O άγρυπνος. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    216
    Νομιζω εντοπίζεται με "μελετη υπνου" πας σε ενα εργαστήριο υπνου σου βαζουν διαφορους αισθητηρες σε ολο το σωμα και κοιμάσαι ενα βραδυ εκει και μετα σου λενε τα ευρήματα.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,096
    Υπάρχει και φορητή συσκευή πια που την παίρνεις σπίτι σου και την επιστρέφεις στο γιατρό για να δει το αποτέλεσμα. Το έχω κάνει.

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    23
    Δηλαδή με τη μελέτη ύπνου γίνεται η διάγνωση αυτού του συνδρόμου,του issac;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλησπερα...το συνδρομο isaac λεγεται αλλιως και νευρομυοτονια,και διαγνωση γινεται με ηλεκτρομυογραφημα.Τα συμπτωματα ειναι δεσμιδωσεις,μυοκλονιες,κρα μπες,και αρκετα αλλα "μη ειδικα"οπως τα λενε οι γιατροι συμπτωματα.Εχω 4.5 χρονια μια γκαμα απο νευρολογικα συμπτωματα και μου το εχουν δωσει ως πιθανη διαγνωση.Ουσιαστικα ειναι μια υπερδιεγερση του περιφερικου νευρικου συστηματος.Στους περισσοτερους ανθρωπους δεν εχει συγκεκριμενη αιτια,σε καποιες περιπτωσεις μπορει να συνυπαρχει μαζι με αυτοανοσο,η και καποιον ογκο(πχ θυμωμα).Δυστυχως λιγοι νευρολογοι ειναι εξιδεικευμενοι και γνωστες σε αυτου του τυπου τις διαταραχες και ετσι τετοιες διαγνωσεις ειναι ασαφεις και δυσκολες,και δημιουργουν μεγαλο αγχος στους πασχοντες πιο πολυ λογω της ομοιοτητας τους με νευρολογικες ασθενειες.Παντως το συνδρομο αυτο δεν απειλει τη ζωη,αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,096
    Με τη μελέτη ύπνου διαπιστώνεται η άπνοια. Για το σύνδρομο αυτό δεν γνωρίζω.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •