Εμένα άραγε, μ'αγαπαει κανεις?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451

    Εμένα άραγε, μ'αγαπαει κανεις?

    ...σήμερα το σκεφτομουν στην ατελειωτη περισυλλογη των διακοπων. ποση απορριψη ακομη να δεχτω? μηνυματα που δεν απαντιουνται ποτε, αρνητικα τηλεφωνηματα, εξαφανισμοι, λογια ψευτικα, φιλια διχως νοημα, αγκαλιες χωρις αξια. περα απο τους γονεις μου κανεις. μαλλον ειμαι καταραμενπ να ειμαι μονη. για παντα μονη. νιωθω οτι ποτε δε θα χαμογελασω με την ψυχη μου, ποτε δε θα θελησει κανεις να μου πιασει το χερι, ειμαι φαινεται για ολους πολυ περιεργη. ποση απεραντη μοναξια και ποσα δακρυα. το να ζω με κουραζει. μακαρι το τελος να ηταν κοντα. μακαρι να μην υπηρχε αυριο.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην τον αγαπανε..!Μηπως βρε παιδι μου στην προσπαθεια σου να εχεις φιλους,συντροφο κτλ,μηπως αθελα σου γινεσαι φορτικη?Ενταξει σιγουρα βεβαια για αλλους ειναι ολα πιο ευκολα στις σχεσεις,αλλα πιστευω ειναι ευκολα γιατι δεν τα κυνηγουν και πολυ.
    Δεν ξερω μπορει να σου λεω και βλακειες..

  3. #3
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    πέρα απο τους γονεις μου κανεις. μαλλον ειμαι καταραμενπ να ειμαι μονη. για παντα μόνη.
    δεν θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά δεν είσαι μόνη. ΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΤΗ ΒΑΣΗ ΣΟΥ. Εχεις τους γονεις σου που σε αγαπάνε χωρίς όρους για αυτό που είσαι. υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν κανέναν στη ζωή τους, ούτε γονείς, ούτε φίλους, ούτε κανέναν. Μην είσαι αχάριστη και κοιτάς αυτά που δεν έχεις όλοι - αυτό κάνουμε όλοι- δεν κοιτάμε τι έχουμε αλλά τι δεν έχουμε και όταν τα χάσουμε όλα τότε καταλαβαίνουμε τι πραγματικά είχαμε αλλά τότε είναι πολύ αργά. Αγάπα εσύ τον εαυτό σου, δίωξε τις ανασφάλειες και θα έρθουν και άλλοι κοντά σου αλλά την αληθινή αγάπη μην την ψάχνεις αλλού, την έχεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    ολοι μονοι ειμαστε, μονοι ερχομαστε μονοι φευγουμε... μαλλον εχεις συνηθίσει να σου δίνουν πολύ σημασία.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Αυτο που λεει η gothly

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Πού είναι η αισιοδοξία σου καλέ? 'Ελα να ανεβαίνουμε!!!!!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    θα συμφωνησω με τους αλλους, οτι ολοι ειμαστε λιγο η πολυ μονοι μας...περα απο την οικογενεια μας ελαχιστοι ειναι οι ανθρωποι που νοιαζονται πραγματικα αν ζουμε η αν πεθαναμε, που θα μας στηριξουν και στα καλα και στα ασχημα. μη σου κακοφαινεται γιατι ετσι ειναι ο κοσμος.. απο τη στιγμη που εχεις και την οικογενεια σου να εισαι ευγνωμων γιατι πολλοι δεν εχουν ουτε αυτο που εσυ εχεις δεδομενο και θεωρεις τον εαυτο σου μονο...! φιλικα
    Will I ever be free?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    You 're not alone in being alone..
    Ακου το "message in a bottle" των Police. Θα ταυτιστεις.
    Δεν εισαι μονη στη μοναξια σου. Συγκατοικοι ειμαστε ολοι στη μοναξια. Βρισκομαστε ολοι σε ενα τεραστιο μουντο σκοτεινο ξενοδοχειο, οπου ο καθενας βρισκεται σε διαφορετικο μονοκλινο μουντο σκοτεινο καταθλιπτικο. Διπλα ομως υπαρχουν κ αλλα μονοκλινα του ιδιου στυλ με αλλους ανθρωπους. Ο καθενας τραβαει το δικο του γολγοθα.
    Δεν ξερω αν ηταν ευστοχη η παρομοιωση που επιχειρησα να κανω, anyway.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    ...σήμερα το σκεφτομουν στην ατελειωτη περισυλλογη των διακοπων. ποση απορριψη ακομη να δεχτω? μηνυματα που δεν απαντιουνται ποτε, αρνητικα τηλεφωνηματα, εξαφανισμοι, λογια ψευτικα, φιλια διχως νοημα, αγκαλιες χωρις αξια. περα απο τους γονεις μου κανεις. μαλλον ειμαι καταραμενπ να ειμαι μονη. για παντα μονη. νιωθω οτι ποτε δε θα χαμογελασω με την ψυχη μου, ποτε δε θα θελησει κανεις να μου πιασει το χερι, ειμαι φαινεται για ολους πολυ περιεργη. ποση απεραντη μοναξια και ποσα δακρυα. το να ζω με κουραζει. μακαρι το τελος να ηταν κοντα. μακαρι να μην υπηρχε αυριο.

    Σ'αγαπαω εγω
    Μην σε παιρνει απο κατω δεν εισαι η μονη, και εμεις εχουμε το ιδιο αγχος για το μελλον.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Πού είσαι βρε howtodream?????

Similar Threads

  1. προσκολλημενος σε εμενα
    By missirlou in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 9
    Last Post: 22-12-2011, 17:18
  2. Ένα γεια και από εμένα
    By recursiongr in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-09-2011, 13:29
  3. Γεια σας και απο εμένα
    By papis in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 11-02-2009, 21:06
  4. Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΝΑ
    By mauros_vuthos_f in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 21-09-2006, 13:04
  5. Σχετικά με εμένα
    By alex30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 20-09-2006, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •