Είμαι σε σχέση αλλά θέλω να φλερτάρω με άλλους...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    20

    Είμαι σε σχέση αλλά θέλω να φλερτάρω με άλλους...

    Γειά σας!! Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε κάποιο φόρουμ το πρόβλημά μου οπότε μάλλον παραείμαι μπερδεμένη... Ξεκινάω λοιπόν! Είμαι 22 χρόνων και έχω σχέση εδώ και ένα χρόνο (και κάτι ψιλά). Το κυνήγησα πολύ για να είμαι μαζί του γιατί αισθανόμουν μια απίστευτη έλξη και τελικά, ενώ είχα αρκετές εμπειρίες πριν από αυτόν, μαζί του ένιωσα τα πιο έντονα συναισθήματα και μέχρι τώρα έχω περάσει πολύ πολύ όμορφα. Όμως τον τελευταίο καιρό(κανένα μήνα) νιώθω μια μεγάλη επιθυμία να φλερτάρω και να γνωρίσω κάποιον άλλο. Λόγω καλοκαιριού είμαστε μακρυά ένα μήνα περίπου αλλά στο ενδιάμεσο τον έχω συναντήσει αρκετές φορές οπότε μάλλον δε φταίει η απόσταση. Αυτό που με προβληματίζει είναι η έντονη επιθυμία να ''παίξω'' με κάποιον άλλο αλλά ταυτόχρονα δεν ξέρω αν τα συναισθήματά μου έχουνε αλλάξει..δεν ξέρω αν θέλω να χωρίσουμε, να μην υπάρχει πια στη ζωή μου... Και μου λείπει και δε μου λείπει...σκέφτομαι τα πράγματα που θα κάνουμε όταν τον ξανασυναντήσω αλλά επίσης σκέφτομαι ότι θα μου άρεσε κάτι καινούργιο..δεν ξέρω τι να κάνω...Οι φίλοι μου προφανώς μου λένε ότι θα μου περάσει και δεν αξίζει να τον χάσω γιατί ταιριάζουμε πολύ αλλά θα ήθελα να ακούσω και μια πιο αντικειμενική άποψη οπότε ο λόγος σε εσάς...Σας ακούω!!! Ευχαριστώ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Να φλερταρεις θες απλα η δν σε καλυπτει σεξουαλικα ο δικος σ κ θες κατι σαν fuck buddies??
    Ενα θα σε ρωτησω : Εισαι ερωτευμενη με το φιλο σ? Πως θα χαρακτηριζες τη σχεση σας?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    20
    Το τι θέλω προσπαθώ κι εγώ να καταλάβω οπότε φοβάμαι πως δεν μπορώ να σου δώσω μία σαφή απάντηση...το σίγουρο είναι ότι η σκέψη του να γνωρίσω έναν καινούργιο άνθρωπο με εξιτάρει! Αν με ρωτούσες πριν δύο μήνες θα σου απαντούσα σίγουρα ότι είμαι ερωτευμένη..αλλά τώρα δεν είμαι σίγουρη! Όσον αφορά τη σχέση μας, από άποψη επικοινωνίας τα πάμε πολύ καλά και δεν έχω βαρεθεί τη συντροφιά του. Απλά να σε ενημερώσω ότι τον τελευταίο καιρό βαριέμαι να κάνω σεξ μαζί του μερικές φορές, αλλά θέλω πολύ να κάνουμε άλλα πράγματα όπως να μαγειρεύουμε να βλέπουμε ταινίες κτλ, επιπλέον είμαστε πολύ δεμένοι και με έχει βοηθήσει σε πολλές καταστάσεις της ζωής μου. Στη σκέψη να χωρίσουμε η αλήθεια είναι πως στενοχωριέμαι πολύ και δεν είμαι απόλυτα σίγουρη αν το θέλω...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    14
    Κατι τετοια διαβαζω πρωινιατικα και μετα εγω φταιω που γινομαι απολυτος σε καποια θεματα...
    Τεσπα!
    Να χωρισεις οπωσδηποτε και μονο που το σκεφτηκες!
    Κανε μετα οτι ειναι να κανεις σαν μικρο κοριτσακι που εισαι και οταν (και αμα)σοβαρεψεις αυριο μεθαυριο τοτε κανε νορμαλ σχεση.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by rista View Post
    Κατι τετοια διαβαζω πρωινιατικα και μετα εγω φταιω που γινομαι απολυτος σε καποια θεματα...
    Τεσπα!
    Να χωρισεις οπωσδηποτε και μονο που το σκεφτηκες!
    Κανε μετα οτι ειναι να κανεις σαν μικρο κοριτσακι που εισαι και οταν (και αμα)σοβαρεψεις αυριο μεθαυριο τοτε κανε νορμαλ σχεση.
    Δεν ειναι θεμα σοβαροτητας νομιζω, σε αυτη την ηλικια θελουμε να πεταμε στα συννεφα (και πιο ψηλα αν γινεται :p) επειδη δεν εχουμε αποκτησει ακομα την απαιτουμενη αυτοπεποιθηση, ετσι οταν φευγει ο αρχικος ενθουσιασμος απο μια σχεση ψαχνουμε για κατι αλλο να μας ανεβασει.
    @La_lou!, χρωστας μια καλη εξηγηση στον φιλο σου, χωρις νευρα, να του εξηγησεις πως δεν φταιει αυτος. Εαν δεν το δεχθει θα πρεπει να αποκοπεις τελειως και μαχαιρι, ενω αν δειξει κατανοηση μπορειτε να παραμεινετε φιλους (μια μερα μπορει να υπαρξει και αναζωπυρωση του ερωτα σας σε μια πιο ωριμη ηλικια). Το μυστικο ειναι να συνεχισετε να σεβεστε και να αγαπατε ο ενας τον αλλον και μετα την διακοπη της ερωτικης σχεσης σας (αυτο εξαρταται βεβαια απο την ποιοτητα σας σαν ανθρωποι και ειναι στα ορια της επιστιμονικης φαντασιας). Σας ευχομαι να καταφερετε να κρατησετε μια καλη φιλικη σχεση για να μην υπαρχουν μεγαλες πληγες:D

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    αφου βαριεσαι να κανεις σεξ μαζι του αλλα σ'αρεσει να μαγειρευετε,να μιλατε,να βλεπετε ταινιες κ να πινετε καφε μαζι,προφανως και πρεπει να χωρισεις! εσυ ουσιαστικα τον βλεπεις σαν φιλο πλεον και το μονο που σας κραταει μαζι απο οτι καταλαβαινω ειναι η συνηθεια...
    Χωρισε καλυτερα,κ ασε τον ανθρωπο να προχωρησει τη ζωη του. Και αν και οταν θελησεις ποτε ξανα κατι σοβαρο,καν'το τοτε. Τωρα δεν εχει νοημα, και εσυ πιεζεσαι,και αυτος δεν ξερει τι του γινεται.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    20
    Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να του μιλήσω..είναι η συνήθεια, είναι που μου συμπεριφέρεται τόσο γλυκά!! Γενικά έχει πολλά στοιχεία που δεν θέλω να τα χάσω... Σκέφτομαι μήπως να περιμένω να τον συναντήσω, να περάσουμε χρόνο μαζί και να πάρω την όποια απόφασή μου αργότερα? Με λίγα λόγια να δώσω μια ευκαιρία γιατί είναι και η απόσταση στη μέση... Ή που έχοντας να τον δω καιρό τον ξεσυνήθισα και βλέπω την πραγματικότητα ή που θα πάρω βιαστική απόφαση... Εσείς τί λέτε??

  8. #8
    λοιπον ακου,πες του οτι εχεις βαρεθει την αληθεια ολα,θα προσπαθησει να σε ξανακερδισει,αν το πετυχει συνεχιζετε,αν οχι ΧΩΡΙΣΕ ΑΜΕΣΩΣ...απλα τα πραγματα

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    20
    Jimi νομίζω ότι έχεις δίκιο...Τόσες μέρες που το σκέφτομαι, γιατί τυχαίνει να είμαι και τελείως μόνη τις τελευταίες μέρες, έχω καταλήξει ότι μάλλον αυτό που χρειάζομαι είναι κάτι να με συνταράξει...και ποιός ξέρει μπορεί να το κάνει και αυτός ο ίδιος!!!

  10. #10
    Quote Originally Posted by La_lou! View Post
    Γειά σας!! Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε κάποιο φόρουμ το πρόβλημά μου οπότε μάλλον παραείμαι μπερδεμένη... Ξεκινάω λοιπόν! Είμαι 22 χρόνων και έχω σχέση εδώ και ένα χρόνο (και κάτι ψιλά). Το κυνήγησα πολύ για να είμαι μαζί του γιατί αισθανόμουν μια απίστευτη έλξη και τελικά, ενώ είχα αρκετές εμπειρίες πριν από αυτόν, μαζί του ένιωσα τα πιο έντονα συναισθήματα και μέχρι τώρα έχω περάσει πολύ πολύ όμορφα. Όμως τον τελευταίο καιρό(κανένα μήνα) νιώθω μια μεγάλη επιθυμία να φλερτάρω και να γνωρίσω κάποιον άλλο. Λόγω καλοκαιριού είμαστε μακρυά ένα μήνα περίπου αλλά στο ενδιάμεσο τον έχω συναντήσει αρκετές φορές οπότε μάλλον δε φταίει η απόσταση. Αυτό που με προβληματίζει είναι η έντονη επιθυμία να ''παίξω'' με κάποιον άλλο αλλά ταυτόχρονα δεν ξέρω αν τα συναισθήματά μου έχουνε αλλάξει..δεν ξέρω αν θέλω να χωρίσουμε, να μην υπάρχει πια στη ζωή μου... Και μου λείπει και δε μου λείπει...σκέφτομαι τα πράγματα που θα κάνουμε όταν τον ξανασυναντήσω αλλά επίσης σκέφτομαι ότι θα μου άρεσε κάτι καινούργιο..δεν ξέρω τι να κάνω...Οι φίλοι μου προφανώς μου λένε ότι θα μου περάσει και δεν αξίζει να τον χάσω γιατί ταιριάζουμε πολύ αλλά θα ήθελα να ακούσω και μια πιο αντικειμενική άποψη οπότε ο λόγος σε εσάς...Σας ακούω!!! Ευχαριστώ!
    La_lou εγώ πριν σου πω οτιδήποτε, θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής : είναι αυτή η σχέση η μεγαλύτερη σε διάρκεια που είχες έως τώρα ή όχι; τι διάρκεια είχαν οι υπόλοιπες σχέσεις σου; γιατί αν π.χ. οι προηγούμενες σχέσεις σου τελείωναν σε 2-3 μήνες και αυτή είναι η πρώτη μεγάλη σχέση σου, τότε είναι λογικό να μην έχεις ξανααισθανθεί το χάσιμο της πρώτης μαγείας που αργά ή γρήγορα έρχεται σε όλες μα όλες τις σχέσεις.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    20
    Ashley, κατά κάποιο τρόπο μπορείς να πεις ότι είναι η πρώτη μεγάλη μου σχέση. Είχα την κλασική μεγάλη σχέση του σχολείου(2 χρόνια), αλλά δεν ήτανε το ίδιο.. Τώρα είμαι σαφώς πιο ώριμη, ζητάω άλλα πράγματα. Μετά από αυτήν, λοιπόν, είναι η μεγαλύτερή μου σχέση. Η ενδιάμεση σχέση διήρκησε 9 μήνες! Το χάσιμο της πρώτης μαγείας είναι γεγονός αλλά έλα που τώρα, έχοντας μάλλον χάσει αυτή τη μαγεία, δεν ξέρω αν μπορώ να συνεχίσω...Είμαι 22 χρόνων, μήπως δεν χρειάζεται να κάνω τέτοιους συμβιβασμούς?

  12. #12
    Game over...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Δεν ειναι θεμα σοβαροτητας νομιζω, σε αυτη την ηλικια θελουμε να πεταμε στα συννεφα (και πιο ψηλα αν γινεται :p) επειδη δεν εχουμε αποκτησει ακομα την απαιτουμενη αυτοπεποιθηση, ετσι οταν φευγει ο αρχικος ενθουσιασμος απο μια σχεση ψαχνουμε για κατι αλλο να μας ανεβασει.
    @La_lou!, χρωστας μια καλη εξηγηση στον φιλο σου, χωρις νευρα, να του εξηγησεις πως δεν φταιει αυτος. Εαν δεν το δεχθει θα πρεπει να αποκοπεις τελειως και μαχαιρι, ενω αν δειξει κατανοηση μπορειτε να παραμεινετε φιλους (μια μερα μπορει να υπαρξει και αναζωπυρωση του ερωτα σας σε μια πιο ωριμη ηλικια). Το μυστικο ειναι να συνεχισετε να σεβεστε και να αγαπατε ο ενας τον αλλον και μετα την διακοπη της ερωτικης σχεσης σας (αυτο εξαρταται βεβαια απο την ποιοτητα σας σαν ανθρωποι και ειναι στα ορια της επιστιμονικης φαντασιας). Σας ευχομαι να καταφερετε να κρατησετε μια καλη φιλικη σχεση για να μην υπαρχουν μεγαλες πληγες:D
    ΣΥΜΦΩΝΩ με χιλια!! ισως η πιο σωστη συμβουλη!¨)

  14. #14
    Quote Originally Posted by La_lou! View Post
    Ashley, κατά κάποιο τρόπο μπορείς να πεις ότι είναι η πρώτη μεγάλη μου σχέση. Είχα την κλασική μεγάλη σχέση του σχολείου(2 χρόνια), αλλά δεν ήτανε το ίδιο.. Τώρα είμαι σαφώς πιο ώριμη, ζητάω άλλα πράγματα. Μετά από αυτήν, λοιπόν, είναι η μεγαλύτερή μου σχέση. Η ενδιάμεση σχέση διήρκησε 9 μήνες! Το χάσιμο της πρώτης μαγείας είναι γεγονός αλλά έλα που τώρα, έχοντας μάλλον χάσει αυτή τη μαγεία, δεν ξέρω αν μπορώ να συνεχίσω...Είμαι 22 χρόνων, μήπως δεν χρειάζεται να κάνω τέτοιους συμβιβασμούς?
    Επομένως La_lou θα πρέπει να πάρεις την απόφαση ουσιαστικά για το αν μπορείς να απαρνηθείς το χάσιμο της μαγείας μιας κατά τα άλλα ικανοποιητικής σχέσης από την ηλικία των 22 ετών.
    Είναι δικαίωμά σου να θέλεις να ξανααισθανθείς αυτή τη μαγεία όσες φορές ακόμη επιθυμείς. Απλώς έχε υπόψη σου ότι πάντοτε τελειώνει. Πάντοτε και σε κάθε περίπτωση.
    Έχω φίλες που είναι με έναν άνθρωπο από τα 17 τους, τον παντρεύτηκαν και ζουν ευτυχισμένα. Ξέρω και άλλες που γυρνώντας από σχέση σε σχέση κατέληξαν να είναι μόνες ή να κάνουν κάτι χωρίς ιδιαίτερα αισθήματα για να μη μείνουν μόνες τους. Αλλά αυτό δε σημαίνει και κάτι στη ζωή όλα αλλάζουν και τίποτα δε μένει το ίδιο. Σίγουρα τη σωστή απάντηση την έχεις μέσα σου. Πάντως αν από τον 1 χρόνο η ιδέα του να κάνετε σεξ φαντάζει βαρετή, θα σου έλεγα και εγώ ότι ίσως πρέπει τελικά να χωρίσεις.Η επιλογή είναι δική σου!:)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    koukaki
    Posts
    174
    thes sexaki en oligois

    miliste lakwnika ligo filoi ke files,oi sintaktika asxima protaseis ke paragrafoi mono kako kanoun

Similar Threads

  1. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 13:12
  2. Απέναντι στους άλλους, αλλά και απέναντι σε εμάς τους ίδιους
    By Driver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 08-01-2012, 14:07
  3. ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ
    By HaMLeT-MachiNe in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 13-12-2011, 01:47
  4. μενω Αθήνα αλλά είμαι από νησί νιώθω πως πρέπει να γυρίσω αλλά δεν είμαι σίγουρη
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 03-11-2011, 03:21
  5. Ειμαι καλά, αλλά........
    By obom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-12-2006, 00:20

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •