Χρειάζομαι Βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 43 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 635
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824

    Χρειάζομαι Βοήθεια

    Γεια σας!
    Γράφτηκα στο φόρουμ γιατί ειλικρινά χρειάζομαι πραγματική βοήθεια.
    Λοιπόν θέλω με συντομία να πω ότι γενικά έχω περάσει απίστευτα άσχημες καταστάσεις στη ζωή μου και έχω μάθει να παλεύω για όλα μόνη μου. Ποτέ δεν είχα ένα χέρι βοηθείας από κανέναν. Ακόμα και στο πανεπιστήμιο που πέρασα τα κατάφερα μόνη μου.
    Και ξέρω πως αν και έχω περάσει πολλά στη ζωή μου ίσως θα σας φανεί περίεργο το θέμα το οποίο θα σας αναφέρω.
    Λοιπόν είμαι 20 ετών και το πρόβλημα το οποίο με έχει τρελάνει και δεν αντέχω άλλο είναι η μοναξιά.
    Και εννοώ πως είμαι 20 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ μα ποτέ σχέση στη ζωή μου...ούτε από αυτές τις παιδικές.
    Και γράφτηκα εδώ μπας και μπορέσει κάποιος να με καταλάβει.
    Είχα γραφτεί και σε ένα άλλο φόρουμ στο οποίο αντί να στραφούν στο πραγματικό μου πρόβλημα, όλοι στράφηκαν στο θέμα του σεξ.
    Ενώ εγώ από την αρχή είχα πει πως το βασικό μου πρόβλημα δεν είναι το σεξ.Εντάξει σίγουρα και αυτό είναι ένα θέμα γιατί και κάποιον να τύχει να γνωρίσω αν μάθει (που θα μάθει γτ πως να το κρύψω) πως δεν είχα κάνει ποτέ τίποτα σίγουρα θα είναι ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα, γιατί οκ πες στα 20 τρώγεται μέχρι όμως εγώ να κάνω σχέση που δεν ξέρω και εγώ πότε θα είναι βλέπω τον υποψήφιο να φρικάρει εντελώς.
    Και τέλος πάντων κανένας δεν μπορεί να με καταλάβει. Το ξέρω πως υπάρχουν και πολύ σοβαρότερα θέματα από το δικό μου και πως κόσμος μένει άνεργος και χωρίς δουλειά και υποφέρει.
    Αλλά ακόμα και εγώ που αντιμετωπίζω πολλά μα πολλά οικονομικά προβλήματα ειλικρινά έχω να πω πως το μεγαλύτερο πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχω κάποια σχέση.
    Δεν αντέχω άλλο να μην έχω κάποια σχέση και κανένας δεν μπορεί να με καταλάβει.
    Όλες μου οι φίλες έχουν σχέση και κάθε φορά που τις βλέπω μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.Είναι ευτυχισμένες, έχουν τα πάντα...λεφτά, σχέση και περνάνε όμορφα.
    Εγώ δεν ζήτησα ποτέ πολλά και δεν έχω τίποτα.
    Κουράστηκα ειλικρινά. Υποφέρω!
    Νομίζω πως χρειάζομαι του βοήθεια ειδικού και δεν έχω καθόλου χρήματα να διαθέσω.
    Η κατάσταση μου είναι τραγική και το εννοώ.
    Καμία από τις φίλες μου δεν μπορεί να με βοηθήσει γιατί δεν μπορούν να καταλάβουν τι περνάω, αφού αυτές πλέουν σε πελάγη ευτυχίας.
    Σας παρακαλώ βοηθήστε με.
    Κλαίω, υποφέρω. Υπάρχουν στιγμές που θέλω να πεθάνω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν καταλαβα. Το προβλημα ειναι οτι δεν εχεις κανει σχεση ακομη? Οτι νιωθεις ασχημα που θα το πεις στο αγορι που θα βρεις? Η ψυχικη σου διαθεση? Τι ακριβως?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Όλα! Το ότι δεν έχω σχέση κυρίως.
    Και άσχετα που μου σπάνε όλοι τα νεύρα.
    Να φανταστείς όλοι όσοι απλά με γνωρίζουν, δηλαδή δεν κάνουμε παρέα και δεν ξέρουν αν είχα ποτέ ή αν έχω σχέση, μου συμπεριφέρονται λες και δεν τους προλαβαίνω.
    Να φανταστείς ένας γνωστός πριν κάποιο καιρό με πείραζε επειδή είχα χαθεί και με λίγα λόγια έλεγε ότι χάθηκα επειδή ήμουν με το αγόρι μου. Και του λέω δεν έχω αγόρι. Και με κοιτάει σοκαρισμένος και μου λέει.:''δεν έχεις;''. Δηλαδή που να ήξερε πως δεν είχα ποτέ.
    Το ίδιο έπαθα και μια άλλη φορά συζήταγα με κάποιον και λέγαμε γενικά για τους τσακωμούς και διάφορα τέτοια και με ρωτάει με πόσους από τους πρώην συντρόφους μου έχουμε παραμείνει φίλοι.
    Δηλαδή και δεν φτάνει που είμαι μόνη μια ζωή έχω και όλο τον κόσμο να μου συμπεριφέρονται λες και οι άντρες κάνουν ουρά από πίσω μου!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    ρε συ...20 χρονων εισαι δεν εισαι 50....
    και ποιος καθοριζει ποτε πρεπει να κανει σχεση ενας ανθρωπος...και ποσες δηλαδη σχεσεις θα επρεπε ηδη να εχεις τοσο μικρη κοπελα....
    εχουμε αναποδογυρισει τα πραγματα και νομιζουμε οτι αν δεν κανεις σχεση απο τα 14...εισαι κατι σαν ουφο...
    δεν ισχυει αυτο!!!το καθε τι στην ωρα του και στον σωστο χρονο...αν θα ησουν ετοιμη θα ειχες κανει σχεση.....ολα θα γινουν...τζαμπα αισθανεσε ασχημα....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ως τωρα υπηρχαν αγορια που να σε προσεγγισαν? Τι εγινε?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    105
    Ειμαι 22 και στην ιδια θεση και χειροτερα...δεν εισαι η μονη κ σε καταλαβαινω απολυτα....

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    στο μεγάλο τρελάδικο
    Posts
    57
    θα σου πω μια ιστορία:

    Μια φορά κι ένα καιρό ήταν μια κοπέλα. Έμενε στο σπίτι της και συγύριζε. Της άρεσε να βλέπει τους ανθρώπους να περπατούν στο δρόμο και να τους παρατηρεί πίσω από τα παράθυρα. Αλλά δεν έβγαινε έξω να τους γνωρίσει. Περίμενε με λαχτάρα να χτυπήσει η πόρτα. Και περίμενε, και περίμενε...
    ...τα καλούπια δεν ταιριάζουν σε ψυχές

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Ναι υπήρξαν 2.
    Και με τον πρώτο έγινε μεγάλη φασαρία. Δεν θέλω να πω όλες τις λεπτομέρειες γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται. Αρχικά τον είχα φτύσει αλλά στη συνέχεια μετάνιωσα...τέλος πάντων έγιναν πολλά. Αλλά το σημαντικότερο είναι ότι ήταν ένα κάθαρμα. Ήταν μεγαλύτερος (κάτω από 30) και η κατάληξη ήταν να μια μέρα να με πάρει η γκόμενα του τηλέφωνο και να με προσβάλλει με τον χειρότερο τρόπο και να μάθω πως συγκατοικούσε μαζί της. Και εγώ μέχρι τότε δεν είχα ιδέα για τίποτα απολύτως και έζησα την χειρότερη μέρα της ζωής μου. Και αυτό το κάθαρμα αντί να μου ζητήσει και συγνώμη για το πόσο ψεύτης και κάθαρμα ήταν μου φέρθηκε με τον χειρότερο τρόπο.
    Και με ένα άλλο παιδί που με ήθελε έγινε μία παρεξήγηση και δεν έγινε ποτέ τίποτα μεταξύ μας.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    ρε συ...20 χρονων εισαι δεν εισαι 50....
    και ποιος καθοριζει ποτε πρεπει να κανει σχεση ενας ανθρωπος...και ποσες δηλαδη σχεσεις θα επρεπε ηδη να εχεις τοσο μικρη κοπελα....
    εχουμε αναποδογυρισει τα πραγματα και νομιζουμε οτι αν δεν κανεις σχεση απο τα 14...εισαι κατι σαν ουφο...
    δεν ισχυει αυτο!!!το καθε τι στην ωρα του και στον σωστο χρονο...αν θα ησουν ετοιμη θα ειχες κανει σχεση.....ολα θα γινουν...τζαμπα αισθανεσε ασχημα....
    Ναι το θέμα μου δεν είναι πως αισθάνομαι ούφο και πως έχω αργήσει.
    Αλλά αισθάνομαι απαίσια.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Quote Originally Posted by riri View Post
    θα σου πω μια ιστορία:

    Μια φορά κι ένα καιρό ήταν μια κοπέλα. Έμενε στο σπίτι της και συγύριζε. Της άρεσε να βλέπει τους ανθρώπους να περπατούν στο δρόμο και να τους παρατηρεί πίσω από τα παράθυρα. Αλλά δεν έβγαινε έξω να τους γνωρίσει. Περίμενε με λαχτάρα να χτυπήσει η πόρτα. Και περίμενε, και περίμενε...
    Και τι θες να κάνω δηλαδή;
    Να τα φτιάξω με τον πρώτο που θα βρω μπροστά μου;
    Ε όχι δεν θα το κάνω αυτό στον εαυτό μου...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    824
    Και το ξέρω πως τώρα είμαι 20 και όχι 50, αλλά τι θα γίνει όταν περάσουν και άλλο τα χρόνια;
    Ειλικρινά θα τρελαθώ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by Εμμανουέλα1 View Post
    Ναι το θέμα μου δεν είναι πως αισθάνομαι ούφο και πως έχω αργήσει.
    Αλλά αισθάνομαι απαίσια.
    θαυμασια!κι αφου δεν σε απασχολουν αυτα τα δυο...γιατι νιωθεις απαισια?τι σε απασχολει...η γνωμη των αλλων?
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    στο μεγάλο τρελάδικο
    Posts
    57
    Quote Originally Posted by Εμμανουέλα1 View Post
    Και τι θες να κάνω δηλαδή;
    Να τα φτιάξω με τον πρώτο που θα βρω μπροστά μου;
    Ε όχι δεν θα το κάνω αυτό στον εαυτό μου...
    η ιστορία ήταν μεταφορική
    και όχι δεν εννοώ να τα φτιάξεις με τον πρώτο που θα βρεις μπροστά σου.
    βρες κάποιον που να σου αρέσει
    τώρα αν περιμένεις τον πρίγκιπα πάνω στο άσπρο άλογο, ε αυτός υπάρχει μόνο στα παραμύθια
    ...τα καλούπια δεν ταιριάζουν σε ψυχές

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Για να βρεις ενα συντροφο υπαρχουν 2 συνιστωσες. Ο εαυτος σου και οι αλλοι. Αν δηλ υπαρχουν δυνατοτητες να γνωριστεις και τι ατομο εισαι εσυ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Εμμανουέλα, δεν χρειάζεται να τα φτιάξεις με όποιον να ναι. Απλά κράτα τα μάτια σου ανοιχτά, να είσαι open-minded και θα βρεθεί και σύντροφος.

    Δεν είσαι και μεγάλη, Πολλές άλλες είναι στην θέση σου.

    Ψυχραιμία θέλει.

Page 1 of 43 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χρειάζομαι βοήθεια
    By Marinapapad in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 21-12-2010, 11:35
  2. χρειαζομαι την βοηθεια σας
    By Κορινα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 26-11-2009, 13:44
  3. χρειαζομαι βοηθεια
    By Wolff in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 24-07-2008, 15:08
  4. χρειαζομαι βοηθεια
    By anneta in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 24-10-2007, 17:04
  5. Χρειάζομαι βοήθεια. :'(
    By WeepingMoon in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 19-06-2006, 22:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •