αγωνιζομαι, πεφτω, ανεβαινω, ελπιζω!!! - Page 17
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617
Results 241 to 248 of 248
  1. #241
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1
    γεια σας,

    εχω καταθλιψη και θα ηθελα πολυ να μιλησω με ατομα που εχουν το ιδιο η το εχουν ;επερασει κ ισως να με βοηθηση αυτο.Αν γινετε καντε μου Αδδ στο ΦΒ.Λεγομαι ΟΚ Lakis.Σας ευχαριστο.

  2. #242
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    10
    Παιδιά καλημέρα και από εμένα. Βιώνω και εγώ σχεδόν ένα μήνα τώρα τα άσχημα συναισθήματα της κατάθλιψης και του 'αγχους με μερικές κρίσεις πανικού και σταδιακή απομόνωση από τον κόσμο γιατί φοβάμαι να μην ξαναπάθω κρίση και γίνω ρεζίλι. Έχω πάει σε ψυχίατρο ο οποίος μου έδωσε στην αρχή ζαναξ και έπειτα Cipralex τα οποία τα παίρνω εδώ και 7 ημέρες. Καμιά ιδιαίτερη βελτίωση δεν βλέπω και θα ήθελα αν γίνεται να μου πείτε αν είχατε παρόμοια θεραπεία και αν τελικά σας βοήθησε. Ευχαριστώ. Μια απάντησή σας θα μου ήταν πολύ σημαντική.

  3. #243
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    πρεπει να κανεις λιγο υπομονη γιατι τα φαρμακα αρχιζουν και δρουν γυρω στις 15 μερες.
    μην κλεινεσαι μεσα στο σπιτι.
    η μονη λυση ειναι να παμε κοντρα στους φοβους μας.
    ξερω καλα ομως τι σημαινει κριση πανικου και ποσο τρομερη εμπειρια ειναι, γι' αυτο προσπαθησε να βγαινεις εξω οταν εισαι σχετικα καλα.
    εγω δεν το εφαρμοζω (το εφαρμοζω ψιλοσπανια) απλα σου λεω πιο ειναι το σωστο με βαση τα οσα μου εχει πει η ψυχολογος μου.
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  4. #244
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    10
    Υπάρχουν μέχρι τώρα κανα δυο μέρες που ένιωθα καλά και βγήκα έξω για ψώνια αλλά συνύθως όταν ξυπνάω είμαι πολύ αγχωμένος με χάλια συναίσθημα. Αυτές οι εναλλαγές οφείλονται στα χάπια και αν ναι μετ'α από καιρό θα στρώσουν?
    Quote Originally Posted by fragile View Post
    πρεπει να κανεις λιγο υπομονη γιατι τα φαρμακα αρχιζουν και δρουν γυρω στις 15 μερες.
    μην κλεινεσαι μεσα στο σπιτι.
    η μονη λυση ειναι να παμε κοντρα στους φοβους μας.
    ξερω καλα ομως τι σημαινει κριση πανικου και ποσο τρομερη εμπειρια ειναι, γι' αυτο προσπαθησε να βγαινεις εξω οταν εισαι σχετικα καλα.
    εγω δεν το εφαρμοζω (το εφαρμοζω ψιλοσπανια) απλα σου λεω πιο ειναι το σωστο με βαση τα οσα μου εχει πει η ψυχολογος μου.

  5. #245
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    10
    Πάντως ρε παιδιά τι αίσθημα ξεφτίλας είναι αυτό που νιώθουμε ενώ μέχρι χτες ήμασταν μια χαρά. Μακάρι να γίνουμε όλοι καλά και να μην ξαναμιλήσουμε σε τέτοια φόρουμ μόνο σε φόρουμ χαράς.

  6. #246
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    ετσι μπραβο οταν εισαι καλουτσικα να επιδιωκεις να βγαινεις!!!
    τα χαπια βοηθανε να "μην πνιγεις".
    να "κολυμπας" ομως βοηθαει η ψυχοθεραπεια.
    κανεις ψυχοθεραπεια?
    παντως δεν θα εισαι για παντα ετσι.
    δεν ειμαι βεβαια σε θεση να σου πω ποτε κ αν θα περασουν οι κρισεις πανικου κ η καταθλιψη, αλλα το βεβαιο ειναι οτι καθως περναει ο χρονος ακομα κι αν δεν εισαι τελειως καλα, μαθαινεις να διαχειριζεσαι καλυτερα τα ψυχολογικα σου προβληματα.
    ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!!
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  7. #247
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    10
    Καλή χρόνια σε σένα και σε όλους. Ψυχοθεραπεια δεν κάνω. Είμαι σε επαρχία σε χωριό και για να βρεθεί γιατρό είναι ολόκληρη διαδικασία. Πρέπει να πας σε άλλη πόλη κτλ. Η χειρότερες στιγμές πάντως είναι όταν σηκώνεσαι το πρωί και έχεις αυτό το αίσθημα πνιγμού που έχεις.

  8. #248
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    εχεις δικιο.
    κι εγω οταν ξυπναω εχω αυτο το φριχτο συναισθημα.
    προς το μεσημερι ηρεμω και μολις αρχιζει να σουρουπωνει με πιανει το καταθλιπτικο μου.
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617

Similar Threads

  1. φοβαμαι πως εχω αρχισει να πεφτω σε καταθλιψη
    By villie2008 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2013, 23:00
  2. Καταθλιψη; ελπιζω πως οχι
    By johnny in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 24-04-2013, 06:25
  3. Ελπιζω να γινομαι κατανοητος.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 29-05-2010, 20:08
  4. νιώθω οτι πέφτω οταν κοιμάμαι
    By chrissy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 18-05-2009, 13:38
  5. ελπιζω να εφυγε.....
    By areti23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 28-02-2008, 01:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •