Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΓΩΝΑΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1

    Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΓΩΝΑΣ

    Καλησπερα, μπηκα και εγω στον κοσμο του αγχους και του πανικου, ολα ξεκινησαν περυση το καλοκαιρι, αρχισα με πονοκεφαλους,ασταθεια, επισκεφτηκα ολους τους γιατρους αλλα δεν βρηκαν τιποτα. Ετσι ψαχθηκα μονος μου μεσο ιντερνετ και καταλαβα οτι πασχω και εγω απο αγχωδη διαταραχη. Πηγα σε ψυχιατρο οπου μου εγραψε lexotanil και paroxia. Μετα απο ενα μηνα ολα ηταν καλητερα εκοψα τα φαρμακα και ολα κυλουσαν σχετικα ηρεμα. απο το μαη και μετα αρχισανε παλι τα ιδια. Εν τελει για να μη σας κουραζω εμενα το προβλημα ειναι οτι εχω μετακομισει απο την Αθηνα τα τελευταια 5 χρονια και ζω στην Αρτα, δεν μου αρεσει καθολου εδω και ολο αυτο μου προξενησε αγχος. Το συζητησα με το γιατρο και αυτο που μου ειπε ειναι οτι αν δε μπορεσω να προσαρμοστω εδω το καλυτερο που εχω να κανω ειναι να ξαναπαω Αθηνα. Το θεμα ειναι οτι στην Αθηνα δεν υπαρχει τιποτα απο θεμα δουλειας. Εχεις κανεις παρομοια εμπειρια? Ειναι δυνατον ολα αυτα που νιωθω να ειναι απο αυτον το λογο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Φυσικα κ δεν παιζει το ενδεχομενο να οφειλονται ολα αυτα στην αλλαγη πολης, το χω δει κ σε αλλα μελη να το υποστηριζουν κ μεχρι προσφατα το πιστευα κ εγω μεχρι που αποφασισα να κανω πραξη τις αμφιβοιες μ, μετακομιζοντας σε αλλο νομο μακρια απο γονεις συντηρωντας σπιτι μονη μ κ δουλευοντας σε μπαρ, κ τελικα κατεληξα οτι ΔΕΝ φταιει η πολη αλλα το μεσα μας κ ο,τι αυτο μας δημιουργει.
    Το θεμα ομως δεν ειμαι εγω, αλλα εσυ κ το ζητουμενο ειναι τι κανεις ΤΩΡΑ. Αμα τοσο πια σε αγχωνει η πολη κ νομιζεις πως αυτο φταιει (μπορει να ειναι κ οντως ετσι) τοτε δοκιμασε να επιστρεψεις Αθηνα να δεις πως θα ειναι. Αλλα οπως σου ειπα πιστευω κρυβονται βαθυτερα αιτια για το αγχος κ αυτην την απογοητευση κ το λεω βασει της δικης μ εμπειριας κ μονο με την αλλαγη πολης. Σε σενα μπορει να ειναι αλλιως κ να κανω λαθος.
    Το Paroxia τι ειναι? Αγχολυτικο?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Και εγω αυτο πιστευω δε μπορει να οφειλοντε ολα στην αλλαγη της πολης, και να σου πω βαριεμαι να παω και σε ψυχολογο αυτη τη περιοδο για να το ψαξω. Το paroxia ειναι αντικαταθλιπτικο πρωτη φορα πηρα στη ζωη μου αλλα μπορω να πω με βοηθησε και με λιγες παρενεργειες. Η βασικη παρενεργεια που μου εδωσε εμενα ηταν σεξουαλικης φυσεως.
    p.s blue hotel απο chris isaak κομματαρα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ναι ειναι τραγουδαρα!! Χαιρομαι που σε βοηθησε λοιπον!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    στην Αρτα είναι καλύτερα τα πράγματα?

  6. #6
    Κοιτα σαν πολη δεν ειναι ασχημη και οι ανθρωποι ειναι φιλοξενοι, αλλα οταν εχεις γεννηθει και μεγαλωσει αλλου και στα 30 σου κανεις αυτη την αλλαγη και αφηνεις πισω φιλους και οικογενεια ειναι δυσκολα, πιστευω οτι αν ειχα ενα δικο μου ανθρωπο εδω θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    καταλαβαινω.... πως πηρες αυτη την αποφαση? αν θες βεβαια λες.

  8. #8
    Ειχα κατι ιστοριες στην Αθηνα και ειπα να ξεφυγω λιγο, αρχικα ηρθα για κανενα εξαμηνο Αρτα και εχω γινει μονιμος.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Μάλιστα....και τώρα στην Άρτα πως γεμίζεις τις μέρες σου?

  10. #10
    Δουλεια, σπιτι, γυμναστηριο, αντε και για κανενα ξυδι τωρα το καλοκαιρι γιατι χειμωνα εδω ειναι πικρα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Άρα έχεις βρει δουλεια, οικονομικα επιβιωνεις... αυτο ειναι ευχαριστο για την εποχη μας. Στην καθημερινοτητα αντιμετωπιζεις δυσκολιες? Δυσλειτουργεις σε καποιες καθημερινες δραστηριοτητες? Στην δουλεια, στην κοινωνικοποιηση, στην μοναξια?

  12. #12
    Πολυ μοναξια μονο αυτο εχω γινει καλογερος, δεν το ψαχνω κιολας να σου πω πρεπει να τη δω αλλιως

  13. #13
    Εσυ πως εισαι γενικα ειδα mood depressed στο προφιλ σου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Ο δικός μου αγώνας είναι η κατάθλιψη... δυστυχως....

  15. #15

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΙΔΨ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ -Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΓΩΝΑΣ...
    By greenblue in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 25-06-2020, 16:58
  2. Τι θα κανατε αμα μαθαινατε οτι καποιος πολυ δικος σας ειναι ναρκωμανης?
    By giorgos panou in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 62
    Last Post: 27-11-2012, 18:01
  3. ΙΔΨ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ -Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΓΩΝΑΣ...
    By greenblue in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 07-08-2012, 20:57
  4. Ο δικος μου γολγοθας
    By KATER_INA in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 23-09-2010, 18:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •