!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54

Thread: !!!!!

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194

    !!!!!

    αυτες τις μερες εχω τρελλο ανχγος για τα παντα!!!φοβαμαι τα παντα συνεχεια ειμαι ματιασμενη με 3εματιαζουν και ειμαι φουλ κ ειναι κακο ματι!!!!εχω κουραστει απο τν δουλεια εχω βαρεθει τα παντα!!!!μου λειπει υπνος ξεκουραση!!!!νιωθω πως οτι και ν μ πιανει μετα κατι θ παθω!!!φοβαμαι τον θανατο μολις μ πιασει μια αδιαθεσια που για καποιον ειναι φυσιολογικη τρελινομαι!!!!εκεινη την ωρα δεν μ πιανει τοσο κριση πανικου οσο συνχηση εντονη και τρομος!!!!εχω κουραστει τοσο πολυ κανω κσκεσ σκεψεισ!!!!δεν θελω ν παθω τιποτα θελω ν ειμαι καλα ν σκεφτομαι θετικα!!!!τα ψυχοσωματικα μ τ εω ξεπερασει αλλα τωρα περναω απο αυτη την φαση!!!!αο φασ σ φαση τ παω....τουλαχιστον παω απο τ καλο το καλυτερο!!!!αυτα τ συναισθηματα ειναι καλυτερα απο το ν ζαλιζεσαι κι ν νιωθεις καθε μερα ατονια και αδυναμια!!!!τ ειπα καπως μπερδεμενα αλλα ετσι ειναι και στο μυαλο μ!!!!

  2. #2
    Quote Originally Posted by aggelikoula89 View Post
    αυτες τις μερες εχω τρελλο ανχγος για τα παντα!!!φοβαμαι τα παντα συνεχεια ειμαι ματιασμενη με 3εματιαζουν και ειμαι φουλ κ ειναι κακο ματι!!!!εχω κουραστει απο τν δουλεια εχω βαρεθει τα παντα!!!!μου λειπει υπνος ξεκουραση!!!!νιωθω πως οτι και ν μ πιανει μετα κατι θ παθω!!!φοβαμαι τον θανατο μολις μ πιασει μια αδιαθεσια που για καποιον ειναι φυσιολογικη τρελινομαι!!!!εκεινη την ωρα δεν μ πιανει τοσο κριση πανικου οσο συνχηση εντονη και τρομος!!!!εχω κουραστει τοσο πολυ κανω κσκεσ σκεψεισ!!!!δεν θελω ν παθω τιποτα θελω ν ειμαι καλα ν σκεφτομαι θετικα!!!!τα ψυχοσωματικα μ τ εω ξεπερασει αλλα τωρα περναω απο αυτη την φαση!!!!αο φασ σ φαση τ παω....τουλαχιστον παω απο τ καλο το καλυτερο!!!!αυτα τ συναισθηματα ειναι καλυτερα απο το ν ζαλιζεσαι κι ν νιωθεις καθε μερα ατονια και αδυναμια!!!!τ ειπα καπως μπερδεμενα αλλα ετσι ειναι και στο μυαλο μ!!!!
    Σε πιάνουν ψυχοσωματικά ή απλά σκέφτεσαι ότι θα σε πιάσουν; Καπου ειχα διαβασει οτι "φοβουνται τον θανατο, οσοι δε ζουν.." .. Αυτο το σκεφτομαι και εγω καθε φορα που με πιανει κατι μπας και 3εκολλησω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    κοιτα μπορει ν με πιασει φοβος για κατι και μ πιανουν!!!ασ πουμε 2 μερες ειμαι ματιασμενη μ κεφαλι στομαχι αναγουλα σκατα,και απο τον φοβο που νιωθω ολα αυτα μ ωγαινουν και ολα τα αλλα!!!!εχουν υπαρξει κ στιγμες που απλα σκεφτομαι αρνητικα και μ πιανουν αλλεσ παλι οχι!!απλα αυτες τις μερες δεν ξερω ειμαι πολυ καπως ψυχολογικα!!!

  4. #4
    Πηγαινε καμια βολτουλα να 3εσκασεις.. Μη καθεσαι μεσα και τα σκεφτεσαι.. Μολις σε πιανει, να ντυνεσαι κ να φευγεις..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    εχω συνεχεια τον φοβο οτι θα λιποθυμησω η πως κατι θ παθω!!!!δεν ξερω γιατι.....αληθεια στεναχωριεμαι τοσο πολυ!!!

  6. #6
    Αγγελικούλα89, πρέπει να ηρεμήσεις...πιθανόν έχεις κουραστεί είτε σωματικά είτε ψυχολογικά. Πρέπει να χαλαρώσεις όμως. Βγες καμιά βόλτα, πήγαινε σινεμά, δες κάποιον φίλο/φίλη σου.Κάνε κάτι που σ'αρέσει τέλος πάντων ...προσπάθησες να κοιμηθείς? ο ύπνος ίσως σε κάνει να νιώσεις καλύτερα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αγγελικουλα αυτα που πιστευεις για ματιασματα κτλ ειναι ΜΑΛΑΚΙΕΣ κ αντικειμενικα δν στεκουν. Απορω πως στο 2012 που ζουμε υπαρχουν ατομα που ακομη πιστευουν αυτες τις χαζομαρες. Να σου πω συνοπτικα πως καθιερωθηκαν αυτες οι δεισιδαιμονιες. Λοιπον στα παλια τα χρονια (λολ) οπου δν ειχε κανει η επιστημη τα σημερινα αλματα κ πολλα πραγματα καλυπτονταν απο σκοταδισμο, επειδη οι ανθρωποι δν ηξεραν πως να τα εξηγησουν κ να τα ερμηνευσουν απο τη βιολογικη τς αποψη (λογω περιορισμενης επιστημονικης εξελιξης κ ενημερωσης), το ριχναν στα μαγια, στους θεους, τους αγιους κ δν συμμαζευεται. Διοτι το θυμικο του ανθρωπου (κ δη των ανθρωπων εκεινων των κοινωνιων με ο,τι αυτο συνεπαγεται) προσαρμοζεται ευκολοτερα σε κατι που το επιτασσει ο "θεος" (καθε λογης) η απορριπτει κατι που δν εγκρινει, παρα σε κατι που δν ειναι σε θεση να ερμηνευσει κ να δει ξεκαθαρα.
    Σορρυ που ψιλοξεφυγα αλλα νομιζω καλο ειναι να τα λεμε κ αυτα γτ υπαρχουν πολλοι που δυστυχως ακομη τα πιστευουν.
    Αυτο που σου συμβαινει ειναι απ το αγχος, κ αμα διαβασεις για αγχωδεις διαταραχες κ συμπτωματα θα δεις οτι ετσι αιτιολογειτε. Κ οχι σε μαγια, ματια, μυτες , διαβολια κ τριβολια.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    lacrymosa ειλικρινα πιστευω στο ματι και ειδικα στο κακο και εγω και πολυς κοσμος δικαιωμα σ ν μην πιστευεις και ειλικρινα καλα κανεις ισως αν δεν πιστευεις κατι δεν σ απαχολει οποτε δεν σ ματιαζουν κιολας!!!!μια φιλη μου απο ματι εχει κανει κοκκινο εμετο!!!!οχι αιμα....ειλικρινα χθες ημουν πολυ χαλια και ειπα στο αγορι μου ν μ ξεματιασει η μαμα του ειλικρινα πριν μας παρει πισω να μας πει πως ειμαι φουλ ματιασμενη συνηρθα!!!!επισεις υπαρχει και το ξεματιασμα μ τ λαδι πως εξηγεις πως οταν εισαι ματιασμενοος το λαδι διαλυετεαι στο νερο ενω αν δεν εισαι μενει πανω στην επιφανεια σ κυκλικη μορφη?δεν πειραζει που ξεφυγες απο το θεμα τουλαιστον συζηταμε και ξενιομαστε λιγο ο καθενας απο τ δικα τ!!!!πραγματι ειμαι κουρασεν και σωματικα και ψυχολογικα 2 μερεσ δεν εχω κοιμθει και καλα!!!!οποτε................τι ν πω οσο για βολτα αλλο τιποτα δεν καθομαικ μεσα ολη μερα εξω ειμαι!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by aggelikoula89 View Post
    πως οταν εισαι ματιασμενοος το λαδι διαλυετεαι στο νερο ενω αν δεν εισαι μενει πανω στην επιφανεια σ κυκλικη μορφη?
    το αντίθετο μου είχαν πει μια φορά...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    νομιζω πωσ ειναι ετσι αλλα μπορει ν εεις εσυ δικιο δεν εχω ιδεα απο αυτα!!!!απλα θυμαμαι απο την μαμα μου αι την πεθερα μου!!!!τι ν πω!!!!το καλο ειναι πως σημερα ειμαι πολυ καλα ασετα που ημουν μ 2 ωρες υπνο!!!!εσεις πως ειστε????

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    κομμάτια είμαι σήμερα... Νομίζω θα κοιμηθώ πάνω στο πληκτρολόγιο...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    ρίχνετε μία μόνο σταγόνα από το λάδι, μέσα στο νερό. Επαναλαμβάνετε δύο φορές ακόμα την ίδια ευχή και ρίχνετε άλλες δύο σταγόνες λάδι στο ποτήρι με το νερό. Αν όταν πέσουν πάνω στην επιφάνεια του νερού ενωθούν σε μία και απλώσουν στο νερό, τότε ξέρουμε ότι ο άλλος είναι ματιασμένος. Αντίθετα αν μείνουν ξεχωριστά χωρίς να διαλυθούν πάνω στο νερό, δεν είναι ματιασμένος. το βρηκα στο ιντερνετ!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    χαχχαχαχ δεν θα πας βολτα η ν βγεις.... ???

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by aggelikoula89 View Post
    ρίχνετε μία μόνο σταγόνα από το λάδι, μέσα στο νερό. Επαναλαμβάνετε δύο φορές ακόμα την ίδια ευχή και ρίχνετε άλλες δύο σταγόνες λάδι στο ποτήρι με το νερό. Αν όταν πέσουν πάνω στην επιφάνεια του νερού ενωθούν σε μία και απλώσουν στο νερό, τότε ξέρουμε ότι ο άλλος είναι ματιασμένος. Αντίθετα αν μείνουν ξεχωριστά χωρίς να διαλυθούν πάνω στο νερό, δεν είναι ματιασμένος. το βρηκα στο ιντερνετ!!!
    αααααααααααα
    τέλεια, το αντίθετο νόμιζα τόσα χρόνια!!! χαχαχαχχαχααχαχα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by aggelikoula89 View Post
    χαχχαχαχ δεν θα πας βολτα η ν βγεις.... ???
    ξέρω γω... το σκέφτομαι... μάλλον θα πάω για ύπνο...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •