Χωρισμός...Πώς τον ξεπερνάς κ πώς επιβιώνεις;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422

    Χωρισμός...Πώς τον ξεπερνάς κ πώς επιβιώνεις;

    Καλησπέρα!
    Κάποιοι σίγουρα θα είχατε διαβάσει προηγούμενα θέματά μου, που αφορούσαν την επιθυμία της συγκατοίκησής μου με τον σύντροφό μου με τον οποίο κλείσαμε 3 χρόνια σχέσης πριν από μια εβδομάδα περίπου...
    Με τον άνθρωπο αυτό λοιπόν χώρισα... Έτσι ξαφνικά... Μετά από 3 υπέροχα χρόνια όλα γκρεμίστηκαν. Πολύ μελό ακούγεται, το ξέρω, αλλά έτσι είναι.
    "Γιατί χωρίσατε;" θα με ρωτήσετε κάποιοι... Δεν είχαμε τις ίδιες προταιρεότητες, σύμφωνα με τα λεγόμενά του... Η συγκατοίκηση ήταν κάτι το οποίο έβοσκε μόνο στο δικό μου το μυαλό. Πιέστηκε; Δεν ήθελε να πιέζομαι εγώ; Δε ξέρω... Όλα μπερδεμένα στο μυαλό μου, ψάχνω να βρω απαντήσεις κ να σταθώ στα πόδια μου.
    Τα θέλω μου δε συμβαδίζουν με τα δικά του... Πως μπορώ όμως να πετάξω 3 χρόνια που δεν ήμουν μακρυά του ούτε στιγμή...;
    Every morning we are born again

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Τι ηλικιες εχετε;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    27 εγώ, 30 εκείνος.
    Every morning we are born again

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα διαβασω τα προηγουμενα να μπω στο κλιμα της ιστοριας, αλλα τι ακριβως εγινε? απ οτι καταλαβα εφυγε αυτος απ τη σχεση? για ποιο λογο? οτι δε θελει συγκατοικηση?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Ναι. Ότι επειδή εγώ το εχω σα προτεραιότητα ενώ ο ίδιος όχι, γι αυτό θεώρησε ότι είναι καλύτερο να δώσουμε ένα τέλος, τώρα που είναι νωρίς (3 χρόνια μετά).
    Every morning we are born again

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Μαλιστα... Δηλαδη του εφυγε ολο το παθος και ο ερωτας μαλλον... Δυστυχως αυτα συμβαινουν, και μαλιστα τρια χρονια δεν ειναι και λιγα... Αλλα εχεις καθε δικιο να στεναχωριεσαι απο την πλευρα σου. Πως στο ανακοινωσε; Εσυ ειχες υποψιαστει οτι θα χωριζατε;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μπορεις να πεις ακριβως τι σου ειπε? σιγουρα ο λογος ειναι οτι δε θελει συγκατοικηση? δηλ σου ειπε οτι σε χωριζω διοτι...???

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Αν θυμαμαι καλα δεν ηταν μονο αυτο το προβλημα , υπηρχαν και αλλα προβληματα αρα το βρισκω λογικο που χωρισατε.
    Και αν το σκεφτεις καλυτερα που χωρισατε παρα να συγκατοικουσατε πρωτα να εκανες εσυ σχεδια για αλλα πχ γαμο και μετα να σου ελεγε οτι δεν μπορει.
    Το πως το ξεπερνας νομιζω δεν σηκωνει μεγαλη αναλυση.Δεν υπαρχει μαγικη συνταγη απλα το αποδεχεσαι , συνεχιζεις την ζωη σου και αφηνεις τον χρονο να δρασει .

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Μαλιστα... Δηλαδη του εφυγε ολο το παθος και ο ερωτας μαλλον... Δυστυχως αυτα συμβαινουν, και μαλιστα τρια χρονια δεν ειναι και λιγα... Αλλα εχεις καθε δικιο να στεναχωριεσαι απο την πλευρα σου. Πως στο ανακοινωσε; Εσυ ειχες υποψιαστει οτι θα χωριζατε;
    Δεν είχα υποψιαστεί κάτι τέτοιο, όχι. Μου το είπε έτσι όπως το είπα κ πριν. "Καλύτερα να δώσουμε ένα τέλος γιατί δε μπορώ να σε βλέπω να κάνεις άλλη υπομονή κ να ζορίζεσαι μ' αυτό."
    Every morning we are born again

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Αν θυμαμαι καλα δεν ηταν μονο αυτο το προβλημα , υπηρχαν και αλλα προβληματα αρα το βρισκω λογικο που χωρισατε.
    Και αν το σκεφτεις καλυτερα που χωρισατε παρα να συγκατοικουσατε πρωτα να εκανες εσυ σχεδια για αλλα πχ γαμο και μετα να σου ελεγε οτι δεν μπορει.
    Το πως το ξεπερνας νομιζω δεν σηκωνει μεγαλη αναλυση.Δεν υπαρχει μαγικη συνταγη απλα το αποδεχεσαι , συνεχιζεις την ζωη σου και αφηνεις τον χρονο να δρασει .
    Ε και αν πιεις λιγακι αλκοολ και ξενυχτησεις κλαιγοντας παρεα με καποια φιλη/ο μπορει να βοηθησει.

    Εδώ κ μια βδομάδα δε κάνω τίποτα άλλο, παρά να κλαίω κ να ξενυχτάω. Αλκοόλ δε θέλω είναι η αλήθεια.
    Every morning we are born again

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αρα ο λογος ειναι οτι δε θελει συγκατοικηση. Τον ρωτησες γιατι δεν θελει συγκατοικηση? Ειναι πχ το οικονομικο? Δε νιωθει ετοιμος?
    Για ποιο λογο δε θελει συγκατοικηση? ρωτησες?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    παρολο που υπαρχει σπιτι χωρις να υπαρχει ενοικιο, μπαινουν η μανα κ ο αδερφος στη μεση.
    Every morning we are born again

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αρα δε θελει διοτι το σπιτι δεν του ανηκει?

  14. #14
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Stockholm
    Posts
    39
    Τα πάντα για κάποιο λόγο γίνονται,για το καλό σου..μην ψάχνεσε τοσο και μην ταξιδέυεις στο παρελθόν,τώρα ειναι η ζωη σου το παρελθον ειναι παρελθον τελειωσε δεν προκειτε να ξανασυμβει,ζησε και καταλαβε
    οτι δεν εξαρτασαι απο κανεναν,βρες τα με τον εαυτο σου,το να κλαιγεσε κλπ θα σου πουν ολοι οτι ειναι λογικο αλλα αντιθετως ειναι χαζο,καταστρεφεις την στιγμη του τωρα,την μοναδικη αληθινη στιγμη ζωντας
    στο παρελθον..ζεις στο κεφαλι σου που πλαθει εναν ψευτικο κοσμο,βγες εξω και κοιτα γυρω σου χωρις να σκεφτεσαι,να δεις ποση αληθεια και ομορφια υπαρχει,μην χαραμιζεις το τωρα,το μυαλο σου παιζει το παιχνιδι του
    οι σκεψεις σε κανουν αδυναμη,εισαι αθανατη,βρες τον εαυτο σου,κοιτα βαθια μεσα σου,ζησε τωρα,αυτη η στιγμη ειναι μοναδικη.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    E καλα τωρα αν ηταν μονο αυτο στην μεση δεν θα χωριζε οτι και να ελεγε η μανα και ο αδελφος του.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμος
    By Stel. in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 21
    Last Post: 24-01-2013, 16:21
  2. πως ξεπερνας την εμμονη?
    By kalaptria in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 15-09-2012, 01:25
  3. Χωρισμός...
    By anniw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 02-11-2011, 22:34
  4. πως ξεπερνας εναν χωρισμο χωρις εξηγησεις???
    By afrula in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 13-03-2009, 17:30
  5. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By La_ViTa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 09-07-2008, 12:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •