ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ

    Ενοχες για τα πάντα.Για το ότι είμαι bi-sexual και δυσκολεύομαι να το αποδεκτώ.Για το ότι εμφανίστηκε μετά από 2 χρόνια ένας άνθρωπος στη ζωή μου,που να μου προσφέρει όλα όσα ζητούσα,τρυφερότητα,αγάπη,� �ρωτα κι εγώ να μην μπορώ να το ανταποδώσω. Πραγματικά δεν ξέρω τι φταίει. Γνωρίζω ότι δεν είμαι ερωτευμένη,υπάρχει όμως σεξουαλική έλξη.Το προσπαθήσαμε να κάνουμε σχέση 3 φορές και πάντα τη χαλούσα εγώ. Βρεθήκαμε μετά από έναν μήνα χωρισμού με δική της αφορμή και της ξεκαθάρισα ότι δεν θέλω να περιμένει τίποτα από εμένα. Επικρατεί ενα συναισθηματικό μπάχαλο στο κεφάλι μου,καθώς νιώθω ότι αισθάνεται πολλά περισσότερα από εμένα κι εγώ όχι (αυτό δεν της το είπα).
    Γνωρίζω ότι το φταίξιμο είναι κυρίως δικό μου γιατί δεν μπορώ να πάρω μια σταθερή απόφαση,του τύπου ελεύθερη δέσμευση καθώς κι εκείνη δεν επιδιώκει καθημερινή επαφή και μου λέει συνεχώς ότι είμαι ελεύθερη να κάνω και να γνωρίσω όποιον θέλω, ή να ξεκόψω εντελώς.
    Την νοιάζομαι και την αγαπάω πολύ αλλά τις περισσότερες φορές η σκέψη της ταυτόχρονα μου θυμιζει την απουσία της,αλλά μου δημιουργεί κι ένα τεράστιο άγχος.
    Νιώθω τόσο περίεργα που δεν μπορώ να το περιγράψω..Ίσως μου είναι και δύσκολο γιατί είναι η πρώτη μου gay σχέση σε έναν τομέα που ακόμα δεν αισθάνομαι ιδιαίτερα άνετη
    Όντας διπολική,χειροτερεύει η κατάσταση.Την έχω συνεχώς στο μυαλό μου με τόση ένταση και καταλήγει όλα αυτό να δημιουργεί έναν φαύλο κύκλο που με φέρνει σε απόγνωση χωρίς να μπορώ να συγκεντρωθώ πουθενά και να ξεσπάω συνεχώς σε κλάμματα. Δεν θέλω να βγαίνω και για να ηρεμήσω παίρνω αρκετά lexotanil τα οποία στο τέλος μου προκαλούν ύπνο,όπου και ησυχάζω γιατί δεν σκέφτομαι

  2. #2
    Quote Originally Posted by HaMLeT-MachiNe View Post
    Ενοχες για τα πάντα.Για το ότι είμαι bi-sexual και δυσκολεύομαι να το αποδεκτώ. Για το ότι εμφανίστηκε μετά από 2 χρόνια ένας άνθρωπος στη ζωή μου, που να μου προσφέρει όλα όσα ζητούσα, τρυφερότητα, αγάπη, έρωτα κι εγώ να μην μπορώ να το ανταποδώσω. Πραγματικά δεν ξέρω τι φταίει. Γνωρίζω ότι δεν είμαι ερωτευμένη, υπάρχει όμως σεξουαλική έλξη.Το προσπαθήσαμε να κάνουμε σχέση 3 φορές και πάντα τη χαλούσα εγώ. Βρεθήκαμε μετά από έναν μήνα χωρισμού με δική της αφορμή και της ξεκαθάρισα ότι δεν θέλω να περιμένει τίποτα από εμένα. Επικρατεί ενα συναισθηματικό μπάχαλο στο κεφάλι μου, καθώς νιώθω ότι αισθάνεται πολλά περισσότερα από εμένα κι εγώ όχι (αυτό δεν της το είπα).
    Γνωρίζω ότι το φταίξιμο είναι κυρίως δικό μου γιατί δεν μπορώ να πάρω μια σταθερή απόφαση, του τύπου ελεύθερη δέσμευση καθώς κι εκείνη δεν επιδιώκει καθημερινή επαφή και μου λέει συνεχώς ότι είμαι ελεύθερη να κάνω και να γνωρίσω όποιον θέλω, ή να ξεκόψω εντελώς.
    Την νοιάζομαι και την αγαπάω πολύ αλλά τις περισσότερες φορές η σκέψη της ταυτόχρονα μου θυμιζει την απουσία της, αλλά μου δημιουργεί κι ένα τεράστιο άγχος.
    Νιώθω τόσο περίεργα που δεν μπορώ να το περιγράψω..Ίσως μου είναι και δύσκολο γιατί είναι η πρώτη μου gay σχέση σε έναν τομέα που ακόμα δεν αισθάνομαι ιδιαίτερα άνετη
    Όντας διπολική, χειροτερεύει η κατάσταση. Την έχω συνεχώς στο μυαλό μου με τόση ένταση και καταλήγει όλα αυτό να δημιουργεί έναν φαύλο κύκλο που με φέρνει σε απόγνωση χωρίς να μπορώ να συγκεντρωθώ πουθενά και να ξεσπάω συνεχώς σε κλάμματα. Δεν θέλω να βγαίνω και για να ηρεμήσω παίρνω αρκετά lexotanil τα οποία στο τέλος μου προκαλούν ύπνο, όπου και ησυχάζω γιατί δεν σκέφτομαι
    ..χαμ όταν γράφεις να αφήνεις κενά για να μη κόβεται το κείμενο...:)

    Επί του θέματος, πιστεύω πως αυτό που σε χαλάει και σε αγχώνει στην όλη φάση είναι η.... ταμπέλα.
    Εξήγησε της πως για σένα αυτό είναι κάτι πρωτόγνωρο και αυτό που θες είναι το χρόνο σου χωρίς να δεσμευεσαι τύπου "εχουμε σχέση".
    Λειτούργησε όπως σου βγαίνει και άστο να κυλήσει χωρίς να πιέζεσαι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    146
    Αυτο που σε χαλαει δεν νομιζω οτι ειναι η ταμπελα, αλλα το να αποκτησεις εμπειριες που κατα βαθος δε σε αφορουν.Το να γευομαστε κατι και μετα να καταλαβαινουμε αν μας ωφελει ή οχι ειναι καποιες φορες χρησιμο, αλλα ειναι και πραγματα που χρησιμευει περισσοτερο να τα αποφυγουμε, πριν βεβαιωθουμε για τους λογους που μας ωθουν εκει.Διαβασε αν θες και τι γραφω στο θεμα "σε δυσκολη πραγματικη θεση, ζητω μια γνωμη αντικειμενικη", στην ιδια κατηγορια.

  4. #4
    Quote Originally Posted by Raffaella View Post
    Αυτο που σε χαλαει δεν νομιζω οτι ειναι η ταμπελα, αλλα το να αποκτησεις εμπειριες που κατα βαθος δε σε αφορουν.Το να γευομαστε κατι και μετα να καταλαβαινουμε αν μας ωφελει ή οχι ειναι καποιες φορες χρησιμο, αλλα ειναι και πραγματα που χρησιμευει περισσοτερο να τα αποφυγουμε, πριν βεβαιωθουμε για τους λογους που μας ωθουν εκει.Διαβασε αν θες και τι γραφω στο θεμα "σε δυσκολη πραγματικη θεση, ζητω μια γνωμη αντικειμενικη", στην ιδια κατηγορια.
    Δεν ξέρω αν δεν με αφορά το όλο θέμα.Το 2011 ερωτεύτηκα μια κοπέλα που γνώρισα σε κάποια σεμινάρια με την οποία δεν έγινε τίποτα.Εκτοτε πάλεψα πολύ με το θέμα,η αλήθεια είναι ότι ανέκαθεν είχα φαντασιώσεις με κοπέλες,αλλά έμεναν ως εκεί.Μόνο στα 19 είχα πειραματιστεί αλλά το είχα θεωρήσει ως "παρεκτροπή" εφηβική. Από τότε είχα πάντα σχέση με άντρες χωρίς πρόβλημα. Για να επιβεβαιώσω αν θέλετε αυτή μου την έλξη έψαξα για γνωριμίες μέσω ιντερνετ. Εκεί γνώρισα και αυτή αλλά προηγουμένως είχα γνωρίσει άλλη μία,με την οποία το δοκίμασα και δεν ένιωσα αποστροφή.

    Ναι,ακόμα χαλιέμαι λίγο στην ιδέα ότι μάλλον είμαι αμφισεξουαλική. Δυστυχώς ποτέ μου δεν είχα ιδιαίτερες κατακτήσεις και όλες μου τις ερωτικές γνωριμίες,όσο άσχημο κι αν ακούγεται αυτό,τις έκανα μέσω ιντερνετ. Η σχέση μου με το συγκεκριμένο άτομο με τρομάζει πολύ γιατί για πρώτη φορά δεν μπορώ να καταλάβω πώς νιώθω.Την θέλω ή απλά μου αρέσει? Την εκτιμάω και την αγαπάω ή απλά νιώθω όμορφα γιατί μετά από τόσο διάστημα βρέθηκε κάποιος που με νοιάζεται και με αγαπάει,κάτι που το είχα ανάγκη χρόνια τώρα,αλλά δεν περίμενα ότι θα έρθει από γυναίκα?

    Και μέσα σε όλα αυτά,οι κινήσεις μου είναι απαράδεκτα αντιφατικές,που είναι λόγικό να μην ξέρει τι να υποθέσει,γιατί κάθε φορά που χωρίζουμε,επιστρέφω εγώ και μετά από την τελευταία μας συνάντηση στην οποία τήρησε αυτό που μου είπε (ότι δεν θα επικοινωνεί συχνά,προς το παρόν είναι επαρχία), επικοινωνώ εγώ μαζί της.

    Δεν μπορώ να ξεκαθαρίσω τι θέλω και γι'αυτό νομίζω ότι το καλύτερο που πρέπει να κάνω είναι να μείνω μακριά της,εφόσων και το κοντά με χαλάει.'Εστω κι αν υπάρχει σεξουαλική έλξη. Μερικές φορές νιώθω ότι δεν υπάρχει τίποτα άλλο. Έτσι κι αλλιώς είναι μια κοπέλα που έχει αποδεκτεί τον εαυτό της πλήρως,ψάχνει για μια σχέση σταθερή κι εγώ δεν μπορώ να της τα προσφέρω.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    1
    η γυναικα μου εχει μια παρα πολυ καλη φιλη. Ειναι συνεχει μαζι απο το πρωι που φευγω για δουλια και το απογευμα στο τηλεφωνο. Φυλιουνται μπροστα μου και αγκαλιζονται αλλα τιποτα περισσοτερο. Συμπεριφερονται σαν ζευγαρι αλλα δεν το κρυβουν απο μενα. Η γυναικα μοιυ δεν εχει αλλαξει συμπεριφορα μαζι μου, αλλα συναισθηματικα την ενδιαφει η φιλη της παρα πολυ. Βγαινουν μια φορα την βδομαδα και περνανε ωρες μαζι. Θα ηθελα να ξερω αν τετοιες γυναικιες σχεισει καταλιγουν σε σεξουαλικες. Εμενα παντως δεν με χαλαει αυτο εφοσον η γυναικα μου δεν αλλαξει συμπεριφορα μαζι μου. Δεχομαι την πολλαπλη σεξουαλικοτητα . Θα ηθελα την γνωμη σας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κανει κρυο καιρος για τριο....

Similar Threads

  1. Φαύλος κύκλος !
    By moreira in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 04-07-2013, 20:05
  2. φαυλος κυκλος
    By γιώτα2 in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 4
    Last Post: 07-09-2010, 00:16
  3. Χαπια θεραπεια η φαβλος κυκλος?
    By Rainy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 30-06-2010, 00:33
  4. Ενοχή vs. Ηδονή ...ένας φαύλος κύκλος?
    By plastelini in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 18-10-2007, 00:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •