I don 't care if it hurts, I wanna have control.... :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 72
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    I don 't care if it hurts, I wanna have control.... :(

    Γεια σκεφτομουν να ανοιξω θεμα κ ειπα τελικα να το κανω

    Ο τιτλος προερχεται απο ενα τραγουδι των Radiohead το "Creep". Οι στιχοι με εκφραζουν απολυτα πως νιωθω κ παντα ταυτιζομαι. Ειδικα στο σημειο που λεει "I don 't care if it hurts, I wanna have control, I WANT A PERFECT BODY, I WANT A PERFECT SOUL". K εκει ειναι το μεγαλο θεμα. Που αρχιζει κ σταματαει η επιρροη που ασκει ο ελεγχος. Ποσο καταλυτικη δυναμη εχει. Πως μπορω να "αντιστρεψω" αυτον τον ελεγχο ωστε να μην ειναι καταπιεστικος κ με δενει με χαλιναρια αλλα να ειναι που δινει μια ισορροπια στη ζωη μου. Αυτο ακριβως συζητουσα με τη γιατρο μου την προηγουμενη συνεδρια. Μου ειπε "Ρε συ Ειρηνη, παντα ελεγχεις την ποσοτητα που τρως, ασχολεισαι μεγαλο μερος της ημερας με αυτο το θεμα, θελεις να εχεις ενα σωστο προγραμμα διατροφης κ ασκησης που θα τηρεις, θελεις να εχεις τον ΕΛΕΓΧΟ. Κ εκει ερχεται η κακια η στιγμη που για καποιο λογο σπαει ενας κρικος κ πρεπει να συναρμολογησεις την αλυσιδα απο την αρχη. Παει λοιπον ο ελεγχος τον οποιον τοσο πολυ θελεις να εχεις στη ζωη σου. Τελικα ποσο σημαντικο ειναι να εχεις τον ελεγχο? Ποιας μορφης ελεγχο? Κ πως πρεπει να τον αξιοποιεις κ να τον διαχειριζεσαι? Ποσο σημαντικος ειναι ο ελεγχος στη ζωη σου ωστε να καθοριζεσαι απο το φαγητο?" Αυτα μου ειπε κ κλεισαμε τη συνεδρια αυτου του τυπου μαιευτικη/διαλεκτικη/ ρητορικες ερωτησεις μου το κανει συχνα κ μπορω να πω οτι με βοηθαει αυτη η μεθοδος με βαζει σε σκεψεις κ τα αναλυω.

    Επισης μου ειπε πως εχω θεμα με τη διαχειριση των συναισθηματων. Δυσκολια κ δυσπροσαρμοστικοτητα στο να αντιλαμβανομαι κ να αναγνωριζω ενα συναισθημα. Επισης δυσχερεια στο να το βιωσω σε ολο του το μηκος κ το πλατος ωστε να ξεθυμανει. Επομενως δυσκολια στο να το διαχειριστω. Κ αφου δεν μπορω να το διαχειριστω, τοτε προτιμω μια πιο ευκολη κ γρηγορη λυση : το "τρωω". Κυριολεκτικα κ μεταφορικα. Νομιζοντας οτι ετσι θα απαλυνω τις σκεψεις που μου δημιουργει. Οι σκεψεις μου περι εμμονων με το φαγητο, μετρηση θερμιδων, εντατικη ασκηση κτλ προκαλουν τα αναλογα συναισθηματα, τα οποια μια κ δν μπορω να τα διαχειριστω με τη σειρα τους οδηγουν σε πραξεις (βουλιμικα επεισοδια). Επειδη ομως η φυση της διαταραχης ειναι τετοια κ καθε δραση ακολουθειται απο την αναλογη αντιδραση, αντιλαμβανομενη τη δυσκολια να τα χειριστω κ κυριευμενη απο θυμο, ενοχες, οργη, θλιψη, προσπαθω να αναιρεσω με το να τα "βγαλω". Σε γενικες γραμμες ετσι μου το ειπε.

    Το θεμα ειναι οτι αυτα τα ηξερα κ τα ξερω, δν μου ειπε δα κ κατι καινουργιο. Επισης εχω διαβασει κ διαβαζω απειρα βιβλια ψυχολογιας κ σχετικα με διατροφικες κ με γνωσιακη-συμπεριφοριστικη. Τα κατανοω ολα κ εχω πληρη επιγνωση του προβληματος μου κ ανετα θα εδινα διαλεξη με θεμα τις διατροφικες κ βοηθαω κοριτσια με αναλογα θεματα, αλλα η δικη μου εμμονη εκει. Εχω κουραστει να το ψαχνω κ να το αναλυω. Απεναντιας προτιμω να ξεσκιστω στο τζοκινκγ ακομα κ 3 τα μεσανυχτα στην αυλη η να κοιμαμαι 3 μερες χωρις φαι. Αυτο νομιζω επιβεβαιωνει το παραπανω που ειπα για τα συναισθηματα.

    Αυτα απο μενα. Ακουω εσας.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Πρωτα θα σχολιασω την τραγουδαρα που επελεξες...κι εγω σ'αυτον τον στιχο εμενα παντα!!!
    Οσον αφορα τον ελεγχο νομιζω ειναι αυτος που μας ριχνει στη διατροφικη διαταραχη..Ισως αν αφηναμε τον εαυτο μας ελευθερο να τρωει ο,τι θελει, δε θα ειχε την αναγκη να κανει βουλιμικα επεισοδια. Λεω εγω τωρα. Αλλα απο την αλλη αν τρωγαμε ο,τι θελουμε δε θα ειχαμε το αδυνατο σωμα που ονειρευομαστε..
    Εγω παλι εχω μια απορια: γιατι οταν ειμαστε σε μικρη ηλικια μπορουμε πραγματικα να εχουμε τον ελεγχο κι οταν μεγαλωνουμε τον χανουμε;; ε; πχ εγω στα 14 μου ελεγα σημερα θα φαω ενα κριτσινι, κι ετρωγα ΟΝΤΩΣ ενα κριτσινι! οχι οτι ηταν σωστο, αλλα τι θεληση ηταν αυτη ΣΤΑ 14;;;; και μετα πως χανεται αυτη η θεληση;
    Δυσκολια βιωσης και διαχειρισης συναισθηματος...μαλιστα. εγω πριν τελευταιο μου βουλιμικο (πριν μια ωρα) ζυγιστηκα κι επειδη διαπιστωσα οτι εβαλα ενα κιλο στεναχωρεθηκα...αμεσως ειπα στη μανα μου να παραγγειλουμε μια πιτσα! αλλα ειχα στο μυαλο μου να την ξερασω μετα... αυτο εγω το λεω μαζοχισμο :(
    Will I ever be free?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ~Lucy~ View Post
    Πρωτα θα σχολιασω την τραγουδαρα που επελεξες...κι εγω σ'αυτον τον στιχο εμενα παντα!!!

    [COLOR="#FF0000"]Ασε τον στιχο τον εχω γραμμενο παντου στα τετραδια βιβλια ποστ-ιτ χαρτακια κτλ δν υπαρχει κατι να με αντιπροσωπευει καλυτερα.

    Οσον αφορα τον ελεγχο νομιζω ειναι αυτος που μας ριχνει στη διατροφικη διαταραχη..Ισως αν αφηναμε τον εαυτο μας ελευθερο να τρωει ο,τι θελει, δε θα ειχε την αναγκη να κανει βουλιμικα επεισοδια. Λεω εγω τωρα. Αλλα απο την αλλη αν τρωγαμε ο,τι θελουμε δε θα ειχαμε το αδυνατο σωμα που ονειρευομαστε..[

    Εδω ειναι που τιθεται το διλλημα κ ερχεται ο διχασμος. Ο ελεγχος. Ποσο σημαντικος τελικα ειναι αυτος ο ελεγχος? οπως μ εκανε την ρητορικη ερωτηση η γιατρος μου. κ το σκεφτομαι μερες αυτο το θεμα προσπαθωντας οχι τοσο να δωσω μια απαντηση σε μια ανοιχτου τυπου ερωτηση, αλλα να δω διαφορες οπτικες κ εναλλακτικες κ να το ερμηνευσω, ισως με βοηθησει αυτη η διαδικασια.. τι να πω, αμα βρω ακρη στο τουνελ παντως θα σου πω!!

    Εγω παλι εχω μια απορια: γιατι οταν ειμαστε σε μικρη ηλικια μπορουμε πραγματικα να εχουμε τον ελεγχο κι οταν μεγαλωνουμε τον χανουμε;; ε; πχ εγω στα 14 μου ελεγα σημερα θα φαω ενα κριτσινι, κι ετρωγα ΟΝΤΩΣ ενα κριτσινι! οχι οτι ηταν σωστο, αλλα τι θεληση ηταν αυτη ΣΤΑ 14;;;; και μετα πως χανεται αυτη η θεληση;

    Καλη ερωτηση με εβαλε σε σκεψεις! Κι εγω το ιδιο! Ισα ισα που ημουν λιγοφαγη κ με ταιζε η μανα μου το γαλα με το κουταλακι κ πηγαινα πισω πισω μεχρι που εφτανα τερμα στον τοιχο του δωματιου οποτε εκει με στριμωχνε κ το ετρωγα αναγκαστικα. Ειχα παθει ειλεο οταν ημουν μικρη ειχα κανει εγχειριση ειχαν κολλησει τα εντερα απο την αφαγια κ μετα που με ταιζαν ακουγοταν ο ηχος του ξεκολληματος κ δν με ενοιαζε! Μια αλλη φορα ειχε μαγειρεψει η μανα μου πατατες τηγανητες κ δν ηθελα να φαω κ αρχισε να με απειλει οτι θα μ κανει ενεσεις να μ ερθει η ορεξη αλλα εγω δεν ακουγα! Εβγαινα εξω κ επαιζα στο παρκο ολη μερα κ ημουν ευτυχισμενη! Που τετοιες εποχες! Περασμενα μεγαλεια κ διηγωντας τα να κλαις..

    Δυσκολια βιωσης και διαχειρισης συναισθηματος...μαλιστα. εγω πριν τελευταιο μου βουλιμικο (πριν μια ωρα) ζυγιστηκα κι επειδη διαπιστωσα οτι εβαλα ενα κιλο στεναχωρεθηκα...αμεσως ειπα στη μανα μου να παραγγειλουμε μια πιτσα! αλλα ειχα στο μυαλο μου να την ξερασω μετα... αυτο εγω το λεω μαζοχισμο :(
    Ακου κι εγω το κανω αυτο οταν ζυγιζομαι κ βλεπω οτι εχω βαλει ενα κιλο η εστω καποια γραμμαρια απογοητευομαι κ εκνευριζομαι κ με πιανει να κλαψω κ τοτε ειναι που εχω την ταση να κανω βουλιμικο γιατι λεω μεσα μου "δεν με νοιαζει ετσι κ αλλιως χοντρη ειμαι". ποσο συχνα ζυγιζεσαι? επισης η μαμα σ δεν ξερει για την βουλιμια? Ωστε να σε βοηθαει σε στιγμες που σε "πιανει"? Πχ δεν θα σου αγοραζε την πιτσα κ θα προσπαθουσε να αποσπασει την προσοχη σου με καποιον αλλον τροπο (αντιπερισπασμος). Εμενα γνωριζει κ κρυβει τα γλυκα κτλ κ γενικα δν μαγειρευει παχυντικα φαγητα! Μετα την περιπετεια με τα καθαρτικα ταρακουνηθηκε κ το ειδε σοβαρα το θεμα κ ειναι με το μερος μου θελει να με βοηθησει! Επισης μου βαζει αυτη την μεσημεριανη ποσοτητα φαγητου! Αυτο δεν ειναι ενα δειγμα απεμπλοκης απο το μηχανισμο του ελεγχου? Ισως μπορει να σε βοηθουσε κ εσενα κατι τετοιο δεν ξερω...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    α κ σε καμια περιπτωση δν ειναι μαζοχισμος κ δν ευθυνεσαι εσυ, μην το βλεπεις ετσι, ειναι η φυση της ασθενειας τετοια
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Η μαμα μου το ξερει, αλλα επισης ειναι και η κλασσικη ελληνιδα μανα που δε μπορει να βλεπει το παιδι της "ξεκοκκαλιασμενο" οπως λεει! και το να προτεινω εγω να φαμε πιτσα ειναι ευτυχια για εκεινη! σημαινει οτι θα βαλω κανενα κιλο.. ειχε τρομαξει μονο τα περασμενα Χριστουγεννα, οταν πραγματικα ετρωγα ολη μερα κι ολη νυχτα και υπεφερα, δε μπορουσα να παρω ανασα! ημουν με χαπια για το στομαχι και δε μπορουσα να σταματησω να τρωω οποτε τοτε μονο μου ελεγε "σταματα να τρως" η μου εκρυβε τις σοκολατοπιτες..! τωρα νομιζει οτι εχω σταματησει τους εμετους γιαυτο με πιεζει να τρωω.. νομιζω ειναι αυτα τα συναισθηματικα ξεσπασματα που πρεπει να ξεπερασω. και πρεπει να σταματησω να ζυγιζομαι! το κανω σχεδον καθε μερα, αλλα πριν το σημερινο ειχα να ζυγιστω περιπου 3 μερες, απορω ποτε προλαβα κ εβαλα 1 κιλο...
    το αλκοολ παχαινει;
    τελικα δεν αντεξα, εφαγα και παγωτο, εφαγα και σοκολατα, το γ@μησα. μακαρι να ναι κλειστα ολα τα φαρμακεια αυριο γιατι μυριζομαι καταχρηση dulcolax....
    Will I ever be free?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ~Lucy~ View Post
    Η μαμα μου το ξερει, αλλα επισης ειναι και η κλασσικη ελληνιδα μανα που δε μπορει να βλεπει το παιδι της "ξεκοκκαλιασμενο" οπως λεει! και το να προτεινω εγω να φαμε πιτσα ειναι ευτυχια για εκεινη! σημαινει οτι θα βαλω κανενα κιλο..

    καταλαβαινω κ εμενα παλια ετσι εκανε αλλα μετα την περιπετεια με τα καθαρτικα καταλαβε οτι η διατροφικη διαταραχη δν ηταν αυτο που νομιζε τοσα χρονια κ ειχε στο μυαλο της! οτι δλδ "να τρως γιατι εισαι πολυ αδυνατη". αληθεια ποσα κιλα εισαι τωρα?

    ειχε τρομαξει μονο τα περασμενα Χριστουγεννα, οταν πραγματικα ετρωγα ολη μερα κι ολη νυχτα και υπεφερα, δε μπορουσα να παρω ανασα! ημουν με χαπια για το στομαχι και δε μπορουσα να σταματησω να τρωω οποτε τοτε μονο μου ελεγε "σταματα να τρως" η μου εκρυβε τις σοκολατοπιτες..! τωρα νομιζει οτι εχω σταματησει τους εμετους γιαυτο με πιεζει να τρωω.. νομιζω ειναι αυτα τα συναισθηματικα ξεσπασματα που πρεπει να ξεπερασω.

    ισως θα επρεπε να κανεις μια ανοιχτη κ ειλικρινη συζητηση μαζι της κ να την εξηγησεις καποια πραγματα κ αν τα καταλαβει εχει καλως, αλλιως προσπαθησε να μην επηρεαζεται η διατροφικη σ συμπεριφορα κ διαθεση γενικοτερα απο τα λεγομενα της. ειναι δυσκολο το ξερω αλλα οπως σου ειπα κ στο πριβε ισως αμα γεφυρωνοταν το "χασμα" (στο διατροφικο κομματι παντα) αναμεσα σας ισως μπορουσε να σε βοηθησει! εμενα με βοηθησε κ ειναι διπλα μου κ με στηριζει! νιωθω οτι πλεον εχω εναν συμμαχο στο δυσκολο αγωνα που αντιμετωπιζω καθημερινα κ οχι οπως παλια που ηταν σαν να μιλαω σε τοιχο! πες τς δλδ οτι μπορει αυτη να χαιρεται που αγορασες πιτσα, αλλα μετα εσυ θα θελεις να τη βγαλεις κ αυτο σε μπλοκαρει κ σε θλιβει

    και πρεπει να σταματησω να ζυγιζομαι! το κανω σχεδον καθε μερα, αλλα πριν το σημερινο ειχα να ζυγιστω περιπου 3 μερες, απορω ποτε προλαβα κ εβαλα 1 κιλο...

    κι εγω καθε μερα ζυγιζομαι αν κ ξερω οτι δν ειναι καλο κ η γιατρος μου ειπε για αρχη να το περιορισω σε ενα εβδομαδιαιο κυριακατικο κατα προτιμηση ζυγισμα! αλλωστε θελει μερες για να φανει η διαφορα προς τα πανω η προς τα κατω κ η αποκλιση της μιας μερας ειναι συνηθως πλασματικη κ συνεπεια υγρων κατακρατησεων κτλ

    το αλκοολ παχαινει;

    ολα τα ποτα εχουν θερμιδες αναλογα το ποτο βεβαια. αποφυγε μπυρα κ κοκτειλς ειναι φουλ στις θερμιδες.


    τελικα δεν αντεξα, εφαγα και παγωτο, εφαγα και σοκολατα, το γ@μησα. μακαρι να ναι κλειστα ολα τα φαρμακεια αυριο γιατι μυριζομαι καταχρηση dulcolax....
    αχ ρε συ................... κυριακη ειναι κλειστα τα περισσοτερα κ μην κανεις καταχρηση dulcolax γιατι τις συνεπειες τις ξερεις καθως κ τι μου κανανε εμενα που πηρα 10 κ κατεληξα στο νοσοκομειο. οποτε stay away...................... μεχρι ποσα εχεις παρει μαζι?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Μετα το τελευταιο ζυγισμα ειμαι 50....θα προσπαθησω να το ξεχασω ομως γιατι οπως ειπαμε η διαχειριση των συναισθηματων δεν ειναι και η καλυτερη μου, οποτε δε θελω να καταληξω σε νεα κρεπαλη...
    Πιστευω πως αν συζητησουμε θα μου πει οτι δεν ειναι κακο που εφαγα μια πιτσα (ας ηταν και ολοκληρη) γιατι δεν τρωω και καθε μερα, επειδη ειμαι αδυνατη και δε θα παχυνω με μια φορα.. κι απο τη μια εχει δικιο! εκει θα χρειαστει να της πω οτι κανω εμετους γιατι νιωθω τυψεις.. πως της το λες αυτο;; ξερει οτι εκανα και κατα διαστηματα ρωταει αν κανω αλλα το αρνουμαι... ντρεπομαι..
    θα προσπαθησω να περιοριστω κι εγω στο κυριακατικο ζυγισμα! :(
    οσο για το ποτα νομιζα οτι η μπυρα δεν παχαινει...και την επινα σαν νερο!!
    καθαρτικα το τοπ που εχω παρει ειναι 3...κι απο πονοι αλλο τιποτα..δε μπορω να φανταστω πως θα ηταν με τα 10..!
    Will I ever be free?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ιδια κιλα ειμαστε λοιπον, ωραια! Καλο θα ηταν κ ευχομαι να μεινουμε σ αυτα που τοσο προσπαθησαμε για να το πετυχουμε κ να μην βαλουμε αλλο! Εγω δν θελω ουτε ενα να βαλω. Ειμαι συνεχεια σε επιφυλακη κ τσεκαρομαι. Λεω κριμα ειναι τοσος αγωνας τοσο αιμα εφτυσα να φτασω ως εδω τοσες στερησεις σκαμπανεβασματα γιατι πρεπει να το περναω ολο αυτο γαμωτο? Μου αξιζει αυτο το πραγμα? Κ εχω περασει πραγματικα δυσκολα με εχουν τυρρανησει οι διατροφικες απο τα 16 με την ανορεξια μεχρι σημερα. Κ λεω γιατι να μην μπορω να εχω αυτο που θελω? Γιατι να ειναι τοσο δυσκολο κατι φαινομενικα τοσο απλο? Θελω αυτο που εχω στο μυαλο μου να το επιτευξω. Κ εκει νιωθω οτι ειμαι ανικανη κ ανεπαρκης να ελεγξω το φαγητο ποσο μαλλον αλλα θεματα. Ορισμενες φορες ειμαι τελειως αναισθητη κ απαθης σαν να εχω μουδιασει, αλλες παλι στην τσιτα κ σε επιφυλακη κ δν αφηνω τπτ να πεσει κ να μν το περασω απο εξονυχιστικο ελεγχο!
    Η μπυρα εχει πολλες θερμιδες ρε συ κοψτην η εστω περιορισε την! Μεχρι ενα ποτηρι! Εγω δν πινω καθολου μπυρα. Δν εχεις ακουσει την εκφραση για καποιον που ειναι χοντρος οτι "αυτος ειναι μπυροκοιλια?"
    Οσο για τα καθαρτικα εμενα 3 δν μ κανουν τπτ γιατι τα χω συνηθισει. Η χλωριδα του εντερου προσαρμοζεται σ αυτα κ παθαινεις ανοχη χωρις αυτα δν μπορεις να ενεργηθεις ευκολα εχεις μονιμως δυσκοιλιοτητα κ πρηξιμο. Να σου το περιγραψω πως ηταν με τα 10 μπας κ λειτουργησει αποτρεπτικα για σενα η για οποια αλλη παιρνει υπακτικα λοιπον ειχα τρομερους κωλικους σφαδαζα απο πονο, μου βαλαν ρινογαστρικο καθετηρα (levin) μου δωσανε να πιω ενεργο ανθρακα κ ειχα διαρροιες 15 φορες τη μερα οπου εβγαζα καρβουνο σε μορφη νερου σορρυ κιολας για την περιγραφη με ειχανε με ορους με ταιζανε μονο φιδε κ πραγματικα πεινουσα κ ηθελα τοσο πολυ να παω λιποθυμισα κ 2 φορες γιατι ειχα χασει ηλεκτρολυτες κ υγρα απ τις διαρροιες.............
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    οχι αλλο καρβουνο!!! 15 φορες διαρροια;; κι αντε η διαρροια, ο levin δεν πρεπει να παλευεται με τιποτα... εχω δει μονο να βαζουν κ ειναι να σε πιανει αναγουλα :/ με επεισες δε θα παρω dulcolax, θα φαω 5-6 δαμασκηνα για φυσικο αποτελεσμα!
    ρε συ τωρα το εψαξα για τη μπυρα και λεει 250 μλ εχουν 107 θερμιδες! καλα δεν ειναι; απλα ναι εχεις δικιο, φουσκωνει, κανεις μπυροκοιλια...και τι να πινουμε καλοκαιριατικα; τα κοκτεηλ παχαινουν πιο πολυ! αν και με τα χαπια ο ντοκτορ δεν αφηνει αλκοολ, ατυπα πινω κι εγω...
    λοιπον κι εγω απο αυριο δινω υποσχεση οτι θα διατηρησω τα κιλα μου. δε θα στερηθω αλλα κριμα τοσοι κοποι να πανε χαμενοι! και το θεμα οπως λες κι εσυ ειναι να μην εχουμε σκαμπανεβασματα, να βρουμε μια σταθεροτητα στη ζωη μας..σου αξιζουν φυσικα πολλα! περασες δυσκολα και δικαιουσαι να βρεις την ηρεμια σου! αλλα με το σωστο τροπο, αν και απο ο,τι μου λες μια χαρα τα καταφερνεις, δεν παιρνεις καθαρτικα, εμετους δεν κανεις, τα βουλιμικα τα εχεις ελαττωσει, οι γονεις σου ειναι μαζι σου, νομιζω εχεις ολα τα εφοδια :)
    Will I ever be free?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Μακαρι να πανε ολα καλα κ ακομη καλυτερα! Εχω βεβαια ακομα δρομο μπροστα μου αλλα εχω κανει μεγαλες προοδους κ οχι απλα βηματα αλλα αλματα θα τολμουσα να πω σε σχεση με το πως διαχειριζομουν το ιδιο θεμα στο παρελθον. Τελικα ξες τι σκεφτομαι, οσο δυσαρεστο κ αν ειναι κατι που περναμε, δν θα κρατησει για παντα κ θα ρθει κ παλι η στιγμη που θα χαμογελαμε κ θα κοιταμε το μελλον με προοπτικη κ αισιοδοξια! Αρκει βεβαια να καταβαλλουμε την αναλογη προσπαθεια! Ευχομαι κ σε σενα ο,τι καλυτερο κ πραγματικα να βρεις τη χρυση τομη που θα κραταει τη ζωη σου σε ισορροπια κ θα νοηματοδοτει την καθημερινοτητα σου ωστε να εισαι πιο δυνατη κ αισιοδοξη να αντιπαρερχεσαι την οποια δυσκολια προκυπτει!

    Τα δαμασκηνα ναι ειναι φυσικα υπακτικα! Αλλα τα καλυτερα φυσικα υπακτικα ειναι χωρις αμφιβολια τα συκα! Πολλες φορες για να επιτυχω το επιθυμητο αποτελεσμα τρωω μεχρι κ 4 μαζι! Αλλα μν ξεχναμε βεβαια πως περιεχουν κ αυτα θερμιδες κ εχουν γλυκοζη σε μεγαλο ποσοστο φυσικο σακχαρο!
    Το παν ειναι το μετρο!
    (Χαιρομαι που σε επεισα κ δν θα παρεις τα κωλοκαθαρτικα! Διοτι ειναι φαρμακα του κωλου! Κ κυριολεκτικα κ μεταφορικα! Κ δεν αξιζει να τα παιρνουμε!)
    Σου στελνω μια μεγαλη κ ζεστη διαδυκτιακη αγκαλιτσα κ ευχομαι να εχεις ονειρα γλυκα!
    Makia τα λεμε! :) :) :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Κι οπως λεει κι ο Νιτσε "ο,τι δε σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο", μαθαινουμε πολλα απο τις περιπετειες μας και γινομαστε σιγουρα δυνατοτερες και σοφοτερες!
    ευχαριστω πολυ πολυ για ολα...! :) καλο βραδυ και τα ξαναλεμε λιαν συντομως! πολλα φιλια και αγκαλιες !!! :*
    http://www.youtube.com/watch?v=XFkzRNyygfk
    Will I ever be free?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Will I ever be free?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Καλημερα κουκλα!! Πως εισαι σημερα? Δν νομιζω να εκανες καμια βλακεια με laxies, ε? Πολυ ωραια τα κλιπακια!!
    http://www.youtube.com/watch?v=4ifTjdKrTPw
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    καλημερα Λακρυ! :)) δυστυχως πηγα και τ'αγορασα...μεχρι στιγμης αντισταθηκα και δεν ηπια τιποτα! :) δεν εκανα και βουλιμικο οποτε ειμαι οκ.
    αυτο που την εχει δωσει ειναι ο γιατρος μου. του ειπα για την κρεπαλη που εκανα και για το οτι σκεφτομουν να παρω καθαρτικα κλπ και μου λεει "τι βλακειες ειναι αυτες; παλι τα ιδια; εδω πρεπει να βαλεις κανενα κιλο"... ειναι αντιμετωπιση αυτη;
    εσυ πως τα πας ρε κοριτσι;
    Will I ever be free?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    http://www.youtube.com/watch?v=8UvQvOFRS9o

    και τι δεν εφαγα παλι σημερα...τι μπουγατσα, τι μπριζολες, τι παγωτα, τι κεηκ...οπως λεει και το τραγουδι hands around my throat κι ο θεος βοηθος...
    Will I ever be free?

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. μεθοδος σιλβα,Mind control
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-03-2010, 18:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •