Είμαι γκέι???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1

    Είμαι γκέι???

    Γειά χαρά σε όλους. Καινούριος στο φόρουμ.

    Λοιπόν από τον τίτλο του τόπικ καταλαβαίνετε περί τίνος πρόκειται. Θα προσπαθήσω να σας πω λίγα προσωπικά πράγματα για μένα και έπειτα να σας περιγράψω πως αισθάνομαι κλπ. Καταρχήν είμαι 23 ετών. Μέχρι πριν 5-6 μήνες ούτε που μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό οτι μπορεί να νίώθω κάποια έλξη προς το ίδιο φύλο ούτε ποτέ είχα αισθανθεί κάτι σχετικό. Εκείνη την περίοδο είχα κάνει μόνο μια σχέση στη ζωή μου η οποία διήρκησε περίπου 6 μήνες και ήμουν στην αρχή της δεύτερης σχέσης (η οποία διαρκεί μέχρι και τώρα, με την κοπέλα μου λόγω απόστασης βρισκομάστε κάθε 1 με 2 βδομάδες για 2-4 μέρες). (μην κάνετε quote από αυτή την παραγράφο, μπορεί αργότερα να θελήσω να την τροποποιήσω ή να την σβήσω)

    Όσον αφορά το σεξ, είχα το πρόβλημα οτι δυσκολευόμουν να τελειώσω όταν το κάναμε συνεχόμενα δεύτερη φορά ή μετά την 2η-3η φορά σε μια μέρα. Πέρα από αυτό δεν είχα άλλο πρόβλημα, σεξουαλικά ερεθιζόμουνα εύκολα και μου άρεσε πάρα πολύ το σεξ με την κοπέλα μου. Αυτό που συνέβη εκείνο το διάστημα ήταν να ακούσω για κάποιον παντρεμένο που έκρυβε από την γυναίκα του οτι ήταν γκέι μέχρι που αυτή τον ανακάλυψε. Μέχρι τότε αυτή δεν είχε υποψιαστεί τίποτα, παρόλο που όταν το έκαναν αυτός δεν μπορούσε να τελειώσει. Όταν το άκουσα αυτό έπαθα κάτι σαν σοκ. To σκεφτόμουν συνέχεια. Άρχισα να σκέφτομαι μήπως ήταν αυτός ο λόγος που δυσκολευόμουν να τελειώσω. Προσπάθησα να σιγουρευτώ οτι δεν νιώθω έλξη για άτομα του ίδιου φύλου. Μου έγινε έμμονη ιδέα. Άρχισα να σκέφτομαι πως θα ήταν να φιλάω κάποιον ή να έχω μαζί του κάποια άλλη σεξουαλική δραστηριότητα. Από όλη αυτή τη διαδικασία δεν κατάφερα να σιγουρευτώ, αφού ναι μεν συνήθως δεν αισθανόμουνα καμία έλξη, αλλά καμιά φορά αισθανόμουνα περίεργα. όχι οτι ερεθίστηκα με την ιδέα κάποιου αλλά αισθανόμουνα κάπως "παράξενα" και όταν συνέβαινε αυτό σταματούσα να το σκέφτομαι από φόβο οτι μπορεί να ερεθιστώ ή να έρθω σε στύση. Σε αυτή την περίπτωση μετά αισθανόμουν πολύ άσχημα και πολύ στεναχωρημένος. Εν τω μεταξύ, επειδή όπως είπα μου είχε γίνει έμμονη ιδέα, προσπαθούσα συνεχώς να έρχομαι σε στύση με την σκέψη της κοπέλας μου ή άλλων γυναικών, για να σιγουρευτώ οτι δεν χάνω την προτίμηση μου στις γυναίκες. Για τον ίδιο λόγω πολλές φορές κατέφευγα στο να βλέπω πορνό στο σπίτι και να αυνανίζομαι. Εν τω μεταξύ, το ειρωνικό είναι οτι στο μεταξύ το πρόβλημα που αντιμετώπιζα με την δυσκολία να τελειώσω είχε γίνει σχεδόν ανεπαίσθητο, μάλλον λόγω του οτι καθώς προχώρησε η σχέση μειώθηκε το άγχος κατά τη διάρκεια του σεξ και απόκτησα περισσότερες "παραστάσεις" με την κοπέλα μου. Όταν βρισκόμασταν με την κοπέλα μου τα πράγματα πήγαιναν πολύ καλά και δεν το σκεφτόμουν καθόλου το όλο ζήτημα, δηλαδή το κάναμε από 2-3 φορές τη μέρα μέχρι και 5 και μου άρεσε πάρα πολύ. Όμως όταν ξαναέμενα μόνος μου ξανάρχιζα να το σκέφτομαι. Μου είχε γίνει τόσο έμμονη ιδέα ώστε για κάθε άντρα που βλέπω να προσπαθώ να τον δω ερωτικά. Όπως είπα ήταν ελάχιστες φορές που ένιωθα κάτι "παράξενο". Στο μεταξύ σε μια προσπάθεια ακομα να σιγουρευτώ είδα ένα πορνό βίντεο με γκέι. Δεν ένιωσα κάτι ιδιαίτερο αλλά παρόλα αυτά συνέχισα να έχω αμφιβολίες. Εν τω μεταξύ, όταν ένιωθα όπως είπα "παράξενα" για κάποιον και όχι σίγουρος οτι δεν νιώθω έλξη, αυτό συνέβαινε πάντοτε με την σκέψη να τον φιλήσω. Δεν ένιωθα ποτέ κάτι στην σκέψη κάποιας άλλης σεξουαλικής δραστηριότητας, ούτε ερεθιζόμουνα από το αντρικό σώμα- σε αντίθεση με το γυναικείο δηλαδή. Κάποιες μέρες ένιωθα σίγουρος για τον εαυτό μου και αισθανόμουν καλά, κάποιες άλλες "επιρρεπής". Όλο αυτό τον καιρό από εκέι που πήγαζε ο περισσότερος φόβος για το ενδεχόμενο να είμαι γκει, ήταν το γεγονός οτι δεν θα μπορέσω να ανταποκριθώ στο σεξ με την κοπέλα μου, πράγμα που με ανησυχούσε πάρα πολύ επειδή είμαστε πάρα πολύ καλά και αισθάνομαι πράγματα για αυτήν και θέλω να είμαστε συνέχεια μαζί - όσο ρομαντικά χαζό και αν ακούγεται αυτό. Ο φόβος λοιπόν οτι δεν θα μπορέσω να ανταποκριθώ στο σεξ και οτι κάτι θα πάει στραβά ήταν αυτό που με έκανε να έχω το περισσότερο άγχος και να θέλω να σιγουρετώ για τον σεξουαλικό μου προσανατολισμό. Για να επιστρέψω σε αυτό που έλεγα πιο πριν, όταν δεν ένιωθα σίγουρος οτι αισθάνομαι έλξη για κάποιον, αυτό συνέβαινε στιγμιαία, με την έννοια οτι δεν ήμουν σίγουρος, σταματούσα εκείνη την στιγμή να το σκέφτομαι από φόβο μήπως ερεθιστώ ή έρθω σε στύση, και άμα σκεφτόμουν το ίδιο άτομο μετά από κάποιο διάστημα ή άλλη μέρα δεν αισθανόμουνα κάτι. Εν τω μεταξύ, όταν μου συνέβαινε να σταματήσω να σκέφτομαι κάποιον για αυτό τον λόγο, ήμουνα σε τέτοια ψυχολογική κατάσταση που αισθανόμουν σίγουρος οτι οποιονδήποτε άλλον κοιτάξω θα πάθω το ίδιο. Αντιθέτως, όταν είχα ερεθιστεί στην σκέψη κάποιας γυναίκας, δεν ένιωθα καμία απολύτως αμφιβολία οτι μπορεί να έχω έλξη για κάποιον. Όταν είχα έρθει σε στυση με την σκέψη μιας κοπέλας, ήταν, ας το πούμε έτσι, σαν να ήμουν σε διαφορετικό "mood", οποιαδήποτε σκέψη άντρα με ξενέρωνε. Παρόλα αυτά, όταν ήμουνα σε "άσχημη" κατάσταση αισθανόμουν όλο και πιο αβέβαιος. Γενικά όλη αυτή η κατάσταση έιχε γίνει πολύ κουραστική.

    Την προηγούμενη βδομάδα, μπήκα σε μια σελίδα με φωτο και λινκ για γκει πορνό. Κοιτάζοντας τις φώτο δεν αισθάνθηκα κάτι. Για τις επόμενες μια δυο μέρες, αισθανόμουν πολύ καλά και σίγουρος για τον εαυτό μου. Μετά χανάρχισε η κατάσταση με τις αμφιβολίες. Χτες ξαναμπήκα, αυτή τη φορά μπήκα σε συγκεκριμένες γκάλερι που υπήρχαν στα λινκ, είδα μερικές φώτο και 2-3 βιντεάκια, δεν αισθάνθηκα κάτι το οποίο θα με ερέθιζε. Μετά μπήκα σε σελίδες με straight πορνό, ήρθα σε στύση και αυνανίστηκα. Πριν τελειώσω, ξαναμπήκα στις γκει σελίδες και πάλι δεν αισθάνθηκα κάτι, παρόλο που ήμουν σε στύση. Έπειτα τέλειωσα τον αυνανισμό με τις σελίδες straight πορνό. Χτες το βράδυ και σήμερα το μεσημερι σκεφτόμουν αυτές τις εικόνες και το ενδεχόμενο οτι δεν ερεθίστηκα επειδή ίσως δεν άφησα τον εαυτό μου να ερεθιστεί, η οτι αν ήμουν πιο ανοιχτός στο ενδεχόμενο να έρθω σε στύση θα ερεθιζόμουνα. Ξαναμπήκα σε μια γκαλερί με φωτο και αυνανίστηκα στην σκέψη οτι φιλούσα κάποιον από μια φωτογραφία και εντέλει τέλειωσα με αυτή τη σκέψη.

    Αυτά πάνω κάτω, αν σκεφτώ κάτι σημαντικό που παρέλειψα θα το προσθέσω.

    Τελικά τί μπορεί να γίνεται? Είμαι γκει κ το ανακαλύπτω τώρα? Είμαι αμφισεξουαλικός? Υπάρχουν αμφισεξουαλικοί? Είμαι straight και περνάω μια φάση? Επίσης, σκέφτομαι να αρχίσω να επισκέφτομαι κάποιον ψυχολόγο. Όποιος έχει να προτείνει κάτι ας μου στείλει PM, το προτιμότερο είναι να είναι γυναίκα, μου είναι πιο εύκολο να μιλήσω σε γυναίκα για τέτοια θέματα.

    PS παρακαλώ μην κάνετε quote στοιχεία της πρώτης παραγράφου, μπορεί αργότερα να θελήσω να τα τροποποιήσω ή να τα σβήσω. Επίσης συγνώμη για τον κάπως αδόμητο τρόπο που ξεδίπλωσα τις σκέψεις μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    123
    DrunkOnTheMoon, γεια σου, διαβαζοντας αυτα που ειπες, μου δημιουργηθηκε η απορια, γιατι θετεις τον εαυτο σου σε επανειλλημένες δοκιμασίες... αφου εισαι καλα εκει που εισαι... και το γεγονος οτι... δεν μπορουσεςν να τελειωσεις καποιες φορες ειναι λογικο...δεν παει να πει οτι εισαι gay για αυτο το λογο... δεν καταλαβαινω γιατι προσπαθεις να αποδειξεις το αντιθετο... και μαλιστα επειμενοντας τοσο...

  3. #3
    όπως είπα και πιο πάνω, έχω σκεφτεί, χωρίς να θέλω να πάρω την δουλειά των ψυχολόγων ;) , ότι το όλο θέμα μπορεί να ξεκίνησε από το φόβο μήπως αποδειχτώ σεξουαλικά ανεπαρκής, λόγω του οτι δεν θέλω να χάσω με τίποτα την κοπέλα που είμαστε μαζί τώρα. Για αυτό έχω τέτοια φοβία και θέλω συνέχεια να επιβεβαιώνομαι, σε σημείο που προσπαθώ συνέχεια να ερεθίζομαι σκεφτόμενος γυναίκες για να μπορώ να είμαι ήρεμος και να μου φεύγουν οι αμφιβολίες ή που να θέτω τον εαυτό μου σε δοκιμασίες όπως λες . Για αυτό και σκέφτομαι την επίσκεψη σε έναν ψυχολόγο.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    24
    DrunkOnTheMoon,
    βασικά πιστεύω οτι δεν είναι τίποτα σπουδαίο..Απλά νομίζω οτι συνέδεσες κάποια πράγματα - απο αυτό που άκουσες - με κάτι που μπορεί να σου έχει συμβεί κάποιες φορές και το οποίο με τίποτα δεν σημαίνει οτι μπορεί να είσαι γκει..απλά τώρα έχεις μπει σε μια διαδικασία αυτοεπιβεβαίωσης η οποία νομίζω οτι δεν σου κάνει καλό..μην πιέζεις ασυνείδητα τον εαυτό σου με σκοπό να εξακριβώσεις κάτι που μάλλον δεν ισχύει..σε τελική ανάλυση δηλ αν ήσουν γκει δεν θα το καταλάβαινες μόνο απο το παραπάνω γεγονός..φαντάζομαι θα υπήρχαν πολλά άλλα πράγματα τα οποία ίσως μεχρι την ηλικία των 23 θα είχες εξωτερικεύσει..
    φιλικα , Ευδοκία.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Originally posted by DrunkOnTheMoon
    όπως είπα και πιο πάνω, έχω σκεφτεί, χωρίς να θέλω να πάρω την δουλειά των ψυχολόγων ;) , ότι το όλο θέμα μπορεί να ξεκίνησε από το φόβο μήπως αποδειχτώ σεξουαλικά ανεπαρκής, λόγω του οτι δεν θέλω να χάσω με τίποτα την κοπέλα που είμαστε μαζί τώρα. Για αυτό έχω τέτοια φοβία και θέλω συνέχεια να επιβεβαιώνομαι, σε σημείο που προσπαθώ συνέχεια να ερεθίζομαι σκεφτόμενος γυναίκες για να μπορώ να είμαι ήρεμος και να μου φεύγουν οι αμφιβολίες ή που να θέτω τον εαυτό μου σε δοκιμασίες όπως λες . Για αυτό και σκέφτομαι την επίσκεψη σε έναν ψυχολόγο.
    DrunkOnTheMoon καλησπερα
    με εχουν παραξενεψει αρκετα πραγματα στην διηγηση σου και θα προσπαθησω να σου τα πω..
    κατ αρχας αυτο που λες οτι υπηρξε το κινητρο σου για ολον αυτον τον προβληματισμο, ο φοβος σου να μην αποδειχθεις σεξ. ανεπαρκης δηλαδη...
    υποθετω οτι γνωριζεις οτι μπορει καποιος να ειναι σεξουαλικα ανεπαρκης ΚΥΡΙΩΣ για αλλους λογους βιολογικους η ψυχολογικους και οχι γιατι ειναι ομοφυλοφιλος....ακομα , μπορει καποιος να ειναι επαρκεστατος σεξουαλικα ειδικα σε μια νεαρη ηλικια σαν τη δικια σου, οστοσο να ειναι ομοφυλοφιλος...μονο, που το ξερει, δεν το ψαχνει...
    ο λογος που εσυ εχεις επικεντρωθει σε αυτη τη σκεψη για την πιθανη ανεπαρκεια σου ειναι αληθεια μονο το περιστατικο που διαβασες η μια βαθυτερη ανησυχια σου για την σεξουαλικοτητα σου?
    αλλα ακομα και αυτη να υπηρχε (η ανησυχια), φανταζομαι οτι ξερεις οτι η ομοφυλοφιλια δεν ειναι καποια ασθενεια που διαγιγνωσκει κανεις με τεστ η με εξετασεις στο αιμα....ειναι κατι που το καταλαβαινει κανεις αρκετα νωρις ειτε το παραδεχεται στους αλλους και στον εαυτο του ειτε οχι...
    απο οταν νοιωθει καποιος σεξουαλικες ανησυχιες σε πολυ μικρη ηλικικα, ξερει αν αυτο που τον ελκει ειναι το αλλο φυλο η το δικο του η και τα δυο...
    εσυ δεν εχεις βγαλει καποιο συμπερασμα απο την ηλικια των 8 μεχρι σημερα? ετσι ξαφνικα σου ξυπνησε αυτη η ανησυχια με την ειδηση που διαβασες?
    αν νοιωθεις την αναγκη να δεις ψυχολογο ειτε γι αυτο που περιγραφεις ειτε για γενικοτερες ανησυχιες σου, καντο...
    περα απο ολα αυτα, εστω προσπαθωντας να μπω στο σκεπτικο το δικο σου , περι γνωματευσης ομοφυλοφιλιας μεσω αυτων των τεστ που εχεις επινοησει (αληθεια, σκεφτηκες καθολου μηπως η επινοηση αυτων των τεστ ειναι μια δικαιολογια για να μπορεις απενοχοποιημενα να σκεφτεσαι αλλους αντρες?) ελεγα λοιπον, οτι αυτο που μου εκανε εντυπωση στην διαδικασια των \"τεστ\" σου, ειναι οτι οταν καποιες φορες αισθανεσαι να κλονιζεσαι ας πουμε για το αν νοιωθεις ελξη για το φυλο σου, αυτο γινεται με σκεψεις φιλιου με καποιον αντρα....
    το φιλι ειναι μια πολυ ερωτικη υποθεση, περα κι απ το σεξ θα ελεγα, και προσωπικα το θεωρω περισσοτερο ενδεικτικο για την ελξη για οποιονδηποτε προς οποιονδηποτε, απο το πιο αγριο σεξ....
    με λιγα λογια, δεν θα μου εκανε τοση εντυπωση στις διαδικασιες που μπηκες αν φαντασιωνοσουν σεξ και οργια με αλλους αντρες, οση μου εκανε η παροδικη εστω διαθεση σου για φιλια με αντρες...

  6. #6
    Originally posted by Remedy
    DrunkOnTheMoon καλησπερα
    με εχουν παραξενεψει αρκετα πραγματα στην διηγηση σου και θα προσπαθησω να σου τα πω..
    κατ αρχας αυτο που λες οτι υπηρξε το κινητρο σου για ολον αυτον τον προβληματισμο, ο φοβος σου να μην αποδειχθεις σεξ. ανεπαρκης δηλαδη...
    υποθετω οτι γνωριζεις οτι μπορει καποιος να ειναι σεξουαλικα ανεπαρκης ΚΥΡΙΩΣ για αλλους λογους βιολογικους η ψυχολογικους και οχι γιατι ειναι ομοφυλοφιλος....ακομα , μπορει καποιος να ειναι επαρκεστατος σεξουαλικα ειδικα σε μια νεαρη ηλικια σαν τη δικια σου, οστοσο να ειναι ομοφυλοφιλος...μονο, που το ξερει, δεν το ψαχνει...
    Καταλαβαίνω αυτό που λες, όταν λέω σεξουαλικά ανεπαρκής εννοώ να σταματήσω να ερεθίζομαι με τη σκέψη γυναικών.

    Originally posted by Remedy
    ο λογος που εσυ εχεις επικεντρωθει σε αυτη τη σκεψη για την πιθανη ανεπαρκεια σου ειναι αληθεια μονο το περιστατικο που διαβασες η μια βαθυτερη ανησυχια σου για την σεξουαλικοτητα σου?
    Μέχρι να διαβάσω για αυτό το περιοστατικό δεν είχα καμία ανησυχία, από εκεί και πέρα δεν ξέρω... είμαι και εγώ μπερδεμένος..

    Originally posted by Remedy
    αλλα ακομα και αυτη να υπηρχε (η ανησυχια), φανταζομαι οτι ξερεις οτι η ομοφυλοφιλια δεν ειναι καποια ασθενεια που διαγιγνωσκει κανεις με τεστ η με εξετασεις στο αιμα....ειναι κατι που το καταλαβαινει κανεις αρκετα νωρις ειτε το παραδεχεται στους αλλους και στον εαυτο του ειτε οχι...
    απο οταν νοιωθει καποιος σεξουαλικες ανησυχιες σε πολυ μικρη ηλικικα, ξερει αν αυτο που τον ελκει ειναι το αλλο φυλο η το δικο του η και τα δυο...
    εσυ δεν εχεις βγαλει καποιο συμπερασμα απο την ηλικια των 8 μεχρι σημερα? ετσι ξαφνικα σου ξυπνησε αυτη η ανησυχια με την ειδηση που διαβασες?
    δεν το κάνω με την μορφή εξέτασης για να διαγνώσω ασθένεια... το κάνω για να καταλάβω τι γίνεται... όπως είπα δεν είχα νιώσει ποτέ έλξη για άτομα του ίδιου φύλου, από την ηλικά των 8 όπως λες, και πάντα ένιωθα έλξη μόνο για γυναίκες και μου άρεσαν πάρα πολύ.

    Originally posted by Remedy
    αν νοιωθεις την αναγκη να δεις ψυχολογο ειτε γι αυτο που περιγραφεις ειτε για γενικοτερες ανησυχιες σου, καντο...
    περα απο ολα αυτα, εστω προσπαθωντας να μπω στο σκεπτικο το δικο σου , περι γνωματευσης ομοφυλοφιλιας μεσω αυτων των τεστ που εχεις επινοησει (αληθεια, σκεφτηκες καθολου μηπως η επινοηση αυτων των τεστ ειναι μια δικαιολογια για να μπορεις απενοχοποιημενα να σκεφτεσαι αλλους αντρες?) ελεγα λοιπον, οτι αυτο που μου εκανε εντυπωση στην διαδικασια των \"τεστ\" σου, ειναι οτι οταν καποιες φορες αισθανεσαι να κλονιζεσαι ας πουμε για το αν νοιωθεις ελξη για το φυλο σου, αυτο γινεται με σκεψεις φιλιου με καποιον αντρα....
    το φιλι ειναι μια πολυ ερωτικη υποθεση, περα κι απ το σεξ θα ελεγα, και προσωπικα το θεωρω περισσοτερο ενδεικτικο για την ελξη για οποιονδηποτε προς οποιονδηποτε, απο το πιο αγριο σεξ....
    με λιγα λογια, δεν θα μου εκανε τοση εντυπωση στις διαδικασιες που μπηκες αν φαντασιωνοσουν σεξ και οργια με αλλους αντρες, οση μου εκανε η παροδικη εστω διαθεση σου για φιλια με αντρες...
    Η αλήθεια είναι οτι ποτέ δεν είχα σκεφτει ότι το κανω για να μπορώ απενοχοποιημενα να σκεφτομαι άλλους άνδρες. Το θέμα είναι οτι ποτέ δεν είχα νιώσει έλξη για άντρες, έτσι ώστε όταν άρχισα να το κάνω αυτό, έστω και υποσυνείδητα να το κάνω για αυτό που λες. Με αυτό που λες για το φιλί δεν διαφωνώ, απλά ίσως θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος άλλος ο οποίος είναι συνειδητά γκει στην αρχή αισθανόταν το ίδιο ή τελοσπάντων τα ίδια πραγματα με εμένα, για αυτό τον λόγο περιγράφω πως νιώθω...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    σε καθε περιπτωση, νομιζω οτι καμια αλλη εμπειρια ενος γκει οπως λες δεν θα μπορεσει να σε διαφωτισει για το τι εισαι και τι θες ΕΣΥ, και θα συμπλευσω με τον φιλο παραπανω που σου ειπε οτι αν νοιωθεις μια χαρα οπως εισαι και με τις επιλογες σου, ποιος ο λογος να το ψαχνεις....
    ετσι κι αλλιως το εχεις φορτισει τοσο πολυ με το αγχος σου περι ανεπαρκειας κλπ, που μονο μπερδεμα πιστευω οτι θα σου προκαλει το ψαξιμο που περιγραφεις...
    το να μιλησεις με καποιον ψυχολογο αν το νοιωθεις σαν αναγκη, δεν θα εκανε καθολου κακο νομιζω...
    (οσο για το οτι μιλησες εδω, το βρισκω ετσι κι αλλιως καλο, ειτε για ν ακουσεις αποψεις κι αντιστοιχες εμπειριες, ειτε απλα για να εκφραστεις.. ;)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    δες την ταινια in and out να καταλαβεις.αλλα αφου μια χαρα STR8 σε βρισκω την την ψαχνεις πια τοσο πολυ...ετσι που την ψαχνεις και να μην εισαι θα γινεις..το μυαλο τροφη θελει για να καλλιεργησει ιδεες
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Πωπω, μας πιάνουν κάτι τέτοιες φάσεις και \"τρελαινόμαστε\". Π.χ. εμένα μπορεί να με πιάσει του στυλ. \"Οι άνθρωποι μπορεί να με ρωτήσουν ποιο είναι το αγαπημένο μου χρώμα. Τελικά είναι το μπλε ή όχι; Κι αν δεν είναι πραγματικά αυτο; Άλλες φορές μου αρέσει το κόκκινο ή το πράσινο. Μα πως θα μπορώ να δώσω μία ειλικρινή απάντηση και γιατί οι άλλοι έχουν ένα αγαπημένο χρώμα κι εγώ δεν έχω; Θα πρέπει να το κοιτάξω. Αρχίζω λοιπόν να εξετάζω ποιο χρώμα μου αρέσει περισσότερο. Α, αυτό με κάνει να νιώθω πιο ζεστά, αλλά αυτό με κάνει να νιώθω χαρούμενη, το άλλο μπορεί να μου αρέσει για μια στιγμή αλλά μετά δεν είμαι σίγουρη κλπ. Τελικά δεν έχω καταλήξει ποιο είναι το αγαπημένο μου χρώμα (αν υπάρχει ένα για όλη μου τη ζωή) και έχω διαστρεβλώσει και την ευχαρίστηση που μου δίνουν τα χρώματα μετά από τόση προσπάθεια. Δεν είμαι σίγουρη για τίποτα.\"
    Και όλο αυτό ξεκινάει από κάτι τυχαίο, μια ιδέα. Π.χ. μπορεί να βλέπω ένα περιστέρι και να με ρωτήσει κάποιος \"είσαι σίγουρη ότι είναι περιστέρι;\" κι επειδή σιχαίνομαι το να μην είμαι σωστή αρχίζω και αμφιβάλλω και ψάχνομαι.
    Που θέλω να καταλήξω; Ότι τελικά αυτή η μανία να εξετάσουμε κάτι μας απομακρύνει τις περισσότερες φορές από την πραγματικότητα και από αυτό που θέλαμε να απαντήσουμε στην αρχή.

    Όσο για το θέμα των σεξουαλικών σχέσεων. Έχουμε υποβληθεί (από τους άλλους, από τον εαυτό μας) από το πως πρέπει να είναι το οτιδήποτε στη σχέση μας, ότι πρέπει να έχουμε τη σούπερ σεξουαλική ζωή, ότι ένας άντρας πρέπει να μπορεί να τελειώνει πολλές φορές την ημέρα, ότι πρέπει να προκαλεί πάντα οργασμό στην κοπέλα του και ούτω κάθεξής. Και οι άντρες σε αυτά τα θέματα είναι πιο ευαίσθητοι γιατί σε αυτούς πέφτει τις περισσότερες φορές το βάρος. Και τελικά αυτό που καταφέρνουν με αυτές τις εμμονές είναι να χαλάνε την ατμόσφαιρα, την ευχαρίστησή τους και της κοπέλας συνεπακόλουθα. Δε την καταστρέφουν, αλλά την μειώνουν σε σχέση με αυτό που θα λάμβαναν αν ήταν πιο χαλαροί, αν φερόντουσαν αυθόρμητα ανάλογα με τη στιγμή, αν δεν είχαν τόσες πολλές απαιτήσεις από τον εαυτό τους.

    Θα σου πω κάτι DrunkOnTheMoon. Και οι άντρες αλλά και οι γυναίκες στην αρχή μιας σχέσης είμαστε κάπως διαφορετικοί σε σχέση με τη συνέχεια. Υπάρχουν άντρες που δε μπορούν καν να εκσπερματώσουν, άλλοι που δυσκολεύονται και ούτω κάθεξής. Τα ίδια πάνω κάτω και χειρότερα συμβαίνουν με τις γυναίκες. Μετά δεν υπάρχει τόσο άγχος, γινόμαστε πιο οικείοι, αλλάζει η εικόνα που έχουμε για τον άλλο κλπ.

    Και ούτε όλοι έχουν την ίδια σεξουαλική ενεργητικότητα. Π.χ. ένας σημαντικός παράγοντας είναι η φυσική τους κατάσταση. Αλλά υπάρχουν και άλλοι πολλοί που σχηματίζουν ένα διαφορετικό σύμπλεγμα για τον κάθε άνθρωπο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Athens
    Posts
    230
    Αδελφέ με πλήρη συνείδηση της σεξουαλικότητας μου και απ\' ό,τι διάβασα, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι ούτε γκέι είσαι ούτε τίποτα το \"περίεργο\" (αν υποθέσουμε ότι υπάρχει κάτι περίεργο στην ερωτική εκδήλωση... τέλος πάντων.. άλλη κουβέντα αυτό).

    Νομίζω όμως ότι μπορεί η ψυχολογία σου να είναι λίγο διαταραγμένη σε συνάρτηση με την ταυτοποίηση της σεξουαλικότητας σου για άλλους λόγους. Πάντως \"φυσικά\" γκέι δεν είσαι.

    Με εκτίμηση,

    Παππάς10

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    147
    Kοιτα να δεις τι μπορει να σου κολλησει στο κεφαλι!
    Σε λιγο θα πεισεις τον εαυτο σου οτι εισαι gay με το ζορι!
    Ειναι σιγουρο οτι εισαι εντελως str8! Aν δεν ηταν ετσι θα προσπαθουσες να πεισεις τον αυτο σου οτι εισαι str8, θα ειχες φαντασιωσεις με αντρες, δεν θα σου αρεσαν οι γυναικες και δεν θα ειχατε τοσες πολλες επαφες με την κοπελα σου ουτε θα μπορουσες να εισαι ερωτεευμενος μαζι της!

    τι κανει νιαου νιαου?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Drunk φίλε εγώ θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι διαφορετικό από όσα ειπώθηκαν και αν θες μου απαντάς........:)


    Στο οικογενειακό σου ή συγγενικό σου περιβάλλον τυγχάνει να είναι κάποιος ομοφυλόφιλος ? Αν ναι - δημιουργήθηκε στο παρελθόν κάποιο περιστατικό σε σχέση με το άτομο αυτό και τον στενό του περίγυρο που σε στεναχώρησε ή σε προβλημάτισε ?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    τελικα που χαθηκες ρεαδερφε μας αφησες με την απορια εισαι η δεν εισαι θες να γινεις δεν θες να γινεις εισαι by δεν εισαι by...ευχομαι να μην εισαι σε πορνοσαιτ για να καταλαβεις απο εκει τις διαθεσεις σου...
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Δεν είσαι γκέι...Αυτός που είναι δεν χρειάζεται να πειραματιστεί.Του βγαίνει αυθόρμητα...Λίγο ιδεοληπτικό το βρίσκω το κόλλημά σου....Σταμάτα να κουράζεις άσκοπα τον εαυτό σου και να αναλώνεις χρόνο στο να τον τεστάρεις για το που έχεις στύση.Μην ξεχνάς ότι συνήθως με την θέα γυμνού ακόμα και του ιδίου φύλου αισθανόμαστε αισθησιακά...Η Μάργκο στα λέει καλά....Συνήθως οι γκέι το γνωρίζουν αυτό ήδη από τα 10 τους χρόνια.Εφ\'όσον παρελθοντικά δεν σε είχε ανησυχήσει κάτι τέτοιο δεν υπάρχει λόγος τωρινού προβληματισμού..Δεν είναι ο μόνος λόγος να μην έχεις στύση με την κοπέλα σου το να είσαι γκέι....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    αλλα περα απο αυτο γιατι εχεις φαει τοσο κολλημα?δεν εισαι λεμε!αλλα φιρι φιρι το πας να εισαι
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •