Δεν αντεχω αλλο αυτην την σκεψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    10

    Δεν αντεχω αλλο αυτην την σκεψη

    Καλημερα παιδια. εχουν περασει 7 μηνες απο την ημερα που μου καρφωθηκε στο μυαλο οτι ειμαι γκει. Ολα ξεκινησαν απο εναν τεστ μετα εκανα τεστ σκεψεων οπως να φιλησω εναν αντρα κ σημερα νιωθω τελειωμενος. ποτε δν πιστευα οτι εγω θα ειχα αμφιβολίες για την σεξουαλικοτητα μου. Το χειρότερο ολων εγινε οταν σκεφτηκα οτι ημουν γυναικα και εκανα σεξ με αντρα (στην σκεψη) εκει τα εχασα. ενιωσα ωραια κ ταυτόχρονα ειπα Θεε μου δν μπορει. Καθε σκεψη μου τωρα με αντρα με ελκύει κ ειλικρινα υποφερω. δν αντεχω .. δεν ειναι δυνατο να με ελκυουν οι αντρες λεω... πως ειναι δυνατο να μου αρεσει το σεξ με το ιδιο φυλο κ ταυτόχρονα να μισω τον εαυτο μου για αυτην μ την σκεψη. Ειλικρινα δν αντεχω. σκεφτούμε εμενα κ εναν αντρα κ νιωθω αυτην την ερωτικη αισθηση κ ταυτόχρονα μου πεφτει η ψυχολογία στο μηδεν. Ολα αυτα αρχισαν τν ιανουαριο. Ειμαι 24 ετων παντα ενιωθα ομορφα κ ειχα ερωτικη ελξη Μονο με γυναικες μεχρι που μ ετυχε αυτο. Το χειρότερο? δν μπορω να μιλησω σε κανεναν για τις σκεψεις μου. μεχρι κ τωρα ντρεπομαι που τα γραφω. πως ειναι δυνατον ρε παιδια να παθω κατι τετοιο ετσι ξαφνικα. μια βοηθεια σας παρακαλω γιατι ειλικρινά εχω φτασει στο αμην. ΔΕΝ θελω να ειμαι γκει η μπαι για κανεναν λογω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Αντε και πες οτι δεν ειναι απλα "φαση" και οτι εισαι gay ή bi.
    Γιατι σου φαινεται τοσο τραγικο;
    Αν θες την πολύ προωπικη μου γνωμη, για να σου δημιουργει τοση αποστροφη μαλλον δεν εισαι τιποτα απο τα παραπανω.
    Αλλα και να εισαι μην ταραζεσαι. Εχει συμβει και σε αλλους με μεγαλη επιτυχια!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    οντως δεν ειναι κατι τραγικο, ισα ισα που θα εχεις και περισσοτερες επιλογες. κανε κατι ομως να ξεχαστεις, να ξεπερασεις την ιδεα, που λανθασμενα νομιζω σου κολλησε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    κοιτα ολοι εχουμε κανει περιεργες σκεψεις αυτο δεν σημαινει κατι απο μονο τ!!!!και πιστεψε με ν ησουν γκει η μπαι δεν θα ειχες προβλημα και θ υποστηριζες την επιλογ σ!!!!υποτιτηετε πως ολοι αυτοι που ειναι γκει τους αρεσει οποτε μην σκας!!!!επισεις για ν σ φυγει καθε υποψια βαλε μια τσοντα με αντρες αν σ αρεσει εχεις προβλημα αν δεν σ αρεσει και σιχαθεις τοτε μια χαρα!!!!αλλα οποιο και ν ειναι τ αποτελεσμα ν σεβεσαι τις επιλογες σ και ν τις υποστηριζεις!!!μονο ετσι θα σ σεβαστουν και οι αλλοι!!!!περιμενω νεα μ την τσοντα!!!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εκει που εγραψα για επιλογες, εννοουσα οτι περισσοτερες εχει στην ελλαδα σημερα ενας gay ή ακομα καλυτερα μια trans (η οποια μπορει να εκδιδεται και να βγαζει τα προς το ζην κι ολας με αυτη της την ιδιοτητα), παρα ενας straight.

    κι οσον αφορα τις τσοντουλες, δε νομιζω πως καταληγει κανεις ετσι. το οτι μπορει να καβλωσει με μια σκηνη κι ομοφυλοφιλων ακομα, δεν ειναι αρκετο για να ορισει τη σεξουαλικη του κατευθυνση. ειχαμε και τον jimmaster εδω στο φορουμ παλιοτερα που προβληματιζοταν γι'αυτο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    δεν συμφωνω το ν δεις μια τσοντα μ αντρες και ν καβλωσεις δεν ειναι φυσιολογικο για μενα τουλαιστον!!!φυσιολογικο απο την αποψη οτι δεν θελει ν ειναι τωρα αν ειναι εγω μαζι τ!!!!αν εσυ ''καβλωνεις'' σορυ για τν εκφραση αν κ εσυ την χρησιμοποιησες πρωτος τι ν σου πω δικαιωμα σ!!!εγω τ εδωσα μια λυση που θεωρω λογικη τωρα αν εσυ δεν θεωρεις πως και ν καβλωσει ειναι γκει τοτε τι προτεινεις??/

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δεν εχω να προτεινω αλλη λυση, ουτε κι αυτο που προτεινες ειναι λυση ακριβως. προσωπικα μονο μεχρι trans γουσταρω να βλεπω, το εχω ξαναδηλωσει. και δε μπορω να πω gay καποιον που τη βρισκει με gay τσοντουλες, ενω μπορει να πηγαινει κανονικα με γυναικες. αυτα που βλεπουμε και καβλωνουμε σε μια οθονη, με αυτα που κανουμε εκει εξω στη πραξη και μας ελκυει κι ολας σαν ανθρωπους, εχουν διαφορα. δεν ειναι απαραιτητο δλδ να συμβαδιζουν τα γουστα μας στις τσοντες, με τις κανονικες μας σεξουαλικες προτιμησεις.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    συμφωνω οκ απλα ρωτησα κια τ αγορι μου πως θα ενιωθε αν εβλεπε κατι τετοιο και μ ειπε αηδια!!!αυτα ειναι επιλογες τ καθενα!!ναι αν δεις μια παρτουζα η κατι αντιστοιχο εκτος απο τ κλασσικα λογικο ν φτιαχτεις!!!εγω θεωρω πω ειναι λυση ας τ κανει και ας μας πει τ αποτελεσματα!!!μετα τι ν πω ας παει σε ενα γκει μπαρ ν δει!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by aggelikoula89 View Post
    συμφωνω οκ απλα ρωτησα κια τ αγορι μου πως θα ενιωθε αν εβλεπε κατι τετοιο και μ ειπε αηδια!!!αυτα ειναι επιλογες τ καθενα!!ναι αν δεις μια παρτουζα η κατι αντιστοιχο εκτος απο τ κλασσικα λογικο ν φτιαχτεις!!!εγω θεωρω πω ειναι λυση ας τ κανει και ας μας πει τ αποτελεσματα!!!μετα τι ν πω ας παει σε ενα γκει μπαρ ν δει!!!!
    Αγγελικουλα μν μπλεκεις με ΚΕΝΟ it isn 's as simple as u think!!!
    Παντως συμφωνω με ΚΕΝΟ. Αλλο το τι σου αρεσει κ αλλο το τι κανεις στο κρεβατι σου. Μπορει καποιος να εχει μια συγκεκριμενου τυπου φαντασιωση η βιτσιο η οπως θες πες το αλλα στην πραξη να ειναι διαφορετικη η συμπεριφορα του. Αλλο σεξουαλικος προσανατολισμος (τι σ αρεσει στο κρεβατι) κ αλλο σεξουαλικοτητα (τι κανεις εμπρακτα στο κρεβατι). Ας μν συγχε(ζ)ουμε αυτα τα 2! Κ στν τελικη ρε παιδια μν κολλατε σε ταμπελες πια καν τε ο,τι σας αρεσει με οποιον σας αρεσει αρκει να ειναι κοινη συνεναισει κ μν διυλιζεται τον κωνωπα! Τι σε νοιαζει αν λεγεται γκει, στρειτ, μπαι, transgender κ δν συμμαζευεται! Κ εξαλλου κ να εισαι μπαι η γκει που το κακο? Στον 21ο αιωνα ζουμε παιδια οχι στο Μεσαιωνα ξεκολληστε απο τις ηλιθιες προκαταληψεις κ τα στερεοτυπα!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    10
    εχω δει τσοντα με γκει κ με το που παει να γινει υο μοιραίο το εκοψα. απλα ενω δν το γουσταρω δν μπορω να κτλβω γιατι στην σκεψη νιωθω μια ερωτικη αισθηση. νομιζω πως οτι εχω παθει εμμονη. παντως η μερα που θα αποδειχθεί οτι ειμαι γκει θα ειναι η μερα που θα πεσω σε κομα. δν τν παλευω καθολου αυτημ τν σκεψη.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Θεοδωρε ριξε μια ματια στα πμ σου...
    Πανω δεξια

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    20
    θοδωρακο,ενα θα σου πω που πιστευω πως μπορει να σε βοηθησει.δε σκεφτομαστε μονο πραγματα που θελουμε.απο το μυαλο μας περνανε χιλιαδες σκεψεις (που θελουμε,που δε θελουμε, τα παντα).π.χ στην εξεταστικη δεν εχω διαβασει πολυ και σκεφτομαι συνεχεια οτι θα κοπω στο μαθημα και δεν θα παρω πτυχιο.δε σημαινει πως θελω να κοπω!το οτι σκεφτηκα περνοντας κατω απο μια γεφυρα πως τωρα θα πεσει πανω μου η γεφυρα,δε σημαινει πως θελω να πεσει η γεφυρα πανω μου.ετσι συμβαινει πολλες φορες και σε σκεψεις σεξουαλικου περιεχομενου τις οποιες εχεις δωσει μεγαλη βαρυτητα.στοχος σου πρεπει ναι να (θελεις) να σκεφτεσαι αυτες τις σκεψεις και να μην σου προκαλουν κανενα αγχος,οπως δεν θα σου προκαλουσε η παραλογη σκεψη να πεσει η γεφυρα πανω σου π.χ παιξε με τις σκεψεις αυτες!!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    20
    α και το πιο σημαντικο...ΜΗΝ ΕΛΕΓΧΕΙΣ(αν εισαι η' οχι κοιτωντας τσοντες μαλακιες,γυναικες,αντρες κλπ. ΜΗΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΣΑΙ!ειναι φαυλος κυκλος! στοχος ειναι να ΘΕΛΕΙΣ να τις σκεφτεσαι !!!και να μην σου προκαλουν τιποτα .

Similar Threads

  1. Δεν αντεχω αλλο
    By χαμογελακη in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 102
    Last Post: 09-03-2012, 15:25
  2. δεν αντεχω αλλο!!!
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 02-11-2011, 00:07
  3. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 13:51
  4. Δεν αντέχω άλλο
    By La_ViTa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2008, 17:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •