πεστε μ την γνωμη σασ.θελω βοηθεια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    26

    Unhappy πεστε μ την γνωμη σασ.θελω βοηθεια.

    καλησπερα σασ,θελω και εγω να σασ πω την δικη μου ιστορια ..παρακολουθω πολυ καιρο τι συζητησεισ σασ πηρα και εγω την αποφαση να την γραψω.ειμαι 19 ετων .
    Ολα αρχισαν απο περισι εδινα πανελλαδικεσ δεν ειχα ανχοσ ,μετα που ειδα που περασα ηθελα εκει και σε αυτην την σχολη..
    τον σεπτεμβριου = ειχα κατι ζαλαδεσ σαν ασταθεια και μ ειχε πιασει φοβοσ που θα εμενα μονη μου
    τον οκτωμβριου =αρχισα να μην μπορω να παρω ανασα να αναιβαινω τισ σκαλεσ και να κουραζομαι εκει (να σασ αναφαιρω οτι εχω σχεσει αλλα εκεινον το μηνα παρουσιαζατε στο στρατο) .ειχα παρει την γιαγια μ μαζι μου για παρεα για καμια εβδομαδα.ενα βραδυ ομωσ με εποιασε ενα πραγμα να οτι δεν μπορουσα να παρω ανασα ,ετρεμα ,ζαλιζομουνα η και ειχα παρει τηλεφωνο τον μπαμπαμ χαρακτηριστηκα θυμαμαι ητανς 12 και αργα και του ειπα μπαμπα ελα να με παρεισ δεν ειμαι καλα ηρθε ο μπαμπασ μ την επομενη μερα ο καλος μου .και επειδη ειμαι αδυνατη υποθεσαν οτι θα εχω αναιμια επειδη εχουμε ενα γνωστο μασ καρδιολογο επικοινωνησε ο πατερα μ μαζι και του ειπε τι επαθα ειπε να κανω εξετασεισ ολα οκ γεματο σιδερο και 39 αιματοκριτη και πηγα να με εξετασει και αυτοσ δεν εχω τπτ ειπε.
    τον νοεμβριο= αρχισαν οι πονοι και οι ταχυκαρδιεσ φοβοσ....πηγα σε παθολογο μ εκανε υπερυχο στην κοιλια τα ιοργανα ολα οκ δοξα το θεο
    δεκεμβριο= συνεχιζετε αυτο και παω ξανα στον καρδιολο γιατι δεν μπορουσα να αναπνευσω και εκανα κατι και κουραζομουνα επισισ ο παθολογοσ ειπε οτι εχω ενα φυσιματακι το ειπα τον καρδιολογο με εκανε υπερυχο δεν ειδε τπτ αυτοσ.
    ιανουαριο=ολα αυτα + αυπνιεσ+μ εδωσε ο καρδιολογο 1/4 ιδεντεραλ παω σε νευρολογ οποιοσ με εστηλε σε ψυχιατροδιαγνωστηκε οτι εχω ανχωδεσ διαταραχη μ εδωσε χαναν 0.5
    μετα απο κανα 1μισι τα κοβω σταδιακα γιατι με ειχανε ποιασει οι εκτακτεσ συστολεσ αρριθμιεσ,πηγα σε εναν καρδιολογο αλλο μεεκανε υπερυχο οκ μ ολα καλα μην ανχωνεσε δοξα το θεο.μετα απο λιγο πηγα στο δικο μασ καρδιολογο με εβαλε χολτερ χωρισ να παιρνω το ιντεραλ εκανα ταχυκαρδιεσ ,εκτακτεσ μ ειπε ειναι φυσιολογικεσ μ εδωσε μισο ιδενταλ να παιρνω μετα αισθανθηκα καλα και το εκοψα και με ξαναεπιασαν,ξανα πηγα μετα απο κανα 2 μηνο μ ειπε να παρω 1 ιδεντεαλ τωρα.και η αναπνοη να συνεχισει να δυσκολευομαι παω σε πνευμονολογο ολα οκ του λεω για το ιντεραλ μ λεει μην το παιρνεισ απο τωρα στα 30 θα παθεισ μεγαλοκαρδια οπα λεω!!
    μετα απο κανα 1 μηνα παιρνω τηλ τον καρδιολογο μ του λεω τι μ ειπε και μ λεει¨=επισισ και ο πνευμονολογ μ ειπε οτι εχω ενα φυσιματακι και το το ειπα και μ λεει δεν εχεισ απλα εχει λιγο στενωση και η καρδια μ χτυπαει λιγο εντομα δε πολυ καταλαβα γιατι εγω την νιωθω τμερικεσ φορεσ νιωθω οτι κουναμαι.........και του ειπα τι μ ειπε και λεει το ιδεραλ ειναι για ναμην ανεβαζεισ σφυξεισ και παιρνεισ λιγη δοση 3 ειναι κανονικα την ημερα οκ του ειπα μ ειπε και για την στενωνη δεν ειναι σοβαρο δεν πεθενεισ γιατι ξερει οτι φοβαμαι
    και τελοσ και συγνωμη σα ζαλισα..ειπα να το κοψω το ιντεραλ γιατι ειμουνα καλα στισ συφξεισ εμ π αρχισαν παλι τα ιδια η καρδουλα μ να χτυπαει ποιο γρηγορα.και σημερα ξανα αρχησα το ολοκληρο το κανει αυτο ο γιατροσ για να το ξεπερασω με το χρονο γιατι λεει ειμαι μικρη απο τωρα να πλεξω με αυτα τα χαπια επισισ με φωναξε για τα χαναχ.και με εχουνε πιασει κατι εκτακτεσ σημερα και εχθεσ .ηθελα να σασ ρωτησω εχετε νιωσει ποτε για ωρα κατω απο το αριστερο τηθο σασ πονο αυτο το επαθα 2 φορεσ σε 1 μερα και σημερα στο αριστερο ψηλα ,επισισ τα ακρα μ ειναι κρυα και εχω κατι ζαλαδεσ .λετε να παω σε ψυχιατρο η να παω σε ψυχολογο ειμαι σε αδιεξοδο με ολο αυτο το θεμα και μεθαυριο φευγω παω στην πολη που σπουδασω.


    χιλια συγνωμη για το
    τεραστιο γραπτο.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    26
    ξεχασα να αναφαιρω οτι εχω κανει 2 φορεσ εξετασεισ θυροειδη και αιματοσ πανα 4 φορεσ ........ξερω σαν κουραζει το γραπτο το μεγαλο

Similar Threads

  1. Θέλω την γνώμη σας...
    By ΕΡΗ_1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-2012, 16:06
  2. θελω τη γνωμη σας
    By evangeliak79 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 18-01-2011, 23:02
  3. Θέλω την γνώμη σας...
    By shifter in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 67
    Last Post: 30-06-2010, 22:34
  4. Θέλω τη γνώμη σας
    By ico in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 59
    Last Post: 11-09-2008, 07:15
  5. θελω τη γνωμη σας
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 06-09-2008, 16:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •