βοηθήστε με παρακαλώ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1

    βοηθήστε με παρακαλώ!

    .Συγχωρέστε με αν είμαι σε λάθος θεματική ενότητα ..το πρόβλημα μου μάλλον τα προβλήματα μου είναι ότι έχω έλλειψη αυτοπεποίθησης και δεν μπορώ να έχω τις κοπέλες που θέλω και ακόμα κατά δεύτερον δεν έχω ισχυρή προσωπικότητα και δεν έχω σεβασμό από πρόσωπα γύρω μου.Όταν γνωρίζω καινούριο κόσμο είμαι πάντα μια χαρά στην αρχή αλλά όταν με γνωρίζουν καλύτερα κατεφερνω πάντα να με δουλεύουν να μην με περνούν στα σοβαρά στισ χειρότερες να με καρπαζωνουν και να νιώθω βλακας:(..τέλος όταν μου τυχαίνει κάποια φασαρία με παιδιά της ηλικίας μου πάντα κάνω την κότα και ΣΥΓΝΩΜΗ για την έκφραση "τα κάνω πάνω μου" και τρέμω με αποτέλεσμα να είμαι σαν βλάκας και όχι άντρας:-(

  2. #2
    Γεια σου φιλε! Ξερεις, το ιδιο προβλημα ειχα και εγω και συνεχιζω να το εχω (σε πολυ μικροτερο βαθμο βεβαια!). Εγω σου λεω να χαλαρωσεις και να εισαι ανετος και να δεις πως ολοι θα σε πλησιασουν! Σκεψου τον εαυτο σου και μην κυνηγας κανεναν απο πισω! Αν θελουν θα ερθουν αυτοι! Εσυ κρατας την λυση στα χερια σου και αυτη ειναι να πιστεψεις στον εαυτο σου και να δειξεις σε ολους ποιος εισαι και θα δεις πως θα σε παρουν στα σοβαρα! Μαθε να λυνεις τα προβληματα σου με ψυχραιμο τροπο και αν επιτεθει ο αλλος γιατι οχι να του ριξεις και εσυ καμια! Το θεμα ειναι να μπορεις να υπερασπιζεσαι τον εαυτο σου και να πιστεψεις σε εσενα! Μην φοβασαι!!! Ακουσα προσφατα ενα που λεει "Αν κοιταξεις τον φοβο σου καταματα τοτε θα φοβηθει και θα φυγει!"... Αν δεν κανω λαθος πρεπει να το ειχε πει ο Ν. Καζαντζακης!!! ;)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Μην φοβάσαι τίποτα! Αυτό είναι το μυστικό. Γράψτους όλους και κάνε ότι θες. Δική είναι η ζωή, δικά σου τα λάθη και ατα σωστά σου!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    πουλα λιγο μυστηριο κ εσυ. Μην εισαι χυμα

  5. #5
    Είσαι μια χαρά λες στην αρχή. Μήπως λοιπόν ανοίγεσαι πολύ εύκολα και γρήγορα ? Κράτα λίγο πισινή στην αρχή και μην υποχωρείς ακόμα και αν " φοβάσαι ". Το φόβο τον μυρίζουν και οι άνθρωποι όχι μόνο τα σκυλιά. Αν μείνεις ανυποχώρητος μία,δύο,τρεις...τότε θα σε σεβαστούν περισσότερο. Δυστυχώς φίλε μου στη σύγχρονη κοινωνία η ευγένεια εκλαμβάνεται ως αδυναμία..

    Και για να πω και εγώ ένα τσιτάτο : "Πρέπει να γίνεις σκληρός, χωρίς όμως να χάσεις ποτέ την τρυφερότητά σου..."

Similar Threads

  1. ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    By Anna-Maria in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 12-05-2012, 05:29
  2. σας παρακαλω βοηθηστε!
    By death19 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-2012, 00:52
  3. Σας παρακαλω βοηθήστε με!!!
    By dragonpro in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 29-06-2011, 05:11
  4. Σας παρακαλώ βοηθήστε με...
    By Love_Sorrow in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-03-2007, 23:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •