Τα χω χαμενα..βοηθεια!! :/
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    44

    Τα χω χαμενα..βοηθεια!! :/

    Θα προσπαθησω να γραψω αυτα που νιωθω οσο πιο αναλυτικα και κατανοητα γινεται (το λεω επειδη δεν ειμαι πολυ καλος στο να εκφραζω αυτα που αισθανομαι)..Λοιπον ολα ξεκινησαν πριν απο μια εβδομαδα οπου αρχισε να μου αρεσει μια φιλη μου(μπορει να κανω και λαθος και ναι ειναι η ιδεα μου)..αρχισα να στεναχωριεμαι και να λεω οτι ερωτευτηκα ενα τελειος λαθος ατομο..και τωρα αν πραγματι την εχω ερωτευτει θα πρεπει να ξεκοψω κλπ κλπ..γενικα δεν το πηρα καθολου ωραια..(αντι να το απολαμβανω,με μισουσα για αυτο)..τελοςπαντων για να το επιβεβαιωσω της ειπα να βγουμε μονοι μας και ηταν ολα οκ σαν να βγαινω με μια φιλη μου..ουτε μια '''δυνατη εκρηξη των συναισθηματων''οταν την ειδα,ουτε ταχυκαρδιες,ουτε ''λιωσιμο απολυτως τιποτα..και μαλιστα μιλαγαμε πολυ και για αγορια που της αρεσουν και γενικα και ολα οκ..αλλα οταν γυρισα σπιτι αρχισαν να με πιανουν οι ''γλυκοι πονοι''..και απο τοτε καθε μερα σχεδον σκεφτομαι οτι ειμαι ατυχος και τωρα θα χαλασω μια καλη φιλια εξαιτιας μου..
    Περα απο αυτο τωρα ειναι και κατι αλλο..για καποιον λογο σκεφτομαι συνεχως οτι ολοι οι φιλοι μου λειπουν,οτι βαριεμαι σχεδον τα παντα τωρα τελευταια..και γενικα εχω χασει τις ορεξεις μου να κανω το οτιδηποτε..και μετα ακολουθει η θλιψη-καταθλιψη και γενικα ειμαι ολη μερα σπιτι σε μια χαλια κατασταση..Να φανταστειτε ενα βραδυ ειμουν τοσο χαλια δεν μπορουσα να κοιμηθω και ειμουν ετοιμος να κλαψω σε μια φαση και να φωναξω ''γιατι ολα αυτα σε εμενα;; :(''.. γενικα νιωθω αυτο το εντονο ενοχλημα στο πισω μερος του κεφαλιου και στα ματια...αγχος,εναν πονο στον στομαχι (τον γλυκο που λεγα πιο πανω)..Ο μονος τροπος να ξεχαστω απο ολα αυτα ειναι να βγω εξω με ατομα που περναω καλα..αλλα μετα..οταν ξαναγυρναω σπιτι..παλι τα ιδια! :(..Ειναι μεν καποιες φορες την ημερα που ξεχνιεμαι απο ολα αυτα...αλλα μετα με πιανει η φοβια μην με ξαναπιασει..και μετα με ξαναπιανει...Γενικα ειμαι σε μια χαλια κατασταση..νιωθω μοναξια,τυψεις,θλιψη,δεν εχω δαθεση για τιποτα..μπορει βεβαια να μου χουν περασει αυτα και να ναι απλα η ιδεα μου..αλλα οπως και να χει..ειναι ανυποφορο δεν μπορω αλλο αυτη την κατασταση..θελω πισω τον παλιο χαρουμενο εαυτο μου!Δεν αντεχω αλλο τα χω χαμενα..μπορειτε να με βοηθησετε;; :(

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    25
    Καλησπέρα Atyxe, όλα όσα περιγράφεις μου μοιάζουν με συμπτώματα του έρωτα....οπότε μάλλον Tyxeros είσαι! Βέβαια το αν ο έρωτάς σου βρεί τελικά ανταπόκριση στη φίλη σου αυτό είναι άλλο θέμα! Πάντως όλοι όσοι έχουμε ερωτευτεί, κυρίως στην εφηβεία στην οποία υποψιάζομαι οτι βρίσκεσαι, έχουμε νιώσει περίπου τα ίδια συναισθήματα.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    2
    αγαπητέ μου αυτό που έχω κααταλάβει ειναι πως βρίσκεσαι σε μια πιεσμένη κατασταση γενικα απο ολα και επειδη δεν εχεισ βρει τον τροπο να ξεσπασεισ ισως προπαθεισ να καταπιαστεισ απο το μονο ανθρωπο που σου δινει σημασια αυτον τον καιρο. ισως για αυτο να νιωθεισ ετσι για την κοπελα. απο την αλλη βεβαια αν οντως νιωσεισ σιγουροσ για τα αισθηματα σου καλο εινια να ανοιξεισ την καρδια σου στη φιλη σου... και η θα εξελιχθει σε κατι πολυ ωραιο η αν οντως σε καταλαβαινει θα προσπαθησει να σε βοηθησει να το ξεπερασετε μαζι. γι αυτο αλλωστε ειναι οι φιλοι.
    ισως αν προσπαθουσεσ να της πεις το πως αισθανεσαι τον τελυταιο καιρο οχι για κεινην αλλα μεσα σου και βγαλεισ ολα αυτα που σε βαραινουν να καταλαβεισ καλυτερα τι θεσ απο αυτην γιατι εισαι μπερδεμενοσ...ασε που θα την μαθεισ καλυτερα...αυτα

  4. #4
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    44
    Γεια σου Vasilli,περι θεματος ερωτα δεν θα με ελεγα καθολου τυχερο αλλα οπως εχω βαλει και nickname,θα με ελεγα ατυχο..2 φορες εχω ερωτευτει συνολικα(αν βαζουμε και αυτην)..την πρωτη φορα ηταν με μια κοπελα που δεν γνωριζομασταν τς ειπα τι ενιωθα και ο ερωτας δεν ειχε ανταποκριση...7 μηνες βασανο..απο τοτε φοβομουν τον να ξαναερωτευτω..και ελα που τελικα απο οτι φενετε με ξαναβρηκε το κακο..και αυτη την φορα με φιλη μου :/..οτι χειροτερο...τελος παντων ευχαριστω για την βοηθεια!!! :)

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    44
    sofi12 ομολογω εισαι απο τις λιγες κοπελες που ακουω να λενε οτι η φιλη μου θα με βοηθησει να το ξεπερασουμε μαζι..το χω ψαξει και αυτο το θεμα παντου εβλεπα να λενε πανω κατω οτι η θα κανετε μια ωραια σχεση..η αλλιως χαλαει η φιλια..καθε φορα που διαβαζα αυτα γινομουν χαλια..τωρα με αυτο που μου πες εσυ με εκανες να νιωσω καλυτερα :)..ευχαριστω και εσενα για την βοηθεια!!! :)

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    25
    Μην απογοητεύεσαι, ο έρωτας συνήθως δεν ρωτάει, δεν είναι λίγες οι φορές που ερωτευόμαστε λάθος άτομα και στο τέλος απογοητευόμαστε.
    Γενικά η άποψη μου είναι να προσπαθήσεις να μην επενδύεις πολύ σε έρωτες οι οποίοι πιθανόν εξ αρχής να μην έχουν μέλλον. Προσπάθησε, γνωρίζοντας περισσότερο το άτομο, να κρίνεις αν "πληροί κάποιες προδιαγραφές" ώστε να υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να είστε μετέπειτα μαζί...και φυσικά όλοι μας πρέπει να έχουμε το γνώθι σαυτόν, να ξέρουμε ποιοί είμαστε και μέχρι που μπορούμε να φτάσουμε...κι εγώ πολύ θα ήθελα να είχα την Angelina αλλά με πρόλαβε ο Brad, τι να κάνουμε (αστιεύομαι για να κρατήσω ελαφρύ το κλίμα)!
    Καταρχάς όμως γιατί κάθεσαι και στενοχωριέσαι χωρίς να ξέρεις την άποψη της φίλης σου για όλο αυτό;
    Μπορεί να σε βλέπει ως φίλο της γιατί απλώς δεν της έχει περάσει ακόμα η ιδέα να σε δει αλλιώς, αν το σκεφτεί μπορεί και να της αρέσει! Όταν βρεις την κατάλληλη ευκαιρία σου προτείνω να της ανοιχτείς και να της πεις αυτά που νιώθεις, αρκεί πρώτα να είσαι σίγουρος εσύ ο ίδιος γι αυτά.
    Αν είναι θετική καλώς, αν δεν είναι μην κάτσεις να σκάσεις! Τι είχες τι έχασες; Δες το λίγο εγωιστικά και πες πως αν δε σε θέλει μία αυτή δεν την θέλεις δέκα εσύ! Αξίζει να "χαλιέται" κανείς για άτομα που το αξίζουν, γιατί να καθίσεις λοιπόν να χαλαστείς για κάποια που δε νιώθει τίποτα ερωτικό για σένα;
    Όπως και να έχει ελπίζω όλο αυτό να μην χαλάσει την φιλική σας σχέση εκτός και αν την μετατρέψει σε ερωτική.
    Last edited by Vassilis; 12-08-2012 at 02:46.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    25
    Κάτι σημαντικό, ποιά είναι η ηλικία σου; Ρωτάω γιατί εφόσον ζήτησες βοήθεια απο τα μέλη του φόρουμ καλό θα είναι να γνωρίζουν την ηλικία σου -άρα στο περίπου και την ωριμότητά σου και τις εμπειρίες σου- ώστε να ξέρουν πως να σε αντιμετωπίσουν και οι απαντήσεις τους να είναι πιο εξατομικευμένες και να σε βοηθήσουν περισότερο. Εγώ υπέθεσα οτι είσαι 15-17, έπεσα μέσα;
    Last edited by Vassilis; 12-08-2012 at 02:47.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    44
    Ειμαι 17 χρονων..αρα ναι μεσα επεσες...ωραια αν της πω τι νιωθω και δεν υπαρξει ανταποκριση μετα τι γινεται?Χαλαει η φιλια;Κανω παρεα μαζι της μεχρι να χωνεψω οτι με αυτη την κοπελα πρεπει καπως να την δω φιλικα ή της λεω να χαλαρωσουμε λιγο την φιλια μας;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    κοιτα ατυχε , σοβαρεψου,
    με τις γυναικες δεν κανουμε φιλιες, τις κανουμε γκομενες

Similar Threads

  1. Μήπως είμαι τρελός, μήπως τα' χω χαμένα.. που λέει και το τραγούδι;;
    By Nestwr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 08-03-2014, 20:14
  2. Πόσα χρόνια χαμένα θα περάσουν ακόμα;;;;;
    By eimarmenh in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 52
    Last Post: 11-07-2011, 11:45
  3. ειμαι στα χαμενα
    By ersi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 22-11-2009, 13:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •