υπνος αγχος και καταθλιψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    2

    υπνος αγχος και καταθλιψη

    Καλησπερα ,
    βρισκομαι σε μια πολυ ασχημη κατασταση , ειμαι 23 ετων και εχω προβλημα με τον υπνο απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου.
    Θυμαμαι τους καυγαδες που ειχα με τους γονεις μου καθε βραδυ για να παω για υπνο και καθε πρωι για να σηκωθω να παω σχολειο .
    Προσπαθησα να σπουδασω σε ιδιωτικο πανεπιστημιο σε διαφορετικη πολη γιατι δεν εχει η πολη μου εδω αλλα αναγκαστηκα να τα παρατησω γιατι δεν ξυπνουσα να παω στα μαθηματα και ηταν χαμενα λεφτα .
    Προσπαθησα πολλες φορες να πιασω μια πρωινη δουλεια αλλα αποτυχες λογο του οτι δεν μπορουσα να ξυπνησω.
    Τωρα κοιμαμαι πρωινες ωρες πλεων και ξυπναω αργα το απογευμα/βραδυ.
    Βρηκα μια βραδινη δουλεια και αυτη μετα δισκολιας κρατησα λογο του οτι δεν μπορω να ξυπνησω στην ωρα μου.
    Πολλες φορες δεν πηγα γιατι δεν καταφερα να ξυπνησω και ο μονος λογος που δεν την εχασα ειναι γιατι το αφεντηκο ειναι ο ξαδερφος μου και γνωριζει την κατασταση μου .
    Δεν μου ειναι ποτε αρκετες οι ωρες που κοιμαμαι και αν δεν προσπαθηση καποιος να με ξυπνησει μπορει και να κοιμαμε και πανω απο 24 ωρες .
    Οταν ξυπναω νοιωθω ποιο κουρασμενη απο οτι ειμουν πριν να κοιμηθω .
    Οταν ανοιξω τα ματια μου δεν μπορω να κινεισω το σωμα μου και το μυαλο μου ειναι τοσο ζαλισμενο λες και ειμαι χρηστης ναρκωτικων.
    99% δεν ξυπναω με ξυπνητιρια και παρα πολλες φορες εχω σπασει τα νευρα αυτων που προσπαθουν να με ξυπνισουν που τις περισσοτερες φορες δεν τα καταφερνουν ουτε και αυτοι .
    Πλεων εχω πεσει σε ασχημη καταθληψη λογο αυτου του θεματος και εχουν κλονιστοι ασχημα οι σχεσεις μου με την οικογενοια μου. Δεν μπορουν να καταλαβουν οτι δεν το κανω επιτυδες και ακουω μονο φωνες.
    Εχω χασει 3 κιλα και εχουν αρχισει ολοι να πιστευουν οτι ειμαι ανορεξικια αλλα δεν παιζει τετοιο θεμα , γνωριζω οτι ειμαι παρα πολυ λεπτη.
    Εχω αγχωθη γιατι δεν βλεπω να εχω μελλον με αυτο το προβλημα μου .
    Δωστε καμια συμβουλη σας παρακαλω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    ποσα κιλα εισαι?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    2
    ειμουν 51 με υψος 1.73 τωρα εγινα 48

Similar Threads

  1. Άγχος για το σέξ, κατάθλιψη;
    By Νικος3 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 15-09-2012, 05:21
  2. 'Υπνος, ύπνος και πάλι ύπνος...
    By Konstantinoss in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 06-10-2011, 12:25
  3. θυροεδής, Άγχος και κατάθλιψη
    By Γάτος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 02-12-2010, 11:23
  4. Κακός ύπνος, άγχος, νεύρα
    By savant in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 25-09-2010, 00:18
  5. ΑΓΧΟΣ ΠΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΥΠΝΟΣ
    By pepe in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-2006, 12:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •