Μαυρα χαλια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 66
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    7

    Μαυρα χαλια

    Γεια σε ολους τους φιλους του forum. Ειμαι 30 χρονων ευκαταστατος και παρολα αυτα νοιωθω απολυτα μονος στην ζωη μου. Δεν εχω σχεση εδω και 7 χρονια περιπου παρολου που θεωρουμαι εμφανισιακα ωραιος..Τιποτα απολυτως..Στην αρχη σκεφτομουνα την αυτοκτονια αλλα δεν ηθελα να γεμισω με θλιψη τους γονεις μου(μοναχοπαιδι ειμαι).Εμαθα να ειμαι αγωνιστης στην ζωη μου και εβγαλα αμεσως αυτην την ιδεα απο το μυαλο .

    Για αυτο σκεφτηκα τι μπορω να κανω για να αντιμετωπισω τις σεξουαλικες ορμες μου..Πιστευω οτι η καλυτερη λυση ειναι ο χημικος ευνουχισμος..Δεν ξερω τι επιδρασεις θα εχει ακριβως στον οργανισμο μου και εαν επιτρεπεται νομικα στην Ελλαδα..Θελω να απεξαρτοποιηθω τελειως απο ερωτικες φαντασιωσεις και να κανω μια πολυ ησυχη ζωη συγκεντρωμενος 100% στην δουλεια μου. Πλεον το θεωρω απιθανο να βρω κατι καλο στην ζωη μου και εχω σταματησει καθε προσπαθεια..Ολες γυναικες προτιμουν το facebook για dating κατι που με βρισκει καθετο γιατι ετσι ο ανθρωπος δειχνει εξαρτηση και χανει τις επικοινωνιακες ικανοτητες του!

    Σας ευχαριστω.

    Θ.Λ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    με το θεμα της κοινωνικοποιησης πως τα πας?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    με το θεμα της κοινωνικοποιησης πως τα πας?
    Οχι τοσο καλα. Εχω μαθει να ζω μονος μου και δεν μου αρεσουν οι οχλαγωγιες πλην του γηπεδου. Δεν βγαινω συχνα εξω και προτιμω να καθομαι σπιτι και να βλεπω διαφορες ξενες σειρες το βραδυ για να με παιρνει ο υπνος. Οι 2 κολλητοι μου βρισκονται στην ιδια κατασταση με εμενα.

    Στην προηγουμενη δουλεια μου(Αγγλια) καταλαβα οτι δεν μου αρεσει καθολου να δουλευω με αλλους.Μου προτινανε να παω σε ψυχολογο αλλα αρνηθηκα και εφυγα νευριασμενος.Για αυτο και αποφασισα να δουλευω απο το σπιτι μου σαν προγραμματιστης για μεγαλες εταιριες. Κανω και τα χαρτια μου και για Αυστραλια συγχρονως. Και εκει χαλια θα ειναι τα πραγματα στον προσωπικα τομεα αλλα εχει καλυτερα λεφτα(70-80 χιλιαδες ευρω τον χρονο και βαλε)....Εδω παιρνω λιγο παρακατω απο τα μισα..βαλε χαρατσια,φορους, δανειο αυτοκινητου παει το πραγμα....

    Ακομα και ολοι οι συγγενεις μου με χαρακτηριζουν ως βλαμμενο επειδη δεν τους εδειξα ποτε καποια κοπελια.Εχουν καποιο δικιο γιατι ολα τα ξαδερφια μου εχουν σχεσεις και τους αποφευγω οταν καθονται σε ενα τραπεζι. Ντρεπομαι να τους κοιταξω και σκοτωνομαι με τους γονεις μου οταν μου λενε να τους επισκεφτω! Την επομενη φορα σκεφτομαι να πληρωσω καποια για να προσποιειται την κοπελια μου οσο θα ειμαι στο χωριο και να εχω το κεφαλι μου ησυχο απο αρνητικα κουτσομπολια εις βαρος μου.


    Για το θεμα το συντροφου τα εχω παρατησει τελειως. Δεν θελω να βρω. Εξαλλου τα χανω και δειχνω γελοιος. Δεν ειναι αυτα τα "σπορ" για μενα...Ασε που ολες στην ηλικια μου δεν ειναι ελευθερες..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    μαλιστα..... αρα κι εσυ ο ιδιος αρνεισαι ακομη και να προσπαθησεις να κανεις ενα βημα παραπερα. Εννοω οτι οκ, κανεις δε σου ειπε να βγαινεις καθε βραδυ εξω, ωστοσο μπορεις μια φορα την εβδομαδα για παραδειγμα να βγαινεις να περπατας λιγο....οσο για τις κοπελες.... μαλλον δεν ξερεις ποσες εκει εξω ειναι μονες επισης και οχι δεσμευμενες. δε χρειαζεται να ειναι στην ιδια ηλικια με σενα επισης. το οτι θες να πας στην αυστραλια ειναι ο,τι καλυτερο διαβασα μεχρι στιγμης απο εσενα, το πιο θετικο δηλαδη. Και να το κανεις. Ισως εκει βρεις ατομα που ταιριαζουν πιο πολυ στη νοοτροπια σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    greece
    Posts
    203
    διαφωνω στο οτι για να βρεις κοπελα πρεπει να ασχολεισαι με το fb

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    μαλιστα..... αρα κι εσυ ο ιδιος αρνεισαι ακομη και να προσπαθησεις να κανεις ενα βημα παραπερα. Εννοω οτι οκ, κανεις δε σου ειπε να βγαινεις καθε βραδυ εξω, ωστοσο μπορεις μια φορα την εβδομαδα για παραδειγμα να βγαινεις να περπατας λιγο....οσο για τις κοπελες.... μαλλον δεν ξερεις ποσες εκει εξω ειναι μονες επισης και οχι δεσμευμενες. δε χρειαζεται να ειναι στην ιδια ηλικια με σενα επισης. το οτι θες να πας στην αυστραλια ειναι ο,τι καλυτερο διαβασα μεχρι στιγμης απο εσενα, το πιο θετικο δηλαδη. Και να το κανεις. Ισως εκει βρεις ατομα που ταιριαζουν πιο πολυ στη νοοτροπια σου.
    Εβγαινα βραδυ που και που αλλα ειναι μεγαλη ιστορια..Οταν πινω αντι να χορευω βαζω τα κλαματα..Δεν εχω παιδικα τραυματα αλλα τοτε μου βγαινει ολος ο πονος της ψυχης. Για αυτο αλλωστε εκοψα το εξω..

    Οσο για την Αυστραλια ξερω τι λεω..Εζησα εναν μηνα στον Θειο μου..

    Οπως ξαναειπα δεν με ενδιαφερει να κανω σχεση. Εχω συμβιβαστει με αυτο. Ειμαι ανθρωπος με απιστευτη πειθαρχια(ουτε Γερμανος να ημουνα) και δεν αναιρω αυτα που εχω προγραμματισει για το μελλον. Αυτο που θελω να μαθω ειναι πως να αποφευγω να κοιταω τις γυναικες ερωτικα. Δεν αντεχω... μερικες φορες με ελεγχουν οι ορμες μου και αντι να δουλευω αργα το απογευμα(τοτε με πιανει οχι καθε μερα ομως) καθομαι και εχω φαντασιωσεις. Θελω να σταματησει αυτο..Αυτος ειναι ο κυριος λογος που ζηταω βοηθεια.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    7
    Χρηστο το καμακι τελειωσε..πανε οι παλιες εποχες..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    ποια ειμαι εγω για να σου πω τι ειναι φυσιολογικο και τι οχι... ωστοσο... δε νομιζεις οτι θα ηταν πολυ καλυτερο να διοχετευες σε μια σχεση ολες αυτες τις ορμες απο το να προσπαθεις να τις θαψεις?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    7
    Δεν μπορω να κανω σχεση ειδικα τωρα που ετοιμαζομαι για Αυστραλια. Θα ζητησουν και απο τον/την συντροφο σου να κανει χαρτια και αμα εχει τελειωσει Ελλαδα τα πραγματα ειναι ακομα πιο δυσκολα γιατι θα τον/την βαλουν να κανει ειδικα τεστ για να παρει την αναγνωριση πτυχιου(εαν εχει) καθως και τεστ Αγγλικων.Αμα δεν εχει πτυχιο δεν προκειται να παρει την βιζα. Και σιγα τωρα μην πανε οι Ελληνιδες να ξενιτευτουν τραβοντας ολη αυτην την διαδικασια..Θα τυλιξουν καποιον πλουσιο..για αυτο σου λεω..πρεπει να βρω εναν τροπο για να θαψω οπως λες τις ορμες μου. Υπαρχει η λυση του χημικου ευνουχισμου αλλα δεν ξερω που και πως να απευθυνθω..Σου φαινεται αστειο και γελοιο αλλα ειμαι σε τραγικα δυσκολη θεση...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    δεν ειναι οι ορμες σου φιλε μου, ειναι η αναγκη να αγαπησεις και να αγαπηθεις και να ευνουχιστεις παλι το ιδιο κενο θα εχεις μονο που δεν θα εχεις τροπο να το γεμισεις...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by boom_rider View Post
    Δεν μπορω να κανω σχεση ειδικα τωρα που ετοιμαζομαι για Αυστραλια. Θα ζητησουν και απο τον/την συντροφο σου να κανει χαρτια και αμα εχει τελειωσει Ελλαδα τα πραγματα ειναι ακομα πιο δυσκολα γιατι θα τον/την βαλουν να κανει ειδικα τεστ για να παρει την αναγνωριση πτυχιου(εαν εχει) καθως και τεστ Αγγλικων.Αμα δεν εχει πτυχιο δεν προκειται να παρει την βιζα. Και σιγα τωρα μην πανε οι Ελληνιδες να ξενιτευτουν τραβοντας ολη αυτην την διαδικασια..Θα τυλιξουν καποιον πλουσιο..για αυτο σου λεω..πρεπει να βρω εναν τροπο για να θαψω οπως λες τις ορμες μου. Υπαρχει η λυση του χημικου ευνουχισμου αλλα δεν ξερω που και πως να απευθυνθω..Σου φαινεται αστειο και γελοιο αλλα ειμαι σε τραγικα δυσκολη θεση...

    δεν το βρισκω ουτε αστειο ουτε γελοιο, απλα ακραιο.... το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις μια κοπελα εκει.... απο την εμπειρια μου σου λεω οτι οτιδηποτε ερχεται απο χωρα πιο πολυτισμενη απο τη δικια μας ειναι καλυτερο. Και ας βγουν να με κραξουν ολοι.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αλλος ενας που εχει προβλημα με τις γυναικες και δυσκολευεται να βρει ταιρι, εστω και για μια μερα. αυτα που ρωτας μακαρι να ξεραμε ολοι πως να μη τα νιωθουμε. αλλα παρολαυτα συμφωνω με τον axl100, ακομα και ευνουχισμο να κανεις παλι στο μυαλο σου το σεξ θα σκεφτεσαι. αφου ομως εισαι τοσο πειθαρχιμενος οπως λες, γιατι δε κανεις λιγη υπομονη μεχρι να φυγεις Αυστραλια ? τοσο δυσκολο σου ειναι ? εκει μπορει να ειναι καλυτερα τα πραγματα, πιο ευκολες και να βολευτεις γρηγορα με καποια. κι αν οχι, ισως σταθεις πιο τυχερος, μη το καταδικαζεις απο τωρα.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    44
    ο λογος που θελεις να πας στην Αυστραλια ειναι οτι εκει θα παιρνεις περισσοτερα λεφτα ? Σεβαστο .Μονο που τα περισσοτερα λεφτα αξιζει να τα αποκτησεις αν μπορεις να τα χρησιμοποιησεις σε πραγματα που σου δινουν χαρα και σε γεμιζουν. Εσυ εχεις βρει κατι που να σου δινει χαρα και να σε γεμιζει ; Αλλιως τα λεφτα ειναι αχρηστα .

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Φίλε ο χημικός ευνουχισμός τι είναι;ο τρίανταρησ ο νερντ που λες ότι είσαι με τόσα λεφτά αγόραζει γυναίκες δεν κάνει αυτα που λες με την καμία

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Κάπου βόρεια
    Posts
    5
    Ο χημικός ευνουχισμός είναι, μείωση της λίμπιντο και της σεξουαλικής επιθυμίας με την χορήγηση φαρμάκων, αντι-ανδρογόνων. Οταν σταματήσουν τα φάρμακα , επανέρχεται και η επιθυμία. Εφαρμόζεται σε κάποιες χώρες ως τιμωρία για σεξουαλικά εγκλήματα...κυρίως σε παιδόφιλους και βιαστές.

    Συμφωνώ με elis...και προσθέτω πως ένας άντρας νέος, ωραίος, πλούσιος, και μορφωμένος, θεωρείται κελεπούρι και θα πρεπε να σε κυνηγάνε οι γυναίκες. Αντί λοιπόν να ψάχνεις να βρεις με ποιο τρόπο θα σου επιτραπεί να κάνεις χημικό ευνουχισμό, ( μια απόφαση που δεν είναι υγιής ) καλύτερα να ψάξεις και να εντοπίσεις που κάνεις λάθος με τις γυναίκες. Σίγουρα θα βλέπουν κάτι στην συμπεριφορά σου, που τις κάνει να φεύγουν. Εφόσον μόνος σου δεν μπορείς να το εντοπίσεις και να το διορθώσεις, δεν είναι κακό να ζητήσεις την βοήθεια ενός ειδικού. Σε όποια χώρα και να πας, θα έχεις την ίδια αποτυχία στις γυναίκες, αν κάτι σε σένα τις ξενίζει.
    Είσαι μόνο 30, έχεις όλη την ζωή μπροστά σου.....δεν μπορεί και δεν πρέπει να ζεις μόνο για να δουλεύεις, αλλά να δουλεύεις για να ζεις!!!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαυρα χαλια
    By Kortha in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-02-2012, 18:04
  2. ολα μαυρα
    By Lou! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 54
    Last Post: 24-05-2011, 20:11
  3. ... μαύρα φεγγάρια του μυαλού, έργο χιλιοπαιγμένο...
    By Alobar in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 06-11-2009, 21:05
  4. Όλα μαύρα...
    By savant in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 20-10-2009, 18:03
  5. οταν η μοναξια τα κάνει να φαίνονται όλα μαύρα.
    By supergirl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 33
    Last Post: 09-11-2008, 22:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •