κακοποιηση απο πατερα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    home sweet home
    Posts
    74

    κακοποιηση απο πατερα

    ας πω κι εγω την ιστορια μου μιας και νιωθω οτι θα τη μοιραστω και αυτο νομιζω θα βοηθησει.συντομα οσο μπορω μη σας κουρασω.


    ειμαι 36.ειχα ομορφη παιδικη ηλικια.πολλα παιχνιδια και αγαπη.αυτο μεχρι καπου στα 12.εκει θυμαμαι την επομενη σκηνη παντα σα θεατης,σαν ταινια.καπου στα 12(δε θυμαμαι ακριβως),καλοκαιρι,με ανοιχτα πατζουρια,βραδυ,ενω κοιμομουν,ξυπναω πετρωμενη.ο πατερας μου εχει κατσει διπλα στο κρεβατι μου και με χαιδευει στα προσωπικα μου σημεια.πραγματικα το θυμαμαι σα να γινε χτες.πετρωσα,δε καταλαβαινα αλλα ενιωθα οτι καπως επρεπε ν αντιδρασω.εκανα οτι κουνιεμαι και ξυπναω.εφυγε.

    μετα απο καιρο,ενω βλεπαμε τηλεοραση,ηρθε στον καναπε να με χαιδεψει.το νιωθεις οταν δεν ειναι πατρικο το αγγιγμα.εφυγα.εκει -ευτυχως- τελειωσε.δε ξαναπροσπαθησε τιποτα.εγω ομως παντα εκελεινα πορτα και πατζουρια το καλοκαιρι.δε φορεσα ξανα ποτε σορτσακι να μη προκαλω.φοβομουν.

    στα 25(και αφου σπουδασα,βρηκα δουλεια) παντρευτηκα μετα απο σχεση 8 χρονων.στον ενα χρονο πανω το σεξ αρχισε να εξαφανιζεται.

    ενα βραδυ αρχισαν οι αυπνιες.δεν ειχα ποτε αυπνιες και τρομαξα.ουτε μια ωρα υπνος...πηγα σε ψυχιατρο.μου διεγνωσε μειζουσα καταθλιψη.εκανα συνεδριες,αρχισα να σκαλιζω και τον γαμο μου.μια μερα ρωταω τον αντρα μου αν ηταν gay.θυμωνει,με βαζει κατω και με χτυπαει

    χωριζω στα 27.πριν λιγα χρονια ο πρωην αντρας μου μου λεει οτι ειναι gay.εν ολιγοις ειχα πολλες υποτροπες σε καταθλιψη μεχρι τωρα(36) με την τελευταια τον ιουνιο(δεν ηθελα να παιρνω αντικαταθλιπτικα,ειμαι και ξερο κεφαλι)


    πλεον εχω κοψει ηρεμιστικα(δεν τα χω αναγκη),εχw μια πολυ γλυκια σχεση,ειμαι πολυ καλη στη δουλεια μου,ζω μονη μου,με το σκυλακι μου,εχω ενα ωραιο σπιτακι
    και ολα αυτα ειναι πισω μου.τα εγραψα για να πω ομως οτι τιποτα δε γινεται χωρις αιτια.και ολα μα ολα ,αν το θελησεις ομως,ξεπερνιουνται.

    αυταααααα καλη σας μερα παιδια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν εισαι η μονη που περασε ολα αυτα. Με το φαδερ τη σχεση εχεις?
    Γτ ρωτησες αν ειναι γκει? Σαν αστειο ή η ερωτικη ζωη σας ηταν χαλια?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    home sweet home
    Posts
    74
    με τον πατερα μου τα αντιμετωπισαμε ολ αυτα οταν ημουν 19.μεγαλοι τσακωμοι τοτε.τωρα ειμαστε μια χαρα αλλα δεν τον βλεπω συχνα γιατι ειναι φυση απαισιοδοξος ανθρωπος και αυτο με καταβαλλει.παραδεχτηκε με κλαμματα οτι ηταν αρρωστος τοτε

    τον αντρα μου τον ρωτησα αν ηταν gay γιατι το υποψιαστηκα.αν δε κανεις sex στα 25 και αυτος δε θελει ποτε θα κανεις...και ηταν οντως απλα και ο ιδιος στον εαυτο του το παραδεχτηκε μετα απο πολλα χρονια.


    το θεμα ειναι οτι ειμαι πολυ καλα τωρα...και μου φαινονται ολα τοσο μακρινα...λες και ηταν αλλη ζωη

    κερασι αντιμετωπισες κατι παρομοιο?

  4. #4
    Λία...ψυχοθεραπεία έχεις κάνει, ή μόνο αντικαταθλιπτικά έχεις πάρει?

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    home sweet home
    Posts
    74
    εχω κανει και ψυχοθεραπεια περιπου 5 χρονια.τωρα πια κανω συντηρηση και βλεπω τη γιατρο μου καπου 3 φορες το χρονο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Lia προσωπικα δεν ειχα καποια εμπειρια αναλογη απλα εχω ακουσει το εργο αυτο πολλες φορες ειτε στο διαδικτυο ειτε στην εξω ζωη. Εκεινο που πιστευω ανακουφιζει καποιον ειναι οτι δεν εφταιγε αυτος και δε μπορουσε να το σκεφτει και να το αποτρεψει. Για το γαμο σου με κανει εντυπωση που φανηκε μετα το θεμα γκει. Δηλ στην αρχη η ερωτικη σας ζωη ηταν αψογη? Εισασστε κ μαζι απο πολυ μικροι...δυσκολα.... Ειναι αισιοδοξο το μηνυμα που περνας παντως και κρατω αυτο. Πιστευω θα χεις μαθει πολλα απο τις μεχρι τωρα εμπειριες σου...

    Λες ειχες αυπνιες. Γνωριζω οτι οι αυπνιες ειναι συνηθως το αποτελεσμα μιας γενεσιουργου αιτιας και οχι απο μονο του το προβλημα. Γτ πιστευεις ξεκινησε? Και καταθλιψη γτ ειχες? Συνεβη κατι αλλο ή απο τα μεχρι τοτε γεγονοτα?

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    home sweet home
    Posts
    74
    οι αυπνιες ηταν απ την καταθλιψη.τωρα καταθλιψη γιατι επαθα..τι να σου πω...ξερω απλα οτι καποιοι οργανισμοι ειναι πιο ευαισθητοι απο αλλους σε τραυματικα γεγονοτα και ειχα και κληρονομικη προδιαθεση...το μυνημα που θελω να περασω ομως ειναι οτι αν το θες πραγματικα ολα περνανε.και μ ενοχλει που ανθρωποι γινονται θεατες τησ καταστροφης της ζωης τους παθητικα και δεν αντιδρουν αλλα κλαιγονται απ το πρωι μεχρι το βραδυ

    ακουγεται αυστηρο αλλα ετσι ειμαι.κ εγω περασα πραγματα.αν εχεις θεληση ν αλλαξεις τη ζωη σου υπαρχει βοηθεια και ανθρωποι να σε βοηθησουν.αν δε θες μπορεις να κλαιγεσαι μεχρι ν αυτοκαταστραφεις...απο τροπους οπως γνωριζουμε υπαρχουν πολλοι.αλλα μ ενοχλει να μη περνει τη ζωη του στα χερια του ο καθενας...και ξερω πολυ καλα οτι μιλαμε για πολλουσ αρρωστους αντηρωπους.αν δε ζητησουν βοηθεια ομως δε θα τη παρουν

    ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ.ΖΗΤΗΣΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΠΑΡ ΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΞΑΝΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Σωστο. Αλλωστε τι ωφελει να κλαιει καποιος πανω απ το χυμενο γαλα?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    με τον πατερα μου τα αντιμετωπισαμε ολ αυτα οταν ημουν 19.μεγαλοι τσακωμοι τοτε.τωρα ειμαστε μια χαρα αλλα δεν τον βλεπω συχνα γιατι ειναι φυση απαισιοδοξος ανθρωπος και αυτο με καταβαλλει.παραδεχτηκε με κλαμματα οτι ηταν αρρωστος τοτε

    Τωρα δεν ειναι?
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

Similar Threads

  1. ο χαμος του πατερα μου...
    By pararos in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 34
    Last Post: 29-01-2014, 18:40
  2. Πρόβληματα με τον πατέρα μου
    By giwrgoskl in forum Κακοποίηση
    Replies: 11
    Last Post: 16-11-2012, 12:40
  3. Replies: 29
    Last Post: 05-02-2012, 23:52
  4. προβληματα με τον πατερα μου....
    By Maria99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 22-12-2011, 16:32
  5. 2 ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ¨¨¨ΠΙΕΣΗ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΑ
    By HELP ME in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 82
    Last Post: 27-03-2011, 22:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •