Η αλλαγή των 30
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168

    Η αλλαγή των 30

    Καλησπερα σε όλους σας!!!
    Έχω ξαναγράψει στο forum κι ευχαριστώ πολύ όσους ασχολήθηκαν μαζί μου.
    Το θέμα ειναι ότι κοντεύω 30 και βλέπω αλλαγές μέσα μου που με τρομάζουν.Εχω μετανοιώσει για την συμπεριφορά μου σε κάποια άτομα αλλά δεν μπορώ να τα βρω πλέον και να τους ζητήσω συγνώμη.Όμως δεν μπορώ να δείξω και στους λίγους αλλά καταπληκτικούς ανθρώπους που ειναι στη ζωή μου πόσο τους εκτιμάω.Η δουλειά μου έχει περίεργο οράριο κ αυτο επιρρεαζει την ψυχοσύνθεση μου,για να μην μιλήσω για την κατάσταση στη χώρα που πάει κατα δι....
    Όμως αναρωτιέμαι για πόσο ακόμα θα πληρώνω τα λαθη του παρελθόντος μου.
    Ήθελα να επικοινωνήσω μέσω Facebook με κάποια άτομα αλλα δεν μου δώσανε σημασία κι αναρωτιέμαι τι τους έκανα.Πιστευω πως ο καθένας παίρνει ότι του αξίζει αλλα κι εγω δεν υπήρξα τόσο κακός ανθρωπος.Γιατι αυτη η συμπεριφορά απέναντι μου;
    Έχει πληρωθεί απο κάποιες φιλες-ας τις απο καλέσω έτσι-κι ειναι δύσκολο να ανοιχτώ στους άλλους αλλα ώρες ώρες νομίζω ότι Έχω τον μ@@@@@ μαγνήτη.Βεβαια αυτα συμβαίνουν σε πολλούς αλλα αναρωτιέμαι γιατι κάτι παλιανθρωποι δεν τα περνάνε αυτα;
    Οι γονεις απο την άλλη παίζουν σημαντικό ρόλο στην ανάπτυξη των παιδιων και η εφηβεία μου δεν ήταν εύκολη.
    Ειμαι μια γυναίκα σαν όλες τις άλλες,με τα προτερήματα άλλα και τα κόμπλεξ μου.Κανεις δεν ειναι τέλειος!!!
    Αλλα γιατί οι σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων ειναι τόσο δύσκολες;
    Πως μπορει κάποιος να ξεπεράσει "την ανθρωποφοβια"και να συνεχίσει την ζωή του;Η μητέρα μου σχετικά πρόσφατα μου είπε πως έχει σιχαθει τους ανθρώπους με αυτα που της έκαναν κάποιοι και πλέον εχουν μείνει λίγα άτομα που εκτιμά.Βεβαια η συναισθηματική της νοημοσύνη άργησε να ολοκληρωθεί.
    Συγνώμη που σας κούρασα ξανά.
    Ευχαριστώ Σκύρο των προτέρον όλους σας!!!

  2. #2
    Σιχαίνεται κανεις τους ανθρωπους αμα ειναι ευαίσθητος και έχει σαν γνωρισμα να αγαπα την ειλικρινεια και την εντιμότητα. Τότε ακόμα και τα ασημαντα τον ενοχλουν.
    Τό ότι σε παραγνωριζουν μπορει απλα να μην ταιριαζεις μαζι τους.
    Αμα λες εχεις μετανοιωσει για την συμπεριφορά σου σε κάποια ατομα τι εννοείς?
    γιάννης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Ioannis2
    Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.
    Το να σε εκμεταλλεύονται ή να σε υποτιμανε για να αισθάνονται καλύτερα δεν ειναι ασήμαντο,κυρίως όταν εχεις στηρίξει αυτα τα άτομα.
    Πιο μικρή,χωρις βέβαια να Έχω υποσχεθεί κάτι,κάποια άτομα τα αγνόησα γιατι νόμιζα ότι δεν ταιριάζα μαζι τους.Οι ίδιοι μου φέρθηκαν καλα αλλα τότε είχα αλλα προβλήματα με την οικογένεια μου,ιδού γιατι κι είχα δύσκολη εφηβεία.
    Εγω εξαφανιστηκα χωρις να τους δώσω μια εξήγηση παρόλο που την άξιζαν.
    Ώρες ώρες πιστεύω πως Ειμαι ο πιο αχάριστος ανθρωπος λόγω αυτής της συμπεριφοράς μου.Αλλά όλοι δεν κανουν λάθη?

Similar Threads

  1. Μια Ζωή, μια Αλλαγή!
    By Vampire in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 60
    Last Post: 23-11-2014, 21:26
  2. Αλλαγή διάθεσης
    By αν? in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 19-01-2011, 10:32
  3. αλλαγη χαρακτηρα
    By d_o in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 31-12-2010, 11:07
  4. αλλαγη χαρακτηρα
    By d_o in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 18-09-2010, 21:14
  5. αλλαγή
    By zaxari10 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 02-04-2010, 23:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •