Φοβος για το παραμικρο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    4

    Angry Φοβος για το παραμικρο

    Καλησπέρα σας είμαι η Αναστασία 26 ετών απο μικρή μεγάλωσα μεσα στον φόβο η μάνα μου έκανε 2 δουλειες και ο πατέρας μου δούλευε τα πρωινά μέχρι τα 12 είχα γνωρίζει μόνο το ξύλο μάλιστα σε ηλικία 7 ετών ακόμα το θυμάμαι με είχε κλειδώσει στην τουαλέτα και με έδερνε με ζώνη μέχρι που με πήρε αναίσθητη η μανά μου και ο λόγος? επειδη έφτυσα τον θείο μου... πάντα με έδερνε για το παραμικρό κλείδωνε τα τρόφιμα στο ψυγείο με την δικαιολογία οτι έχω παραπάνω κιλά ενω ηταν 3-4 αυτα...στην ηλικία τον 12 ετών γνώρισα και το ποιο σκληρό του πρόσωπο του πατέρα μου γνώρισα τον βιασμό στα 14 το είπα στην μάνα μου άλλα δεν με πίστεψε αν και απο εκείνη τη μέρα οπότε ερχοταν σπίτι απο την δουλειά νωρίτερα έμπαινε στα κρυφα μηπως πετύχει κατι τετοιο... ήθελε μάλλον να δει για να πιστέψει...είχα πάει στο χαμόγελο του παιδιού Νικαιας μίλησα με κοινωνική λειτουργό η απάντησή της είναι χωρίς αποδείξεις δεν μπορώ να κάνω κάτι και απο τότε μόνο πονο και φοβο για όλα δούλευα απο τα 14 και παντα τα λεφτα τα επαιρνε ο πατερας μου καλα δεν μεν ενοιαζε κιολας τι να τα εκανα εγω ειχα κανει και μία απόπειρα αυτοκτονίας με χάπια το αποτελεσμα ηταν να ξερνάω ολη μέρα και 3 αποπήρες να φυγω απο το σπιτι αλλα παντα με μαζευαν σαν ανηλικη...στα 18,5 γνώρισα τον αντρα μου ειναι μεγαλύτερος μου κατα 29 χρόνια και έφυγα απο το σπίτι μεσα στο 1ο μηνα της γνωριμιας μας στην ουσία πιαστικα απο πανω του στην απελπισια μου χωρις να σκεφτω...δεν λεω οτι ειμαι ευτυχισμένη αλλα δεν ζω οτι ζούσα απλα εχω τον φοβο... ακόμα φοβαμαι το οτι κανω αν δεν παρω την αδεια του για κατι θα φωνάζει θα γινει οξύθυμος πρην 6 χρονια ειχα μηνει εγκυος και απο φοβο το εριξα γιατι ηξερα οτι δεν ηθελε παιδια τοτε...τωρα θελει αλλα...αν του παω κοντρα σε κατι φωναζει και γινετε οξυθημος μια φορα με χτυπησε ασχημα οταν εμαθε για το παιδι και απο τοτε δεν κανω τιποτα χωρις να δωσω αναφορα γιατι φοβάμαι μην με χτειπήση ξανα...δεν χωριζω γιατι δεν εχω δουλεια φιλους τιποτα ειμαι μονη στην ζωη μου δεν εχω κανεναν να μιλήσω δεν εχω τιποτα...φοβαμαι τόσο που εξετίας του φοβου μου την πλήρωσαν 6 ψυχουλες πρην 1 μηνα ειχα δει στο δρομο κατι γατακια και παρόλο που μου απαγορεψε να το κοινοποιησω εγω το έκανα ήθελα να τα βοηθησω αλλα οταν μου ειπαν να παω α τα φροντισω και θα παει εθελοντης φοβηθηκα ειπα οτι διασωθηκαν με αποτελεσμα να μην παει ποτε κανεις την μερα εκεινη και να τα βρουνε μετα απο 3ις μερες νεκρα και αρχισαν ολοι να μου επιτιθοντε και με το δικιο τους ηθελα να λιξει το θεμα πρην καταλαβει κατι αλλα το θέμα τωρα εχει παρει αγριες καταστασεις υπαρχει το ονομα μου και η φωτο με τον αντρα μου στο ιντερνετ σαν δολοφονισα των γατιων...και τρεμω την ωρα που μπορει να δει την φωτο καποιος γνωστος του αντρα μου του το πει και εχω ασχμα αποτελεσματα...εβγαλα βολτα τον σκυλο μου και νομιζα οτι ολοι ηξεραν και εχουν δει την ανακοινωση και φοβαμαι πλεων να βγω απο το σπίτι...θα ζω πλεων με τον φωβο ολη μου την ζωη....θελω να σταματισω να φωβαμαι θελω να ζισω και εγω μια φυσιολογικη ζωη.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    4
    ειλικρινα δεν ξέρω για πόσο μπορω να το αντιμετωπίσω όλο αυτο φοβάμαι να βγω εξω μηπως απο την ανακοίνωση δουν την φωτο μου και του αντρα μου και μας κανουν κατι ο κοσμος ειναι κακος και κρήνη άσχημα...δεν ξερω αν θα το αντεξω δεν νομιζω να το αντεξω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Αναστασία, πρέπει να δίνεις σε κάθε τι που σου συμβαίνει την αξία που του αξίζει. Δεν είναι όλα τα πράγματα στη ζωή μας εξίσσου σημαντικά. Άλλα είναι πιο πολύ και άλλα πιο λίγο.

    Στην ιστορία σου, το πιο σημαντικό είναι η ζωή σου. Νά κάνεις κάτι για να την αλλάξεις. Να βρεις μία δουλειά και να ανεξαρτητοποιηθείς, και να μην έχεις ανάγκη κανέναν. Ούτε πατέρα-ούτε και άντρα.

    Χωρίς δουλειά δεν πρόκειται ποτέ να ξεφύγεις.

    Σχετικά με την ιστορία για τα ζώα, δεν έχω να πω κάτι. Δεν πιστεύω ότι μπορεί κάποιος να σου προσάψει το ότι δεν έσωσες κάποια ζώα στο δρόμο, ας τα έσωζε αυτός στην τελική.

    Μην αγχώνεσαι με βλακείες, ασχολήσου με τα σημαντικά, άσε τα μικροπράγματα.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    4
    https://www.facebook.com/notes/niki-...94230483938772 δες αυτο και ισος καταλάβεις γιατι φοβαμαι τοσο...οσο για δουλεια ιδικα με την τελευταια που εφυγα ενα σου λεω εκλεγα και εγω και η κοπελα γιατι τα παιδια με λατρευαν αλλα ο αντρας μου ειχε μπει στη μεση επιδη δεν μου πληρωναν υπεροριες και για αυτο σταματησα...οπου και αν παω παντα στη μεση

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by AnastasiaF View Post
    δες αυτο και ισος καταλάβεις γιατι φοβαμαι τοσο...οσο για δουλεια ιδικα με την τελευταια που εφυγα ενα σου λεω εκλεγα και εγω και η κοπελα γιατι τα παιδια με λατρευαν αλλα ο αντρας μου ειχε μπει στη μεση επιδη δεν μου πληρωναν υπεροριες και για αυτο σταματησα...οπου και αν παω παντα στη μεση
    Τι να σου πω βρε κορίτσι μου... Πολύ μεγάλο θέμα άνοιξαν... Ούτως ή άλλως, γράψτους όλους. Ούτως ή άλλως δεν υπάρχουν αποδείξεις ούτε για το αν υπήρξαν γατάκια, ούτε για το αν κάποιος τα βοήθησε, ούτε για το αν τα έφαγε κανα σκυλί. Τι σε νοιάζει τι λέει ο ένας και ο άλλος, όταν έχεις άλλα θέματα να ασχοληθείς...

    Όσο για τη δουλειά, γιατί αφήνεις τους άλλους να παίρνουν αποφάσεις για τη ζωή σου? Πρέπει να σταθείς στα πόδια σου.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    4
    εχουν βαλει φωτογραφια αυτο ειναι το θεμα μου τιποτα αλλο τρεμω να βγω εξω μηπως και το εχουν δει μηπως του το πουνν...παντα ετσι ημουν δεν ειμαι δηνατη

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. ΦΟΒΟΣ και ΠΑΛΙ ΦΟΒΟΣ.
    By kan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2012, 16:17
  3. Φόβος του ύπνου/Φόβος της καρδιάς/Έλεγχος αναπνοής
    By verde in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2012, 01:12
  4. Με το παραμικρό κατηγορείτε οποιονδήποτε ως τρολλ
    By 12345 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 14
    Last Post: 12-11-2011, 10:51
  5. με το παραμικρο
    By hrsta in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 03-12-2008, 14:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •