Πιθανοτητα εγκυμοσυνης - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Το αν ειναι γονιμη μερα δεν το ξερεις , εξαρταται απο τον κυκλο που εχει καθε γυναικα.Η ωορηξια ειναι παντα 14 μερες πριν την εναρξη του νεου κυκλου . Πχ σε εναν κυκλο 28 ημερων αυτο ειναι την 14 μερα ενω πχ σε εμενα που εχω κυκλο 34 ημερων ειναι την εικοστη ημερα.

  2. #17
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    καλλιθεα αττικης
    Posts
    47
    κοιτα αναλογος τον κυκλο που εχει!!!εγω αδιαθετω καθε 25 μερες!!!!!εκεινη;;;εχει σταθερο κυκλο;;;αυτο εννοω!!!!αλλα αν υπολογισω οπως τα λες,γιατι ειναι και παραξενη η ωρα,δν πρεπει να ταν σε γονιμη μερα οντως<!!!!!!!τι να πω οτι καλυτερο!!!!!!!!παντως δες καθε ποσε μερες αδιαθετη για να σαι σιγουρος!και αν δν κραταει ημερομηνιες οπως τα περισσοτερα κοριτσακια,πες της να το κανει γιατι θα τις χρειαστει σε πολλα θεματα!κ οτι αλλο θες εδω ειμαστε!!!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ρε παιδια το παιδι ζηταει συμβουλες οχι αμεσως να τον φατε ολοι εσεις οι ''ασφαλτοι''!!!!

    αν ειναι να κατσει η στραβη καθεται!εγω με προφυλαξη ειχα μεινει εγκυος στα 19 μου κ αυτο επειδη εσπασε!

    δεν εχει σημασια ποτε επρεπε να της εχει ερθει, πιασε την τελευταια περιοδο που ειχε και απο εκεινη την 1η μερα περιοδου μετρα για να βρεις τις γονιμες!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #19
    Εκανε τεστ και ευτυχως βγηκε αρντητικο!Μπορω να ηρεμησω τωρα?

  5. #20
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Minas View Post
    Εκανε τεστ και ευτυχως βγηκε αρντητικο!Μπορω να ηρεμησω τωρα?

    Εχεις δωρο 7 κουτια προφυλακτικα οποιας μαρκας θες!! :P

  6. #21
    Παρολαυτα ομως παιδια ακομα να τις ερθει !Υπαρχει περιπτωση να εδειξε λαθος το τεστ?διαβασα οτι εχουν 99% ακριβεια...:/ μετα απο δεκα λεπτα εβγαλε το αποτελεσμα οτι δεν ειναι εγκυος τωρα τ να πω δεν ξερω

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by Minas View Post
    Παρολαυτα ομως παιδια ακομα να τις ερθει !Υπαρχει περιπτωση να εδειξε λαθος το τεστ?διαβασα οτι εχουν 99% ακριβεια...:/ μετα απο δεκα λεπτα εβγαλε το αποτελεσμα οτι δεν ειναι εγκυος τωρα τ να πω δεν ξερω
    Χαλαρώστε βρε παιδιά!
    Υπάρχουν χίλιοι δύο άλλοι λόγοι που μπορεί να μην της έχει έρθει. Αν αργήσει κανα 10ήμερο ακόμα, ας πάει στον γυναικολόγο της να την εξετάσει για να της πει τι φταίει.
    Πάντως μπαμπάς ΔΕΝ γίνεσαι!!!:)

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Καλημέρα Mηνά,
    ρώτησέ την όπως σου είπε κι η Μπέτελ.. αν έχει κύκλο 28 ημερών και να σου πει την ακριβή ημερομηνία του Αυγούστου που είδε περίοδο!
    Η πιό αξιόπιστη πάντως εξέταση που μπορεί να δείξει εγκυμοσύνη είναι η β' χοριακή(αιματολογική)!
    Last edited by μαρκελα; 13-09-2012 at 12:00.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Απλά σκέψου... ποια η πιθανότητα ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και να μην έχει ολοκληρωθεί η πράξη και το τεστ να είναι αρνητικό και η κοπέλα να είναι έγκυος...

  10. #25
    Quote Originally Posted by kuxumuxu View Post
    Χαλαρώστε βρε παιδιά!
    Υπάρχουν χίλιοι δύο άλλοι λόγοι που μπορεί να μην της έχει έρθει. Αν αργήσει κανα 10ήμερο ακόμα, ας πάει στον γυναικολόγο της να την εξετάσει για να της πει τι φταίει.
    Πάντως μπαμπάς ΔΕΝ γίνεσαι!!!:)
    ..πεστα βρε κου...

    Φίλε μου σταμάτα να αγχώνεσαι. Αφού το τεστ έδειξε πως δεν είναι έγκυος, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!
    Όλες το χουμε περάσει αυτό είτε από άγχος, είτε από κρύωμα, είτε από πολλά μπάνια στη θάλασσα είτε, είτε.....
    Χαλάρωσε και μην την αγχώνεις γιατί όσο το σκέφτεται, τόσο δεν έρχεται.
    Όπως λέει και η κου, αν περάσουν και άλλες μέρες ας πάει σε ένα γυναικολόγο να δει τι γίνεται, αλλά κατά 90% είναι απλά μια ανισοροπία του κύκλου της....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by kuxumuxu View Post
    Απλά σκέψου... ποια η πιθανότητα ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και να μην έχει ολοκληρωθεί η πράξη και το τεστ να είναι αρνητικό και η κοπέλα να είναι έγκυος...
    Επίσης, δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά έχω ακούσει πως όταν είναι πολύ νωρίς.. δηλ. αρχή-αρχή εγκυμοσύνης ίσως πάλι το τεστ ούρων δείξει αρνητικό!
    Αν μας πει πότε ακριβώς είδε τελευταία περίοδο και αν ο κύκλος της είναι π.χ. 28 ημέρων, τότε μπορούμε να πούμε κάτι..
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Επίσης, δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά έχω ακούσει πως όταν είναι πολύ νωρίς.. δηλ. αρχή-αρχή εγκυμοσύνης ίσως πάλι το τεστ ούρων δείξει αρνητικό!
    Αν μας πει πότε ακριβώς είδε τελευταία περίοδο και αν ο κύκλος της είναι π.χ. 28 ημέρων, τότε μπορούμε να πούμε κάτι..
    Τα νέας τεχνολογίας τεστ, δείχνουν έγκυρο αποτέλεσμα σίγουρα από την 1η μέρα καθυστέρησης και κάποια δείχνουν έγκυρο αποτέλεσμα 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Εφόσον η κοπέλα είχε ήδη 5-6 μέρες καθυστέρηση, το αποτέλεσμα είναι έγκυρο, με το περιθώριο λάθους 1%, που έχουν όλα τα τεστ, όποτε κι αν γίνουν.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Εργασια στην ΕΕ , ανταλλαγη γνωσεων για αυτη την πιθανοτητα.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 29-04-2012, 21:21
  2. Περίπτωση εγκυμοσύνης;
    By Minas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 13-02-2012, 11:52
  3. Test εγκυμοσύνης
    By elena6 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 01-05-2011, 17:42
  4. αγχος εγκυμοσυνης
    By kaiti12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 31-03-2011, 23:39
  5. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ!!!
    By GIANNA76 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-06-2008, 16:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •