ηταν συγγενης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    15

    ηταν συγγενης

    Σημερα ανακαλυψα οτι υπαρχει αυτο το site, η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα σκοπο να γραψω,ουτε να γραφτω κιολας, απλα να διαβασω ηθελα απο περιεργεια γιατι δεν πιστευα οτι και αλλες κοπελες εχουν ζησει κατι παρομοιο με το δικο μου εφιαλτη.Μεχρι που διαβασα στο forum παραπλησιες εμπειριες....Ειλικρινα λυπαμαι και καταλαβαινω οποια κοπελα εχει κακοποιηθει και στεναχωριεμαι αφανταστα. Ειμαι 30 χρονων και μου συνεβηκε στα 10 απο τον παππου μου και σταματησε στα 13, οταν πλεον μπορεσα να τον αποφυγω.Ερχοταν και ξαπλωνε απο πισω μου γυμνος οταν κοιμομουνα κ ελειπε η γιαγια μου κ εκανε οτι εκανε.Στα αφτια μου ακομα ακουω την απαισια αναπνοη του και τα καθησυχαστικα λογια του.Μισω τις Κυριακες γιατι τοτε πηγαινε η γιαγια μου εκκλησια και αυτος εβρισκε ευκαιρια.Οι γονεις μου δεν εμαθαν ποτε τιποτα,ελειπαν εκεινα τα χρονια σε ταξιδι για δουλεια.Η ψυχη μου διαλυθηκε απο τοτε.Δυσκολευομαι να εμπιστευτω τους ανθρωπους, τα βραδια συνηθως ο υπνος μου ειναι γεματος εφιαλτες, εχω βουλιμια nervosa τα τελευταια 5 χρονια κ νιωθω ντροπη για το σωμα μου.Δεν ειμαι χοντρη ουτε ασχημη,υπαρχουν ομως στιγμες που νιωθω σαν τον πιο απαισιο ανθρωπο του κοσμου.Δεν προκειται να τον συγχωρεσω ποτε στη ζωη μου ακομα και τωρα που χει πεθανει. Οσο απανθρωπο και αν ακουγεται ευχομαι η ψυχη του να ταλαιπωρειται οπως και η δικη μου κ να μη βρισκει ησυχια. Καταλαβαινω την οποια φρικη νοιωθει καθε κοπελα που της εχει συμβει κατι τετοιο και ευχομαι κουραγιο κ δυναμη για να το ξεπερασει.
    Θα ηθελα αν καποιος ξερει να μου προτεινει καποιο βιβλιο σχετικα με την σεξ.κακοποιηση (αντιμετωπιση,συνεπειες,συ� �πτωματα,κτλ).
    -vythos- (εκει κατω οταν κατεβαινω ολα ειναι τοσο ηρεμα κ ομορφα.Εκει ξεφευγω!Ειμαι δυτρια by the way !

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512

    Ζητα βοήθεια

    Δενεχω λόγια να εκφράσω τον αποτροπιασμό μου

    Κορίτσι μου,

    Ζητα βοήθεια από το Δικτυο για την προστασία των γυναικων και των παιδιών από την βία στην οικογένεια.

    Μπορεις να μιλήσεις μαζί τους σο τηλέφωνο και να ζητήσης ψυχολογική υποστήριξη.

    τηλεφωνο χωρις χρέωση που δεν εμφανίζεται ουτε και στον λογαριασμό του ΟΤΕ 8001188881.

    Κουράγιο!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    40
    Αισθανομαι και εγω αποτροπιασμο για αυτο που σου εγινε.
    Και νιωθω, οσο μπορω βεβαια, το ποσο πονεσες και πονας γιατι πολυ κοντινο μου ατομο, κακοποιηθηκε απο ανθρωπο
    \"εμπιστοσυνης\" και υπερανω καθε υποψιας.
    Μεχρι τωρα, 30 και κατι, υποφερει απο τα περισσοτερα συμπ-
    τωματα που εχεις και εσυ και το βασικοτερο οι σχεσεις της
    με το αλλο φυλο ειναι τραγικες.
    Εχει ξεκινησει εδω και καποιους μηνες ψυχοθεραπεια και ηδη
    καποια σημεια ανακουφισης τα εχει δει.
    Μην το κρατας αλλο μεσα σου, σε καταστρεφει και ειναι πιο
    αδικο απο το αδικο που σου εκαναν καποτε.
    Ζητησε ψυχολογικη βοηθεια απο καποιο ειδικο, προσπαθησε
    να τον εμπιστευτεις, οσο δυσκολο κι αν ειναι, κανε το για σενα.
    Δε νομιζω απο βιβλια οτι μπορεις να βοηθηθεις σε τετοιες
    εξαιρετικα δυσκολες περιπτωσεις οπως μια σεξουαλικη
    κακοποιηση. Χρειαζεται η παρεμβαση και η βοηθεια εξειδι-
    κευμενου ατομου.
    Σου ευχομαι δυναμη ψυχης και κουραγιο.

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    70
    η τελεια αηδια..ακου το σιχαμα ο πορνοπαιδοφιλογερος!!! πωπω ειλικρινα αναγουλιασα σε τοσο μικρο παιδακι οχι ρε γμτ!!!ευτυχως τα κακαρωσε ο πορνογερος και δεν θα κανει και σε αλλα παιδακια το ιδιο..φανταζομαι ενιωθες περιεργα και για αυτο που γινοταν και γιατι ηταν και παππους σου ηταν γνωριμος γερος δεν ηταν καποιος ασχετος που και παλι ειναι φρικη...
    κουκλα μου να κερεις οτι το πιο υπεροχο αλλα συναμα και το πιο σιχαμερο πλασμα της πλασης ειναι ο ανθρωπος..το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να συγωρεσεις μεσα σου αυτο το μιασμα και να προσπαθησεις να προχωρησεις χωρις να σε στοιχειωνουν τα φαντασματα..μην το ξανασυζητας και αφησε το πισω σου..δυστυχως ειδες απο πολυ μικρη που μπορει να φτασει ο ανθρωπος..καλη συνεχεια..

  5. #5
    ENIGMA...δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά λίγο δύσκολο να πάρεις απάντηση...

    Η κοπέλα το έγραψε πριν τρία χρόνια και...κάτι.

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    70
    χαχαχα αν δεν ησουν και εσυ να μου υπενθυμιζεις οτι ειναι παλια μπορει να απαντουσα και σε ποστ του 2000 να σαι καλα Θεοφανια μου!!!!

  7. #7
    Δεν ξέρεις πόσο γέλιο ρίχνω, όταν συμβαίνει αυτό!

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    70
    κανω και ενα καλο στη ζωη μου τουλαχιστον!!! Σε κανω και γελας!!! και μετα γελαω και εγω οταν το συνειδητοποιω....

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    70
    και οχι και τιποτα αλλο στεναχωριεμαι μετα οταν δεν μου απαντανε!!! χαχαχαχα

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    96
    Σίγουρα ο άνθρωπος αυτός ντροπιάζει το είδος μας....και είναι για όλους απεχθής.Βέβαια εκτός απο σιχαμερός και ελεεινός (και συγνώμη που εκφράζομαι έτσι για τον παππού σου) ήταν και κάτι ακόμα......ΑΡΡΩΣΤΟΣ.Άν ήταν σε μικρότερη ηλικία....θα σου έλεγα ότι ίσως να είχε κακοποιηθεί κι αυτός ή να μεγάλωσε σε ένα περιβάλλον ευνουχιστικό που να μην τολμάει ή να μην τα καταφέρνει με ενήλικες γυναίκες.Με αυτά φυσικά και δεν δικαιολογώ την πράξη του....απλά την ερμηνεύω.Και ξέρεις.....ναι μεν είναι αηδιαστικό και απεχθές να συμβαίνει σε έναν άνθρωπο κάτι τέτοιο αλλά επειδή συνήθως αυτό συμβαίνει σε μικρή ηλικία παρερμηνεύεται και διογκώνεται.Ο παπούς σου ήταν ανώμαλος και αναζητούσε μέσα απο αυτήν την ανώριμη πράξη του να καλύψει κενά του και ψυχικές αναπηρίες του.

    Εσύ όμως......δεν έχεις καμμία ανάμειξη σε όλο αυτό και εννοείται ότι το σώμα σου τώρα είναι που χρειάζεται να το εκτιμάς περισότερο.Πέρασε μια σκληρή εμπειρία αλλά μισώντας και αποθώντας (όταν απέκτησε τη δύναμη) όλο αυτό.Το σώμα σου και το εγώ σου είναι ήρωες.......Κάποιες κοπέλες περνούν απο ανάλογες \"επώδυνες\" φάσεις όχι απο βιασμό αλλά απο την άγαρμπη πρώτη τους φορά.Εκεί όπου ο άντρας δεν έχει την ευαισθησία να είναι πιο υπομονετικός και πιο τρυφερός και βγάζει όλο το ζώωδες και βίαιο κομμάτι του σε μια κοπέλα που πάει να γευτεί τον έρωτα για πρώτη φορά.Δεν διαφέρει πολύ απο έναν βιαστή μιας και βιάζει τα όνειρα της,το σώμα της και τελικά την ομορφιά που θα μπορούσε να έχει η στιγμή εκείνη.Βεβαίως δεν υπάρχει σε αυτήν την περίπτωση το αιμομικτικό στοιχείο.Αλλά αν κάτσεις και το καλοσκεφτείς.....ο παππούς σου δεν μπορεί να είχε καμμιά σχέση με εσάς ,πολύ περισσότερο με εσένα που ήσουν τόσο ευαίσθητη. Ήταν ένας αρρωστημένος εγκέφαλος και αναίμακτος αφου στερούνταν καρδιάς.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •