεις δύναμη και με εμπνέεις ταυτόχρονα!και σε συνδυασμό με τα πουλάκια και τον ήλιο...μου φτιάχνουν και τη διάθεση!


    Με την ιδια ειλικρινια θα σου απαντησω οτι χαιρομαι διπλα που τα ειπαμε και παιρνω την δικη μου ικανοποιηση μεσα απο την δικη σου χαρα.

    Σε εχυαριστω για τα πολυ γλυκα σου λογια και θελω παντα να εχουμε τετοιες ευχαριστες κουβεντες.

    Να συνεχισεις ετσι ακομα και οταν χλωμιαζουν οι ακτινες του ηλιου.... θα φεγγεις απο μονη σου και αυτο φτανει.



    Faithfully yours,
    eirineta


    φιλια,
    Κρινο

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    229
    γράφω με κλάματα στα μάτια (διαβάζω άλλο thread) αλλά η αισιοδοξία παραμένει... :)

    Για λίγο σήμερα χλώμιασαν οι ακτίνες του ήλιου...Μέσα μου...είναι τα πισωγυρίσματα του μυαλού...αλλά το ξαναείπα...νιώθω να πατάω πιο γερά στα πόδια μου...

    krino μου, χαίρομαι για τη χαρά που μπορεί να σου δίνω...μακάρι να μπορώ πάντα να φωτίζω έστω και λίγο τις ψυχές των άλλων όταν λάμπω μέσα μου...γιατί όλοι χρειαζόμαστε να μας φωτίσει κάποιος όταν είμαστε μουντοί :D

    ΥΓ. Σήμερα πήρα τη φίλη μου τηλέφωνο πρωί πρωί να την καλημερίσω, να τη ρωτήσω αν είναι καλά, και να της ζητήσω να μου σκάσει ένα χαμόγελο εξ αποστάσεως.....Συγκινήθηκε το λενάκι μου! ;)

  8. #98
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by eirineta


    νιώθω να πατάω πιο γερά στα πόδια μου...


    αυτο εχει σημασια και να θυμασαι οτι αυριο θα πατας ακομα πιο γερα.

    :)

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    229
    Αχα! και όσο έχω δίπλα μου ανθρώπους που με στηρίζουν και είναι εκεί για μένα, νιώθω κι εγώ ότι είμαι εκεί και μπορώ να κάνω τα πάντα γι\' αυτούς...!
    ;)

  10. #100
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by eirineta
    Αχα! και όσο έχω δίπλα μου ανθρώπους που με στηρίζουν και είναι εκεί για μένα, νιώθω κι εγώ ότι είμαι εκεί και μπορώ να κάνω τα πάντα γι\' αυτούς...!
    ;)

    προσεχε!
    μην πονταρεις στους ανθρωπους που εχεις διπλα σου....
    αν δεν πονταρεις στον εαυτο πρωτα και κυρια μην ελπιζεις σε κανενα αλλο, οποιος και να ειναι αυτος.

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    229
    Σωστόοοοοοοος ο παλιός...

    Άλλωστε krino μου ο παλιός είναι αλλιώς...

    Δεν εννοώ να γραπώνομαι από τους άλλους. Ναι, το κάνω κι αυτό (κακώς!) αλλά εννοώ να νιώθω κάποιων τη φροντίδα, τη σιγουριά ότι μ\' αγαπούν και ότι είναι εκεί για μένα. Δεν το απαιτώ αλλά όταν νιώθω ότι το έχω...είμαι ευτυχής...Άλλωστε κι εγώ φροντίζω να υπενθυμίζω στους ανθρώπους που αγαπώ, ότι τους αγαπώ, ότι νοιάζομαι και ότι είμαι εκεί γι\' αυτούς όποτε με χρειαστούν...

    Κατά τ\' άλλα βέβαια έχεις δίκιο! Απόλυτο! Έμαθα πάντως πως όλοι μπορεί να σου \"τελειώσουν\" απότομα...Δεν είναι να στηρίζεσαι σε κανέναν, παρά στον εαυτό σου...Ξανά δίκιο! Αλλά όταν νιώθεις ότι κάποιος, έστω ΤΩΡΑ είναι εδώ για σένα, νιώθεις παραπάνω σιγουριά...

    Λάθος σκέψη? Ενστάσεις?

  12. #102
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Καλημερα,
    Ναι εχω ενστανσεις....

    Και δεν θα απαντησω ετσι μερικως στην απαντηση σου, αλλα πιο συνολικα και απο αυτη οτι θες παρε και καταλαβε,




    Για μενα πρεπει να εχεις κατα νου τα εξης:











    1. Να στηριζεσαι 100% στον εαυτο σου στις επιλογες σου και να εχεις υποψη σου οτι οι υποσχεσεις που παιρνεις απο αλλους πιθανον να γινουν - πιθανον οχι.
    2. Να μην θεωρεις ποτε μα ποτε οτι τα ξερεις ολα η εχεις δικαιο, αυτοι που το κανουν συνηθως δεν ξερουν τιποτα.
    3. Να εξεταζεις τον απεναντι σου οχι με τα δικα σου θελω η οπτικη αλλα να μπαινεις στο μαυλο του αλλου και να κρινεις ΚΑΙ με την δικη του/της οπτικη.
    4. Να προσπαθεις να χειραγωγεις τον εγωισμο σου σε τετοιο βαθμο που να ειναι χρησιμος για τις ισορροπιες σου. Εγωισμος πρεπει να υπαρχει αλλα να μην λειτουργει ανασταλτικα πανω σου και στους γυρω σου.
    5. Να εισαι λιτη και απλη στη ζωη σου φροντιζοντας αυτα τα λιγα που κανεις να τα χαιρεσαι στο μαξιμουμ και να μην σπαταλιεσαι σε πολλα και αχρηστα. Οτι κινηση κανεις πρεπει να αφομειωνεται απο εσενα στο 100%.
    6. Να προσδοκας και να ψαχνεις να ζησεις καινουρια πραγματα αγνωστα προς εσενα εχωντας ολοκληρωμενη γνωση για αυτο που ασχολεισαι. Η γνωση ειναι δυναμη, σκοτωνει το φοβο και γενναει την ελπιδα. Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια.
    7. Να μην εισαι ανασφαλης για οτιδηποτε, οσο και αν αυτο σου φαινεται αδυνατο. Θα προσδιοριζεις στοχους και αναγκες σου και θα καταστρωνεις δεκαδες εναλλακτικα σχεδια (οχι ενα) για το πως θα καταφερεις να τα πραγματοποιησεις. Θα εχεις παντα κατα νου, οτι αφου μπορει ο διπλα σου μπορεις ανετα και εσυ. Το μονο που σου λειπει ειναι να μαθεις το τροπο.
    8. Να εισαι οικεια με τον πονο ειτε ψυχικο ειτε σωματικο και να μην εισαι φυγοπονη. Σε οτι στραβο συμβαινει στην ζωη σου θα το δεχεσαι με ανεση και θα το εντασεις στις δραστηριοτητες του. Θα πρεπει να δεχτεις οτι στη ζωη δεν ζουμε μονο για τα ευχαριστα αλλα και για τα δυσαρεστα. Βεβαιως προτιμουμε τα πρωτα αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.
    9. Να εισαι σεμνη και καθολου επιδεικτικη ιδιως με ανθρωπους που μαθαινεις απο αυτους θα πρεπει να τους ακους με προσοχη και σεβασμο.
    10. Να εισαι παντα καλοπροαιρετη με τους γυρως σου που σε πλησιαζουν και ποτε καχυποπτη. Τα ανοιγματα σου ομως θα εχουν ενα οριο σε πιο βαθμο παραδιδεις τον εαυτο σου. Θα επιτρεπεις να σε πλησιαζουν μεχρι εκει που οριζεις εσυ. Ανοικτοι μεν, αλλα οχι μπατε σκυλοι αλεστε.
    11. Να εισαι αμειλικτη και να τσακιζεις αυτους που συστηματικα προσπαθουν να επιβιωσουν μειωνοντας εσενα. Οι ανθρωποι που αξιζουν να ζουν γυρω σου ειναι αυτοι που θα δεχτουν οτι εχεις ανεβει στην ποιοτητα την οποια εισαι. Οι υπολοιποι να πανε να βρουν το δικο τους κοσμο να συνεννοηθουν. Μην κομπιασεις ποτε να πληγωσεις ανθρωπο αν πραγματικα του αξιζει, αν δεν το κανεις θα σε πληγωσει αυτος πρωτος.
    12. Να εισαι ειλικρινης και να μισεις το ψεμα. Ακομα και αν αυτο θα πληγωσει τα αγαπημενα σου προσωπα. Αυτοι θα σε αγαπησουν για αυτο που θες και οχι για μια πλαστη εικονα.
    13. Να επιδιωκεις ειλικρινεις σχεσεις και να μεταφερεις τα παντα στον / στην συντροφο σου. Επιδιωξε και μην συμβιβαζεσαι με τα θελω / πρεπει της εποχης. Προσπαθησε να απεγκλωβιστεις απο λογικες καταπιεσης, εξαρτησης κλπ.
    14. Μην θεωρησεις ποτε σου οτι επειδη βλεπεις ενα μεγαλο ποσοστο ανθρωπων να κανει κατι, ειναι και το σωστο. Συνηθως οι πλειοψηφιες λειτουργουν λαθος γιατι εχουν το κριτηριο του φοβου μεσα τους.
    15. Να θυμασαι παντα οτι για να παρεις κατι, πρεπει να εχεις προδιαθεση να δωσεις κιολας....




    αυτα τα προχειρα μου ηρθαν ετσι στα σβελτα.
    Εν ολιγεις παραπανω σου αναπτυσω την φιλοσοφια μου και πως εχω μεγαλωσει εγω στην ζωη μου.
    Αυτοι ειναι οι κωδικες που ζω και ετσι προχωραω στην ζωη μου.
    Γενικως κανω γνωστα ολα αυτα που πρεσβευω σε οσους γνωριζω και αδιαφορω αν ειναι αρεστα η οχι.
    Σε αυτους που ειναι αρεστα απλα κανουμε καλη παρεα και τα λεμε συχνοτερα.
    Απλα πραγματα και δεν χρειαζεται να τα κανουμε πολυπλοκα....

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    229
    Καλημέρα και σε σένα,

    με αποστόμωσες...όχι επειδή συμφωνώ ή διαφωνώ μαζί σου αλλά με τον όγκο και τη συνοχή των σκέψεών σου...

    Νομίζω ότι σε όλα συμφωνώ μαζί σου (αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι τα ακολουθώ όλα πάντα) παρά διαφωνώ σε ένα και μόνο το οποίο αν θέλεις και μπορείς θα ήθελα να μου αναπτύξεις λίγο περισσότερο...

    \"11. Να εισαι αμειλικτη και να τσακιζεις αυτους που συστηματικα προσπαθουν να επιβιωσουν μειωνοντας εσενα. Οι ανθρωποι που αξιζουν να ζουν γυρω σου ειναι αυτοι που θα δεχτουν οτι εχεις ανεβει στην ποιοτητα την οποια εισαι. Οι υπολοιποι να πανε να βρουν το δικο τους κοσμο να συνεννοηθουν. Μην κομπιασεις ποτε να πληγωσεις ανθρωπο αν πραγματικα του αξιζει, αν δεν το κανεις θα σε πληγωσει αυτος πρωτος.\"

    Δεν ξέρω κατά πόσο πρέπει να τσακίζω τους άλλους για να προλάβω πριν με τσακίσουν αυτοί. Ίσως δεν θέλω να παραδεχτώ ότι κάποιος θέλει να με τσακίσει. αν και ξέρω ότι κάπος-κάποιοι θα το κάνουν έστω και άθελά τους. Παρ\' όλα αυτά γιατί να πρέπει να προλάβω να πληγώσω κάποιον πριν το κάνει αυτός? Αυτό είναι άμυνα που πρέπει ναστεριώσει μέσα μου για να πορευτώ?

  14. #104
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    (αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι τα ακολουθώ όλα πάντα)

    Η δουλεια που πρεπει να κανεις ειναι σιγα σιγα να τα ακολουθεις ολα και παντα....
    Προφανως οταν ημουν στην ηλικια σου δεν βρεθηκε κανεις να μου τα πει ετσι οποτε εγω δεν εκανα τιποτα απο αυτα.
    Αν εσυ κανεις εστω και ενα εισαι σε καλυτερη θεση απο εμενα.
    Μεγαλωνοντας τα εβρισκα μπροστα μου και τα εφαρμοζα ομως.










    Δεν ξέρω κατά πόσο πρέπει να τσακίζω τους άλλους για να προλάβω πριν με τσακίσουν αυτοί. Ίσως δεν θέλω να παραδεχτώ ότι κάποιος θέλει να με τσακίσει. αν και ξέρω ότι κάπος-κάποιοι θα το κάνουν έστω και άθελά τους. Παρ\' όλα αυτά γιατί να πρέπει να προλάβω να πληγώσω κάποιον πριν το κάνει αυτός? Αυτό είναι άμυνα που πρέπει ναστεριώσει μέσα μου για να πορευτώ?


    - welcome to the pleasure dome.... or to the reality.
    Αντικειμενικα οταν επικοινωνεις με κοσμο αρχιζεις και συναπτεις σχεσεις.
    Οι ανθρωποι με τους οποιους μπλεκεις αρχιζουν και εχουν απαιτησεις.
    Ενιοτε οι απαιτησεις τους μπορει να σου φανουν υπερβολικες απο εσενα οποτε να μην μπορεις να τις ικανοποιεις.
    Εκει αρχιζουμε και εχουμε προβληματα πλεον.
    Πολλα σεναρια μπορουν να φανουν στον οριζοντα,
    απο το να προσπαθησει καποιος να σε καμψει μειωνοντας την αυτοπεποιθηση σου (οτι δεν αξιζεις για κατι αλλο παρα μονο αυτον πχ) μεχρι του να μεθοδευει να σε αλλαξει με διαφορους τροπους.
    Παντα ο στοχος ειναι να μην εισαι ο εαυτος σου παρα ενα κακο αντιγραφο δικο τους.
    Με αυτο τον τροπο ανεβαινει η αυτοπεποιθηση τους γιατι πολυ απλα εσυ εχεις παει πιο κατω.

    Οι ανθρωποι εχουν μαθει να ειναι ανταγωνιστικοι και νιωθουν καλα οταν νομιζουν οτι ο διπλα τους ειναι σε κατωτερο επιπεδο απο αυτους.

    Νομιζω ομως οτι σου αξιζει μια καλυτερη ζωη δεν συμφωνεις??

    Σε αυτη την κατασταση πρεπει να ξερεις οτι ειναι οποιος επιβιωσει, η εσυ η αυτοι.

    Δεν ειπα να πληγωσεις, ειπα να τσακισεις και εχει μεγαλη διαφορα αυτο.
    Προσεχε οταν γραφω το νοημα των λεξεων γιατι καταλαβαινεις διαφορετικα πραγνματα απο αυτα που εννοω.
    Τσακιζω σημαινει βαζω φρενο στην επελαση που γινεται πανω μου.

    Και ναι αυτη ειναι αμυνα - επιθεση που πρεπει να εχει παντα μεσα σου για να εισαι με κοσμο υγιη τουλαχιστον κατα το δοκουν....







    Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.
    :)

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    229
    Νομίζω ότι όταν οι άλλοι έχουν απαιτήσεις (παράλογες) από μένα και δεν μπορώ να τις ικανοποιήσω, δεν χρειάζεται να τσακίζω (και όχι πληγώνω -> σωστή η παρατήρηση διαφοράς νοήματος!) απλά να φεύγω.

    Όχι να ξεφεύγω τον πόνο, το ζόρι, κάθε τι που δεν είναι εύπεπτο...Όχι να φεύγω με την πρώτη ευκαιρία...Όχι να μην κάνω συμβιβασμούς εκεί που μπορώ και θέλω...απλά να φεύγω όταν τα πράγματα παίρνουν άσχημη τροπή για μένα και καταλαβαίνω ότι ο άνθρωπος που βρίσκεται απέναντί μου θέλει να με υποβιβάσει, να με κάνει κακό αντίγραφό του (ναι, γίνεται, το ξέρω), να μου ρίξει ακόμη πιο χαμηλά την αυτοπεποίθηση..

    Στην τελική δεν έχω κανένα ιδιαίτερο κόλλημα να το παίξω σωτήρας και να \"δώσω ένα μαθηματάκι\" σ\' αυτούς που δε μου φέρονται καλά. δεν θέλω να μπαίνω σε διαδικασία διαμάχης μ\' αυτούς που δεν αξίζει.

    Γιατί λοιπόν να μην αφήσω να πάρει ο καθένας το δρόμο του?
    Είναι όντως θέμα επιβίωσης?





    .............Ποιά είναι τα καλά μου λόγια?

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •