Αποπροσωποποιηση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 67
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    OX....ετσι οπως το περιγραφετε....πρεπει και εγω να ειχα νιωσει κατι παρομοιο συγγεκριμενα 4-5 φορες στην ζωη μου για δευτερολεπτα...Ενιωθα πως ενω περπαταω στον δρομο σαν να μην περπαταω σαν να μην νιωθω οτι μιλαω εγω...δεν ειχα δωσει βαση τοτε γιατι ητανε πριν 4-5 χρονια που δεν ειχα αγχωδη διαταραχη και δεν ηξερα τι μπορει να σημαινει ...Παντως απο τοτε δεν εχω νιωσει ξανα ετσι!!!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Αυτο που λες καρολ ειναι αποπροσωποποιηση , εμενα παλια μου συνεβαινε μονο με τις κρισεις πανικου για λιγα λεπτα , οσο κρατουσε και η κριση δηλαδη .Αλλα με την καταθλιψη κρατησε ενα χρονο.
    Ισως σε εσενα να ηταν κατι σαν μινι κριση πανικου .

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    μα τοτε δεν αγχωνομουν δεν ηξερα καν τι σημαινουν διαταραχες , ψυχλογικα προβληματα...Ημουν 16-17 ισως και μικροτερη!! Τελικα...μαλλον ....αμα εχεις την προδιαθεση δυσκολα τ'αποφευγεις..χαχαχα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Εγω 16 αρχισα να παθαινω κρισεις , αλλα δεν ειχα ιδεα οτι ειχα αγχος ουτε καταλαβαινα οτι μπορει απο αγχος να τα παθαινω αυτα.. Και γενικα οσοι με ξερουν λενε οτι δεν αγχωνομαι ποτε κλπ. Απλο , φυσιολογικο αγχος δεν ειχα ποτε , μονο παθολογικο .

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    βασικα ειμαι της αποψης οτι ολα ξεπερνιουντε με συνδιασμο...υπομονης και επιμονης!!!!!!!!!!!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Αν ξεπερνιουνται δεν ξερω , αυτο που πιστευω πως αλλαζει , ειναι το πως το αντιμετωπιζουμε.
    Τωρα πχ μετα απο 10 χρονια στον μαγικο κοσμο των διαταραχων , εχω μαθει να μην το αφηνω να οριζει την ζωη μου και να με σοκαρει αλλα δεν νομιζω οτι θα το ξεπερασω ποτε.
    Αλλα εχεις δικιο θελει πολλη μεγαλη προσπαθεια , για να μαθεις να το διαχειριζεσαι....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Τι κανεις στην ζωη σου? Εννοω δεν εισαι κλεισμενος μεσα..Βγαινεις δουλευεις κτλπ ?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Εμενα ρωτας ή τον Στελιο που ανοιξε το θεμα?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Βασικα την πρωτη φορα που συμβαινει , τρως μεγαλη φρικη και δεν μπορεις να σκεφτεις κατι αλλο . Εγω αναρωτιομουν συνεχεια ποια ειμαι , που ειμαι κλπ και καθομουν πολλες ωρες μπροστα στον καθρεφτη μηπως μπορεσω και με "δω".
    Τωρα οταν συμβαινει δεν φρικαρω τοσο απλα περιμενω να περασει και παλι. Και εχω διαπιστωσει οτι τωρα πλεον ερχεται σε στιγμες που στο παρελθον θα παθαινα κριση πανικου ( πχ μεσα σε λεωφορειο ή μεσα σε κοσμο) . Εχετε διαπιστωσει και εσεις κατι παρομοιο?
    εννεοειται.εμενα ετσι ξεκινησε.κοιταζομουν στον καθρεφτη κ νομιζα οτι δεν ειμαι εγω,οτι οι γονεις μου δεν ειναι οι πραγματικοι κλπ μου φαινοταν ολα εξωπραγματικα.οταν δε εβγαα εξω τα βλεπα ολα σαν παραμυθενια..
    τραγικη κατασταση αλλα δοξα τω θεω..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    greece
    Posts
    203
    betelgeuse exeis douleia twra.?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Οχι χρηστο , εχω απο τελη απριλιου χωρις δουλεια .
    Τωρα περιμενω να αρχισω το πανεπιστημιο και θα αρχισω να ψαχνω παλι.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    greece
    Posts
    203
    panepisthmio...mpravo

  13. #28
    Quote Originally Posted by christos78 View Post
    panepisthmio...mpravo
    Καλημερα παιδια! Λοιπον εργαζομαι αλλα οταν με πιανει αυτο ειναι σαν ρουφηχτρα που τραβαει ολη την σκεψη,την διαθεση και ως ενα βαθμο την ενεργεια αυτου που υποφερει. Προσπαθω να ξεχνιεμαι οσο μπορω αλλα αυτο δεν ειναι παντοτε εφικτο. Τωρα σκεφτομαι να αρχισω γυμναστηριο αλλα και παλι δεν νιωθω την διαθεση να ξεκινησω. Προσευχομαι στον Θεο οσο μπορω και περιμενω. Βεβαια οπως ελεγαν και οι αρχαιοι ημων προγονοι συν Αθηνα και χειρα κινει! Για τα φαρμακα γενικα τι γνωμη εχετε;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    βοηθανε.εμενα το λαντοζ προσωπικα με εχει βοηθησει κχωρις παρενεργειες

  15. #30
    Τι να πω ρε παιδια... Ειναι βασανιστικο το αισθημα να μην θελεις να νιωθεις τον εαυτο σου! Αυτο παντως πιο πολυ σε καταθλιψη μου κανει. Εσενα κυκνε σε ποσο καιρο σου εκανε δουλεια το λαντοζ;

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ιψδ + αποπροσωποποιηση
    By lawer in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 6
    Last Post: 06-10-2016, 11:22
  2. αποπροσωποποιηση??
    By arabella in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 8
    Last Post: 08-03-2016, 20:58
  3. Αποπροσωποποιηση
    By Phatox in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 16
    Last Post: 31-12-2015, 18:01
  4. ΙΔΨ-αποπροσωποποίηση
    By Brrr in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 55
    Last Post: 30-04-2015, 18:39
  5. ιδψ-αποπροσωποποιηση
    By lawer in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 50
    Last Post: 06-02-2015, 17:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •