ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 142
  1. #1

    ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ

    Καλημέρα σε όλους. Είμαι και εγω καινούργια στο forum και θα εκτιμούσα τη γνώμη σας.Πριν από ένα χρόνο σχεδόν ο σύζυγος μου αποφάσισε να φύγει από το σπίτι νιώθοντας ίσως πολύ πιεσμένος από το γεγονός της ανεργίας βρίσκοντας καταφύγιο στους δικούς του. Έχουμε ένα αγοράκι 5 ετών. Φυσικά πέρασα ένα χειμώνα απαίσιο κατάφερα όμως να ανταπεξέλθω στις συνθήκες, να κατευνάσω την αρχική μου οργή και να έχουμε πλέον μία καλή επαφή. Είμαι 35 ετών, οικονομικά ανεξάρτητη και με μία πολύ όμορφη-όπως λένε όλοι-εμφάνιση. Τον Ιούνιο γνώρισα στην εργασία μου έναν άνδρα 40 ετών. Είχε έρθει να τον εξυπηρετήσω και αμέσως με φλέρταρε επιδιώκοντας να με ξαναδεί. Μετά από 15ημέρες περίπου πειστικα να βγούμε. Από τη πρώτη στιγμή του ανέφερα την οικογ. μου κατάσταση και ομοίως και αυτός μου ανέφερε για ένα μεγάλο οικογ πρόβλημα που αντιμετωπίζει και που ίσως κρατάει την ζωή του πίσω (έχει αδερφή με συγγενή κληρονομική ανωμαλία, κρατάει την κηδεμονία της και την φροντίζει).Κατά τη διάρκεια του ραντεβου μου ανέφερε ότι είχε κάνει αρκετές επιφανειακές σχέσεις και ότι γενικά απέφευγε το δέσιμο.Από ιδεολογία ή από ανάγκη λόγω του προβλήματος?Δεν ξέρω...Καθώς εξελισσόταν η γνωριμία ενώ στις προσώπικές μας στιγμές ήταν εξαιρετικά τρυφερός και περιποιητικός, γενικότερα στην κοινωνική του ζωή ήταν πολύ συγκρατημένος. Δεν ανοιγόταν με καμία δύναμη.Διακοπές κάναμε ξεχωριστά αφού είχε ήδη κανονίσει με φίλους. Ωστόσο ανά 2 ημέρες ακριβώς φρόντιζε να επικοινωνεί μαζί μου. Στο σημείο αυτό να αναφέρω ότι δεν είχαμε καθημερινή επικοινωνία γενικότερα. Ανά 2/3 ημέρες παρόλο που εγώ θα ήθελα καθημερινά. Το γεγονός αυτό μου δημιούργησε ανασφάλεια, ότι δεν ενδιαφέρεται. Εξάλλου παρόλο που υπήρχε ελεύθερος χρόνος δεν επιδιωκε να συναντηθούμε πάντα. Όχι ότι έκανε κάτι άλλο από ότι ξέρω όμως. Προχθές που είχαμε βγεί, επιστρέφοντας δεν άντεξα και μέσω μηνύματος του ανέφερα ότι νιώθω ότι δεν ενδιαφέρεται, με ενοχλεί που δεν ανοίγεται και ότι καλύτερα θα ήταν να σταματήσουμε μιας που εμένα δεν με αφορά μόνο μία σεξουαλική προσέγγιση. Φυσικά όλα αυτά τα είχα ξαναπεί. Μέχρι τώρα απάντηση δεν έχω λάβει. Αφού δεν ενδιαφερόταν αναρωτιέμαι γιατί με κράταγε?Μόνο για το σεξ? Φοβόταν άραγε να το πει ο ίδιος να σταματήσουμε? Είμαι μπερδεμένη. Δεν πιστεύω ότι μπορεί να είναι καποιος τόσο αναξιοπρεπής που όταν ο έτερος ξεκαθαρίζει τι θέλει ο άλλος να συνεχίζει από βόλεμα και μόνο. Δεν θέλω από εγωϊσμό να επικοινωνήσω εγώ. Ωστόσο θα ήθελα τόσο να τον ακούσω. Από την άλλη αν δεν ίσχυε το γεγονός ότι είναι όντως αδιάφορος δεν θα έσπευδε να το διαψεύσει?
    Θα ήθελα τι γνώμη σας και τη συμβουλή για το τι να κάνω? Πως τον κρινετε απέναντί μου?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Στον τιτλο σου λες σχεση που τελειωνει. Σε ποια αναφερεσαι?

  3. #3
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Στον τιτλο σου λες σχεση που τελειωνει. Σε ποια αναφερεσαι?
    στην τελευταία γνωριμία. Με τον γάμο μου έχω τελειώσει και έχω ξεκαθαρίσει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θες να στα πω επιστημονικα ή αντεχεις μια πιο σκληρη γλωσσα? Και σεξ εχετε κανει ως τωρα με τον τυπο?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Εγώ νομίζω ότι δεν ήθελε εξαρχής κάτι τόσο σταθερό και σοβαρό. Εσύ είσαι σίγουρη ότι θέλεις?

  6. #6
    ναι είχαμε ολοκληρώσει. Μάλιστα ήταν τόσο τρυφερός και περιποιητικός που ήταν πραγματικά φανταστικά. Εγώ επιθυμούσα να ξεκινήσει σα σχέση και άν ταιριάζαμε να εξελισσόταν. Σίγουρα δεν επιδιώκα μόνο σεξουαλική επαφή. Ηθελα να υπάρχει περισσότερη επικοινωνία και σταδιακά να πλησιάζαμε ο ένας τον άλλον εάν πραγματικά υπήρχε ταίριασμα

  7. #7
    Αυτό που με απασχολεί είναι το εξής επίσης. Εξ αρχής έλεγε ότι εάν νιωσει να βαριέται και να πλήττει θα μου το κοινοποιούσε. Αυτός δεν είπε τίποτα.... Τόσο δειλία ακόμα και σ΄αυτήν την ηλικία υπάρχει που φοβόυνται να πουν ότι θέλουν να χωρίσουν με την έτερη πλευρά ώστε σε εξωθούν εσένα να το πεις?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Και γτ να στο πει και να χασει το σεξακι?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Πέρασες όμορφα? Γιατί να μετανιώνεις για το παρελθόν? Δεν καταλήγουν όλες οι σχέσεις κατ' ευχήν. Το θέμα είναι να ζεις και περνάς και να αισθάνεσαι όμορφα. Και την κατάληξη κανένας δεν την ξέρει.

    Να μην μετανιώνεις για τίποτα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Βασικα ξεκαθαρος ειναι. Εσυ αφου δεν εισαι για χλιαρα πραγματα γτ μπλεκεις με αφερεγγυους? Αλλωστε παντα το αρχικο σταδιο μιας γνωριμιας πρεπει να ειναι ανιχνευτικο χωρις βιασυνες για ισχυρο δεσιμο. Εχετε αλλα θελω. Εσυ ρεμπεκα δεν κανεις για φιλοι με προνομια. Θελεις ολο το πακετο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by rebbeca View Post
    ..Φυσικά όλα αυτά τα είχα ξαναπεί. Μέχρι τώρα απάντηση δεν έχω λάβει. Αφού δεν ενδιαφερόταν αναρωτιέμαι γιατί με κράταγε?Μόνο για το σεξ? Φοβόταν άραγε να το πει ο ίδιος να σταματήσουμε? Είμαι μπερδεμένη. Δεν πιστεύω ότι μπορεί να είναι καποιος τόσο αναξιοπρεπής που όταν ο έτερος ξεκαθαρίζει τι θέλει ο άλλος να συνεχίζει από βόλεμα και μόνο. Δεν θέλω από εγωϊσμό να επικοινωνήσω εγώ. Ωστόσο θα ήθελα τόσο να τον ακούσω. Από την άλλη αν δεν ίσχυε το γεγονός ότι είναι όντως αδιάφορος δεν θα έσπευδε να το διαψεύσει?
    Θα ήθελα τι γνώμη σας και τη συμβουλή για το τι να κάνω? Πως τον κρινετε απέναντί μου?
    Γειά σου Ρεβέκκα,
    όταν του είχες μιλήσεις ξανά παλαιότερα για το πως νιώθεις.. αν είχε απαντήσει τελικά, τότε τι σου είχε πει;
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  12. #12
    Επρεπε να το χειριστώ διαφορετικά δηλαδή?

  13. #13
    θέλω να πώ ότι αρχικά ανέφερε ότι δεν ήθελε δέσιμο. Κατανοητό αυτό προκύπτει στη πορεία. Δεν είπε θέλω μία να εκτονώνομαι.Άρα δεν ήταν ευθύς

  14. #14
    Και αυτός έλεγε ότι δεν ήθελε μόνο σεξουαλική επαφή και συμφωνούσε στην αποκλιεστικότητα.Απλά ήταν εξαιρετικά δύσκολος να εξωτερικευτεί. Παρόλα αυτά μου έδινε πλήρως το πρόγραμμα του, οικογενειακές φωτογραφίες κτλ. Αυτό δεν ειναι αντίφαση

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Αφού από την αρχή σου είχε πει ότι δεν θέλει σχέση, τότε πού είναι η αντίφαση?

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 22-11-2012, 03:55
  2. ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 23-06-2012, 10:06
  3. Πότε επιτέλους τελειώνει η εφηβεία;
    By αλεξια κυκλος in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 11
    Last Post: 24-02-2011, 20:40
  4. Εκει που τελειωνει η λογικη...
    By Agnosti_x509 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 43
    Last Post: 22-08-2008, 09:52
  5. ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΠΟΤΕ;;
    By akoma in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 23-08-2005, 18:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •