Θελει χρονο....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    29

    Θελει χρονο....

    Το τελευταιο διαστημα ημασταν ολο καυγαδες με το αγορι μου(ειμαστε μαζι ενα χρονο )...για τους περισσοτερους φταιω εγω καθως πολλες φορες γινομαι γκρινιαρα που δεν ειμαστε οπως στην αρχη και απο φοβο μην φθαρει η σχεση μου..εκεινος ειναι πολυ πιεσμενος με τη δουλεια..ενιωσε κι απο μενα πιεση..και μου πε πως δεν αντεχει αλλο ολα αυτα γιατι τον επηρεαζουν στη δουλεια του αλλα δεν μπορει ν μην ειμαστε μαζι γιατι μ αγαπαει και ειναι πολυ ερωτευμενος και δν μπορει ν φανταστει τη ζωη του χωρις εμενα..επειδη θα φυγει για ενα επαγγελματικο ταξιδι εξωτερικο για μια εβδομαδα και ουτως η αλλως δεν θα υππηρχε χρονος και δυνατοτητα ν μιλησουμε μ πε πως ειναι ευκαιρια να μη μιλησουμε αυτο το διαστημα για να ηρεμησουμε και να συζητησουμε ηρεμα οτν γυρισει για την πορεια της σχεσης μας...το θεμα ειναι πως εγω εχω τρελαθει...απτη μια λεω νιωθουμε τοσα πολλα που δεν γινεται να το χαλασουμε αυτο απτην αλλη εκεινος βαζει πανω τα πρεπει και σκεφτεται λογικα..και φοβαμαι μηπως επιτηδες σκεφτεται αρνητικα για μενα οσο ειναι εκει ωστε να μην φορτιζεται συναισθηματικα..απτην αλλη λεω θα κανει καλο να λειψει ο ενας στον αλλον...εγω του εξηγησα οτι αν θελει να ειμαστε μαζι πραγματικα θα τα βαλουμε κατω και θα αλλαξουμε τ πραγματα και θα κανω οτι μπορω να μην γκρινιαζω και να δειχνω κατανοηση γιατι περναει περιοδο πιεσης απο παντου(δουλεια,οικογενεια,� �ικονομικα κλπ)..αλλα δυστυχως δεν σκεφτομαι θετικα μ εχει ριξει ολο αυτο δεν τρωω δεν κοιμαμαι ειμαι χαλια...αραγε 2 ανθρωποι που νιωθουν τοσα πολλα μπορουν να χωρισουν? δεν ειναι αδικο να βαλει τα πρεπει πανω απτα συναισθηματα?? πως θα τον κανω να καταλαβει πως εχω μετανιωσει για οτι βλακεια εχω κανει?? τον πιεσα κ γω λιγακι παραπανω γτ τον εβλεπα διαφορετικο το τελευταιο διαστημα (λογω του αγχους του) αλλα εγω πιστευα πως δεν με θελει πια ( δικη μου χαμηλη αυτοπεποιθηση και παρανοια δηλαδη) και τα κανα σαλατα...τι να κανω???
    Last edited by jennyjuly; 19-09-2012 at 12:06.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Σωστό αυτο που σου είπε.Πρεπει να μείνετε ξεχωριστά για να ξεκαθαρίσει ο καθένας τι και πως θέλει.Αυτο το διάστημα λόγω οικονομικής κρίσης πολλοί άνθρωποι εχουν θέμα με τα επαγγελματικά τους.Αλλα όλα τα πράγματα απο ένα διάστημα κι έπειτα χάνουν την αξία ους ή την αλλάζουν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πρακτικα τι εννοεις καβγαδες? Δηλ ειναι ολα τελεια και ξυπνας ενα πρωι και τι γινεται? Για πες παραδειγματα. Και δε φταει η πιεση απο τα προβληματα.

  4. #4
    Οτι κι αν σου πουμε θα ναι σενάρια, δεν διαβαζουμε προφανως τη σκεψη του ούτε μας λες εδω κατι για τη συμπεριφορα του (τουλαχιστο τον τελευταιο καιρο) για να μπορουμε - με επιφυλαξη παντα - να βγαλουμε συμπερασματα. Το μονο που μπορεις να κανεις τωρα ειναι να αναμένεις μεχρι να επιστρεψει και να κρατησεις τον εαυτο σου όσο πιο ήρεμο μπορεις. Και για να δειξεις ότι γνοιαζεσαι στειλε του ενα μηνυμα μεσοβδομαδα αν ειναι καλα.
    γιάννης

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    29
    οταν λεω καυγαδες εννοω πχ εμενα μ ενοχλησε κατι εκεινος το θεωρει χαζο εγω οχι ..οποτε το τραβαμε και καταληγουμε τσακωμενοι...και νιωθει οτι δεν καταννοω οτι πιεζεται απτη δουλεια...ξερω πως θελει να ναι κοντα μου... αλλα φοβαμαι...φοβαμαι πολυ..δυστυχως δεν μπορω να μαι ηρεμη..απλα ειχε απτη μια πιεση απο δουλεια κ οικογενεια κ απτην αλλη εμενα να παραπονιεμαι αθελα μου οτι δν ειμαστε οπως παλια και αφοσιωνεται στη δουλεια κ νιωθω παραμελημενη,...εκεινος ομως κανει οτι μπορει γιαυτο και δεν θελει να τον πιεζω και εγω..πιστευω πως οταν θες πραγματικα καποιον δεν αλλαζουν σε 5 μερες τα συναισθηματα αλλα φοβαμαι..τα παντα..μηπως νιωσει καλυτερα χωρις εμενα..μηπως γυρισει κ μου πει οτι δν πρεπει να μαστε μαζι...εκεινος μ λεει να μην ανησυχω και οτι απλα θελει να ηρεμησει και συζητησουμε οταν γυρισει...πραγματικα δεν ξερω πως θα περασουν οι μερες...

Similar Threads

  1. Στον ελεύθερο μου χρόνο
    By august in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 22-03-2017, 16:25
  2. 100 κιλα απο 55 σε χρονο dt
    By edim in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 19-09-2012, 16:40
  3. Πώς να γεμίσω το χρόνο μου;
    By stirixi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 16-06-2012, 21:10
  4. ποτε θα περασει.....ποσο χρονο θελει...help!!
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 01-06-2009, 18:29
  5. ENA ΧΡΟΝΟ ΠΡΙΝ...
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 24-04-2008, 00:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •