οταν ξημερωσει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    23

    οταν ξημερωσει

    τι σκεφτεστε οταν ξυπνατε το πρωι;;;οταν εχω δουλεια εκνευριζομαι αλλα προσπαθω να χαλαρωσω στο αυτοκινητο με τη μουσικη.οταν τελειωσω μια κουβεντα με μια γαπημενη φωνη αρκει.οταν δεν εχω σκοτωνω την ωρα με την εικονα του μωρου μου στο μυαλο μου και προγραματιζοντας εναν καφε με καποιο φιλο.αν δεν κατσει ο καφες τα σχεδια αναβαλλονται για το βραδι.οι φιλοι και η κοπελα μου ειναι η ζωη μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Η ερώτηση μου είναι :Ξυπνάμε το πρωί;Τέλος πάντων όταν ξυπνάω σκέφτομαι συνήθως τις δουλειές που έχω να κάνω......Αυτό το οι φίλοι και η κοπέλα μου είναι η ζωή μου είναι πολύ ρομαντικό και αγαπησιάρικο.....Α!Και ένα άλλο που σκέφτομαι πάντα το πρωί-ένα πράγμα δεν ξέρω γιατί-είναι ότι πεινάω..Μόνιμα όμως..Επιθυμώ εκείνο το λαχταριστό σαντουιτσάκι που θα φάω.......Είμαι λοιπόν λιχούδα....Συνοψίζοντας..Πρώ τα σκέφτομαι ότι θέλω να φάω.Μετά..Ωχ,ρε πούστη πάλι δουλειές με φούντες έχω.......Τα αγαπημένα μου πρόσωπα τα σκέφτομαι όλη μέρα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    να ξυπνήσω στην ώρα μου ,να πιώ καφέ(εξάρτηση γάρ) να ετοιμαστώ να είμαι στη δουλειά οn time..αυτά πριν φύγω απ το σπίτι..
    στη διαδρομή καμμιά φορά με πιάνουν τα (αμπελο)φιλοσοφικά μου...άλλες μέρες όμως νυστάζω τόσο πολύ που δεν σκέφτομαι τίποτα..απλά λαγοκοιμάμαι χεχεχε(όχι δεν οδηγώ :P:)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Με το που ανοίγω το μάτι η πρώτη μου δουλειά είναι να χτυπήσω την ινσουλίνη στον γάτο μου, να ταίσω τη νεροχελώνα και τα ψάρια μου, να βάλω νερό στο feng shui συντριβανάκι μου και να πιώ καφέ..........:)

    Μετά από 20 λεπτά ανοίγει και το άλλο μάτι.......οπότε εκεί αρχίζουν οι προβληματισμοί μου.........Ποιούς θα πειράξω μόλις πάω στη δουλειά και σε ποιόν θα πετάξω πρώτα τα αστεία μου........:D

    Το σίγουρο είναι ότι βγαίνει πολύ γέλιο............:P:P

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Να φτιαξω καφε να καπνισω δυο τρια τσιγαρα στα γρηγορα για να προλαβω να παω στην ωρα μου στην δουλεια.
    Εκει να φτιαξω ενα δευτερο καφε να καπνισω δυο τρια τσιγαρα ακομα και να ξεκινησω δουλεια.
    Μετα αρχιζω και σκεφτομαι:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    χεχχεχεχ...κιπακο μου..:P
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Ναυσιπλοία
    Posts
    395
    Σχεδόν κάθε πρωί συνεχίζω τις σκέψεις μου εκεί που τις άφησα το προηγούμενο βράδυ. Εκείνο που με εκπλήσσει πάντα είναι πόσο διαφορετικά είναι συναισθηματικά χρωματισμένες. Δηλαδή, ενώ τα βράδια η συντέλεια του κόσμου είναι κοντά, τα πρωινά είμαι πάντα πιο ψύχραιμη, πιο ευδιάθετη και εν τέλει πιο ικανή να βάλω τα πράγματα στη θέση του πάλι. Μέχρι να ρθει το βράδυ φυσικά...:D

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    και δεν είσαι η μόνη που το παθαίνει αυτό...το βράδυ ότι πρόβλημα και να έχουμε(ακόμα και ασήμαντο)φαντάζει άλυτο,τεράστιο..δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό...
    Dum spiro spero (?)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    larissa
    Posts
    211
    βλεπω ολοι εχετε αν πατε στη δουλεια..εγω ξυπναω και σκεφτομαι..να διαβασω σημερα ή απο αυριο?
    απο αυριο..απο αυριο..
    και αραζω..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Εγώ με το που ξυπνάω σκέφτομαι \"ωχ,πάλι ξύπνησα?\" Πολύ αισιόδοξη σκέψη ε?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    γιατί τόση απαισιοδοξία ρε παιδιά;όσο για σένα άννυ...άραξε τώρα που μπορείς ίσως μια μέρα να είναι πολυτέλεια και να μην προλαβαίνεις..
    Dum spiro spero (?)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    160
    After all black nights, the poison sort of leaks away in the morning. (λέμε τώρα..)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by αννυ
    βλεπω ολοι εχετε αν πατε στη δουλεια..εγω ξυπναω και σκεφτομαι..να διαβασω σημερα ή απο αυριο?
    απο αυριο..απο αυριο..
    και αραζω..
    Άννυ εγώ να δεις τι αναβολή έχω ρίξει στο διάβασμα μέχρι που αποφάσισα-μόλις σήμερα-ότι δεν θα προκόψω αλλιώς και τσάμπα τα φροντιστήρια,οπότε παλεύω να διαβάσω κανάν αγγλικό κανόνα και να λύσω καμιά άσκηση.Ένα πράγμα που με πιάνει όμως ρε πούστη μου κι έχω πάρει με κακό μάτι το διάβασμα είναι ότι όταν διαβάζω θέλω να κατεβάζω 50 κιλά σοκολατάκια και άλλες λιχουδιές..Παγωτό είχα στο μυαλό μου σήμερα κι όχι ένα....Μιαμ,μιαμ!!!!!Δηλαδή αν είναι να πάω μπροστά στα μαθήματα και να πάρω κι άλλη καμιά πεντακοσσαριά κιλά να το βράσω....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177
    Όταν ξυπνώ μου έρχονται συνήθως όλα τα άλυτα θέματα που με απασχολούν και φαντάζομαι υποθετικές λύσεις, έτσι με ξαναπαίρνει ο ύπνος και ξυπνάω μετά από 2 ώρες. Άστα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    larissa
    Posts
    211
    κασσι εγω εχω τελειωσει τα μαθηματα στη σχολη μου και ειμαι στα τελειωματα της διπλοματικης.πρεπει να την τελειωσω μεχρι ιουνη αλλα εχω σχεδον ενα μηνα που δεν εχω κανει τιποτα..
    DALIA αυτη τη σκεψη την εκανα και εγω καποτε.Ξυπνουσα και σκεφτομουνα \'οχι παλί,ειμαι ακομα ζωντανη\'.
    να ξερεις οτι τωρα ποια οχι μονο δεν σκεφτομαι ετσι αλλα τα βραδια πριν πεσω για υπνο ανυπομωνω να ερθει η επομενη μερα να την ζησω.κανε υπομονη και εσυ και ολοι εδω μεσα και θα ερθουν καλυτερες μερες.Δεν το πιστευα τοτε αλλα τωρα ειμαι εδω και σας το λεω..

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •