100 κιλα απο 55 σε χρονο dt - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Γ Υ Μ Ν Α Σ Τ Ι Κ Η ΝΕΡΑΚΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΜΠΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΛΕΜΦΙΚΟ ΜΑΣΑΖ...ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ

  2. #17
    ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ...ΟΧΙ ΔΙΑΙΤΕΣ ΤΟΥ INTERNET.ΣΥΝΕΔΡΙΕΣ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟ.ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by Σουέλ View Post
    Δεν ξερω απο πού είναι και αν ειναι απο καποιο βιβλιο του.
    εντιτ -->Καποιος μου το ελεγε συνεχεια παλια. Ο Φρανσις ελεγε αυτο και αυτο.Και δωστου ξανα... Εε, το εμπεδωσα..
    Σου θυμιζει κατι απο τον Μεγαλο Γκατσμπυ εσενα;Γιατι εχω λυσσαξει να το βρω :Ρ
    ...ναι μου θυμιζει αλλα μπορει και να ειναι απο αλλο...θα το ξαναδιαβασω..γιατι ειναι και μικρο βιβλιο και αν την βρω θα σου στειλω λεπτομερειες...:)
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    ΒΙΒΛΙΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Βιβλιαρα δεν λες τιποτα!!!!!!!λατρεμενο!!!
    Quote Originally Posted by *Ghost* View Post
    nflu, δεν ντρεπομαι τους ασχετους που δεν με ξερουν, αλλα τα δικά μου άτομα, όπως τους γονείς μου και τους φίλους μου. Τους γονείς μου ειδικά. Πωωω και μόνο που το σκέφτομαι με πιάνει άγχος! Ντρέπομαι γιατί είχα γίνει τόσο κομψή και είχα ορκιστεί στον εαυτό μου "ποτέ ξανά" και τώρα έχω γίνει ακόμα πιο παχία απ ότι ήμουν...
    Σεούλ, με εκφράζει απόλυτα αυτό που είπες "ΕΙΜΑΙ καταθλιπτικη, ΕΙΜΑΙ χοντρη, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ αυτή που ημουν ή αυτή που θα ήθελα να ειμαι".
    Αχ, ανάθεμα... Μακάρι το πρόβλημά μου να ήταν τα φάρμακα: θα τα έκοβα και θα ησύχαζα...
    ..ναι κοριτσι μου...αλλα δεν πρεπει να ντρεπεσε...ειδικα τους δικους σου ανθρωπους που σε αγαπανε και τους φιλους σου...
    εισαι σε μια δυσκολη φαση που χρειαζεσε βοηθεια και προσωπικη προσπαθεια...και τιποτα αλλο δεν εχει αλλαξει....
    εσυ παραμενεις ο ιδιος ανθρωπος...πρεπει να αρχισεις να αισθανεσε ομορφα με τον εαυτο σου για να μπεις στην διαδικασια να τον φροντισεις...
    οσο τον απορριπτεις και ντρεπεσε γιαυτον...γινεται πιο δυσκολο...
    υπαρχει χρονος για τα παντα...το οτι ξανα πηρες κιλα δεν σημαινει πως δεν μπορεις και να τα ξαναχασεις...
    ισα ισα εφοσον το χεις κανει ηδη μια φορα...ξερεις πολυ καλα οτι ειναι δυνατο και οχι ακατορθωτο...
    θυμησου και βρες τον τροπο...σιγα σιγα χωρις αγχος....δεν ειμαστε τα κιλα μας κι ουτε σημαινει πως αν εχουμε κιλα δεν ειμαστε ομορφοι....
    ευχομαι να τα καταφερεις!
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Εdim σε καταλαβαινω , εγω πηρα στην αρχη 18 κιλα και στην προσπαθεια να τα χασω εγιναν 25.Τωρα προσπαθω απο τον Ιουνη να χασω κιλα και εχω χασει μονο 5 κιλα.Θα ηθελα και εγω να κοιμηθω μια μερα και να ξυπνησω παλι 50 κιλα αλλα δεν γινεται απο την μια μερα στην αλλη.
    Edim συνελθε. Το ξερεις οτι μαγικες λυσεις δεν υπαρχουν. Ξεκινα σιγα σιγα μα περπατας μιση ωριτσα την ημερα , μειωσε λιγο την διατροφη σου και πηγαινε και σε εναν διατροφολογο. Η αγωγη που παιρνεις ετσι και αλλιως επηρρεαζει το βαρος αρα καλο θα ηταν να μην ξεκινησεις καποια διαιτα χωρις την συμβουλη ειδικου.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    159
    ευχαριστω ολους που μου απαντησατε! να στε καλα!
    σκεφτομαι να ξεκινησω με διατροφολογο συνεδριες στο σπιτι και προσωπικη γυμναστικη 3 φορες/εβδομαδα. Αλλα ρε παιδια 100 κιλα που ειμαι τωρα, δεν αντεχω ουτε μια σκαλα να ανεβω. Πως θα κανω γυμναστικη? Αυτη ειναι η μονη μου απορια. Μηπως θα πρεπε πρωτα να χασω 20 κιλα και μετα να αρχισω γυμναστικη? Ειμαι μπερδεμενη δεν ξερω!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    159
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Εdim σε καταλαβαινω , εγω πηρα στην αρχη 18 κιλα και στην προσπαθεια να τα χασω εγιναν 25.Τωρα προσπαθω απο τον Ιουνη να χασω κιλα και εχω χασει μονο 5 κιλα.Θα ηθελα και εγω να κοιμηθω μια μερα και να ξυπνησω παλι 50 κιλα αλλα δεν γινεται απο την μια μερα στην αλλη.
    Edim συνελθε. Το ξερεις οτι μαγικες λυσεις δεν υπαρχουν. Ξεκινα σιγα σιγα μα περπατας μιση ωριτσα την ημερα , μειωσε λιγο την διατροφη σου και πηγαινε και σε εναν διατροφολογο. Η αγωγη που παιρνεις ετσι και αλλιως επηρρεαζει το βαρος αρα καλο θα ηταν να μην ξεκινησεις καποια διαιτα χωρις την συμβουλη ειδικου.
    μην σε παιρνει απο κατω. Ξεκινα οταν εισαι πραγματικα ετοιμη να χασεις το πλεοναζον βαρος. Μην ξεκινας διαιτες και τις σταματας και μετα παλι ξαναξεκινας και ουτω καθ'εξης. Εγω ετσι παχυνα. Ειδαλως θα ειχα σταθεροποιηθει στα 77 και σιγα σιγα θα εχανα! Τωρα μου φαινεται βουνο!

  7. #22
    Quote Originally Posted by edim View Post
    ευχαριστω ολους που μου απαντησατε! να στε καλα!
    σκεφτομαι να ξεκινησω με διατροφολογο συνεδριες στο σπιτι και προσωπικη γυμναστικη 3 φορες/εβδομαδα. Αλλα ρε παιδια 100 κιλα που ειμαι τωρα, δεν αντεχω ουτε μια σκαλα να ανεβω. Πως θα κανω γυμναστικη? Αυτη ειναι η μονη μου απορια. Μηπως θα πρεπε πρωτα να χασω 20 κιλα και μετα να αρχισω γυμναστικη? Ειμαι μπερδεμενη δεν ξερω!
    ...εντιμ ......
    Κάνε κάτι που θα σου πω: γδύσου εντελώς και στάσου μπροστά στον καθρέφτη. Αποφάσισε αν αυτό που βλέπεις σου αρέσει και αν θες να βλέπεις τον εαυτό σου έτσι και αν είχες ονειρευτεί για σένα αυτή την εικόνα.
    Αυτή είναι μια καλή αρχή.
    διατροφολόγοι στο σπίτι και πολύπλοκες δίαιτες μόνο πονοκέφαλο θα σου φέρουν.
    Ξέρεις τις σε παχαίνει όπως ξέρουμε όλοι.
    Κόψε γλυκά/τηγανητα/ψωμί, βάλε στη διατροφή σου σαλάτες/ψητα/φρουτα/γιαουρτια και πολύ νερό και τα κιλά θα φύγουν χωρίς να το καταλάβεις.
    Όσο για τη γυμναστική δεν σου είπε κανείς να γίνεις ακροβάτης.
    Ξεκίνα μια καηθημερινή βόλτα στην αγορά περπατώντας από μισή έως μία ώρα και δεν θα πιστεύεις για πότε θα αδυνατίσεις.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    ναι..συμφωνω κι εγω με την Θεοφανια...δεν χρειαζονται υπερβολες ουτε στην διατροφη ..ουτε στην γυμναστικη...
    τα κιλα χανονται αλλαζοντας απλα την διατροφη σου...χωρις διαιτες και με λιγη κινηση....λιγη στην αρχη...προοδευτικα περισσοτερη στην συνεχεια...
    και οχι αγχος και βιασυνη για γρηγορα αποτελεσματα...χαλαρα και ολα με τον χρονο τους...

    δεν υπαρχει περιπτωση να μη τα χασεις....
    καλη επιτυχια!!!!!!!!!!! :)
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Εγώ να την πω την μαλακία μου ότι έχεις βολευτεί με το αγόρι σουκλπ δε σ λέει κανένας τίποτα κ δεν το παλεύεις μπορεί να κάνω κ λάθος δε ξέρω έτσι μ φαίνεται

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    edim, γεια σου...
    μου θυμισες εμενα ( με οχι τοσα κιλα βεβαια ) ενω ημουν σε καταθλιψη για 2 χρονια.
    απο ενα σημειο κ μετα δν ηξερα αν η καταθλιψη ηταν αυτο που με εριχνε ή τα κιλα.
    μπερδευτηκα πραγματικα.
    πηγαινα στο γιατρο κ ελεγα το ιδιο πραγμα καθε φορα.
    δυστυχως ειμαι ο ορισμος του λιχουδη, αλλα ταυτοχρονα εχω θεμα με το βαρος.
    θελω να μαι παντα αδυνατη.

    διαπιστωνω ομως τωρα πως ενω πηρα παλι 5 κιλα, αλλα δν ειμαι σε καταθλιψη, δεν με ενοχλει.
    μου λεει η αδερφη μου αντε ρε πως γινατε ετσι?
    η μπαλα πιανει κ το φιλο μου, γιατι ολο το χειμωνα καταβροχθιζαμε, αλλα μπαινει απο το ενα κ βγαινει απο το αλλο.

    ξερω πως οταν περπατησω καλυτερα ( γιατι επθα διαστρεμμα β βαθμου απο το πασχα!!!! )
    θα αρχισω να χανω.
    οποτε περπατημα.
    οπως σου ειπαν κ τα παιδια πολυ νερο.
    σαλατες κ ψητα.

    ν μν ξεχασω να σου πω πως πρεπει με το γιατρο σου να τσεκαρετε τα φαρμακα.
    δεν ξερω αν μπορει να σου δωσει το topamac, εμενα τοτε αυτο με βοηθησε.
    σου κοβει την ορεξη.
    το εδιναν για σταθεροποιητη διαθεσης αλλα ανακαλυψαν στην πορεια πως δεν εκανε κατι.
    ρωτησε τον.
    σου ευχομαι τα καλυτερα κ του χρονου να σκασεις παραλια κορμαρα!
    στο μεταξυ μν πειρμενεις μεχρι τοτε να εμφανιστεις στον κοσμο!
    μην ανησυχεις χωρας στη θεση του σινεμα! :P
    αφου βγαινεις κ πας δουλεια, κανε τον κινεζο στον ευατο σου κ δωσε ραντεβου στο φιλο σου στην εισοδο του σινεμα!
    κοροιδεψε τον βρε παιδι μου.
    οκ?
    http://www.mazi.org.gr/

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    159
    elis οχι δεν εχω βολευτει, μακαρι να χε γινει αυτο. Θα ξερα τουλαχιστον τον λογο που συνεχιζω να αφηνω τον εαυτο μου...
    αρκτος και εγω παντα ηθελα να ειμαι αδυνατη και με τον εναν ή τον αλλον τροπο τα καταφερνα. Τωρα με εχει παρει η κατω βολτα! Δεν μπορω να σας εξηγησω πώς νοιωθω οταν κοιταω φωτογραφιες 2-3 χρονων πισω ουτε οταν με βλεπω στον καθρεφτη. Αηδιαζω.. Ξερω πως αλλος κοσμος περναει πολυ σοβαροτερα βασανα απο μενα αλλα αυτη η αυξηση βαρους με εχει επηρεασει πολυ. Οσον αφορα το τοπαμακ, εκανα και εγω θεραπεια παλιοτερα με τοπαμακ, αναφρανιλ, αμπιλιφαι και λαντοζ. τωρα παιρνω αντι για τοπαμακ τριλεπταλ, αντι για αμπιλιφαι σεροκουελ, αντι για λάντοζ επαιρνα σοφελιν και με αυτη την θεραπεια δεν πηγα καλα.. Οσο ακολουθουσα την πρωτη ειχα παρει μονο 5 κιλα ελεγχομενα, ημουν κανονικη σε βαρος δηλαδη και δεν ειχα και κανεναν ιδεοψυχαναγκασμο. Τι βλακεια εκανα και στραφηκα στην ομοιοπαθητικη? ακομα δεν μπορω να καταλαβω! :(

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    αφου το τοπαμακ σου κοβε οντως την ορεξη γιατι σου τα αλλαξε?
    στον ιδιο γιατρο ολα αυτα?

    την ομοιοπαθητικη δν θυμαμαι να την εχω ξανακουσει σαν θεραπεια για καταθλιψη ή ιδεοψυχαναγκασμους....
    http://www.mazi.org.gr/

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    159
    μου το αλλαξε αλλος γιατρος διοτι ο παλιος δεν με καλυπτε αλλα ο καινουριος "ο και καλα τελειος γιατρος" ηταν και ειναι ο πιο αχρηστος γιατρος που εχω επισκεφτει. Με φορτωσε με φαρμακα τα οποια με οδηγησαν στο νοσοκομειο και αυτος ειναι ακομα αμετανοητος παροτι του εχω στειλει 2 μειλ στα οποια ζηταω εστω ενα συγγνωμη για το πως μου φερθηκε, για το οτι η θεραπεια του με οδηγησε να παρω 40 κιλα, για το οτι με εβλεπε σαν μια τσεπη οταν πηγαινα 5 λεπτα στο ιατρειο του και μου ζητουσε 70 ευρω. Κριμα και για μας και για αυτους. Γιατι αυτοι δεν θα συγχωρεθουν ποτε. Με εναν αρρωστο-ψυχολογικα- ανθρωπο δεν κανεις τετοιες δοκιμες επειδη θελεις για παντα να τον εχεις ασθενη σου. πφφφ παλι το θυμηθηκα και νευριασα. τωρα με παρακολουθει μια ψυχιατρος γνωστη στην οικογενεια μου διοτι ειχε βοηθησει αποτελεσματικα παλαιοτερα δικο μου ανθρωπο. Σιγα σιγα ελπιζω να μου ξαναδωσει την αλλη αγωγη. Το σοφελιν ηδη το εχω αλλαξει με λαντοζ και σημερα θα αλλαξω το σεροκουελ και θα παρω αμπιλιφαι! :)

    Τι τραβαμε και εμεις ρε παιδια? Μονο η ψυχη μας το ξερει. Χτες ειχα παλι πολλους ιδεοψυχαναγκασμους, ημουν αναβλητικη με τα παντα, δεν ειχα ορεξη ουτε στον υπολογιστη να κατσω. Η ζωη περναει μπροστα μου και εγω την παρακολουθω σαν θεατης χωρις να μπορω να συμμετεχω! :(

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    μη το βλεπεις ετσι edim....μια χαρα συμμετεχεις στην ζωη...εχεις την δουλεια σου ,το αγορι σου την οικογενεια σου....
    τωρα μπορει να σου φαινεται πολυ δυσκολο να χασεις τα κιλα γιατι τα βλεπεις πανω σου και φρικαρεις...αλλα θα δεις πως δεν ειναι δυσκολο...θελει μονο συνεπεια...
    και να σου πω και κατι...ειναι ακομα πιο ευκολο...γιατι τα κουβαλας λιγο καιρο καιρο σχετικα...ειναι ενα ξενο σωμα που πρεπει να το διωξεις ...τιποτα αλλο...
    μη σε παιρνει απο κατω.....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Edim εγω θα σταθω σε τρια σημεια , που παρατηρω σε εσενα.
    Το πρωτο ειναι οτι δειχνεις να εχεις θυμο μεσα σου , κατι που το βρισκω απολυτα λογικο , απο την στιγμη που παλευεις τοσα χρονια και νιωθεις οτι παιζουν μαζι σου αντι να σε βοηθανε.
    Το δευτερο ειναι οτι δειχνεις να μην εχεις αποδεχτει πληρως αυτο που σου συμβαινει. Λες οτι χτες ειχες παλι ψυχαναγκασμους και ιδεοληψιες. Αλλα ετσι ειναι οι ψυχαναγκασμοι και οι ιδεοληψιες θα ερχονται παντα. Αυτο που πρεπει να αλλαξει ειναι ο τροπος που εσυ βλεπεις και αντιμετωπιζεις τους ιδεοψυχαναγκασμους. Να φτασεις δηλαδη σε σημειο να ερχονται και να λες , ε και τι εγινε ηρθε και θα φυγει.
    Το τριτο ειναι οτι δεν εχεις αποδεχτει την εικονα σου , που και αυτο ειναι λογικο . Σκεφτεσαι πως ησουν πριν την αγωγη , κοιτας φωτογραφιες και αναρωτιεσαι πως καταντησες και σε παιρνει απο κατω. Αυτο πρεπει να το σταματησεις . Μην ξανακοιταξεις φωτογραφιες . Πες οτι τωρα εισαι αυτη , και προσπαθησε να σκεφτεσαι μονο το παρον και οχι το παρελθον. Μην λες οτι θελεις να γινεις οπως ησουν καποτε , αλλα να πεις οτι θελεις να βελτιωσεις την εμφανιση σου και την υγεια σου. Αν χασεις 500 γραμμαρια να λες οτι απο 100 πηγες 99,5 και οχι οτι καποτε ησουν 50. Αυτο ειναι ενα πρωτο βημα.
    Εγω ειχα στην ντουλαπα μου σε πρωτο πλανο ενα τζιν νουμερο 25 , και στοχος μου ηταν να μπω παλι σε αυτο . Αλλα αυτο ειναι λαθος , το να σκετομαστε οτι θελουμε να γινουμε οπως ειμασταν πριν 5 χρονια δεν αποφερει τιποτα , ισα ισα κακο μας κανει.

    Σκεψου λοιπον μονο το παρον και το πως θα ηθελες να εισαι στο μελλον.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πολλά παραπάνω κιλά
    By redballoon in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 11
    Last Post: 29-08-2011, 04:11
  2. Παραπανισια κιλα
    By Παστελι in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 2
    Last Post: 17-07-2011, 17:14
  3. Παραπανησια κιλα !!!
    By multikara in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 03-06-2011, 22:43
  4. Παραπανισια κιλα
    By Παστελι in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 13-05-2011, 16:31
  5. ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΤΣΑΚΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ
    By ASSY in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 55
    Last Post: 08-04-2011, 19:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •