Οικογενεια και πάλι οικογένεια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179

    Οικογενεια και πάλι οικογένεια...

    Καλημέρα σε όλους σας.
    Εχω μια σχεση εδω και ενα χρονο με ενα παιδι.Περασαμε πολυ δύσκολα μιας και οι δυο μας προερχόμαστε απο οικογένειες που μας έχουν υποτιμησει πολυ στο παρελθον και μας δημιουργησαν το συνδρομο κατωτεροτητας.
    Για το λογο οτι ο ένας είναι πολυ σημαντικός για τον άλλο υπήρχε και υπάρχει ο φόβος της εγκατάλειψης..για κατι πιο αξιόλογο.

    Περυσι το καλοκαιρι λοιπον πριν τα φτιαξουμε εμεις υπηρχε μια κοπελια η οποια ειχε σταμπαρει το αγορι μου.Του την επεσε με τον παραδοσιακο τροπο πια με το φειςμπουκ λεγοντας του να της κανει ιδιαιετερα και να της μαθει κιθαρα και τετοια φτηνα πραγματα απο τα 5 πρωτα λεπτα που μιλησαν,του ζητησε τηλ και τα σχετικα.Το αγορι μου τοτε τον ειχε αφησει η κοπελα του και οποια ετρεχε απο πισω του του εδινε δυναμη.
    Οποτε ο δικος μου βγηκε τοτε με αυτη για εναν περιπατο αλλα δεν εκανε τπτ μαζι της.Αυτη συνεχεια τηλεφωνα και τετοια ο δικος μου τπτ.
    Ενα βραδυ το αγορι μου τοτε επαιζε κιθαρα λαιβ σε ενα μαγαζι και αυτη πρωτο τραπεζι.Τον περιμενε λοιπον να τελειωσει για να φυγουνε μαζι.Στο δρομο λοιπον τον ρωτησε αυτη τι θα γινει μεταξυ τους.
    Και της ειπε ο δικος μου οτι δε θελει κατι απο αυτη..και εκει του ειπε αυτη οτι εχει αγορι και ειναι ναυτικος και λειπει και τετοια και εκει ο δικος μου της την ειπε "τι ειναι αυτα που κανεις στο αγορι σου και τα σχετικα".Αυτη πηγε να τον φιλησει μπας και ανταποκριθει ο δικος μου αλλα την γειωσε και την εσπρωξε.Αυτη απο τοτε δε τον αφηνε σε ησυχια!το αγορι μου την εγραφε τελειως ολο το καλοκαιρι.
    Αρχες Σεπτεβρη περυσι τα φτιαξαμε εμεις.Αυτη δεν μας ειχε δει μαζι και δε γνωριζε τπτ.Ενα βραδυ ομως μας ειδε μαζι εξω να μαστε αγκαλια και να φιλιομαστε και εστειλε μνμ στο αγορι μου αν ειμαι κατι σοβαρο γιαυτον και τετοια.Και της ειπε το αγορι μου οτι με ηθελε παντα οτι ειναι πολυ καλα μαζι μου και αυτη ξαναπροσπαθησε λεγοντας του οτι χαιρεται για εκεινον και οποτε θελει να παει σπιτι της για καφε!
    Τελος παντων της το ξεκοψε ο δικος μου και εκανε οτι δε την εβλεπε οπου πηγαιναμε.Η κοπελια ομως δε μπορουσε να δεχτει την απορριψη.Και οσο μας εβλεπε αγαπημενους και ερωτευμενους αυτη φουντωνε.
    Ετσι περυσι τις αποκριες ενω ηταν και το αγορι της μπροστα με κοιταξε με ζηλεια και κακια και πηγε να μιλησει στον δικο μου ενω ηξερε πως ο δικος μου δεν ηθελε ουτε γεια.Νευριασμενη εγω την εσπρωξα με τοση δυναμη που την επιασε ο γκομενος της για να με πεσει κατω.Ειχα φτασει στα ορια μου.Επρεπε να βλεπατε κακομοιρο υφακι που ειχα παρει.Ο δικος μου εξαλλος βλεποντας πως δε τον πιστευα πηρε τηλ την επομενη μερα τον δικο της τα του πει τι εχει παιχτει με αυτη και να ξεκαθαριστει το τοπιο ομως σταθηκαμε ατυχοι γτ αυτος ειχε μπει φανταρος και δεν εδειχνε και πολυ να θελει να μαθει τι ειχε γινει.
    Τελος παντων το θεμα ειναι οτι εγω ακομα εχω το φοβο οτι μπορει να θελει το αγορι μου και οπως καταλαβαινετε ο λογος που ανησυχω ειναι επειδη δε νιωθω αρκετη για εκεινον λογω της οικογενειας.Ενω βλεπω ποσο με αγαπαει ενω ξερω πως αυτη δε τη συμπαθει καν εγω ομως δεν μπορω να ηρεμησω.

    Κι ολα αυτα γτ η πρωτη μου σχεση αποτελεσε για μενα μια τραυματικη εμπειρια καθως αυτος που τα ειχα τοτε μου λεγε οτι δεν ειμαι θηλυκη γτ δε φοραω φορεματακια και η μανα μου επισης με παροτρυνε παντα να φοραω τακουνια λεγοντας μου πως αν δε το κανω θα μου παρει καποια αλλη το αγορι μου.Οποτε αυτος που τα ειχα τοτε αρχισε να παιζει με αλλη επειδη ηταν βλακας.η μανα μου ποτε δε με πιστεψε γτ ποτε δεν με πιστευε αλλα μονο τους αλλους και με θεωρουσε υπευθυνη που εχασα ενα "τετοιο παιδι".

    Αυτη που διεκδικουσε το αγορι μου λοιπον δεν ειναι ομορφη δεν εχει προσωπικοτητα και οπως καταλαβατε ουτε ηθικη, ομως ειναι ξεκολλε κατι που με κανει να ανησυχω μηπως καποια στιγμη επηρεαστει το αγορι μου και τον χασω.
    Τελος,μενω ακομα με τους δικους μου κατι που νομιζω με επηρεαζει πολυ αρνητικα και δε με αφηνει να δω ποιια πραγματικα ειμαι και τι αξιζω μιας και εδω ολο μου κανουν παραπονα και με κρινουν για τον τροπο ζωης μου.


    θα ηθελα να ακουσω την αποψη σας..λυση απο εδω δε περιμενω ουτως η αλλως...δε γινεται...
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ανασφαλεια και ελλειψη αυτοπεποιθησης. Δουλεψε τα για σενα.
    Θα θελα να με απο μια μερια παντως, να δω το σπρωξιμο....! Ειναι να σε φοβαται ο αλλος...! :-)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    κερασι μου το μετανιωσα γτ εριξα το επιπεδο μου πιστευω.χαιρομαι που το βλεπεις ετσι!η αληθεια ειναι ακομα αγχωνεται οταν με βλεπει!;)
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    home sweet home
    Posts
    74
    κοριτσακι μου!~να χεσω και τα τακουνια και τις @@@.το πρωτο πραγμα που εμαθα απο ψυχοθεραπεια ειναι ποσο να εκτιμω τον εαυτο μου.ξερεις...αν πλασαρεις την εικονα σου ως ''κακομοιρα'' ετσι θα σε δουν ολοι.αν πιστευεις οτι αξιζεις παρα πανω εκει να μεινεις...το θεμα ειναι..ουτε τι κανει αυτη(δε πα να κοβει τις φλεβες της για τον φιλο σου)ουτε πως αντιδρα ο φιλος σου.το θεμα εισαι εσυ.αν εκτιμας τον εαυτο σου.

    εγω εκτιμω πολυ τον εαυτο μου.αρεσα παντα στους αντρες.και χωρις τακουνια.το θεμα λοιπον δεν ειναι τι λεει η μαμα σου,ο μπαμπας σου,εγω,η θεια σου η αυτη.αν πιστευεις στον εαυτο σου ειναι το θεμα.μην ξαναασχοληθεισ μαζι της.μην ρωτησεις απλα μην ασχοληθεις.και στη τελικη...κανενας αντρας δεν ειναι το βραβειο ποθ καποια θα κερδισει.ολες δινουμε και παιρνουμε σε μια σχεση.αν η σχεση σας ειναι δυνατη τι σε νοιαζει να του τη πεσουν 10...δε λεω..ειναι εκνευριστικο αλλα για σκεψου το λιγο...

    τη πεφτει στο φιλο σου που την εχει κανει περα ποσεσ φορες...εγω πιο πολυ θα τη λυπομουν παρα θα τη φοβομουν.καμμια δε φοβαμαι βασικα.το μονο που θα φοβομουν ειναι να μην ειμαστε καλα μεταξυ μας.εκει θα μπορουσαν να μπουν οσες θελουν στη σχεση.οποτε επικεντωσου στη σχεση σου και ασε τις αλλες να κουρευονται.

    ελπιζω να βοηθησα λιγακι.kisses

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    lia mou και εγω αυτης τηε αποψης ειμαι!οτι η θυληκοτητα δεν ειναι βρισκεται στα βαθια ντεκολντε και στα 12ποντα!
    ποτε δεν ειχα αυτο το στυλ και οπως λες και εσυ και εγω αρεσα παντα.
    και εγω στις σχεσεις μου εδινα τα παντα και προσπαθουσα...
    δεν εκοβε και φλεβες καταλαβες τι γυναικα ειναι κι αυτη,σου λεω ειχε σχεση με ναυτικο και δε την εχει πεσει μονο στον δικο μου...τι γυναικα ειναι αυτη που χωνεται σε ενα ζευγαρι εξαλλου...
    απο εκει κ περα σιγουρα ειναι χαμηλη αυτοεκτιμηση,το γνωριζω δυστυχως...δε ξερω πως να βοηθησω τον εαυτο μου.
    να παω σε ειδικο ξανα?
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    κακομοιρα δεν ημουν εγω...
    αυτη πηρα αυτο το υφος για να τη λυπηθουν οπως κιολας επιασε ενα κολλητο του αγοριου μου να του πει πως απλα να χαιρετησει ηθελε και πως δεν ειναι τετοια!!
    το καημενο το κοριτσι ειχε τη καλυτερη των προθεσεων
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  7. #7
    Συμφωνώ με όλα όσα έγραψε η Λία και να προσθέσω πως αν όλα αυτά που σου είπε ο φίλος σου για το τι έχει παιχτεί με αυτή την κοπέλα είναι αληθεια, (που δεν αμφιβάλλω), τότε η κοπέλα είναι για λύπηση και όχι για σπρωξιές.
    Μην ασχολείσαι καν με το θέμα και δηλητηριάζεις άδικα τη σέση σου.....:)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    αληθεια ειπε...εξαλλουν επιβεβαιωνεται απο τις πραξεις της...
    αν ειχε παρει κατι απο το αγορι μου δε θα με ζηλευε ουτε θα πηγαινε να του μιλησει μπροστα μου επιτηδες.
    κοιτα ειναι για μπουνιες η αληθεια ειναι αν και δε μαρεσει η βια.
    με θυμωνει ομως η πουτ*****
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  9. #9
    Quote Originally Posted by liodaraki_23 View Post
    αληθεια ειπε...εξαλλουν επιβεβαιωνεται απο τις πραξεις της...
    αν ειχε παρει κατι απο το αγορι μου δε θα με ζηλευε ουτε θα πηγαινε να του μιλησει μπροστα μου επιτηδες.
    κοιτα ειναι για μπουνιες η αληθεια ειναι αν και δε μαρεσει η βια.
    με θυμωνει ομως η πουτ*****
    Και γω στη θέση σου θα ήθελα πολύ να τη δείρω, αλλά αλήθεια σου λέω δεν υπάρχει λόγος.
    Έχει γίνει ήδη ξεφτίλα με τη συμπεριφορά της και το σημαντικότερο με τη συμπεριφορά του φίλου σου που δείχνει πως σε αγαπάει και σε σέβεται. Μη στέκεσαι εκεί ούτε στις @@ που σου λέει η μαμά σου για ψηλά τακούνια και φορέματα. Αν ήθελε τέτοιο στυλ ο φίλος σου αυτό θα είχε. Το ότι είναι μαζί σου και λειτουργεί έτσι δείχνει ξεκάθαρα πως έχει κάνει την επιλογή του.
    Γι αυτό σου είπα μη δηλητηριάζεις τη σχέση σου για πράγματα χωρίς ουσία.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    θεοφανια μου...σε ευχαριστω!
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  11. #11
    Quote Originally Posted by liodaraki_23 View Post
    θεοφανια μου...σε ευχαριστω!
    Δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς, είναι ξεκάθαρο πως έτσι είναι η κατάσταση.

    Απλά όπως όλες μας, όταν βρισκόμαστε μες στη σχέση δεν βλέπουμε καθαρά και πολλές φορές πελαγοδρομούμε και αγωνόμαστε χωρίς λόγο...:)
    Κοίτα να το ζήσεις.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    θεοφανια μου ειχα αναγκη να με καταλαβει καποιος!
    να μην αρχισει να με "μαλωνει" ειναι μεγαλο δωρο να σε καταλαβαινουν.
    και να μη σε κρινουν!καποια πραγματα μοιαζουν χαζα αλλα δεν ειναι!
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

  13. #13
    Quote Originally Posted by liodaraki_23 View Post
    θεοφανια μου ειχα αναγκη να με καταλαβει καποιος!
    να μην αρχισει να με "μαλωνει" ειναι μεγαλο δωρο να σε καταλαβαινουν.
    και να μη σε κρινουν!καποια πραγματα μοιαζουν χαζα αλλα δεν ειναι!
    Είσαι 23 χρονών που σημαίνει πως ακόμη ψάχνεις τον εαυτό σου και θες χρόνο και εμπειρίες για να σταθείς στα πόδια σου.
    Δεν είσαι όμως τόσο μικρή ώστε να επιτρέπεις να σε κρίνουν και να σε επικρίνουν.
    Αυτό είναι στο χέρι σου να το κόψεις. Στο κάτω-κάτω ότι λάθος και να κάνεις στη ζωή σου πρέπει να είναι δικό σου, ώστε να αναλαμβάνεις την ευθύνη και να μαθαίνεις μέσα από αυτά.
    Αν είναι άλλου, θα νιώθεις διπλή φρίκη.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by liodaraki_23 View Post
    lia mou και εγω αυτης τηε αποψης ειμαι!οτι η θυληκοτητα δεν ειναι βρισκεται στα βαθια ντεκολντε και στα 12ποντα!
    ποτε δεν ειχα αυτο το στυλ και οπως λες και εσυ και εγω αρεσα παντα.
    και εγω στις σχεσεις μου εδινα τα παντα και προσπαθουσα...
    δεν εκοβε και φλεβες καταλαβες τι γυναικα ειναι κι αυτη,σου λεω ειχε σχεση με ναυτικο και δε την εχει πεσει μονο στον δικο μου...τι γυναικα ειναι αυτη που χωνεται σε ενα ζευγαρι εξαλλου...
    απο εκει κ περα σιγουρα ειναι χαμηλη αυτοεκτιμηση,το γνωριζω δυστυχως...δε ξερω πως να βοηθησω τον εαυτο μου.
    να παω σε ειδικο ξανα?
    Λιονταράκι μου,
    όπως σου είπε κι η Λία σημασία έχει να εκτιμάς τον εαυτό σου ή πιο καλά να σε αγαπάς! Να σε φροντίζεις όσο καλύτερα γίνεται και σε πνευματικό επίπεδο
    π.χ. με διάβασμα βιβλίων αυτογνωσίας.. Αυτό δεν σημαίνει να γίνουμε εγωιστές, αλλά με ταπεινότητα να ελέγχουμε την εξάρτηση της σχέσης, γιατί όπως
    και να το κάνεις ο έρωτας είναι κι εξάρτηση κι όταν εμείς είμαστε πλήρεις δεν πνίγουμε τον άλλον, για να μας γεμίσει τα κενά μας.., αλλά νιώθουμε ασφαλείς
    και αυτή η εσωτερική ελευθερία μας, που πηγάζει απ' την αυτάρκειά μας, κάνει τον άλλον να θέλει να είναι περισσότερο δεμένος μαζί μας! :D
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    179
    δεν ειμαι 23!
    28 ειμαι...
    μαρκελα...εχω παει σε καποιους ειδικους εχω διαβασει καποια βιβλια..εχω προσπαθησει και προσπαθω.
    και ο συντροφος μου εχει παρομοια θεματα..ζηλευει υπερβολικα καποιες φορες και ανησυχει.
    δεν πνιγω κανεναν...δεν ειμαι απο τις γυναικες που προσκολλουνται στον αλλο.αντιθετως μαρεσει ο χωρος και ο χρονος
    το αγορι μου με επνιγε με τη ζηλεια του στην αρχη και εκανα μεγαλη υπομονη μεχρι να μαθει να μην προσκολλαται και πως δεν ειμαι μονο εγω η ζωη του
    δε θελω κατι τετοιο με παρεξηγησες.
    απλα ειναι πρωτη φορα που αγαπαω τοσο δυνατα που ειμαι με καποιον που αξιζει πραγματικα και τωρα ολοι οι φοβοι εχουν γιγαντωθει!
    Τα πράγματα συμβαίνουν όλα στροβιλίζονται
    Υπάρχουμε σ' ένα θαύμα,αυτό είναι το μέλλον

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Οικογένεια
    By nikiii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 02-06-2012, 19:05
  2. Όλη η οικογένεια σε απόγνωση
    By Kalaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 29-03-2012, 12:51
  3. Οικογένεια
    By Nik0L in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 03-08-2011, 10:15
  4. διαλυμενη οικογενεια
    By marinaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 23-12-2007, 20:30
  5. ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 04-08-2007, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •