Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1

    Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????

    Δεν ξερω καν γιατι σας γραφω δεν ξερω καν γιατι μπηκα εδω!Ξρω μονο οτι ποναω ποναω πολυ~!Δεν το αντεχω!Χωρισα πριν απο λιγες μερες απο σχεση ενος χρονου!Εχω καταθλιψη και αγχωδεις διαταραχες!Με στηριζε ηταν το λιμανακι μου, εγω τον πληγωσα, αυτος αλλαξε και χωρισαμε!Ποτε θα περαει ο πονος?Πως θα περασει??Εχω αυτο εχω και το προβλημα μου!δε μπορω να σταθω στα ποδια μου!Αντι να σκεφτω τα κακα για να το ξεπερασω σκεφτομαι μονο τα καλα!Αυτος ειναι καλα!Με μισει μαλλον!Με ειπε υποκτρητρια!Δε μπορω να σταθω στα ποδια μου!Εχω λυγισει!Θελω να παω σενα βουνο να τσιριξω!Γιατι καθε φορα ποναει τοσο πολυ!καθε φορα!γιατι??????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????Πως θα σταθω στα ποδια μου!??κλαιω διαρκως!

  2. #2
    Δεν αντεχω τη μοναξια!Δε μπορω!Εσφαλα αλλα δεν ειμαι τελεια!!!!!!!!!!!!!!!Πως θα περασει!!!!??????????????????

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Να ξέρεις ότι στην φάση που περνάς, δεν είσαι μόνη σου. Υπάρχουν άπειροι άλλοι άνθρωποι που περνούν ή έχουν περάσει ακριβώς τα ίδια με σένα.

    Παράδειγμα εγώ, πέρασα την ίδια φάση πριν κανα εξάμηνο, μετά από σχέση δεκαετίας...

    Ο πόνος θα περάσει κάποια στιγμή, αυτό στο υπόσχομαι. Αλλά κατά τη γνώμη μου ότι και να σου πει κανείς ως συμβουλή, λίγο θα σε βοηθήσει.

    Μπορείς να μην το σκέφτεσαι συνέχεια, να ασχολείσαι με πράγματα που σου αρέσουν, να ασχοληθείς με κάτι που έκανες πριν από αυτή τη σχέση ή με νέα χόμπυ. Μπορείς να βγεις με τους φίλους σου, ή να αναζητήσεις φίλους με τους οποίους χάθηκες λόγω της σχέσης.

    Γενικά, μην μένεις μέσα στο σπίτι, βγες έξω, να σε φυσήξει ο αέρας, να ξελαμπικάρεις.

    Αν έχεις χρόνο, κάνε κάπου εθελοντική εργασία, μπορεί να σε γεμίσει και να σου δώσει δύναμη.

    Καλό κουράγιο.:)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γτ χωρισατε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by gingertania View Post
    Δεν ξερω καν γιατι σας γραφω δεν ξερω καν γιατι μπηκα εδω!Ξρω μονο οτι ποναω ποναω πολυ~!Δεν το αντεχω!Χωρισα πριν απο λιγες μερες απο σχεση ενος χρονου!Εχω καταθλιψη και αγχωδεις διαταραχες!Με στηριζε ηταν το λιμανακι μου, εγω τον πληγωσα, αυτος αλλαξε και χωρισαμε!Ποτε θα περαει ο πονος?Πως θα περασει??Εχω αυτο εχω και το προβλημα μου!δε μπορω να σταθω στα ποδια μου!Αντι να σκεφτω τα κακα για να το ξεπερασω σκεφτομαι μονο τα καλα!Αυτος ειναι καλα!Με μισει μαλλον!Με ειπε υποκτρητρια!Δε μπορω να σταθω στα ποδια μου!Εχω λυγισει!Θελω να παω σενα βουνο να τσιριξω!Γιατι καθε φορα ποναει τοσο πολυ!καθε φορα!

    γιατι???????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ??????????Πως θα σταθω στα ποδια μου!??κλαιω διαρκως!
    Ο πόνος καποια στιγμη θα περασει. Ειναι φυσιολογικο συναισθημα σε καθε χωρισμο. Αν εισαι σιγουρη οτι εχουν τελιωσει ολα, βιωσε τον πονο σου, θρηνησε την απωλεια σου και καποια στιγμη θα περασει.Κανε πραγματα που σου αρεσουν και δες ανθρωπους που αγαπας και σε αγαπουν. Σκεψου μηπως δεν σε ποναει τοσο το οτι σε αφησε ο συγκεκριμενος ανθρωπος, οσο η αναγκη σου για στηριξη και συντροφικοτητα που δεν ικανοποιειται πια...θα ικανοποιηθει ομως καποια αλλη στιγμη οταν εισαι ετοιμη, με καποιον αλλον. Ειναι φυσιολογικο να θελουμε πραγματα. Ομως κανεις δεν προκειται να μας δωσει κατι που δεν εχει σκοπο να δωσει..
    Και εγω περασα την ιδια φαση πριν απο εξι μηνες, πολυ συντομη σχεση αλλα πολυ γεματη,....τον τελευταιο καιρο μπορω να σου πω οτι το πηρα αποφαση και αποφασισα να μην ποναω πια και να το προσπερασω, επικεντρωνοντας την προσοχη μου σε οσα και οσους αγαπω και με αγαπουν. Ολα θελουν το χρονο τους..:)

  6. #6
    Το προβλημα μου ειναι οτι ειχε περασει κι αυτος καταθλιψη και την ξεπερασε βεβαια και με καταλαβειανε απολυτα σαυτο το κομματι!Ειμαι πεπισμενη οτι κανεις δε θα με δεχτει ετσι και δε θα με καταλαβει οπως αυτος!Αυτο με ποναει πιο πολυ!

  7. #7
    Μεσα απο αυτον το προβλημα μου ελλατωνωτανε!Και τωρα παλι τα ιδια σκατα!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι ομως χωρισατε? Τι εγινε?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by gingertania View Post
    Το προβλημα μου ειναι οτι ειχε περασει κι αυτος καταθλιψη και την ξεπερασε βεβαια και με καταλαβειανε απολυτα σαυτο το κομματι!Ειμαι πεπισμενη οτι κανεις δε θα με δεχτει ετσι και δε θα με καταλαβει οπως αυτος!Αυτο με ποναει πιο πολυ!
    Πιστεψε με...πολλοι θα σε καταλαβουν αν τους αφησεις. Αν οπως λες ειναι ο ανθρωπος της ζωης σου, αυτην την στιγμη θα σου κρατουσε το χερι.:) Σε ποναει περισσοτερο η αναγκη σου που δεν ικανοποιειται...δωσε λιγο χρονο στον εαυτο σου, δεν θα εισαι παντα ετσι χαλια!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by gingertania View Post
    Ειμαι πεπισμενη οτι κανεις δε θα με δεχτει ετσι και δε θα με καταλαβει οπως αυτος!
    Το προβλημα σου ειναι αυτο! Αφου σκεφτεσαι ετσι φυσικο ειναι να πονας και τοσο πολυ! Εντελως λαθος σκεψη! Αν σε καταλαβαινε τοσο πολυ θα ηταν διπλα σου τωρα! 100% θα βρεις αλλους ανθρωπους να σε καταλαβαινουν περισσοτερο, αν εχεις τα ματια σου ανοιχτα και σταματησεις να σκεφτεσαι ετσι! Προς το παρον επικεντρωσου στο να καταλαβαινεις εσυ τον εαυτο σου καλυτερα!

  11. #11
    το πιστευετε οτι φοβαμαι να κοιμηθω γιατι φοβαμαι πως θα ξυπνησω?Νοιωθω τοσο μονη!Τοσο ομως!δεν εχω τιποτα. εκανα 5 φορε εμετο σημερα και ημουν ολη μερα στο κρεβατι!Δεν θελω να αναλυσω τα περι χωρισμου δεν εχουν σημασια πια!Σημασια εχει πως θα ζησω απο δω και περα!πως θα στηριξω τον εαυτο μου!ΠΟΝΑΩ ΠΟΝΑΩ ΠΟΝΑΩ

  12. #12
    ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ!αΓΑΠΗΣΑ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΑΓΑΠΑΩ ΚΙ ΕΜΕΝΑ!(ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ?)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    πρεπει να κανεις το ιδιο..!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Quote Originally Posted by gingertania View Post
    το πιστευετε οτι φοβαμαι να κοιμηθω γιατι φοβαμαι πως θα ξυπνησω?Νοιωθω τοσο μονη!Τοσο ομως!δεν εχω τιποτα. εκανα 5 φορε εμετο σημερα και ημουν ολη μερα στο κρεβατι!Δεν θελω να αναλυσω τα περι χωρισμου δεν εχουν σημασια πια!Σημασια εχει πως θα ζησω απο δω και περα!πως θα στηριξω τον εαυτο μου!ΠΟΝΑΩ ΠΟΝΑΩ ΠΟΝΑΩ
    Όσο τραγικά δύσκολο, ακατόρθωτο, τρελο κι αν σου φαίνεται τώρα, θα μαθεις να στηρίζεις ΕΣΥ τον εαυτό σου και οχι ΕΣΥ μέσω καποιου ΑΛΛΟΥ.Αυτό ειναι το θέμα...
    Quote Originally Posted by gingertania View Post
    ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ!αΓΑΠΗΣΑ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΑΓΑΠΑΩ ΚΙ ΕΜΕΝΑ!(ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ?)
    οχι εγωιστικό...Υγιές...απόλυτα υγιές...δεν απαξιώνω τις ανθρωπινες σχέσεις ουτε την αγαπη για τον άλλον, αλλά η αγάπη για τον εαυτό μας πρεπει να ερχεται πρωτη.Δεν ειναι εγωισμός αυτό, είναι ΜΕ ΑΓΑΠΑΩ, ΜΕ ΦΡΟΝΤΙΖΩ, ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΩ και φυσικά ενα χερι βοηθειας καλοδεχουμενο παντα ειναι :)
    άλλο να μας λειπει ο άλλος κι άλλο να μας λειπει το δεκανίκι.Σεβαστά και τα δυο, αλλά αν το δεκανίκι μας φυγει, τι θα κανουμε; ΕΕ, βηματακια μονοι μας...Σιγα σιγά..
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    πρεπει να κανεις το ιδιο..!!
    Δηλαδή κανε αυτό με λιγα λόγια...
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    Δεν μας ειπες γιατι χωρισατε ομως,
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γιατι αισθανομαι τοσο μονος...
    By Σάτυρος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 01-04-2012, 02:20
  2. γιατι ειναι τοσο ασχημη η ζωη;
    By aleg in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 01-12-2011, 14:51
  3. γιατί τόσο άγχος και θλίψη?
    By zofi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 24-03-2011, 10:42
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. δυσμορφοβια?το χουμε πολλοι?εγω γιατι τόσο?
    By afrula in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 41
    Last Post: 13-11-2007, 16:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •