Για ποιους λογους θελετε να κοψετε τα φαρμακα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Για ποιους λογους θελετε να κοψετε τα φαρμακα?

    Εγω θελω να κοψω το zyprexa γιατι εχω παχυνει 25 κιλα και τρωω συνεχεια.Κατα τα αλλα δεν θα με πειραζε να το παιρνω και μια ζωη.Εσεις?

  2. #2
    Rich-Deleted-06-06-2016b
    Guest
    Quote Originally Posted by mihalis View Post
    Εγω θελω να κοψω το zyprexa γιατι εχω παχυνει 25 κιλα και τρωω συνεχεια.Κατα τα αλλα δεν θα με πειραζε να το παιρνω και μια ζωη.Εσεις?
    Και εγώ έφτασα τα 100kg + το ότι δεν έχω σεξουαλική διάθεση καθόλου...

  3. #3
    Rich-Deleted-06-06-2016b
    Guest
    Άσε που κάνω διάδρομο 1 ώρα κάθε μέρα επί 4 μήνες...
    Αποτέλεσμα:Tζίφος..μη σου πώ ότι πήρα και 600gr...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Θέλει γυμναστικη σε συνδυασμο με διαιτα και συνεχή προσπαθεια. Προφανως το φαρμακο αυτο μπλοκαρει τον μεταβολισμο, ίσως κανει κατακρατιση υγρων και παχαινεις. Το έχτε συζητησει με το γιατρο αυτό το θέμα;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Ladose: μειωμένη σεξουαλική διάθεση. Το εχω σιχαθεί το κωλοχάπι, θέλω να το σταματήσω αλλά ξέρω ότι δεν πρέπει. Πφφφ....

  6. #6
    Rich-Deleted-06-06-2016b
    Guest
    Quote Originally Posted by Blue1 View Post
    κανει κατακρατιση υγρων και παχαινεις. Το έχτε συζητησει με το γιατρο αυτό το θέμα;
    Αυτό που είπες κάνει παρακράτηση υγρών.. Όσο για το γιατρό που λές εμένα συνεχίζει και λέει τα δικά του "όχι δεν είναι μεγάλη ποσότητα που παίρνεις, μπορείς να κάνεις πράματα,να βρείς κοπέλα να δουλέψεις κ.τ.λ.
    Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε δηλαδή..
    Εμένα μου έρχεται να του πώ:"Πάρε για λίγο το risperdal και προσπάθησε να κάνεις το γιατρό!"

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    να κοψω τα φαρμακα?? χα καλο ανεκδοτο και αυτο, προσωπικα εχω σταματησει απο καιρο να το σκεφτομαι αυτο..πληρωσα το τιμημα να δοκιμασω να τα κοψω 2 φορες με βαριες συνεπειες, οποτε ασε να λειπει, μπορει να παιχαινουν μπορει να χουνε παρενεργειες σωρο αλλα με κρατανε στα ισα μου κ αυτο αρκει, δεν πιστευω οτι θα τα κοψω ποτε κ εχω συμβιβαστει με την ιδεα να τα παιρνω για μια ζωη..αλλωστε μετα απο 10 χρονια που τα παιρνω ειναι λιγο αργα να σκεφτομαι να τα κοψω κ δεν ειναι μονο αυτο οσο κ φρεσκος να σαι στην ψυχωση παντα παιρνεις μεγαλο ρισκο για υποτροπη σταματωντας τα φαρμακα, δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι να γινω εστω κ για μια ωρα οπως ειμαι σε περιοδο κρισης της ψυχωσης..να λειπει

  8. #8
    nai οσοι λενε να τα κοψουμε προφανως δεν την εχουνε πατησει ακομη απλα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    θελω να κοψω το ντεπακιν γιατι με παχαινει και για να το αντισταθμιζω αναγκαζομαι να στερουμαι!
    θελω να κοψω το ρισπερνταλ για να μου φυγει αυτη η αποβλακωση που με κανει να νιωθω και να θελω να κοιμαμαι ολη τη μερα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    [QUOTE=εσωτερική_σήψη;388470]θελω να κοψω το ντεπακιν γιατι με παχαινει και για να το αντισταθμιζω αναγκαζομαι να στερουμαι!
    θελω να κοψω το ρισπερνταλ για να μου φυγει αυτη η αποβλακωση που με κανει να νιωθω και να θελω να κοιμαμαι ολη τη μερα![/QUO


    ποσο καιρο παιρνεις το ντεπακιν κ ποσα μγ?τα κιλα τα πηρες απο την αρχη, μολις πηρες το ντεπακιν?εγω παιρνω 2 μηνες τωρα 500μγ chrono depakene 1 την ημερα.κανεις εξετασεις βαλπροικου νατριου?αν ειμαστε στα φυσιλογικα ορια ,νομιζω οτι δεν εχει παρενεργειες, δεν ειμαι ομως σιγουρη.
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post

    ποσο καιρο παιρνεις το ντεπακιν κ ποσα μγ?τα κιλα τα πηρες απο την αρχη, μολις πηρες το ντεπακιν?εγω παιρνω 2 μηνες τωρα 500μγ chrono depakene 1 την ημερα.κανεις εξετασεις βαλπροικου νατριου?αν ειμαστε στα φυσιλογικα ορια ,νομιζω οτι δεν εχει παρενεργειες, δεν ειμαι ομως σιγουρη.
    γεια σου κατερινακι!πως εισαι;
    παιρνω το ντεπακιν απο το μαιο 1500μγ δηλ 3 των 500 την ημερα!ναι στην αρχη τα πηρα τα κιλα!εκανα εξετασεις για τα επιπεδα του βαλπροικου στο αιμα και ηταν μεσα στα ορια αλλα τωρα πρεπει να ξανακανω!
    αναγκαστικα προσεχω τι τρωω γιατι εβαλα 3 κιλα μεσα σε ενα μηνα!
    εσυ εβαλες καθολου κιλα;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    αμα σου ερχεται υπνηλια, ρωτα το γιατρο σου μηπως μπορεις να παιρνεις το Risperdal το βραδυ περισσοτερο και τη μερα λιγοτερο.

    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    θελω να κοψω το ντεπακιν γιατι με παχαινει και για να το αντισταθμιζω αναγκαζομαι να στερουμαι!
    θελω να κοψω το ρισπερνταλ για να μου φυγει αυτη η αποβλακωση που με κανει να νιωθω και να θελω να κοιμαμαι ολη τη μερα!
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    γεια σου κατερινακι!πως εισαι;
    παιρνω το ντεπακιν απο το μαιο 1500μγ δηλ 3 των 500 την ημερα!ναι στην αρχη τα πηρα τα κιλα!εκανα εξετασεις για τα επιπεδα του βαλπροικου στο αιμα και ηταν μεσα στα ορια αλλα τωρα πρεπει να ξανακανω!
    αναγκαστικα προσεχω τι τρωω γιατι εβαλα 3 κιλα μεσα σε ενα μηνα!
    εσυ εβαλες καθολου κιλα;
    εβαλα κ εγω κιλα, αλλα ο ψυχοτετοιος λεει οτι δεν πειραζει κ ενα δυο κιλα παραπανω, δεν φτανει που εχουμε τον καημο μας εχουμε κ τους γιατρους να κρινουν ποσα κιλα ειναι καλα για μας, εμεις δηλ που παιρνουμε αγωγη δεν μπορουμε ναμαστε αδυνατες?
    εσυ εσωτερικη δεν παραπονιεσαι τελευταια για τις φωνες, μη μου πεις οτι το ντεπακιν ενδυναμωσε το αντιψυχωτικο κ εισαι καλυτερα?παλια το επαιρνες μαζι με το αλοπεριντιν?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    θελω να τα κοψω γιατι μου ανεβασαν χοληστερινη και γιατι δεν εχω οργασμο...και γιατι θελω να αποδειξω οτι μπορω και μονη μου!!
    Will I ever be free?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    εβαλα κ εγω κιλα, αλλα ο ψυχοτετοιος λεει οτι δεν πειραζει κ ενα δυο κιλα παραπανω, δεν φτανει που εχουμε τον καημο μας εχουμε κ τους γιατρους να κρινουν ποσα κιλα ειναι καλα για μας, εμεις δηλ που παιρνουμε αγωγη δεν μπορουμε ναμαστε αδυνατες?
    εσυ εσωτερικη δεν παραπονιεσαι τελευταια για τις φωνες, μη μου πεις οτι το ντεπακιν ενδυναμωσε το αντιψυχωτικο κ εισαι καλυτερα?παλια το επαιρνες μαζι με το αλοπεριντιν?
    το ντεπακιν το αρχισα το μαιο με τη νοσηλεια μου!τοτε μου εβγαλαν το αλοπεριντιν και μου εβαλαν ρισπερνταλ!
    παλια επαιρνα λαμικταλ ως σταθεροποιητη του συναισθηματος!
    δεν ακουω πια φωνες εδω και 2 μηνες ειμαι πολυ καλυτερα!και με το ρισπερνταλ μου εφυγαν και τα οπτικα!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. τι θέλετε επιτέλους οι γυναίκες?
    By ale3andros12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 120
    Last Post: 04-05-2012, 15:15
  2. Τι θελετε απο τη ζωη?
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 82
    Last Post: 20-07-2010, 12:01
  3. Ποιους πραγματικα σκοπους εξυπηρετει το φορουμ αυτο ?
    By πανος12345 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 40
    Last Post: 27-10-2009, 16:55
  4. Βιταμίνες και ψυχώσεις - Μη κόψετε τα φάρμακα
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 22-10-2009, 14:56
  5. σε ποιους συμβαινει?
    By αννυ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 26-01-2007, 09:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •