εχασα την ελπιδα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    εχασα την ελπιδα

    σημερα πηγα να φαω σε ενα μπουγατσατζιδικο.καθομουν εξω περνουσε κοσμος
    και εγω αρχισα να νιωθω αγοραφοβια και να σκεφτομαι την ψυχωση μου.οι διπλανοι μου μιλουσαν για ενα θεμα που περιλαμβανε στοιχεια της ψυχωσης μου.ενοιωσα σκατα.
    και οτι ειναι φυση αδυνατον να φυγει η ψυχωση ακομη και μετα θανατον(αυτο ελπιζω οχι μη φτανει η γαμημενη η ψυχωση ως εκει).ειμαι απελπισμενος.οτι φαρμακο και να βγει
    δεν θα καταπολεμα την ψυχωση μου αφου αυτη η γαμημενη κινειται γυρω απο μια παραλληρητικη ιδεα.εσεις ελπιζω να κρατησετε την ελπιδα σας παιδια εγω παντως ειμαι καταδικασμενος.ο θεος δεν αστιευεται οταν δειχνει τα δοντια του τα δειχνει

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    ηρεμησε. μαλλον ιδεα σου θα ηταν.. ελαττωσες τα φαρμακα ;

    μαλλον αγχωθηκες για αυτο βγηκε. πες το στο γιατρο σου..

    οσο για το Θεο, εχω ακουσει οτι πιο ευκολα παμε εμεις στον παραδεισο με αυτα
    που τραβαμε εδω περα..

    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    σημερα πηγα να φαω σε ενα μπουγατσατζιδικο.καθομουν εξω περνουσε κοσμος
    και εγω αρχισα να νιωθω αγοραφοβια και να σκεφτομαι την ψυχωση μου.οι διπλανοι μου μιλουσαν για ενα θεμα που περιλαμβανε στοιχεια της ψυχωσης μου.ενοιωσα σκατα.
    και οτι ειναι φυση αδυνατον να φυγει η ψυχωση ακομη και μετα θανατον(αυτο ελπιζω οχι μη φτανει η γαμημενη η ψυχωση ως εκει).ειμαι απελπισμενος.οτι φαρμακο και να βγει
    δεν θα καταπολεμα την ψυχωση μου αφου αυτη η γαμημενη κινειται γυρω απο μια παραλληρητικη ιδεα.εσεις ελπιζω να κρατησετε την ελπιδα σας παιδια εγω παντως ειμαι καταδικασμενος.ο θεος δεν αστιευεται οταν δειχνει τα δοντια του τα δειχνει
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  3. #3
    Quote Originally Posted by maus View Post
    ηρεμησε. μαλλον ιδεα σου θα ηταν.. ελαττωσες τα φαρμακα ;

    μαλλον αγχωθηκες για αυτο βγηκε. πες το στο γιατρο σου..

    οσο για το Θεο, εχω ακουσει οτι πιο ευκολα παμε εμεις στον παραδεισο με αυτα
    που τραβαμε εδω περα..
    μπραβο ρε maus αυτο που ειπες για τον παραδεισο ειναι φοβερο.οχι δεν τα ελλατωσα τα φαρμακα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    δημητρη μη χανεις την ελπιδα σου και εγω ετσι ελεγα αλλα τωρα ειμαι καλυτερα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Μη χάνεις την ελπίδα σου,η πείρα μου το λέει από το θέλω να αυτοκτονήσω πέρασα στο θα ζήσω κ θα ζω,στο λέω από την καρδιά μου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    κοιτα δημητρη αν το προβλημα σου ειναι να νομιζεισ οτι σε παρακολουθουν παλευεται καπωσ απλα θα εισαι πιο αδυναμοσ ασ πουμε αφου θα νιωθεισ πιο ανοιχτοσ απο τουσ αλλουσ οτι δλδ ολοι θα ξερουν τι σου συμβαινει κι αυτο θα σε ριχνει οπωσ επισησ κι η ιδιοτικωτητα σου παει περιπατο απλα θα κανεισ υπομονη οτι καποτε θα αλλαξουν τα πραγματα μεχρι τοτε θα μπορεισ να διασκεδασεισ σε εναν καφε κ ενδεχομενωσ να βρεισ κ δουλεια αλλα σιγα σιγα υπομονη!!!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    7
    Συζήτησε τις ανησυχίες σου με τον γιατρό σου!Δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    2
    γειά σας και εγώ πέρασα δυσκολά αλλά το παλεύω.ειμαι μπερδεμένη βέβαια με τους ψυχιάτρους άλλοι είναι αισιόδοξοι και μου κόβουν τα φάρμακα ανώ αλλοι πάλι προτείνουν να πάρω νευροληπτικα ατυπα.τωρα παίρνω ενα tavor2,5 και κάνω ψυχοθεραπεία.θα προστεθει και το seropram σαν αντικαταθλιπτικό γιατι η διαγνωσή του θεράπων μου ιατρού είναι αγχώδης καταθλιπτική διαταραχή.στην αρχή ένιωθα νεκρη οταν έπαθα το ψυχωτικό επεισόδιο τώρα χαμογελαω απλά περιμένωντας τι θα μου φέρει η ζώη:)ελπίζοντας τα καλύτερα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    To seropram το επαιρνα μια περιοδο,πολυ καλο φαρμακο,με βοηθησε πολυ!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Μαίρη μάλλον δεν έπαθε ψύχωση αλλά κατάθλιψη η ψύχωση είναι άλλο πράμα

Similar Threads

  1. εχασα κοπελα λογω της ψυχωσης μου
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 50
    Last Post: 28-12-2011, 15:18
  2. εχασα τον αντρα μου,τη ζωη μου ολη.
    By ΝΑΤΑΛΙ in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 4
    Last Post: 27-04-2011, 20:09
  3. έχασα την αγάπη μου
    By joh in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 19
    Last Post: 10-03-2011, 03:03
  4. Εχασα τον αδερφο μου
    By UtErO in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 8
    Last Post: 26-11-2010, 12:58
  5. ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΓΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ
    By La_ViTa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 23-09-2008, 14:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •