Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι?????????????????? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στον αστερισμο του Ωριωνα
    Posts
    190
    Ακριβως επειδη τον αγαπησες, πρωτα του το ειπες??? Ουτως η αλλως ο ερωτας, ειναι περαστικο συναισθημα αν και ιδιαιτερα εντονο.... Δηλαδη, του ειπες οτι δεν εισαι ερωτευμενη μαζι του... αυτο ηταν μονο σαν φραση??? Δεν του ειπες επειτα οτι τον αγαπας???
    Some of us of fall some of us fly...most of us live to try, till the edge of forever.

  2. #32
    φυσικα και του ειπα οτι τον αγαπαω!

  3. #33
    παιδια ειμαι πολυ χαλια η ψυχικη μου υγεια παει απο το κακο στο χειροτερο!Απο τις ελαχιστες προσπαθειες που εκανα να επικοινωνισω μαζι του λεγοντας του οτι τον αγαπαω αυτος με χαρακτηρισε υποκριτρια ειπε οτι επειξα μαζι του. μου ειπε να παω να γαμηθω, με ιπε σαπια και αλλα πολλα που δεν θελω ναναφερω!Σημερα ακυρωσα το μαθημα με την αδεφη τπυ (που της κανω Αγγλικα) γτ δεν αντεχα ναπαω!εχω αναγκη τα λεφτα αλλα δεν το αντεχω!και σα να μη φτανουν ολα αυτα ζητησα απο την κολλητη μου να τον σβησει απο το φεις κι αυτη αρνηθηκε κρατωντας μια ουδετερη σταση!Σημειωτεον δεν ειχαν ποτε σχεση μεσα απο μενα τον γνωρισε και σενα χρονο βρεθηκαμε ολο ιμαζι 7 φορες!με αποτελεσμα να μαλωσω μαζι της!Χθες πηγα να κανω κακο στον εαυτο μου!Σημερα παλι τα ιδια θελω!Δεν αντεχω παω απο το κακο στο χειορτερο!Ο χρονος δεν ειναι ο καλυτερος γιατρος!

  4. #34
    Πως να βοηθησω τον εαυτο μου!!Εχω φτασει σε σημειο να κατηγορω τον εαυτο μου και να πιστευω οτι εγω φταιω για ολα γιατι τον πληγωσα την πρωτη φορα!Τι να κανω ρε παιδια???????//Αυτος με βριζει κι εγω τον αγαπαω?ξερετε ποσο επωδυνο ειναι?????????????????

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    salonica
    Posts
    1,049
    Quote Originally Posted by gingertania View Post
    ...Ο χρονος δεν ειναι ο καλυτερος γιατρος!
    Όχι, από μόνος του δέν είναι, χρειάζεται να κάνεις πράματα, να απασχολήσαι
    διαρκής αναθεώρηση ________________________________________ Β α σ ί λ η ς

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Τάνια, η Σουέλ έχει δίκιο. Αυτό που σου λείπει περισσότερο δεν είναι ο άνθρωπος αυτός, αλλά το γεγονός οτι σου κάλυπτε μιά ανάγκη. Δε σου λείπει τόσο πολύ η σχέση, όσο το δεκανίκι.

    Ισως σου φαίνεται σκληρό αυτό, αλλά εαν το αποδεχτείς, μπορεί να σε λυτρώσει από τον πόνο. Δε θα σε λυτρώσει βέβαια από την ανάγκη να σταθείς στα πόδια σου και να αναλάβεις την ευθύνη της ζωής σου η ίδια. Οι περισσότεροι προσπαθούμε να κρύψουμε τους φόβους μας κάτω από το χαλί, είτε το χαλί είναι μιά σχέση, είτε το να δουλεύουμε διαρκώς για να μη σκεφτόμαστε, είτε το να καταφεύγουμε σε ουσίες. Δυστυχώς ή ευτυχώς, κάποια στιγμή αναγκαζόμαστε να τους αντιμετωπίσουμε.

    Οι φόβοι είναι σαν τα τερατάκια. Οσο αναβάλλουμε την ώρα που θα αναμετρηθούμε μαζί τους, τόσο αυτά μεγαλώνουν. Οταν όμως κερδίζουμε τη μάχη, βγαίνουμε πιό δυνατοί και πιό σίγουροι για τον εαυτό μας.
    Είναι όμορφο να έχεις τον έλεγχο της ζωής σου...:)

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by nick cave View Post
    Τάνια, η Σουέλ έχει δίκιο. Αυτό που σου λείπει περισσότερο δεν είναι ο άνθρωπος αυτός, αλλά το γεγονός οτι σου κάλυπτε μιά ανάγκη. Δε σου λείπει τόσο πολύ η σχέση, όσο το δεκανίκι.

    Ισως σου φαίνεται σκληρό αυτό, αλλά εαν το αποδεχτείς, μπορεί να σε λυτρώσει από τον πόνο. Δε θα σε λυτρώσει βέβαια από την ανάγκη να σταθείς στα πόδια σου και να αναλάβεις την ευθύνη της ζωής σου η ίδια. Οι περισσότεροι προσπαθούμε να κρύψουμε τους φόβους μας κάτω από το χαλί, είτε το χαλί είναι μιά σχέση, είτε το να δουλεύουμε διαρκώς για να μη σκεφτόμαστε, είτε το να καταφεύγουμε σε ουσίες. Δυστυχώς ή ευτυχώς, κάποια στιγμή αναγκαζόμαστε να τους αντιμετωπίσουμε.

    Οι φόβοι είναι σαν τα τερατάκια. Οσο αναβάλλουμε την ώρα που θα αναμετρηθούμε μαζί τους, τόσο αυτά μεγαλώνουν. Οταν όμως κερδίζουμε τη μάχη, βγαίνουμε πιό δυνατοί και πιό σίγουροι για τον εαυτό μας.
    Είναι όμορφο να έχεις τον έλεγχο της ζωής σου...:)
    Απο τα πιο ομορφα και ανθρωπινα ποστ στο φορουμ :)

  8. #38
    Εμπελεκονται πολλοι ανθρωποι στην ιστορια!για να τον ξεπερασω πρεπει να φυγω μακρυα του σωστα???Ομως πως θα το κανω αφου κανω ιδιατερα στην αδερφη του στο δωματιο το υ πο υ ειναι γεματο αναμνησεις???????????????Αν δεν υπηρχε αυτο θα ειχαλιτρωθει απο μεγαλο μερος του πονου!Και πως να της πω οτι θα σταματησω το παιιδι?τι να της πω???Και πως να το συνεχισω!κανω κι ενα αλλο κοριτσακι που οι μαμαδες ειναι φιλες!θα βγει η χειροτερη φημη για μενα εδω που μενω καθως η οικογενεια του ειναι πολυ γνωστη!Πειτε μου σας παρακαλω τι να κανω??Ειμαισ ε αδιεξξξξξοδο οποτε παω γιξα μαθημα φευγω κλαμμενη και κανω εμετο!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Εννοείται ότι πρέπει να σταματήσεις για το καλό σου. Λες να μην βρεθεί άλλος δάσκαλος/καθηγητής?

    Για το καλό σου, φύγε. Τρέχοντας. Όπως βλέπεις αντιδρά και ο οργανισμός σου άσχημα. Λέει κάτι δεν πάει καλά και κάνει εμετο. Άλλαξέ το λοιπόν!

  10. #40
    θα σταματησω πηγα σημερα γιαμαθημα και κλαιω ολη μερα!Απλα η μανα ξερει και μπορει να με ξεφτυλισει !

  11. #41
    γιατι ενω με εχει κανει ετσι και δε πιστεψε οτι τον αγαπησα και οτι εδωσα ολη μου την ψυχη σε αυτον εγω αντι να ειμαι θυμωμενη τον αγαπαω ρε παιδια????????????Και τι θα τους πω?

  12. #42
    θα την αναλάβει μια πολύ καλή συνάδελφος!Δεν θα τους αφήσω έτσι!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Βρε κορίτσι μου, τι μαζοχισμός είναι αυτός?

    Δεν υπάρχουν αδιέξοδα στην ζωή να ξέρεις. Τώρα εσύ έχεις να διαλέξεις ανάμεσα σε 2 επιλογές.
    1. Να συνεχίσεις να κάνεις μαθήματα, με συνέπειες να πληγώνεσαι, να γίνεσαι χάλια, να σε ξεφτυλίζει όπως είπες η πρώην πεθερά σου, αλλά το παιδί (που ποιος ξέρει τι έχει ακούσει μέσα στο σπίτι για σένα) να έχει την ίδια δασκάλα και
    2. Να σταματήσεις να κάνεις μαθήματα, με συνέπεια να ηρεμήσεις, αλλά το παιδί να βρει άλλο δάσκαλο.

    Τι διαλέγεις λοιπόν? Πάρε τη ζωή σου στα χέρια σου και αποφάσισε. Μην παίρνεις το ρόλο του θύματος και της κακομοίρας. ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,853
    Εμένα μ φαίνεται ότι νομίζει ότι τον δουλεύεις γτ αυτός σε είχε για ερωτευμένη κ εσυ του πες ότι δεν είσαι αλλά συμπεριφερόσουο όπως το βλεπε αυτός σαν ερωτευμένη σκέψου λίγο κ θα δεις ότι είναι έτσι κ ούτε κωδικούς ούτε τπτ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #45
    τι εννοεις??δεν καταλαβαινω!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Γιατι αισθανομαι τοσο μονος...
    By Σάτυρος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 01-04-2012, 02:20
  2. γιατι ειναι τοσο ασχημη η ζωη;
    By aleg in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 01-12-2011, 14:51
  3. γιατί τόσο άγχος και θλίψη?
    By zofi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 24-03-2011, 10:42
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. δυσμορφοβια?το χουμε πολλοι?εγω γιατι τόσο?
    By afrula in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 41
    Last Post: 13-11-2007, 16:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •