depakene chrono 500mg
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406

    depakene chrono 500mg

    O τελευταιος ψυχιατρος μου εβαλε εκτος απο το αντιψυχωτικο κ depakene chrono 5oomg,μια φορα την ημερα,(παλια δοκιμασα το topamac, αλλα ο γιατρος λεει οτι δεν βοηθαει στον ελεγχο των παρορμησεων) τι γνωριζετε για αυτο το αντιεπιληπτικο σαν σταθεροποιητη διαθεσης?ποια ειναι η διαφορα απο το απλο depakene?διαβασα καπου για βλαβες που μπορει να δημιουργησει στο νωτιαιο μυελο, προκαλει αυξηση βαρους? κοβεται ευκολα? γενικα ποιες εμπειριες εχετε? δεν αντεχω αλλο να παιρνω φαρμακα ,να ειμαι καλυτερα ψυχολογικα,αλλα κ χειροτερα με τις παρενεργειες, τα φοβαμαι ,θελω να μη παιρνω φαρμακα, αλλα μαλλον δεν γινεται ....
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    το χω παρει ενα διαστημα, γενικα βαρυ φαρμακο, βεβαια η δοσολογια π σ το βαλε δν ειναι τεραστια
    Chronosphere σημαινει οτι ειναι παρατεταμενης αποδεσμευσης, δλδ αποδεσμευεται πιο αργα στν οργανισμο σε σχεση με το απλο!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    katerinaki γεια σου
    παιρνω depakine chrono των 500 2 την ημερα εδω απο το 2004
    δν θυμαμαι πια αν στην αρχη ειχα παρενεργειες
    βαρος πηρα σε καποια φαση αλλα ημουν αδυνατη πριν το ξεκινησω
    σε φαση που που πηρα παραπανω πηρα τοπαμακ που οντως εχει αποδειχτει πως δν κανει σαν σταθεροποιητης
    σε ορισμενους οργανισμους κοβει την ορεξη
    μεχρι που ο γιατρος μου μια μερα μου πε εγινες σαν τον αγιο ονουφριο κ μου το κοψε σταδιακα
    σου ευχομαι να βρεις μια σωστη αγωγη κ να σου πανε ολα καλα
    α, οσο για την αρνηση σου για φαρμακευτικη αγωγη να χεις κατα νου πως ειναι μια δυσιατη ασθενεια
    οποτε ασε στην ακρη προς το παρον τη διακοπη φαρμαακων
    http://www.mazi.org.gr/

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    19
    3 των 500ων παιρνω και έχω παχυνει και κοιμάμαι πολύ.είναι απαραιτήτη τοσο μεγάλη δοση;γενικά δεν έχω διάθεση για τίποτα μ´αυτο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    καλησπερα αν και διεγνωσμενα μη ψυχωτικος και μη διπολικος to depakine δινεται και σαν ενισχυση θεραπειας στην αγχωδη διαταραχη.γι αυτο μου εγραψε ο γιατρος των 500 chrono ξερουμε ποτε δειχνει αποτελεσμα<>??το παιρνω ενα μηνα και δεν βλεπω κατι ουτε μειον ουτε συν.το βαρος μου ειναι οκ γιατι προσεχω και γυμναζομαι

Similar Threads

  1. Invega Depakene Aloperidin και αυξηση βαρους
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 07-10-2011, 17:21
  2. Διακοπη depakene+invega και σεξ
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 05-05-2010, 16:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •