Νιώθω ντροπή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    19

    Νιώθω ντροπή

    Ένα βράδυ είχα βγει με τη φίλη μου κ το αγόρι της.
    Στην παρέα ήταν κι ένας φίλος του αγοριού της, αρκετά μεγαλύτερος μου (εγώ είμαι 21). Να σημειώσω ότι αυτό το πρόσωπο είναι διάσημος και γνωστός για τις κατακτήσεις του, αλλά εμένα δεν μ'ενδιέφερε. Εκείνος δεν είχε δείξει όλο το βράδυ ενδιαφέρον για μένα κι ούτε ποτέ φαντάστηκα κάτι τέτοιο, μιας και ήταν πολύ μεγαλύτερος. Και να έδειχνε δεν θα ανταποκρινόμουν σε καμία περίπτωση.
    Το βράδυ εκείνο ήπιαμε πάρα πολύ και το αγόρι της κολλητής μου πρότεινε να πάμε σπίτι του να κάτσουμε μιας και είχε ξημερώσει. Και όλοι δεχτήκαμε. Δεν σκέφτηκα τίποτα τότε, γιατί ήμουν τόσο μεθυσμένη..
    Όταν πήγαμε σπίτι, η φίλη μου και το αγόρι της πήγαν στο δίπλα δωμάτιο κι έκαναν τα δικά τους και γω έμεινα μόνη με τον φίλο του. Μιλούσαμε για διάφορα κι εκείνος δεν έδειξε τίποτα στην αρχή. Μετά άρχισα να μην νιώθω καλά απ' το πολύ ποτό κι εκείνος μου την έπεσε. Προσπαθούσε να με γδύσει ενώ εγώ του έλεγα συνέχεια ότι δεν θέλω και μου έλεγε ότι δεν τον νοιάζει. Έπεσε πάνω μου κι έκανε ό,τι έκανε και δεν είχα δύναμη πια να τον εμποδίσω. Τα χέρια μου πονούσαν για μέρες μετά γιατί μου τα κρατούσε τόσο σφιχτά για να μην κουνιέμαι.
    Όταν είπα στην φίλη μου αυτό που έγινε με έλεγε και τυχερή που πήγα με διάσημο. Εγώ όμως δεν ήθελα. Ένιωθα ντροπή και απαίσια μετά απ' αυτό. Νιώθω ότι φταίω για ό,τι έγινε.. Μια κοπέλα μεθυσμένη είναι εύκολος στόχος.
    Θεωρείται βιασμό αυτό που έγινε;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    μα τωρα σοβαρα ρωτας swan...αν θεωρουμαι βιασμο αυτο που εγινε; δηλαδη εσυ πως αλλιως θα το ελεγες...;
    τα πραγματα οπως τα περιγραφεις ειναι ξεκαθαρα......και θα ελεγα να μιλησεις γιαυτο σε δικους σου ανθρωπους και να αποφασισετε αν θα προχωρησετε σε καταγγελλια ή οχι.....
    οσο για την φιλη σου....ειναι μια ηλιθια τσουλα....και θα ελεγα να ξεκοψεις μαζι της το συντομοτερο....
    ντροπη γιατι νιωθεις....θυμο πρεπει να νιωθεις και να ενεργοποιηθεις για να παρει ο εν λογω <<κυριος >> αυτο που του αξιζει.....

    αα...και προσεχε μην σε εχουνε τραβηξει και κανενα βιντεο....γιατι σιγουρα αυτοι σου την ειχαν στημενη....να μη σου πω οτι η <<φιλη>> σου κανει συστηματικα αυτη την δουλεια....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Φυσικά και θεωρείται βιασμός όταν γίνεται κάτι παρά την θέλησή σου. Τι ήθελες και πήγες? Κανείς δεν σου έχει πει να προσέχεις τέτοιες προτάσεις??? Δεν φαντάστηκες οτι η φίλη σου θα πήγαινε σε άλλο δωμάτιο με τον φίλο της? Σκεφτόσουν οτί θα τα λέγατε και οι τέσσερεις σας? Αυτά φωνάζουν από μακριά κοπελίτσα μου! Απλά πρόσεχε την επόμενη φορά ακόμα και μεθυσμένη να είσαι... Η φίλη σου πάντως το βιολί της έτσι? Ή δεν είναι φίλη σου?!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Χριστινα...πηγε δεν πηγε...για μενα δεν εχει καμμια σημασια...δεν πηγε εκει για να την βιασουν.....
    μπορεις να το πεις λαθος εκτιμηση,αφελεια...αδυναμια της στιγμης να πει οχι....αδυναμη κριση λογω της μεθης...πολλα......
    σημασια εχει οτι ειπε ΟΧΙ....αρα ειναι ξεκαθαρος βιασμος και η ευθυνη ειναι ολη..αποκλειστικα του αλλου......
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    Χριστινα...πηγε δεν πηγε...για μενα δεν εχει καμμια σημασια...δεν πηγε εκει για να την βιασουν.....
    μπορεις να το πεις λαθος εκτιμηση,αφελεια...αδυναμια της στιγμης να πει οχι....αδυναμη κριση λογω της μεθης...πολλα......
    σημασια εχει οτι ειπε ΟΧΙ....αρα ειναι ξεκαθαρος βιασμος και η ευθυνη ειναι ολη..αποκλειστικα του αλλου......
    Μα δεν λέω το αντίθετο! Βιασμός είναι σίγουρα. Μπορεί να παρεξηγήθηκαν τα λόγια μου. Δεν κατηγορώ την κοπέλα απλά σε αυτά τα πράγματα πρέπει να σκεφτόμαστε λίγο παραπάνω.. φως φανάρι ήταν! Δυστυχώς στο κόσμο που ζούμε πρέπει να προσέχουμε τα κοριτσάκια πιο πολύ. Δεν θα μπορούσα να μην ρίξω και σε αυτό ένα βάρος και να ασχοληθώ μόνο με τον βιασμο!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Μα δεν λέω το αντίθετο! Βιασμός είναι σίγουρα. Μπορεί να παρεξηγήθηκαν τα λόγια μου. Δεν κατηγορώ την κοπέλα απλά σε αυτά τα πράγματα πρέπει να σκεφτόμαστε λίγο παραπάνω.. φως φανάρι ήταν! Δυστυχώς στο κόσμο που ζούμε πρέπει να προσέχουμε τα κοριτσάκια πιο πολύ. Δεν θα μπορούσα να μην ρίξω και σε αυτό ένα βάρος και να ασχοληθώ μόνο με τον βιασμο!
    ναι βρε...καταλαβα τι εννοουσες....και φυσικα εχεις δικιο....αλλα βλεπεις εδω εχουμε ενα κοριτσακι...που δεν εχει ξεκαθαρισει ακομα,αν ειναι δυνατον, και θετει το ερωτημα αν ηταν βιασμος....και λεει πως ντρεπεται....δεν θελει και πολυ να φορτωθει ενοχες.....

    φυσικα και πρεπει να προσεχουν ολες οι κοπελιες....ο κοσμος ειναι γεματος αρπαχτικα...
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    salonica
    Posts
    1,049
    Quote Originally Posted by Swan View Post
    ...έλεγα συνέχεια ότι δεν θέλω και μου έλεγε ότι δεν τον νοιάζει...


    ...τυχερή που πήγα με διάσημο. Εγώ όμως δεν ήθελα. Ένιωθα ντροπή και απαίσια μετά απ' αυτό. Νιώθω ότι φταίω για ό,τι έγινε...
    Οι υπόλοιποι τρείς θα πρέπει να ντρέπονται και πιό πολύ το "διάσημο" γουρούνι γιά αυτό που έπαθες.
    Να χρησιμοποιήσεις κάθε νόμιμο μέσο γιά να δικαιωθείς από αυτά που αναγκάσθηκες ακούσια να ζήσεις.

    Επίσης, ευθύνη έχουν και το φιλικό ζευγάρι που δέν σε φρόντισαν αφού ήσουν μεθυσμένη ... σπουδαίοι φίλοι! ....
    Όμως να μήν νοιώθεις καμιά ντροπή, να απευθυνθείς σε κάποια ειδικό και να το συζητήσεις γιά να ξεπλυθούν όσα κουβαλάς.

    Και την επόμενη φορά να το ρίχνεις έξω μόνο με άτομα της απολύτου εμπιστοσύνης
    διαρκής αναθεώρηση ________________________________________ Β α σ ί λ η ς

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Βασικά να βγαίνει με όποιον θέλει αρκεί να προσέχει πότε να πίνει λίγο ή πολύ παραπάνω... Δεν πίνει ποτέ παραπάνω με ξένα άτομα!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    19
    Το ξέρω ότι δεν έπρεπε να πάω στην κατάσταση που ήμουν, γι' αυτό και νιώθω υπαίτια για ό,τι έγινε. Αλλά εκείνη τη στιγμή ήμουν τόσο στον κόσμο μου λόγω της μέθης που δεν σκέφτηκα φυσικά τίποτα.
    Το περιστατικό έχει ένα χρόνο που έγινε και τότε είχα μιλήσει στον ψυχολόγο μου αλλά δεν μου είπε τίποτα, ούτε με βοήθησε να νιώσω κάπως καλύτερα.Στη μητέρα μου και στο αγόρι μου δεν είπα τίποτα απ' αυτά, μόνο ότι μου την έπεσε με άσχημο τρόπο αλλά δε συνέβη τίποτα. Το αγόρι μου αντέδρασε άσχημα κ είπε ότι φταίω γιατί του μιλούσα στην αρχή..Πού να μάθαινε και τι έγινε στην πραγματικότητα..
    Γενικά είναι ένα θέμα που μέσα μου δεν το έχω ξεπεράσει. Νιώθω πολύ άσχημα για όλο αυτό..

  10. #10
    ...μου κάνει εντύπωση και η αντιδραση της φίλης σου.

    Δυστυχώς έχει περάσει πολυς καιρος και δεν μπορείς να του κάνεις τίποτα.
    Δεν ξέρω πραγματικά τι να σε συμβουλευσω. Θα σου πρότεινα πιο εντατική ψυχοθεραπεία ώστε να το ξεπεράσεις εντελώς και να μη σε βασανίζει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Βιασμος ειναι . Η φιλη σου δεν συμπεριφερθηκε καθολου σωστα , αλλα αναρωτιεμαι για ποιο λογο το εκανε. Μηπως δεν ηθελε να μπεις σε περιπετειες? Γιατι δεν τους φωναξες για βοηθεια?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω δεν θα συνεχιζα να κανω παρεα με αυτη τη φιλη.... στη θεση σου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Swan View Post
    Το ξέρω ότι δεν έπρεπε να πάω στην κατάσταση που ήμουν, γι' αυτό και νιώθω υπαίτια για ό,τι έγινε. Αλλά εκείνη τη στιγμή ήμουν τόσο στον κόσμο μου λόγω της μέθης που δεν σκέφτηκα φυσικά τίποτα.
    Το περιστατικό έχει ένα χρόνο που έγινε και τότε είχα μιλήσει στον ψυχολόγο μου αλλά δεν μου είπε τίποτα, ούτε με βοήθησε να νιώσω κάπως καλύτερα.Στη μητέρα μου και στο αγόρι μου δεν είπα τίποτα απ' αυτά, μόνο ότι μου την έπεσε με άσχημο τρόπο αλλά δε συνέβη τίποτα. Το αγόρι μου αντέδρασε άσχημα κ είπε ότι φταίω γιατί του μιλούσα στην αρχή..Πού να μάθαινε και τι έγινε στην πραγματικότητα..
    Γενικά είναι ένα θέμα που μέσα μου δεν το έχω ξεπεράσει. Νιώθω πολύ άσχημα για όλο αυτό..
    αυτο που υπογραμμισα, απλα δεν το χωραει το μυαλο μου...
    πως ειναι δυνατον να το ειπες στον ψυχολογο σου και να μην σου ειπε τπτ?????????????????
    κριμα που δεν σκεφτηκες ν αρχισεις να φωναζεις δυνατα.
    ακομα κι αν οι φιλοι σου επαιξαν τον ρολο της τσατσας σε αυτον τον μαλακα, πιστευω οτι αν σηκωνες τον κοσμο στο ποδι θα αναγκαζονταν να ερθουν να σε βοηθησουν.
    σαφως και ειναι βιασμος, πολυ κριμα που δεν κινητοποιηθηκες αμεσως να τον καταγγειλεις.πιστευω θα ενοιωθες καλυτερα αν τιμωρουνταν.
    αφου δεν βρισκεις καμια στηριξη απο το περιβαλλον σου, προτεινω να βρεις εναν σωστο ψυχοθεραπευτη να σε βοηθησει.
    και εννοειται να κοψεις τετοιους "φιλους", μαχαιρι...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    τι διασημος και @@??και ο σχιζοφρενης δολοφονος με το πριονι διασημος ητανε αλλα δεν νομιζω οτι θα της αρεσε να την τεμαχισει!!ελεος!
    κοριτσακι μου φυσικα και ητανε βιασμος και φυσικα ειναι τελειως βλαμενη-ψωνισμενη,η σε εισαγωγικα φιλη σου και λεω σε εισαγωγικα γιατι πρωτον εγω στην θεση της ακομα και σε μια γνωστη μου να το εκαναν,θα ειχε γινει της ποπης πρωτα απ'ολα με το αγορι μου,τo οποιο θα ειχα εμπιστευτει για την κριση τoυ στο θεμα φιλιας και θα εβγαινα εκτεθημενη και δευτερον θα σε τραβουσα εγω η ιδια για μυνηση ακομη και αν χωριζα.θα του ελεγα οτι με ξεφτυλισε με τον τρομπα τον φιλο του που μου κουβαλησε!
    και τελος εχω μια απορια..εσυ δεν φωναξες βοηθεια?δεν ακουσαν τιποτα???η σε φωναξαν εκει για να φιαξουν τον περιβοητο που ειχε ξεμεινει απο γυναικα?να πεις στην φιλη σου την καθυστερημενη οτι ολοι οι βιαστες διασημοι γινονται καποτε..ο ενοων ενοητο για τον κυριο διασημο!για παρ'το αλλιως λιγο..
    Last edited by secretly; 25-09-2012 at 10:50.
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    19
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..
    Με τη συγκεκριμένη κοπέλα δεν κάνω παρέα πια, γιατί προέκυψαν και άλλα πράγματα στην πορεία που με ενόχλησαν.
    Όταν σκεφτόμουν μετά το γεγονός, μετάνιωσα φυσικά που δεν άρχισα να φωνάζω τότε, αλλά εκείνη τη στιγμή ήμουν πραγματικά χάλια, δεν μπορούσα να σκεφτώ και δεν είχα δύναμη για τίποτα. Απλά έλεγα συνέχεια ότι δεν θέλω κι αυτός εκεί.
    Στο θέμα του ψυχοθεραπευτή δυστυχώς έχω αλλάξει πολλούς - όχι για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά γιατί είχα ήδη προβλήματα - και δεν βρήκα κάποιον να με βοηθήσει πραγματικά..

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΙΔΗΣΗ-ΝΤΡΟΠΗ
    By lavie in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 29-02-2012, 22:50
  2. ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΡΕ ΑΛΗΤΕΣ!!!
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 08-04-2011, 20:21
  3. Τύψη και ντροπή
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 09-01-2011, 12:57
  4. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20
  5. φαρμακο για την ντροπη ?
    By Helena in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 04-07-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •