Πιθανοτητα εγκυμοσυνης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1

    Πιθανοτητα εγκυμοσυνης

    Καλησπερα παιδια.Θα μπω κατευθειαν στο θεμα γιατι με εχει φαει το αγχος.Η κοπελα μου εχει 5 ημερες καθυστερηση τον προγηγούμενο καναμε σεξ μια φορα χωρις προφυλακτικο αλλα οχι απο 20-30 δευτερόλεπτα!Υπάρχει περιπτωση σε τοση λιγη ωρα να συμβει κατι τετοιο ανεπιθύμητο?Εχω πολυ αγχος τοσο εγω οσο και αυτη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ναι πιθανοτητα υπαρχει. Το πιο απλο ειναι να αγορασετε ενα τεστ εγκυμοσυνης για να σας φυγει το αγχος και να χρησιμοποιειτε παντα προφυλακτικο.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    30 δευτερολεπτα??Κουνελι εισαι?

  4. #4
    Μετα βγηκα εννοειτε δεν τελειωσα μεσα της μετα εβαλα προφυλακτικο και συνεχησαμε..

  5. #5
    Mην προτρέχεις και φρικάρεις..Όπως το περιγράφεις δύσκολο είναι να έμεινε έγκυος - αν και όλα γίνονται.
    5 μέρες είναι λίγο, μπορεί να οφείλεται σε άγχος ή και σε άλλους λόγους - η κοπέλα μου κάποτε είχε 15 μέρες και αφού έκανε το τεστ της ήρθε.
    Οπότε κούλαρε γιατί δε βοηθάει η υστερία, κάνε λίγες μέρες υπομονή και μετά κάντε το τεστ...

  6. #6
    Οχι απλα εχω φρικαρει αλλα εχω τρελαθει ειμαστε 19 χρονων και σπουδάζουμε τα εχουμε 2.5 χρονια αλλα αυτο δεν λεει κατι οπως ειπα 19 χορνων αυριο δεν ξερεις τι γινεται!ελπιζω οχι!:/:/

  7. #7
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    30 δευτερολεπτα??Κουνελι εισαι?

    χαχαχαχαχααααα!!! Μου βγήκε ο καφές απ' τη μύτη!!!

    σόρι φίλε θεματοθέτη δεν γέλασα με σένα αλλά με την ατάκα.
    Κοίτα, κατά 99% δεν υπάρχει περίπτωση να έμεινε έγκυος έτσι όπως τα περιγράφεις και το πιθανότερο είναι πως όλα θα πάνε καλά. Να θυμάσαι πως το άγχος δεν βοηθάει και μετά από καμιά εβδομάδα αν δεν έχει έρθει, να κάνει το τεστ.
    Εύχομαι να μην είστε τόσο άτυχοι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν ειναι τπτ καθε σεπτεμβρη εχουμε ολες καθηστεριση 1ον κ 2ον πες της να κοιταξει τις γονιμες μερες της!!!!ειναι η 10η και η 17η μερα απο την μερα της τελευταιας περιοδου!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Ισχυει αυτο που λες για Σεμπτέμβρη?Απο δικη σου εμπειρια

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Αυτό για το Σεπτέμβρη ισχύει γενικά.

    Πάρτε ένα τεστ και θα ξέρεις άμεσα. Εφόσον έχει ήδη καθυστέρηση, υπάρχουν και τεστ που δεν χρειάζεται να περιμένεις το πρωί για να το κάνεις. Μπορείς να το κάνεις ότι ώρα θες. Ζήτα το από το φαρμακείο και κάντε το.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    να τα σημερινα τεστ δειχνουν απ την 1η μερα. απο την εμπειρια μου και απο φιλες μ και γενικα , βλεπω καθε χρονο τον σεπτεμβρη καθηστερουν και υπαρχει ανακατωσουρα στον κυκλο λογω της θαλασσας, αλλαγης κλιματος κλπ κλπ.

    οπως ειπε η θεοφ, 99% δεν ειναι τπτ, αλλα αμα θελετε για να ηρεμισετε (επειδη οσο αγχωνεται τοσο θα της καθυστερουν) , καντε ενα τεστ να σας φυγει το αγχος!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Θα περιμενουμε λιγο ακομα να ερθει η 10η μερα καθυστερησης και βλεπουμε

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    παρτε ενα τεστ εγκυμοσυνης απ το φαρμακειο τι αλλο? κ αλλη φορα πιο προσοχη ε? :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    καλλιθεα αττικης
    Posts
    47
    σορυ φιλε μου αλλα μαλακιστικατε λιγο!και εννοειται οτι παιχτει αν παιχτει εχετε ιδιο μεριδιο ευθυνης!δν το παιζω καποια αλλα εχω δει πολλα και απλα απο δω και περα κοιτα να προσεχεις!αν θες να λεγεσαι αντρας κοιταξε να προσεχεις και να προστατευεις ο ιδιος την κοπελα σου!βαλτη να μετρησει τις μερες της για να βρειτε αν το κανατε χωρις προφυλαξη την γονιμη της μερα!ειναι η 13!και σου ευχομαι πραγματικα να μην ειναι!!!!!!!!!!!!!!

  15. #15
    Περιοδο κανονικα επρεπ να εχει 5 του μηνα...αυτο με το χωρις προφυλακτικο εγινε 27 του μήνα..αρα δεν ειναι η γόνιμη ετσι?και σημαινει οτι το καναμε χωρις προφυλαξη για 20 δευτερολεπτα και αν ηταν οντως τοσα?πως να στο πω μπηκα βγηκα τοση γκαντεμια πια
    ?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εργασια στην ΕΕ , ανταλλαγη γνωσεων για αυτη την πιθανοτητα.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 29-04-2012, 21:21
  2. Περίπτωση εγκυμοσύνης;
    By Minas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 13-02-2012, 11:52
  3. Test εγκυμοσύνης
    By elena6 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 01-05-2011, 17:42
  4. αγχος εγκυμοσυνης
    By kaiti12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 31-03-2011, 23:39
  5. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ!!!
    By GIANNA76 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-06-2008, 16:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •