Αποπροσωποποιηση - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 67 of 67
  1. #61
    Ποιός απ'όλους;

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ειναι βασανιστικο αυτο το συμπτωμα προσπαθω και εγω να απαλαγω απο αυτο αλλα δεν μπορω. ειναι σαν να μην ζεις.σαν να πεθανες μεσα σου κ απλως υπαρχεις..η καλυτερη λυση λενε ειναι να μην δινεις σημασια ..αυτο προσπαθω και εγω εδω και 3 χρονια κανω..αλλα θελει τεραστια προσπαθεια

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #63
    Χριστοφόρε καλησπέρα! Εύχομαι να επανέλθης πλήρως και σύντομα παλικάρι μου. Μην στενοχωριέσαι παρά πάνω απ'όσο του αξίζει.Με την αγωγή που κάνεις δεν διαπίστωσες κάποια βελτίωση;Αν και νομίζω ότι απλά χρρειάζεται υπομονή και αδιαφορία.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ευχαριστω πολυ στελιο..οχι δεν ειδα καμια βελτιωση με το abilify και το κοβω σιγα σιγα. μαλλον δεν θα ξαναπαρω χαπια γιατι δεν με βοηθανε..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #65
    Χριστοφόρε μου καλησπέρα! Εχεις διαβάσει παλιά μου πόστ;

  6. #66
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by στελιος66 View Post
    Καλημερα σε ολους! Ειμαι νεο μελος και θελω να μοιραστω την εμπειρια μου. Απο το 2006 παθαινω κατι σαν αποπροσωποποιηση. Παντα προηγειται περιοδος μεγαλου αγχους κυριως για θεματα υγειας. Τοτε συμβαινει αυτο το απαισιο συναισθημα της περιεργης αισθησης του εαυτου μου! Σαν να ειμαι αποκομενος απο τον εαυτο μου, φοβαμαι την ιδια την υπαρξη μου,το γεγονος οτι σκεφτωμαι,οτι βλεπω,οτι υπαρχω με τρομαζει!! Αν ειναι δυνατον δλδ! Καταλαβαινω οτι προκειται για εντελως παραλογα πραγματα τα οποια ομως με φοβιζουν πολυ. Την πρωτη φορα που μου συνεβει το ξεπερασα σε περιπου 1,5 χρονο χωρις φαρμακα,απλα καποια στιγμη υποχωρησε μονο του ενω παραλληλα εξαφανιστικε και το συνοδο αγχος με την καταθλιψη. Δεν εχω λογια να περιγραψω πως ειχα νιωσει! Νομιζα οτι ξαναγεννηθηκα! Τις αλλες φορες δεν ειχα την υπομονη, πηγα σε γιατρο και με ληψη λαντοζ υποχωρουσε. Το κακο ειναι οτι τωρα μολις παρω καποιο αντικαταθλιπτικο μου παρουσιαζεται μετεωρισμος και γαστρικη δυσφορια! Εχω απελπιστει ρε παιδια...Η μονη μου παρηγορια ειναι ο Θεος και η καλη μου συζυγος. Αν θελει καποιος ας γραψει κατι. Ευχαριστω.
    Ξέρω πολύ καλό το συναίσθημα και εγώ λαντος περνώ και μια μ πιάνει μια όχι δύσκολη κατάσταση έχω δυο παιδάκια και είναι ακόμα πιο δύσκολο μαζί με αυτό το τέρας να βρεις την δύναμη να ζήσεις δυο παιδια

  7. #67
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by kyknos25 View Post
    γεια σου στελιο.εγω ειμαι η μις αποπροσωποποιηση εχω ανοιξει κ αναλογο θεμα παλιοτερα.
    το αισθημα να νομιζεις οτι εισαι αλλη,να απορεις γαι ολους κ ολα,να τους αισθανεσια ολοςυ ξενους σε αργοπεθαινει νιωθεις οτι τελειωνεις αργα κ βασανιστικα.
    εγω το ξεπερασα με λαντοζ κ ψυχοθεραπειες,αρκει να σου πω οτι δεν αποτελει παθηση απο μονη της αλλα ειναι συμπτωματ καταθλιωης και ενονου αγχους.
    οτι θες στη διαθεση σου
    Το λαντοζ σε τι δόση το πέρνεις?

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. ιψδ + αποπροσωποποιηση
    By lawer in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 6
    Last Post: 06-10-2016, 11:22
  2. αποπροσωποποιηση??
    By arabella in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 8
    Last Post: 08-03-2016, 20:58
  3. Αποπροσωποποιηση
    By Phatox in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 16
    Last Post: 31-12-2015, 18:01
  4. ΙΔΨ-αποπροσωποποίηση
    By Brrr in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 55
    Last Post: 30-04-2015, 18:39
  5. ιδψ-αποπροσωποποιηση
    By lawer in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 50
    Last Post: 06-02-2015, 17:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •