Ένας γκέι έχασε τον εαυτό του λίγο πριν τις πανελλαδικές
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    10

    Ένας γκέι έχασε τον εαυτό του λίγο πριν τις πανελλαδικές

    Καλημέρα σας.Ειναι η πρωτη μου φορά που γράφω σε αυτό το σάιτ και γενικά που θα μιλήσω για τον εαυτό μου ανώνυμα στο ίντερνετ. Λέγομαι Αντώνης και μένω στη δυτική Πελοπόννησο, σε μια μικρή κωμόπολη, είμαι 17 ετών, του χρόνου δίνω πανελλήνιες (είμαι θετική) και θα ήθελα να σας μιλήσω λίγο για το παρελθόν μου διότι πιστεύω θα σας βοηθήσει για την τωρινή μου κατάσταση. Από πολύ μικρός είχα καταλάβει ότι είμαι γκέι και όπως καταλαβένετε είχα δύσκολη εφηβεία: με κοροίδευαν,με θεωρούσαν το φυτό και την αδερφή αν και δεν είμαι κουνιστός, ούτε είμαι θηλυπρεπείς αλλά παρόλα αυτά φαίνεται λιγάκι. Βασικά πιστεύω ότι επειδή ήμουν «φυτό» και φλώρος με θεώρησαν και πολύ σωστά αδερφή (δε με ενοχλεί ο χαρακτηρισμός). Επίσης δεν είχα φίλους, οι λίγες και οι μοναδικές φορές που έκανα παρέα ήταν με πολλά κορίτσια Αργότερα, ερωτεύτηκα έναν στρέιτ συμμαθητή και δεν υπήρχε μια μέρα επί δύο χρόνια που να μην τον σκέφτομαι. Αυτός ήταν ο πρώτος μου (εφηβικός) έρωτας που με ωρίμασε απότομα. Μέσα από πολύ κλάμα κατάφερα να κάνω παρέες, να με δεχτώ έτσι όπως είμαι και να νιώθω πολύ καλύτερα. Όμως, συνέχιζα να γουστάρω και να κολλάω με στρέιτ (βλέπετε μικρή η κοινωνία- λίγοι οι ελιγμοί μου και οι γκέι). Επίσης, τότε ζούσα για τους άλλους, δηλ. έκανα σχέσεις με κορίτσια για τα μάτια του κόσμου, έκανα κοπάνες για να μη με θεωρούν φυτό κτλ. Κάποια στιγμή (στο λύκειο) σταμάτησα να ζω για τον κόσμο και άρχισα να εκφράζομαι, να ζω για εμένα. Δηλ, να ντύνομαι όπως θέλω, να κάνω ότι θέλω στον ελεύθερο χρόνο μου (να μην παίζω μπάλα επειδή όλα τα αγόρια έπαιζαν μπάλα) και τα λοιπά. Τότε άρχισα να γνωρίζω και γκέι συνομήλικους στο ίντερνετ από κοντινές περιοχές. Γνώριζα αρκετούς και έτσι απέκτησα εμπειρίες αλλά επίσης πληγώθηκα πάρα πολύ, με ξεγέλασαν με πολύ άσχημο τρόπο. Ήμουν αφελής, το ομολογώ. Τέλος πάντων, τα πράγματα με ανάγκασαν να χάσω τον έλεγχο μου και να φερθώ σαν τσούλα, σαν τη μεγαλύτερη ******* και μεταφορικά αλλά και λίγο κυριολεκτικά (και αυτό λόγω ελάχιστων ευκαιριών.) Εδώ λοιπόν αρχίζει η νέα μου εποχή… Είμαι ένα άτομο δημοφιλές, με πολλούς γνωστούς και φίλους που από αυτούς εμπιστεύομαι μόνο δύο. Είμαι όμορφος αλλά αλαζόνας και ματαιόδοξος με την ομορφιά μου. Έκανα τα πάντα για να τραβήξω την προσοχή του κόσμου όπως να βάζω τρικλοποδιές σε φίλους για να με βλέπουν οι άγνωστοι, να ντύνομαι εκκεντρικά, να λέω πράγματα που προκαλούν (και που πάντα εννοούσα όμως, διότι μισώ οτιδήποτε ψεύτικο). Πλέον τραβάω την προσοχή μόνο με το ντυσιμό μου. Έχασα την ανθρωπιά μου και έγινα απίστευτα σνομπ και ειρωνικός (κάτι που είχα από παλιά). Πιστεύω ότι όλα αυτά τα κάνω επειδή έχω ανασφάλειες, επειδή φοβάμαι ότι είμαι άχρηστος, ένα τίποτα, ότι είμαι άσχημος, ότι υπάρχουν άτομα που ντύνονται πιο ωραία από εμένα. Ζηλεύω. Ετοιμάζομαι για να βγω βόλτα και όλοι μου λένε ότι ντύθηκα υπέροχα όταν δω ένα παιδί εξίσου καλοντυμένο πέφτει ο εγωισμός μου, η αυτοπεποίθηση μου και νιώθω ΆΣΧΗΜΟΣ. Θέλω να πω σε αυτό το σημείο πως δεν ενδιαφέρομαι μόνο με την εξωτερική μου εμφάνιση, είμαι άτομο που αγαπάει τη γνώση και τους φιλόσοφους κάθε εποχής, που διαβάζει βιβλία για να βρει απάντηση στη ζωή του. Αυτά για να μην παρεξηγηθώ. Όσο για τις πανελλήνιες. Θέλω να περάσω σε μια υψηλή σχολή του 2ου πεδίου, 18000 μόρια σχεδόν και ως δεύτερη επιλογή μου έχω μια με 16000. Ξεκίνησα το καλοκαίρι πολύ δυναμικά, τα πήγαινα καλά. Όμως μετά οι σκέψεις μου με έριξαν. Σκεφτόμουν ότι θα πρέπει να περάσει 1,5 χρόνος μέχρι να κάνω κάτι με ένα παιδί , μέχρι να μπορώ να αγαπήσω γιατί δε θέλω να γνωρίσω κανέναν γκέι μέσα σε αυτό το διάστημα. Ξέρετε κολλάω πολύ εύκολα, με το παραμικρό με κάποιον… Δε ξέρω γιατί.  Έχω να κάνω κάτι με κάποιον από το Πάσχα, αν εξαιρέσεις ότι φασώθηκα με έναν 45άρι που βρήκα στο facebook . Φανταστείτε την απελπισία μου. Θέλω να περάσω αθήνα ή θεσσαλονίκη γιατί εκεί υπάρχει ανωνυμία ενώ στις επαρχίες όχι τόσο. Οικονομικό πρόβλημα δεν υπάρχει οπότε… Φοβάμαι όμως ότι δεν θα τα καταφέρω, ότι θα περάσω σε μέτρια σχολή της αθήνας ή της θεσσαλονίκης και ότι οι γονείς μου και οι φροντιστές μου θα μου πουν να πάω επαρχία που θα πιάνω καλύτερη σχολή. Δε θέλω. Θέλω να πάρω το εισιτήριο μου, το περιμένω εδώ και 6 χρόνια!!! Εκεί θα μπορώ νακάνω παρέα με άλλους γκει ελεύθερα, να βρω άτομα που μου αρέσουν και να μη πηγαίνω με 50αρηδες από στέρηση. Άντεξα πολλά χρόνια χωρίς γκει σεξουαλική ζωή και τώρα έχω μια ορμή για αυτό το πράγμα. Φοβάμαι. Θέλω να περάσω και να φύγω αλλά φοβάμαι ότι η ψυχολογία μου και οι σκέψεις μου θα λειτουργήσουν αρνητικά και καταλυτικά. Δε ξέρω αν θα αντέξω τόσους μήνες χωρίς ένα φλερτ (το οποίο θα αποφύγω για να μη κολλήσω-κάτι σίγουρο-και έτσι να με πάρει η μπάλα). Επίσης πάει τόσος καιρός από τότε που κάποιος μου είπε σε αγαπώ. Μήπως δε μπορεί να με αγαπήσει κανείς; Δεν είναι λογικό; Έτσι όπως έχω γίνει; Ένας σνομπ, που σε κοιτάει σαν σκουπίδι; Είμαι καταδικασμένος να ζήσω για πάντα έτσι;

    Συγγνώμη για την έκταση του κειμένου μου. Περιμένω απαντήσεις. Ευχαριστώ όλους σας προκαταβολικά.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    10
    Παιδιά είμαι κανινούργιος και καταλάθος εβαλα το θέμα στην κακοποίηση. Με συγχωρείτε. Τι πρέπει να κάνω για να το αλλάξω; Συγγνώμη και πάλι. :s

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Μια χαρα κομπλε ειναι η ζωη σου το προβλημα σου που ειναι δεν ξερω!!Σε εχεις αποδεχτει,εχεις φιλους,ενταξει ζεις σε μια μικρη κοινωνια αλλα και αυτο εχεις σκοπο να το αλλαξεις,οικονομικα προβληματα δεν εχεις..Που ειναι το προβλημα σου ρε παλικαρι??Που χαθηκες ακριβως??

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Quote Originally Posted by Antoniss View Post
    Παιδιά είμαι κανινούργιος και καταλάθος εβαλα το θέμα στην κακοποίηση. Με συγχωρείτε. Τι πρέπει να κάνω για να το αλλάξω; Συγγνώμη και πάλι. :s
    Antoniss, στείλε πμ σ' έναν moderator να μεταφέρουν το θέμα σου στο
    Οικογένεια, σχέσεις, σεξουαλικότητα ή στο Εφηβεία.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    θελει περισσοτερο σεξ .... εδω εμεις δεν εχουμε διαθεση κ ικανοτητα να βρουμε εναν ανδρα (υπαρχουν?) κ εσυ ψαχνεσαι πως θα βρεις αλλους κ καλυτερους. Μην ανησυχεις εισαι μικρος ,αφου ξερεις τι σαρεσει θα τα καταφερεις μη βιαζεσαι , αφησε κ κανενα στρειτ κ για μας.
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Μια χαρα κομπλε ειναι η ζωη σου το προβλημα σου που ειναι δεν ξερω!!Σε εχεις αποδεχτει,εχεις φιλους,ενταξει ζεις σε μια μικρη κοινωνια αλλα και αυτο εχεις σκοπο να το αλλαξεις,οικονομικα προβληματα δεν εχεις..Που ειναι το προβλημα σου ρε παλικαρι??Που χαθηκες ακριβως??
    Ακριβως αυτο.Φαινομενικα δεν εχω τιποτα,κανενα προβλημα.Ομως αυτα που σκεφτομαι,αυτα που θελω με επηρεαζουν αρνητικα.Ειναι θεμα συμπεριφορας η χαρακτηρα. Ζηλευω,θελω να με προασεχουν.Οταν ειμαι σπιτι μου νιωθω υπεροχα,πως ειμαι καλα,πανεμορφος κτλ κ μολις βγω εξω βλεπω αγορια κ ττα ζηλευω,βλεπω αγορια γκει που θελω να τα πλησιασω κ δε μπορω.Πνιγομαι σε μι ασταγονα νερο.γτ?αυτο πρπει να βρω!γιατι μ συμβαινουν ολα αυτα;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    10
    Οκ!ευχαριστω!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    θελει περισσοτερο σεξ .... εδω εμεις δεν εχουμε διαθεση κ ικανοτητα να βρουμε εναν ανδρα (υπαρχουν?) κ εσυ ψαχνεσαι πως θα βρεις αλλους κ καλυτερους. Μην ανησυχεις εισαι μικρος ,αφου ξερεις τι σαρεσει θα τα καταφερεις μη βιαζεσαι , αφησε κ κανενα στρειτ κ για μας.
    Σε ευχαριστω.αυτο θελω να ακουσω,οτι θα τα καταφερω :‘) πλακα πλακα δεν εχω αφησει κ κανεναν.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Antoniss View Post
    Ακριβως αυτο.Φαινομενικα δεν εχω τιποτα,κανενα προβλημα.Ομως αυτα που σκεφτομαι,αυτα που θελω με επηρεαζουν αρνητικα.Ειναι θεμα συμπεριφορας η χαρακτηρα. Ζηλευω,θελω να με προασεχουν.Οταν ειμαι σπιτι μου νιωθω υπεροχα,πως ειμαι καλα,πανεμορφος κτλ κ μολις βγω εξω βλεπω αγορια κ ττα ζηλευω,βλεπω αγορια γκει που θελω να τα πλησιασω κ δε μπορω.Πνιγομαι σε μι ασταγονα νερο.γτ?αυτο πρπει να βρω!γιατι μ συμβαινουν ολα αυτα;
    Nα σου πω γλυκε μου..Χωρις να θελω να σε κριτικαρω,ξεκολλα λιγουλακι..αλλα παιδια στην ηλικια σου δεν εχουν βρακι να βαλουν!Λοιπον τα εχεις ολα..εκτιμησε τα και μην ασχολεισαι με την μυγα που πεταει!!Εισαι μια χαρα παιδι,μικρος και εχεις ολη την ζωη μπροστα σου!Θα γνωρισεις και αγορια!!17 εισαι!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Εδω ο κοσμος καιγεται...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Εγώ διαβάζοντας Αντώνη αυτά που γράφεις, με τίποτα δεν θα καταλάβαινα ότι είσαι κάτω των 25. Θα έλεγα ότι πολυ γρήγορα έκανες κάποια πράγματα και εσύ αισθάνεσαι στερημένος. Η ζωή σου είναι επικεντρωμένη στο πως θα βρεις σεξουαλικο συντροφο, ακόμα και οι σπουδές σου με τον γνώμονα αυτό προσανατολίζονται.
    Μην κάνεις πράγματα για τα οποια θα αισθάνεσαι άσχημα μεγαλώνοντας. Φυσικά εδώ κανείς δεν θα κατακρίνει τις ερωτικές προτιμήσεις σου, αλλά μήπως ο τρόπος που διεκδικείς τη ζωή σου σε βάζει σε κινδύνους?Μήπως ξοδεύεσαι αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...
    Στρέψου λίγο μέσα σου όχι όμως με εγωπάθεια, αλλά με αγάπη γιατί αν δεν αγαπήσεις και δεν σεβαστείς τον εαυτό σου εσύ, κανεις δεν θα το κάνει
    Να μετατρέψεις το "ετσι συνέβη" σε "ετσι το θέλησα" αυτό και μόνο ονομάζω λύτρωση ΝΙΤΣΕ

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Alucard View Post
    Εδω ο κοσμος καιγεται...

    και το μουνι χτενιζεται;
    Δε μπορω να καταλαβω γιατι δεν ολοκληρωσες τη φραση. Το να με πεις “μουνι“ νομιζες οτι θα με προσβαλει; ουτε καν.Ευχαριστω παντως γτ κ εσυ με τον τροπο σ με βοηθησες να καταλαβω οτι σκεφτομαι μαλακιες.Ευχαριστω. :)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Μμμμ καποιος τρολλαρει... :p
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Frini View Post
    Εγώ διαβάζοντας Αντώνη αυτά που γράφεις, με τίποτα δεν θα καταλάβαινα ότι είσαι κάτω των 25. Θα έλεγα ότι πολυ γρήγορα έκανες κάποια πράγματα και εσύ αισθάνεσαι στερημένος. Η ζωή σου είναι επικεντρωμένη στο πως θα βρεις σεξουαλικο συντροφο, ακόμα και οι σπουδές σου με τον γνώμονα αυτό προσανατολίζονται.
    Μην κάνεις πράγματα για τα οποια θα αισθάνεσαι άσχημα μεγαλώνοντας. Φυσικά εδώ κανείς δεν θα κατακρίνει τις ερωτικές προτιμήσεις σου, αλλά μήπως ο τρόπος που διεκδικείς τη ζωή σου σε βάζει σε κινδύνους?Μήπως ξοδεύεσαι αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...
    Στρέψου λίγο μέσα σου όχι όμως με εγωπάθεια, αλλά με αγάπη γιατί αν δεν αγαπήσεις και δεν σεβαστείς τον εαυτό σου εσύ, κανεις δεν θα το κάνει
    Το ξερω. :$ δε μπορω να ξεκολλησω απο αυτο,να μη τ σκεφτομαι. Οσο για τις σπουδες μ μονο ο τοπος καθοριζεται απο αυτο το κολλημα μ κ δυστυχως κ το πως βλεπω τις πανελληνιες.Εχω ριξει ηδη το στοχο μ 2000 μορια κατω,,αρχιζει να μη ενδιαφερει η σχολη αλλα το να περασω οπουδηποτε στην αθηνα η τη θεσ.Ποτε δε σκεφτηκα οτι θα τ μετανιωσω. :$ το ξοδευομαι πως το εννοεις; θα τ εκτιμουσα αν γινοσουν πιο συγκεκριμενος. ευχαριστω για τ χρονο σ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Εσυ αυτο καταλαβες? Επειδη δεν ολοκληρωσα την προταση μου...μπα δεν ειχα σκοπο να σε προσβαλω. Αλλα... αυτα π εγραψε το mnimonio ειναι πολυ σωστα , κολλας σε 'μικρα' πραγματα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ενα βημα πριν την αυτοκτονια πριν καν ενηλικιωθω..
    By nikosss in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 17-02-2012, 18:47
  2. ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ,ΜΑΛΛΟΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΟ!!!
    By ploupsycho in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 30-09-2011, 03:51
  3. αν ενας ανθρωπος δεν ειναι σιγουρος πως η εκασοτε επιστημονικη μεθοδος
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 07-02-2010, 21:12
  4. Γιατί λίγο πριν χάσουμε τις αισθήσεις μας βλέπουμε αστεράκια?
    By vince in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 08-11-2009, 20:08
  5. αγχοσ λιγο πριν τις εξετασεις
    By manosthegreek in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-04-2007, 17:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •